Itálie Agrigento To nejlepší z Trapani a Agrigenta + EGADSKÉ OSTROVY...

To nejlepší z Trapani a Agrigenta + EGADSKÉ OSTROVY + SICILSKÉ VÍNO (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Madeiry + PODZIMNÍ KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době velkého svátku květin. Shledáte místa, jejichž rozmanitá krása bere dech. Uvidíte typické domky s doškovými střechami, ochutnáte místní rum a navštívíte i Údolí jeptišek. Zažijte s námi fantastickou atmosféru květinového festivalu a objevte čarokrásnou Madeiru!

To nejlepší z Argentiny a Uruguaye + NEJKRÁSNĚJŠÍ VODOPÁDY SVĚTA (letecky z Prahy)

Ledová tříšť průzračných vodopádů, smyslné tango, šťavnatý hovězí steak… Argentina, která vás dostane. Nasajete exotiku Buenos Aires, vyzkoušíte si fascinující argentinský tanec, budete obdivovat vodopády národního parku Iguazú a navíc si vychutnáte urugayskou metropoli Montevideo či západ slunce na plážích u Punta del Este. Poznávejte s vášní – prožijte Argentinu a Uruguaye s cestovateli!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Pobyty s výlety

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

To nejlepší z Trapani a Agrigenta + EGADSKÉ OSTROVY + SICILSKÉ VÍNO (letecky z Prahy)

Sicílie, jak ji neznáte… Prozkoumáte solné město Trapani i uličky středověkého Erice. Vyrazíte na fantastickou plavbu lodí na Egadské ostrovy a k zářivě bílým útesům na pobřeží. Ponoříte se do antických příběhů Údolí chrámů i do tajů sicilské kuchyně. Ochutnáte marsalské víno a užijete si křišťálové moře. Nechte se unést Sicílií a objevujte skryté ostrovní poklady – naživo a z první ruky!

36990 Kč

Termín zájezdu
21.04.2022 – 26.04.2022
6 dní / 5 nocí

Destinace
Itálie, Agrigento

Ubytování
3* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy a v závislosti na čase příletu první možné seznámení se sicilským městem Trapani.
Odlet z Prahy v dopoledních hodinách na Sicílii do města Trapani. Přesun na ubytování a v rámci časových možností první seznámení s městem v doprovodu průvodce, případně společná večeře.

2. den
Prozkoumáme malebné Trapani, které proslulo také výrobou nejkvalitnější soli. Úchvatný výhled na město si užijeme po výjezdu lanovkou ve středověkém Erice a na závěr si prohlédneme unikátní solná pole v rezervaci Saline di Trapani.
Ráno se přesuneme objednaným transferem do města Trapani, které je známé svou produkcí nejkvalitnější soli v Itálii. Trapani je staré přístavní město, které si vás získá svou malebností, bohatě zdobenými paláci a historickými kostely.
Po obědě se vydáme do středověkého městečka Erice, které leží pár kilometrů severně od Trapani. Jedná se o jedno z nejstarších měst na Sicílii, což dokládá nejen dochované opevnění z období slavného starověkého Kartága, ale i místní typická atmosféra, kterou tvoří mlžné opary a úzké uličky s tradiční kamennou dlažbou.
Výhledy na Trapani z výšky po vyjetí lanovkou jsou nezapomenutelné a dohlédneme až na nedaleké Egadské ostrovy.
Na cestě zpátky se zastavíme v přírodní rezervaci Saline di Trapani, kde se nacházejí solná pole a nádrže, ze kterých se tradičním způsobem získává nerafinovaná kuchyňská sůl. Oslnivé hromádky soli při západu slunce získávají růžový nádech a společně s několika větrnými mlýny vás nenuceně přesvědčí, že sůl je opravdu nad zlato. 
Cesta zpátky na hotel. 

