Slovensko Poprad To nejlepší z Vysokých Tater + SPECIÁLNÍ NOČNÍ JÍZDA...

To nejlepší z Vysokých Tater + SPECIÁLNÍ NOČNÍ JÍZDA LANOVKOU (autobusem)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Madeiry + KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době velkého svátku květin. Shledáte místa, jejichž rozmanitá...

To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA + KARIBSKÉ KOUPÁNÍ NA BAHAMÁCH (letecky z Prahy)

Florida… Výzva pro pravé cestovatele a zážitky, na které se nezapomíná. Vykoupete se v průzračném moři na plážích v...

To nejlepší z Madeiry + KARNEVAL (letecky z Prahy)

Madeira ve víru karnevalu… S průvodcem, který se tu vyzná lépe než místní, zažijete nejen tradiční oslavu. Vychutnáte si...

To nejlepší z Brazílie + AMAZONSKÝ PRALES + KOUPÁNÍ NA KOKOSOVÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Rio de Janeiro, Copacabana, Amazonie… Připraveni? Vychutnáte si fantastický výhled na Rio z Cukrové homole. Objevíte jeden z novodobých...

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Ostravy – Katovic)

Přehlídka světových „nej“ v přímém přenosu… Kde? Jedině v Dubaji. Připravte se na luxusní prodloužený víkend. S naším průvodcem,...

Pobyty s výlety

To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA + KARIBSKÉ KOUPÁNÍ NA BAHAMÁCH (letecky z Prahy)

Florida… Výzva pro pravé cestovatele a zážitky, na které...

To nejlepší z Brazílie + AMAZONSKÝ PRALES + KOUPÁNÍ NA KOKOSOVÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Rio de Janeiro, Copacabana, Amazonie… Připraveni? Vychutnáte si fantastický...

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první...

Tatry z první ruky – skrytá horská zákoutí, tajemství Belianské jeskyně, noční výjezd na Skalnaté pleso. Připraveni? Objevíte poklady lidové architektury ve Vlkolínci. Projdete se k vodopádům Studeného potoka i Tatranskou Lomnicí. Ochutnáte tradiční kuchyni, proslulý likér i Smokoveckou kyselku. A zrelaxujete v Aquacity Poprad. Nechte se vtáhnout atmosférou Tater – zažijte Slovensko jako nikdy předtím!

7990 Kč

Termín zájezdu
02.10.2020 – 05.10.2020
4 dny / 3 noci

Destinace
Slovensko, Poprad

Ubytování
3* hotel ve Vysokých Tatrách

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Cestou si dáme oběd na Salaši Krajinka a navštívíme památkovou rezervaci Vlkolínec. Po ubytování v Tatranských Matliarech se projdeme Tatranskou Lomnicí. V závislosti na čase si prohlédneme muzeum TANAPu a můžeme vyzkoušet jízdu na bobové dráze.
Po cestě se zastavíme na oběd nedaleko města Ružomberok na Salaši Krajinka, která kromě tradiční kuchyně nabízí i produkty vlastní výroby.
Po chutném obědě se vydáme na příjemnou procházku do blízké památkové rezervace Vlkolínec. Nejenže byl Vlkolínec vyhlášen památkovou rezervaci lidové architektury na Slovensku, ale v roce 1993 byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako unikátní krajinně-sídelní-architektonický komplex. Poté budeme pokračovat v cestě do Tater.
V odpoledních hodinách přijedeme do městečka Tatranské Matliare, kde budeme ubytováni po celou dobu našeho pobytu v Tatrách. Malá tatranská osada byla kdysi významným místem pro léčbu tuberkulózy. Léčil se zde i známý spisovatel Franz Kafka, který zde má svůj památník.
Po krátkém odpočinku vyrazíme poznávat podtatranské prostředí do Tatranské Lomnice. Jedno ze tří největších tatranských turistických center nabízí široké možnosti pro sport a rekreaci a je také východiskem pro pěší túry, ale i samotným cílem tisíců turistů.
Projdeme se kolem historické stanice lanovky, kterou navrhl známý architekt Dušan Jurkovič. Pokračovat budeme Lomnickým parkem a užijeme si příjemnou procházku tatranským centrem, kde budeme míjet známé hotely a vilky, které jsou ukázkou tradiční tatranské architektury.
Pokud nám čas dovolí, navštívíme také Muzeum TANAPu, kde během krátké návštěvy stihneme poznat historii i přírodu Vysokých Tater. Pak bude následovat individuální program.
Tatranská Lomnica nabízí možnosti nejen k menším nákupům, ale i k ochutnávce tradiční kuchyně. V případě dobrých povětrnostních podmínek bude možné užít si člunkování na přírodním jezírku, případní odvážlivci mohou zkusit jízdu na bobové dráze. Ve večerních hodinách se společně autobusem nebo individuálně přesuneme na hotel.
Na hotelu je k dispozici bazén, stolní tenis nebo tělocvična a za poplatek i rekreační služby jako masáž či sauna. Ti, kteří nebudou mít zájem o aktivní odpočinek, mohou zakotvit v hotelovém baru nebo jen relaxovat.

