poznávací zájezdlázeňskýTo nejlepší ze Slovinska + HŘEBČÍN LIPICA + KOUPÁNÍ...

To nejlepší ze Slovinska + HŘEBČÍN LIPICA + KOUPÁNÍ U JADRANU (autobusem z Ostravy) 05.07.2023 – 10.07.2023

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ JARO + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 24.03.2024 – 05.04.2024

Objevte tajuplnou zemi vycházejícího slunce… Projdete se nádhernými tokijskými parky, vydáte se do bývalého starověkého hlavního města Kamakury, prohlédnete si fascinující chrámy v horách i historické Kjóto. Vydáte se k posvátné hoře Fudži, ochutnáte japonskou kuchyni a zrelaxujete v tradičních lázních. Zažijte starobylé Japonsko s duchem moderní doby. 

Dubaj pro rodiče a děti + LEGOCITY + KOUPÁNÍ V MOŘI (letecky z Prahy) 25.10.2023 – 29.10.2023

Dobrodružství v exotice pro malé i velké? Zažijte s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem a s námi napínavou honbu za pokladem, koupání v moři podél nekonečných pláží i adrenalin v zábavních parcích, které předčí vaše očekávání! Absolvujeme superrychlou jízdu džípy v pouštním safari, poznáme historii legendami opředené země i všechna světová nej, na která si Dubaj sáhla. Emiráty s dětmi na vlastní kůži!

To nejlepší z Madeiry + KARNEVAL (letecky z Prahy) 09.02.2024 – 16.02.2024

Madeira ve víru karnevalu… S průvodcem, který se tu vyzná lépe než místní, zažijete nejen tradiční oslavu. Vychutnáte si panenskou přírodu a dechberoucí horská panoramata. Okoštujete vynikající koktejly v Poncha barech, masové špízy i místní rum. Vydáte se mezi vavříny, do Údolí jeptišek či malebné Santany. Nechte se vtáhnout karnevalovou atmosférou a objevujte Madeiru jako pravý cestovatel!

To nejlepší z Madeiry + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ (letecky z Prahy) 21.04.2024 – 28.04.2024

Zážitkový poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírkách, projdete se po divokém pobřeží São Jorge a užijete si kouzelnou plavbu podél pobřeží. Vychutnejte si s námi pohodovou ostrovní atmosféru a objevte skryté bohatství úchvatné Madeiry!

To nejlepší ze Slovinska + HŘEBČÍN LIPICA + KOUPÁNÍ U JADRANU (autobusem z Ostravy)

Velké zážitky v malé zemi. Kde? Vyrážíme do Slovinska… Objevíte historické perly malebné Lublaně. Vychutnáte si atmosféru uliček Mariboru i dobroty z místních cukráren. Prozkoumáte poklady Triglavského národního parku i jeskyní Postojna. Navštívíte hřebčín „císařského“ plemene koní. Zrelaxujete u jezera Bled, v termálech i u moře. Vezměte si dovolenou a poznávejte Slovinsko!

15490 Kč

Termín zájezdu
05.07.2023 – 10.07.2023
6 dní / 4 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Slovinsko, Lublaň