3. den
Čeká nás výletní plavba na Egadské ostrovy. Poobědváme na lodi a pak už si jen budeme vychutnávat zdejší panenskou přírodu i překrásné pláže, žhavé slunce a azurové moře. 
Dnešek bude ve znamení koupání a plavby k přilehlým Egadským ostrovům. Postupně navštívíme ostrůvky Levanzo, Favignana a Marettimo. 
Ráno po snídani vyrazíme z přístavu v Trapani výletní lodí k prvnímu ze tří ostrovů. Nevelké ostrovy měřící sotva pár kilometrů si vás podmaní svou panenskou přírodou a nádhernými plážemi s romantickými zátokami s křišťálově čistým mořem. Souostroví je známé tradičním lovem tuňáků a dodnes panující arabskou atmosférou. V rámci programu bude zajištěn lehký oběd na lodi.
Ocitneme se na místě, kde se střetává Středozemní moře s Tyrhénským. Voda je tu neuvěřitelně azurová, štiplavě slaná a maximálně osvěžující. Proto právě tento den bude zasvěcený slunci, koupání v moři a třeba i seznamování se s podmořským světem.
V odpoledních hodinách přesun lodí zpátky na pevninu a návrat na hotel.

4. den
Odpočinku a pohodě se budeme věnovat i dnes. Volný čas bude možné strávit na pláži nebo vyrazit na krátkou společnou procházku do okolí a přilehlého městečka Mazara del Vallo. Pro zájemce je připraven kurz sicilské kuchyně, který bude úžasnou tečkou dnešního dne. 
Den jako stvořený ke koupaní a odpočinku na západní straně ostrova. Pro aktivnější můžeme nabídnou prohlídku městečka Mazara del Vallo, které je jedním z nejdůležitějších rybárských center v celé Itálii. Město má překrásnou atmosféru, jelikož bylo ovlivněno arabským vlivem.
V centru města se nachází krásné kostely: kostel sv. Kateřiny, kostel sv. Mikuláše nebo kostel sv. Františka. Oblíbeným místem místních je náměstí  Piazza della Repubblica, kde se nachází barokní památky města. Pěkným sídlem radnice je palác maltézských rytířů, jehož historie sahá do 16. století.
Pro zájemce je možnost přiobjednání kurzu sicilské kuchyně v doprovodu naší průvodkyně, která bude pomáhat s překladem místního kuchaře, který kurz povede. Společně budeme připravovat dvouchodové menu a naučíme se, jak připravit čerstvé těstoviny. Kurz je zakončený společnou večeří se sklenkou místního vína

5. den
Vyrazíme do Údolí chrámů v Agrigentu, kde si prohlédneme Chrám svornosti a další antické poklady. Po výpravě do minulosti se ještě zastavíme u zářivě bílých útesů Scala dei Turchi, které mylně vyvolávají chladivý pocit i na rozpáleném sicilském slunci. 
Ráno se vydáme na celodenní výlet do přibližně dvě hodiny vzdáleného města Agrigento. Město založené řeckými kolonisty v 6. století před n. l. je navštěvováno především díky slavné antické minulosti, z níž se výborně zachoval komplex dórských chrámů známý jako Údolí chrámů.
Označení Údolí chrámů je velmi nepřesné, protože areál stojí ve skutečnosti na vršku. Celý areál dělící se na západní a východní část je zapsaný na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a v minulosti tento archeologický skvost obdivoval i samotný Johann Wolfgang Goethe. 
Zastavíme se například u Chrámu Svornosti (Tempio della Concordia), který se díky svému neporušenému stavu označuje za jeden z nejzachovalejších řeckých chrámů světa
Při cestě zpátky si uděláme krátkou zastávku u útesu Scala dei Turchi (Schodiště Turků).
Zářivě bílá barva připomínající sněhovou pokrývku evokuje lokality typické pro jižní, potažmo severní pól. Nenechte se zmást! Nezvyklá barva útesu je dána jeho nerostným složením. Směs jílu a karbonátu, která je nazývána slín, dala kameni jasný čistě bílý odstín. Útvar připomínající schody pak v minulosti sloužil jako útočiště tureckých pirátům. 
Poté budeme pokračovat zpátky na hotel