2. den
Druhý den bude plný zážitků. Prozkoumáme jedinou přístupnou jeskyni ve Vysokých Tatrách a odhalíme tajemství výroby proslulého tatranského likéru. Na závěr si užijeme jedinečnou noční jízdu lanovkou na Skalnaté pleso.
Po snídani autobusem vyrazíme do Belianské jeskyně, která je jedinou zpřístupněnou jeskyní ve Vysokých Tatrách. Prohlídková trasa, na které můžeme obdivovat krásnou jeskynní výzdobu, nás povede kolem jezírka až do Hudební síně, která je známá pro své kouzelné akustické podmínky. Prohlídkový okruh má délku 1370 metrů a pobyt v jeskyni trvá přibližně 70 minut.
Další zážitek tohoto dne se bude odehrávat na zemském povrchu. Přesuneme se do Tatranské likérky, TATRA DISTILLERY ve městě Kežmarok, kde se vyrábí známý a oblíbený bylinný mok Tatranský čaj nebo-li TATRATEA.
V likérce absolvujeme exkurzi, během níž kromě ukázky výroby tatranského tekutého pokladu budeme mít možnost také jeho ochutnávky. Základem tradičního slovenského nápoje je kvalitní černý čaj a směs bylinek. Dnes je tento bylinný likér známý v 16 zemích světa.
Vrcholem dne bude exkluzivní večerní jízda visutou lanovkou na Skalnaté pleso do výšky 1 786 metrů. Program vytvořený původně u příležitosti 75. výročí lanovky bude mimořádně zorganizován pro náš zájezd.
Čeká nás výjimečná noční projížďka s krásnými pohledy na hvězdnou oblohu a osvětlené město Poprad. Uvidíme také výstavu dokumentárních fotografií z dob výstavby lanovky a také prací architekta Dušana Jurkoviče, prohlédneme si prostory staré strojovny lanovky s průvodcem, nebo si připomeneme historii lanové dráhy při promítání úryvku z dokumentárního filmu Příběh jedné lanovky. Požitek umocní výhled na okolní masivní štíty a panorama jižní strany z vyhlídkové věže nad galerií Encián.
Po intenzivním zážitku bude následovat společný návrat na hotel, případně individuální program v Tatranské Lomnici.

3. den
Dnes se vydáme ke kouzelným vodopádům Studeného potoka, uvidíme nejstarší horskou chatu a projdeme se Starým Smokovcem s jeho originální architekturou. V podvečer si dopřejeme relax ve wellness a aquaparku v Popradu.
Po snídani odjedeme do Starého Smokovce. Tentokrát se do výšek vyvezeme pozemní lanovkou na Hrebienok, který je východiskem pro mnohé turistické cíle.
Podzimní horskou krajinou se projdeme od Bilíkovy k Rainerova chatě, mezi nimiž určitě nemineme krásné vodopády Studeného potoka. Nejnavštěvovanější tatranské vodopády jsou úžasným představením divoké tatranské vody, které okouzlí v každém ročním období. Menší občerstvení si můžeme dát na samotném Hrebienku, ale i na Bilíkově chatě a Rainerově chatě. A možná uvidíme i lišku!
Dobrodružnější povahy si mohou půjčit koloběžku a do Starého Smokovce se svézt po sáňkařské dráze, která mimo zimní sezónu slouží i letním adrenalinovým sportům. Další možností je sejít z Hrebienka pěšky případně se opět svézt lanovkou.
Po návratu do Starého Smokovce podnikneme procházku tímto tatranským centrem. Cesta nás povede od stanice lanovky kolem kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie, k Vile Flóra, která je součástí Tatranské galerie. Zajdeme ochutnat pramen Smokovecká kyselka a bude prostor i na individuální využití času, ať už další procházkou nebo příjemným posezením v jedné z tatranských restaurací.
V rámci volného programu je možné navštívit Vilu Alice, která je nejen kulturní národní památkou, ale navíc ukrývá menší expozici Muzea Tatranské kinematografie a fotografie. Zvědavé a hravé povahy se mohou vydat do Tricklandie, centra optických iluzí.
Podvečer se přesuneme do podtatranského města Poprad, do wellness a aquaparku Aquacity, kde si dopřejeme příjemný a zasloužený odpočinek. V ekologickém aquaparku s termální vodou si můžeme zvolit jeden z mnoha balíků, které obsahují 13 bazénů, tobogány a wellness a spa centrum.
 Ve večerních hodinách se autobusem společně odvezeme na ubytování.