Ubytování
3* hotely v Bledu a u Piranu

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
První slovinské zážitky nás čekají v Mariboru. Městečko se pyšní krásnými památkami, ale i vyhlášenými cukrárnami. Odoláte? Pak si užijeme relax v lázních a odpoledne se vydáme do Lublaně.
O půlnoci odjezd z Ostravy, přes Olomouc a Brno, do Slovinska. Naše putování po Slovinsku začneme v malebných uličkách Mariboru.
Druhé největší město země se pyšní krásným historickým jádrem na břehu řeky Drávy. Naší pozornosti neujde místní hrad, bazilika, synagoga ani dům, u něhož se pne nejstarší keř vinné révy na světě „Stara trta“.
Příjemnou středoevropskou atmosféru města dotváří křivolaké uličky plné kaváren a z daleka vonících pekáren a cukráren. Jednu z nejslavnějších cukráren ve městě založil v roce 1909 rodák z jihočeského Písku Emanuel Ilich, který se učil u slavného vídeňského cukráře Pischingera. Ideální místo na sladkou snídani na začátku naší cesty Slovinskem.
Po snídani v Mariboru si trošku zalenošíme a dopřejeme si odpočinek po noční cestě. Navštívíme oblíbené termální lázně Zreče. Termální koupaliště a bazény v kombinaci s čistým horským vzduchem nás jistě nabije dostatkem energie pro další cestu.
Po dopolední koupačce budeme pokračovat do cíle našeho prvního dne, čeká na nás Lublaň. Hlavní město Slovinska není žádné obří velkoměsto, a přesto se může pyšnit nepřeberným množstvím památek a historickým centrem, které by jí mohly jiné metropole závidět.
Centrum leží nad oběma břehy klikatící se řeky Ljublanice, jejíž nábřeží tvoří přirozenou městskou promenádu s celou řadou významných staveb. Asi netřeba zdůrazňovat, že se nacházíme ve městě Josipa (Jože) Plečnika, architekta, který vytvořil z Lublaně moderní metropoli a z Pražského hradu důstojné sídlo československých prezidentů.
Po komentované prohlídce historického jádra města se ubytujeme a další z příběhů našeho výletu už napíše sama lublaňská noc.
Ubytování v Lublani.

2. den
Dnes odhalíme skryté poklady Triglavského národního parku. Poznáme krásné Bohinjské jezero, úchvatnou soutěsku Vintgar a neujde nám ani nejznámější slovinský vodopád.
Po snídani se vydáme z Lublaně na severozápad, čeká nás přírodní bohatství Triglavského národního parku. Začneme procházkou v soutěsce Vintgar – průrvou ve skalách. Dopolední túra podél říčky Radovna s vodopády a peřejemi nás provede čarokrásnou přírodou slovinských Alp.
Poté odjedeme k Bohinjskému jezeru. Jezero s průzračnou vodou obklopené vysokými skalnatými masivy Triglavského národního parku nás jistě zláká ke koupání.
Následně vyjedeme lanovkou na horu Vogel (1 922 metrů n. m.), odkud se nám naskytne nádherný výhled na Julské Alpy. Zde si uděláme krátkou zastávku, při které můžete ochutnat místní ovčí sýr, a poté co se vrátíme zpět, vystoupáme k nejnavštěvovanějšímu slovinskému vodopádu Savica.
Ubytování u jezera Bled.

3. den
Sever Julských Alp… Cíl každého pravého cestovatele. Výhled z hraničního vrcholu tří zemí vás dostane. Sportovní nadšence rozproudí areál v Planici a do pohody všechny naladí Bledské jezero.
Náš další den začneme krátkou vyjížďkou za hranice. Z rakouského města Arnoldstein vyjedeme lanovkou na horu Taubenkogel, odkud nás čeká výšlap na trojmezní vrchol Peč/Ofen/Monte Forno, který tvoří hraniční bod mezi Slovinskem, Rakouskem a Itálií.
Poté se vrátíme zpět na slovinskou stranu hor a krátce navštívíme areál skokanských můstků v Planici. Pokračovat budeme k jezeru Jasna, které je součástí oblíbeného horského letoviska Kranjska Gora.
Odpoledne a večer strávíme u jezera Bled, které kromě koupání v křišťálově čisté vodě nabízí i plavbu na Bledský ostrov s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Také zde můžete navštívit legendární Bledský hrad tyčící se na vysoké skále nad jezerem.
Ubytování u jezera Bled.

4. den
Dopoledne se vydáme do vesničky Lipica, ve které navštívíme proslulý hřebčín lipicánů. Pak si prohlédneme jeskyně Postojna i krásný hrad Predjama. A navečer zamíříme na pobřeží Jadranu.
Po snídani opustíme horskou oblast Triglavského národního parku a vydáme se k italské hranici do vesničky Lipica, která je na celém světě proslulá díky svému hřebčínu. Lipicáni jsou unikátním plemenem koní, který je oblíbený na panovnických dvorech celého světa.
Po návštěvě zdejšího hřebčína přejedeme do města Postojna, na jehož okraji se nachází světově proslulé jeskyně – Postojnské jeskyně. Zde nás čeká podmanivá exkurze podzemním rájem. Úchvatnými jeskyněmi se projedeme podzemním vláčkem i projdeme po svých.
Pak přejedeme jen pár kilometrů k hradu Predjama, jehož podstatná část se skrývá hluboko v nitru zdejších skal.
Ve večerních hodinách přejedeme na pobřeží Jadranu, kde na nás bude čekat ubytování u moře v Piranu nebo jeho okolí.

5. den
Než Slovinsko opustíme, užijeme si ještě krásné pláže, moře i výtečnou kuchyni. Celý den si budeme vychutnávat atmosféru přístavního města Piran. Večer je plánován odjezd zpět do ČR.
Slovinsko je zemička menší než naše Morava, ale díky své unikátní poloze nabízí nepřeberné množství přírodních krás. Od východních nížin Panonie přes vrchoviny osázené vinohrady, alpské vrcholy až k moři.
Na pouhých 42 kilometrech slovinského pobřeží najdeme přístavní město Koper, mondénní letoviska Izola a Portorož, a především dokonale zachovalý Piran, jehož středověké jádro je postaveno na nevelkém skalnatém ostrohu obklopeném ze tří stran vodami Jadranu.
A právě tady na jihu země strávíme odpočinkem celý den. Křivolaké uličky, vynikající kuchyně, a především koupání v Jadranu bude skvělým zakončením našeho pobytu a objevování Slovinska.
Ve večerních hodinách odjezd zpět do Česka.

6. den
V brzkých ranních hodinách návrat zpět do ČR po trase Brno – Olomouc – Ostrava.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

  • Slavia A + STORNO (50 Kč / den / osoba)
  • Slavia B + STORNO (63 Kč / den / osoba)
  • Slavia C + STORNO (80 Kč / den / osoba)
  • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
  • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
  • Srovnání pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
autobusem s možností nástupu v těchto místech:V ceně zájezdu je zahrnuto
4x ubytování4x snídaně (polopenze, plná penze, all inclusive)
doprava dle programu
služby průvodce (mimo individuální volno)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 300 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
vybrané sedadlo v autobuse 200 Kč/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Belfastu + MUZEUM TITANIKU + PŘÍRODA SEVERNÍHO IRSKA (letecky z Prahy) 20.10.2023 – 24.10.2023

Nedotčená příroda, dokonalé spojení moderny a historie hlavního města, příběh slavné lodi… Odhalte, co skrývá irský sever. Poznáte utajená místa Belfastu, pohnutou minulost čtvrti Shankill, osudy Titaniku či doky, ve kterých byl postaven. Objevíte středověký normanský hrad i krásu pobřeží a překonáte útesy na lanovém mostě nad mořem. Cestujte za zážitky – poznávejte Severní Irsko!

To nejlepší z Dublinu + GLENDALOUGH + POWERSCOURT (letecky z Ostravy – Krakova) 25.08.2023 – 28.08.2023

Slavní literáti, středověké hrady, proslulé tmavé pivo, strhující příroda, usměvaví lidé… Pravý irský koktejl zážitků pro cestovatele. Pojďte do toho! Poznáte utajená zákoutí Dublinu i nejzajímavější památky. Shlédnete z Ha´Penny Bridge na řeku Liffey, ochutnáte lahodný irský mok či pravou whiskey. A irská příroda vás dostane. Objevujte Irsko – s průvodcem, který se vyzná lépe než místní!

