Kanada To nejlepší z Toronta + HALIFAX + NIAGARSKÉ VODOPÁDY...

To nejlepší z Toronta + HALIFAX + NIAGARSKÉ VODOPÁDY (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska...

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy) Světová výstava v metropoli světových „nej“....

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi...

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy) Tajuplné údolí, horské vrcholky, vůně...

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy) Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého...

Pobyty s výlety

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky...

Kanadské zážitky naživo. Objevíte pestrobarevný Halifax, majestátní Toronto, poobědváte ve výškách CN Tower, přespíte na romantickém majáku a Niagarské vodopády nemůžete vynechat. Po nákupech si odpočinete u kanadských lívanců s javorovým sirupem, a to si teprve pochutnáte. A užijete si i pozorování velryb. Kanada pro pravé cestovatele – vyrazte prožít zemi javorového listu!

82990 Kč

Termín zájezdu
08.07.2020 – 16.07.2020
9 dní / 8 nocí

Destinace
Kanada, Toronto

Ubytování
3* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy, přílet do Halifaxu, ubytování.

2. den
Prohlídka Halifaxu a námořního muzea.
Dnes se projdeme po Halifaxu, města, nedaleko kterého se mimo jiných katastrof potopil Titanik. Navštívíme známe Námořní muzeum Atlantiku, projdeme se po přístavu a možná spatříme některou z obřích výletních zaoceánských lodí.
Odpoledne se vydáme nejkratší cestou do Digby, městečka přímo u zálivu, které si oblíbily velryby. Přenocujeme v tomto typickém rybářském přístavu.

3. den
Pozorování velryb a výprava za balancující skálou.
Hned ráno se vypravíme na plavbu za velrybami. Tato majestátní zvířata budeme pozorovat z výletní lodi za doprovodu zkušených lodivodů, kteří vědí, kde tyto ohromující savce hledat.
Odpoledne se vrátíme na pevnou zem, projedeme si poloostrov až na jeho konec a projdeme se naučnou stezkou k Balancing rock – devět metrů vysoký kus basaltu, který doslova balancuje nad vodou už tisíce let.
Večer určitě ochutnáme některou z čerstvých rybích specialit.

4. den
Případný druhý pokus sledování velryb, cesta do malebného Lunenburgu.
V případě úspěšného pozorování velryb předešlý den se vydáme do naší další destinace – Lunenburgu – delší, vyhlídkovou cestou podél pobřeží. Příroda se ale nedá naprogramovat a i když úspěšnost místních námořníků, pro které se turistika stala významnou složkou jejich příjmů, je vysoká, využijeme dopoledne k druhému pokusu. Pak bychom se do Lunenburgu vypravili rychlejší, vnitrozemní cestou. 
Lunenburgu je městečko ze Seznamu světového dědictví UNESCO, kde se projdeme historickým přístavem a úzkými uličkami lemovanými typickými barevnými domky.
Na nocleh se přesuneme do romantické oblasti majáku Peggy’s Cove.

5. den
Prohlídka ikonického pobřeží a krajiny u majáku Peggy´s Cove, přelet z Halifaxu do Toronta.
Peggy´s Cove, nejznámější maják na světě, který je také na seznamu UNESCO, je zasazen do „měsíční“ krajiny tvořené kameny, které vznikaly před téměř 400 miliony let a mnohem později byly uhlazeny migrujícím ledovcem. Po vydatné kanadské snídani se vydáme na procházku touto nezvyklou krajinou.
Po poledni, když se oblast zaplní dalšími zvědavými turisty, odjedeme do blízkého Halifaxu a přesuneme se o stovky kilometrů dál, do Toronta

