poznávací zájezdTo nejlepší ze Soluně + MOŘE + KLÁŠTERY METEORA (letecky z Prahy)...

To nejlepší ze Soluně + MOŘE + KLÁŠTERY METEORA (letecky z Prahy) 19.09.2024 – 23.09.2024

To nejlepší ze Soluně + MOŘE + KLÁŠTERY METEORA (letecky z Prahy)

Římská a byzantská sláva i poklady Osmanské říše na jediném místě – ponořte se do historie druhého největšího města Řecka a poznejte Soluň! Odpočinete si na nádherných plážích letoviska Platamonas. V Soluni si místní atmosféru vychutnáte ve čtvrti Ladadika, na vlastní oči spatříte Bílou věž, a navíc se vydáte do Thessálie, kde objevíte řecký „div světa“ – jedinečné skalní kláštery Meteora. Prožijte Řecko jako nikdy předtím – se spolehlivým průvodcem a bez starostí!
22990 Kč
Termín zájezdu
19.09.2024 – 23.09.2024
5 dní / 4 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Řecko, Soluň

Ubytování
3* hotel v Soluni a v Platamonas

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Přílet do Soluně v odpoledních hodinách, přesun na ubytování a následná prohlídka části historického centra města.
Odlet z Prahy, po příletu do Soluně transfer na hotel, ubytování.
Po krátkém odpočinku procházka po nábřežní promenádě centrem města okolím Aristotelova náměstí. 
Dle časových možností společná večeře a/nebo jízda lodičkou podél osvětleného pobřeží spojená s osvěžujícím drinkem.
Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně. 

2. den
Dopoledne si projdeme centrum města a nejvýznamnější antické památky v Soluni, odpoledne nás čeká přejezd do oblasti Platamonas, kde se ubytujeme. 
Po snídani vyrazíme poznávat Soluň, která je zároveň městem římským, byzantským a osmanským. Nejdřív si prohlédneme římské fórum a starověkou agoru s krásně zrekonstruovaným římským divadlem, kostelem Panagia Chalkeon a tureckými lázněmi Bey Hamam a procházkou centrem města kolem chrámu Boží moudrosti Agia Sofia dojdeme k jedné z nejpůsobivějších antických památek v Soluni – Vítěznému oblouku císaře Galeria, tzv. Kamaře.
Po prohlídce sousední mimořádně zachované Rotundy, jež je zároveň nejstarším soluňským křesťanským kostelem a součástí Světového dědictví UNESCO, sejdeme kolem paláce císaře Galeria a hippodromu směrem k nábřeží, kde se nachází snad nejznámější soluňská památka a symbol města – Bílá věž (Leukos Pyrgos), součást původního středověkého opevnění města.
Volno na oběd, po obědě je možné navštívit klášter Vlatadon, jediný soluňský klášter, který je do dnešních dnů obýván mnichy, projít se starobylou čtvrtí Ano Poli a prohlédnout si hrad Kastro nebo využít individuální volno k nákupům či návštěvě Archeologického nebo Byzantského muzea. 
Odpoledne nás objednaný transfer odveze do oblasti Platamonas, kde se ubytujeme. 

3. den
Volný den zasvěcený koupání, relaxu, objevování okolí a individuálním výletům v krásném letovisku Platamonas. Je možné posedět v tradičních řeckých tavernách, dát si skleničku výtečného řeckého vína a ochutnat vyhlášené delikatesy řecké kuchyně.
Dnešní den můžeme strávit relaxováním na plážích v letovisku Platamonas. Zdejší pláž nabízí kromě příjemného koupání a slunění nádhernou scenérii s pohořími a středověkým hradem na zeleném kopci v pozadí. Navíc voda je tu velmi čistá a krásně průzračná, zatímco povrch suché části tvoří písek a kamínky. Přes den je možné posedět v tradičních řeckých tavérnách, a posedět nad skleničkou výtečného řeckého vína a delikatesního pokrmu. 
Pokud někdo nebude chtít relaxovat, naše zkušená průvodkyně ráda přímo na místě doporučí a poradí nejlepší fakultativní výlety. Např. si rozhodně nenechte ujít návštěvu středověkého hradu Platamon, který se majestátně tyčí na zalesněném kopci v pozadí letoviska. Nejenže je odtud úchvatný výhled do kraje, ale navíc tu na vás dýchne několikasetletá historie. 
Ve večerních hodinách návrat na hotel. 

4. den
Celodenní výlet do oblasti Thessálie, návštěva klášterů Meteora a městečka Kalambaka, odkud je na kláštery nejkrásnější pohled.
Ráno se vydáme objednaným transferem jihozápadním směrem ze Soluně, projedeme Centrální Makedonií a dorazíme do Thessálie, v jejímž vnitrozemí se rozkládá jeden z nejúchvatnějších soudobých řeckých „divů světa“ – skalní kláštery Meteora (UNESCO).
Na vrcholcích vysokých a strmých skalních útvarů bylo ve středověku postaveno několik klášterů, z nichž některé fungují dodnes, jako součást posvátného mnišského státu. Po pauze na krátké občerstvení vyjedeme serpentinami do skal a navštívíme hlavní zdejší klášter Megalon Meteoron (v překladu Velký meteor) a menší ženský klášter Rousanou.
Po zastávce na několika úchvatných vyhlídkách, odkud budeme mít celé skalní město jako na dlani, sjedeme zpátky do Thessalské nížiny a zastavíme pod útesy ve městě Kalambaka, kde si dáme pauzu na oběd a volno na nákupy či procházku centrem města.
V podvečerních hodinách návrat do Platamonas. 

5. den
Tento den bude věnován především individuálnímu programu a případnému nákupu suvenýrů. Podle letového řádu se přesuneme na letiště v Soluni a odletíme zpět do Prahy. 
 

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo za příplatek 1 800 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

  • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
  • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
  • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

  • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
  • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
  • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
  • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
  • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
  • Srovnání pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha-Soluň-Praha se všemi poplatkykabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště – hotel – letiště
transfer do letoviska Platamonas
služby průvodce (mimo individuální volno)
fakultativní výlet do Meteory (doprava)

V ceně zájezdu není zahrnuto
zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
přesuny v Soluni,
přesuny v letovisku Platamonas
vstupné na místě, včetně Meteory
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Poznávací zájezdy