4. den
Společné tatranské objevování završíme výletem na Štrbské pleso. Užijeme si procházku kolem plesa a pokud nám to počasí dovolí, vyšlápneme si ještě k vodopádu Skok. Odpoledne se vydáme zpět na cestu do ČR.
Poslední den strávíme v tatranském městě Štrbské Pleso, které je mimo jiné oblíbeným lyžařským střediskem. Vydáme se směrem ke sjezdovkám a skokanským můstkům, které byly v roce 1970 dějištěm Mistrovství světa v lyžování.
V případě vhodných povětrnostních podmínek se můžeme vydat i nenáročnou kratší túru k vodopádu Skok.
Cestou zpět se projdeme kolem samotného Štrbského plesa a naposledy si užijeme podzimní atmosféru Vysokých Tater.
V případě dostatku času se projdeme ještě k Jezírkům lásky.
Po obědě se vydáme zpět do ČR.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
autobusem s možností nástupu v těchto místech:
Ostrava
Praha
Brno
Olomouc

V ceně zájezdu je zahrnuto
doprava autobusem během celého zájezdu3x ubytování v 3* hotelu
3x snídaně
noční výlet lanovkou na Skalnaté pleso s programem
zpáteční jízdenka na pozemní lanovku na Hrebienok
vstupné do Belianské jeskyně a exkurze v likérce Tatra Distillery

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
vstupné na místě: muzea a galerie
vstupné do aquaparku Aquacity Poprad
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 500 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Ostravy – Katovic)

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

To nejlepší z Barcelony + LA PEDRERA (letecky z Prahy)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

To nejlepší z Barcelony (letecky z Bratislavy)

Oblíbený eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

S pobytem u moře

Barcelona pro rodiče a děti + MOŘE (letecky z Prahy)

Barcelona pro malé i velké? Výborný nápad! Poznejte světovou metropoli s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem,...

Severní Španělsko + DEGUSTACE VÍN + KOUPÁNÍ V SAN SEBASTIÁNU (letecky z Prahy)

Připraveni na žhavé zážitky? Gejzír energie, chutí a barev. Nechte se vtáhnout… Projdete se...

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky z Prahy)

Poznání i dovolenkové lenošení na pláži v jednom… Kde? Zkuste Andalusii a nebudete litovat....

To nejlepší z Barcelony + MOŘE (letecky z Prahy)

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a zaplavete si...

Inspirace na cesty

Seznamte se s arménskou kuchyní pod bájnou horou Ararat a stejnojmennou brandy světové kvality

Arménská kuchyně je založena především na mletém masu, zelenině a různých druzích chlebu. Připravují rádi i polévky, ale vůbec...

Dubrovník: úchvatné město s tajuplným historickým jádrem

Navštivte s námi Dubrovník a jeho historické centrum. Odměnou vám bude nádherná podívaná na místní hradby či františkánský klášter. celý...

Furlansko-Julské Benátsko: Itálie šmrncnutá Slovinskem i Rakouskem

Furlansko-Julské Benátsko je italský region lákající do hlavního města Terstu, na zámek Miramare, do krasových jeskyní, hor i malebných...

Furlandsko-Julské Benátsko: Itálie šmrncnutá Slovinskem i Rakouskem

Furlandsko-Julské Benátsko je italský region, lákající do hlavního města Terstu, na zámek Miramare, do krasových jeskyní, hor i malebných...

Gevangenpoort v Haagu: středověké vězení dnes slouží jako muzeum umění

Vězni tu čekali na svůj soud mnohdy i několik měsíců. Pro mnohé to bylo posledním místem pobytu. Právě tady...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Nákupy v Primarku + ADVENTNÍ TRHY NA ZÁMKU HOF (autobusem z Brna)

Předvánoční nákupy jsou tady. Ve výkladních skříních visí desítky modelů, regály jsou přeplněné zbožím a ceny proklatě nízko. Poznávací...

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy)

Dopřejte si Kanáry – s průvodcem, který se vyzná… Společně se vydáte za krásami ostrovů Tenerife a La Gomera. Užijete si moře a letovisko...

Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy)

Do světa Harryho Pottera nejen do Londýna? Vsaďte na...

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Ostravy – Krakova)

Tajuplné příběhy, nejtajemnější jezero světa, slavná historie… Kde? Jedině...

To nejlepší z Londýna + EDINBURGH (letecky z Prahy)

Hrdá skotská metropole nebo kosmopolitní Londýn? Hned obojí. A...

Lázně a wellness

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější...

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Ostravy)

Dokonalý relax a zážitky, které vás dostanou… Dopřejte si...

To nejlepší ze Slovinska + WELLNESS (autobusem)

Relaxační poznávací zájezd s průvodcem, který vás zkušeně a...