To nejlepší z Dublinu + IRSKÁ PŘÍRODA (letecky z Prahy) 07.05.2024 – 12.05.2024

Výjimečný poznávací zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte zajímavosti Dublinu a vychutnáte si irskou přírodu. Zhlédnete Dublinský hrad, ochutnáte irské pivo či whiskey v pulzující čtvrti Temple Bar a navíc se projdete zahradami Powerscourt, budete obdivovat ledovcová jezera i jedinečné Mohérské útesy. Dostaňte si pod kůži největší krásy Irska a zažijte je s námi!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

7 důvodů, proč navštívit Nepál

7 důvodů, proč navštívit Nepál celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového,...

Potopení trajektu Estonia: jedna z největších námořních tragédií v evropských vodách

Když se zhruba v polovině trasy z podpalubí ozvala velká rána, loď se začala potápět, převrátila se na bok a během hodiny zmizela pod hladinou. Takto neslavně skončil trajekt jménem Estonia.

10 pařížských NEJ: podivný zákon, strom z 16. století i nejslavnější obraz světa

Pořiďte si fotku s nejstarším stromem nebo nejkratší ulicí v Paříži. Víte jaké tady mají nejzvláštnější povolání nebo jaký nejpodivnější zákon v metropoli platí? Čtěte.

Emily v Paříži: seriál, který vás provede Paříží tak trochu jinak

Seriál z roku 2020 zavede diváky na známá i méně známá místa Paříže, všechna jsou však reálná a může se za jejich poznáním vyat každý. Pojďte si je připomenout.

Couchsurfing aneb Svět z gauče: Objevte originální cestopisy Stephana Ortha o cestování, které není pro každého

Sociální sítě a cestování patří k sobě. Jedna takoová propojuje nabídku a poptávku ubytování v domácím prostředí, přesněji řečeno na gauči hostitele. Jak ji vnímá jeden z cestovatelů, Stephan Orth?

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Dubaj pro rodiče a děti + LEGOCITY + KOUPÁNÍ V MOŘI (letecky z Prahy) 25.10.2023 – 29.10.2023

Dobrodružství v exotice pro malé i velké? Zažijte s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem a s námi napínavou honbu za pokladem, koupání v moři podél nekonečných pláží i adrenalin v zábavních parcích, které předčí vaše očekávání! Absolvujeme superrychlou jízdu džípy v pouštním safari, poznáme historii legendami opředené země i všechna světová nej, na která si Dubaj sáhla. Emiráty s dětmi na vlastní kůži!

To nejlepší ze Sicílie + LIPARSKÉ OSTROVY + TYRHÉNSKÉ MOŘE (letecky z Prahy) 03.09.2023 – 08.09.2023

Lipari, Vulcano, Panarea, Stromboli… Připraveni na zážitky? Objevíte zajímavosti Liparských ostrovů a severu Sicílie. Budete obdivovat největší normanskou katedrálu a kouzelné bílé domečky jako ze Santorini. Užijete si chrlící lávovou show i arabskou atmosféru Palerma. Ochutnáte tuňákové speciality či oblíbené cannoli. Dopřejte si cestu rájem a poznávejte skryté perly Sicílie!

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 25.07.2023 – 01.08.2023

Pohoda na vlnách Andalusie… Zrelaxujete tělo i mysl na krásných plážích nebo v arabských lázních. Do maurské historie se ponoříte v pevnosti Gibralfaro. Vyzkoušíte lahůdky ze slavné tržnice i víno Málaga. Můžete si vyrobit čokoládové trufas a připravit sardinky na špejli. Projdete se uličkami vesničky Mijas a dáte si sangrii i tapas. Bavte se jako Španělé a odpočívejte pod andaluským sluncem!