6. den
Připravte se na den sicilského vína. Po Solné ulice se dopravíme do vinařské oblasti poblíž města Marsala. Okoštujeme nejlepší sicilská vína včetně nejznámější stejnojmenné odrůdy. V krásné barokní Marsale si pak dáme společný oběd.
Po snídani se vydáme na cestu po přibližně 30 kilometrů dlouhé Via del Sale – Solná ulice. Název si vysloužila tím, že se kolem ní stále kupí hromady sněhobílé soli. 
Naším cílem bude jedna z proslulých vinařských oblastí. Sicilská půda a klimatické podmínky hrají významnou roli při pěstování vína na ostrově. Pravě ze Sicílie pochází zhruba 14 % celkové italské produkce vína.
Společně s průvodkyní ochutnáme místní vína a neopomeneme nejznámější odrůdu červeného vína Marsala, které se proslavilo již při úspěchu britské flotily v bitvě u Trafalgaru v roce 1805. Marsala se vyznačuje zemitě rudým odstínem a výraznou chutí. 
Následně navštívíme stejnojmenné město Marsala, původně arabské přístavní město („Marsa al Allah“ – přístav Alláha). Dnes známé především kvůli slavnému vínu, které se zde vyrábí. Centrem města je náměstí Piazza della Repubblica a i přes arabský původ se dnes pyšní převážně barokní podobou a hlavním městským dómem, zasvěceným sv. Tomáši z Cartenbury.
Po prohlídce se vrátíme objednaným autobusem zpět.

7. den
Odlet zpět do Prahy.
Dle letového řádu možnost případné poslední procházky s průvodcem městem. Poté přesun na letiště a odlet do Prahy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Trapani – Praha včetně letištních poplatků a taxdoprava letiště – hotel – letiště
doprava v rámci programu
6x ubytování v hotelu
6x snídaně
lodní výlet s obědem na lodi

V ceně zájezdu není zahrnuto
ochutnávka vína Marsala: 25 EUR
kurz sicilské kuchyně: 40 EUR
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 000 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a TAJEMNÉ DĚDICTVÍ ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Stylové podniky, vyhlášená káva i zmrzlina, čerstvá pizza, malebná zákoutí, výprava do historie… V Koloseu pocítíte závan dávných her. Projdete se státem ve státě a objevíte skvosty umění v Galerii Borghese. Odhalíte, co skrývá po staletí pohřbená Ostia Antica. Novou energii načerpáte v zahradách, ve stínu piníí i s italskými dobrotami. Dopřejte si zážitky v každém věku – Řím na pohodu a bez starostí!

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

S pobytem u moře

Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prahy)

Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

Inspirace na cesty

Barcelonská ještěrka: Gaudího fenomenální práce inspirovaná slavnou legendou i symbol města

Na tričkách, na plážových taškách a osuškách, na hrníčkách a čokoládě, jsou keramické, kovové, skleněné, dřevěné... Prostě ze všech možných materiálů a na všech možných předmětech. Tam všude je ještě v Barceloně najdete. Proč?

Caprese: slaná i sladká chuť (nejen) italského léta. Který si dáte?

Italský ostrov Capri. Vůně a chuť léta, babího léta i jiných ročních období. Legendární salát caprese. Lahodný dort caprese. Recepty jako bonus.

5 důvodů, proč se vydat za karibským dobrodružstvím na Yucatán

Známe pět dobrých důvodů, proč se vydat do Mexika!

Mexická kuchyně: pestrobarevnost chutí jako unikátní dědictví tří ras

Mexická kuchyně: pestrobarevnost chutí jako unikátní dědictví tří ras Mexická kuchyně je podobně pestrá jako samotné Mexiko. Mísí se v...

7 důvodů proč vyrazit do Mexika: Rozmanitost tepající pod rozžhaveným americkým sluncem

7 důvodů proč vyrazit do Mexika: Rozmanitost tepající pod rozžhaveným americkým sluncem Proč do Mexika? Známe mnoho dobrých důvodů... Sedm...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness