PolskoTo nejlepší z Wroclawi + MRAKODRAP SKY TOWER (autobusem z Ostravy) 26.10.2024...

To nejlepší z Wroclawi + MRAKODRAP SKY TOWER (autobusem z Ostravy) 26.10.2024 – 26.10.2024

To nejlepší z Wroclawi + MRAKODRAP SKY TOWER (autobusem z Ostravy)

Metropole Dolního Slezska za jediný den… Rozhlédnete se ze Sky Tower, možná až na polskou stranu Sněžky. Projdete se starým městem a botanickou zahradou Tumského ostrova. Štítové domy i moderní fontána na Rynku vás dostanou. Poslechnete si příběh o zdejších trpaslících. A tradiční oscypek? Musíte vyzkoušet. Nové zážitky čekají, poznejte tajemství i skryté perly Wroclawi!
1290 Kč
Termín zájezdu
26.10.2024 – 26.10.2024
1 den / 0 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Polsko, Wroclaw

Ubytování
bez ubytování

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Po příjezdu do Wroclawi nás čeká vyjížďka na vyhlídku mrakodrapu. Po tomto nevšedním zážitku vyrazíme na příjemnou procházku Tumským ostrovem a starým městem. Večer se vrátíme do ČR.
V ranních hodinách (kolem 7:00) odjezd z Ostravypříjezd do Wroclawi a následná prohlídka města.
Náš výlet zahájíme u nejvyšší budovy Slezska, mrakodrapu Sky Tower. Celý komplex se skládá ze tří budov a vznikl na místě bývalé továrny Poltegor. Nejvyšší budova má 212 metrů, do 49. patra vás vyveze moderní výtah až k fantastické vyhlídce na město. A za hezkého počasí je vidět až na polskou stranu Sněžky! Návštěvu mrakodrapu nelze garantovat. V případě, že bude mrakodrap zavřený, bude program pokračovat ve městě.
Pak budeme pokračovat v prohlídce centra města. Wroclaw je historickou metropolí Dolního Slezska, rozkládající se na ostrovech řeky Odry a jejích ramenech. Díky jejím přítokům a kanálům bývá nazývána „městem sta mostů“
Prohlédneme si historickou část zahrnující Tumský ostrov, nejstarší část města s komplexem církevních budov a katedrálou sv. Jana Křtitele a staré město, jemuž vévodí nádherné náměstí s radnicí.
Na Tumském ostrově se také nachází krásně rozkvetlá botanická zahrada, založená už roku 1811. Dnes patří místní univerzitě a naleznete zde asi 7 500 různých druhů. Sbírka vodních a akvarijních rostlin je jednou z největších na světě. Součástí je i krásná japonská zahrada.
Pestrobarevné domy na náměstí se pyšní svými krásnými štíty sahajícími do výšek, jiné budovy jsou nižší s průčelím a překvapením jistě bude, že se v nich provozuje třeba restaurace.
Při nadšení z prohlídky musíme dávat pozor, abychom nezakopli a neublížili trpaslíkům, kteří budou hlídat naše kroky po celém centru města. Dozvíme se i jejich význam a vlastní příběh. 
Ve večerních hodinách návrat do Ostravy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

  • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
  • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
  • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
  • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
  • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
  • Srovnání pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
autobusem s možností nástupu v těchto místech:V ceně zájezdu je zahrnuto
doprava autobusemslužby průvodce (mimo individuální volno)
tištěný průvodce městem zdarma

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
doporučené kapesné: cca 150 PLN (včetně vstupného a dopravy na místě)
vybrané sedadlo v autobuse: 200 Kč/osoba


Poznávací zájezdy