Paříž pro rodiče a děti + DISNEYLAND (letecky z Prahy) 03.08.2023 – 06.08.2023

Pohádkové dobrodružství pro malé i velké? Máme! A navíc přidáme malého cestovatele Vašíka, který vás provede světem dětské fantazie i nejslavnějšími památkami Paříže. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž, projdete se po bulváru Champs Elysées a prožijete den v největším zábavním centru Evropy – Disneylandu. Vraťte se na chvíli do dětských let a prožijte Paříž!

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova) 24.08.2023 – 27.08.2023

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

Relax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA NÁRODNÍM PARKEM (letecky z Prahy) 15.07.2023 – 22.07.2023

Pestrost Středomoří, nádech arabského světa, flamenco, tapas… Připraveni? Andaluská siesta začíná. Vyzkoušíte rybí speciality, chuť sangrie a sladce opojného sherry. Načerpáte energii na plážích Cádizského zálivu. Můžete se toulat starobylými uličkami, vinnými sklepy i palácem v Seville. A užít si show vášnivého tance či klidnou plavbu národním parkem. Dopřejte si relax na jihu Španělska!

Adventní Londýn + VÁNOCE S HARRYM POTTEREM (letecky z Brna) 14.12.2023 – 18.12.2023

Sváteční atmosféra s máslovým ležákem v ruce… Kde? Jedině v Londýně! Navštívíte vánočně vyzdobená studia Warner Bros., kde se natáčel kultovní film o mladém čaroději. Užijete si krásný adventní trh Winter Wonderland a nepřijdete ani o nejzajímavější londýnské památky, jízdu doubledeckerem či nákupy na Oxford Street. Připravte se na kouzelný anglický advent s Harrym Potterem v Londýně!

Adventní Londýn + VÁNOCE S HARRYM POTTEREM (letecky z Prahy) 07.12.2023 – 11.12.2023

Máslový ležák, Příčná ulice, filmové triky… Advent v Londýně, jak ho neznáte! Za Harrym Potterem s průvodcem, který zná Londýn lépe než místní. Užijete si nádherný Winter Wonderland, projedete se doubledeckerem a uvidíte místa, kde se natáčely příběhy malého kouzelníka. Projdete se po Bradavicích a nasajete vánoční atmosféru. Zažijte kouzelný svět Harryho Pottera v adventním Londýně!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Prahy) 27.07.2023 – 31.07.2023

Napětí, zábava, jedna z nejstarších univerzit na světě… Kde? Míříme do srdce Británie a úchvatného Oxfordu. Se zkušeným průvodcem objevíte nejzajímavější památky Londýna, a navíc filmový svět Harryho Pottera. Projdete se místy, kde se natáčelo, a vyrazíte do studií Warner Bros., kde kultovní série vznikla. Zažijte svět čar a kouzel Harryho Pottera v Londýně i Oxfordu – na vlastní kůži!

To nejlepší z jihozápadní Anglie (letecky z Prahy) 27.09.2023 – 02.10.2023

  Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z jihozápadní Anglie. Zastavíte se v Brightonu, navštívíte bájný Stonehenge, stanete na nejzápadnějším cípu Anglie Land´s End a stihnete i Londýn. Vydejte se s námi za krásami britské přírody a poznejte jihozápad Anglie!  

Lázně a wellness

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy) 02.11.2023 – 05.11.2023

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Navíc zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy za skvělé ceny. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 10.11.2023 – 22.11.2023

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Prahy) 04.11.2023 – 05.11.2023

Maďarská atmosféra živě, kulinářské speciality, vyhlášené termály… Kde? Míříme do metropole na Dunaji. Objevíte utajená zákoutí Budína i Pešti, projdete se nejkrásnější ulicí Váci a vychutnáte si výhledy z Rybářské bašty. Nevynecháte impozantní parlement, místní tržnici i horkou koupel v proslulých lázních. Nechte se vtáhnout městem habsburské pompéznosti a prožijte Budapešť z první ruky!