6. den
Dnešní den věnujeme prohlídce největšího kanadského města, Toronta. 
Ráno vyrazíme na seznámení s centrem Toronta. Uvidíme nádraží Union Station, impozantní budovu z 30. let, a také budovu Královské kanadské banky, jejíž okna jsou potažena pravým zlatem. Projdeme kolem Hokejové síně slávy a poté se přesuneme na náměstí Nathan Phillips Square, do pravého centra města, kde budeme moci obdivovat obrovské fontány, které stříkají více než 45 000 litrů vody za minutu. Neunikne nám budova Staré a Nové radnice ani půvabný kostel Nejsvětější trojice, patřící k nejstarším stavbám ve městě. Neopomeneme ani velké nákupní centrum Eaton, kam se můžeme navečer vrátit za nákupy. 
Po poledni se vydáme k CN Tower – nejvyšší budově v Kanadě. Zájemci budou moci věž navštívit a užít si prosklený výtah i podlahu a nezapomenutelné vyhlídky. Vstupenky na CN Tower včetně oblíbeného obědového menu zajistí průvodce na místě.  
Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně ve večerních hodinách.

7. den
Dnes se vypravíme za nejmohutnějšími vodopády světa – na Niagary.
V brzkých ranních hodinách se vydáme na cestu k jednomu ze symbolů Severní Ameriky a současně jednomu z nejznámějších přírodních zázraků světa, impozantním Niagarským vodopádům, ležícím na kanadsko-americké hranici.
U Niagarských vodopádů, jimiž protéká nejvíce vody na světě, je celá řada atrakcí – plavba na lodích k vodopádům, cesta do nitra skály a pohled na padající vodopády z bezprostřední blízkosti, přejezd lanovkou přes řeku. Podle zájmu bude možno si některou z atrakcí vybrat. Individuálně si pak budeme moci projít turistické cesty vedoucí podél vodopádů a také se zastavíme na místě, kde lze sejít až k řece a pokochat se pohledem na průzračně čistou řeku. 
Poté se přesuneme do nedalekého městečka Niagara-on-the-Lake, ležícího na břehu Ontarijského jezera. Toto město bývá díky souboru budov z 19. století a malebné poloze označováno za jedno z nejkrásnějších kanadských měst. Projdeme si hlavní ulici Queen Street, na níž uvidíme budovu Staré lékárny z 19. století a historické obchůdky. Neunikne nám ani starý viktoriánský hotel Prince of Wales nebo zvonice postavená na památku obětem 1. světové války.
Večer návrat do Toronta.

8. den
Návštěva Baťova muzea, odpoledne nakupování v Torontu.
Po snídani se vydáme k Baťovu muzeu a bude čas na jeho návštěvu, případně návštěvu blízkého Královského muzea. Pak se vydáme po Spadina avenue do Čínské čtvrti, kde ochutnáme některou z místních specialit. Odpoledne bude možné nakoupit suvenýry či doplnit kousky do šatníku nebo navštívit Hokejovou síň slávy.  
Večer se přesuneme na letiště k odletu do ČR.

9. den
V odpoledních hodinách přílet zpět do Prahy. 

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenky Praha – Halifax, Halifax – Toronto, Toronto – Praha s příp. přestupemkabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
7x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
1x ubytování v penzionu v pokojích s vlastním soc. zařízením
8x snídaně
transfer letiště – hotel – letiště

V ceně zájezdu není zahrnuto
vstupní povolení ETA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do Kanady je vyžadován biometrický pas) – poplatek za vyřízení: 250 Kč/os.
vstupné (cca 160 CAD)
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 14 000 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Petrohradu + DEN NÁMOŘNICTVA + JANTAROVÁ KOMNATA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Petrohradu + DEN NÁMOŘNICTVA + JANTAROVÁ...

Moskva pro milovníky vojenské historie + OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ (letecky z Prahy)

Moskva pro milovníky vojenské historie + OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ...

S pobytem u moře

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy) Světová...

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU (letecky z Prahy)

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU (letecky z Prahy) New...

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z...

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS (letecky z Prahy)

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS (letecky z Prahy) Lahodná horchatta,...

Inspirace na cesty

Etihad Towers: pět věží, které jsou vším, čím je Abú Dhabí – luxusem se supertechnologií

Ocitnete-li se někdy v Abú Dhabí, vaší pozornosti jistě neunikne pětice věží, která ve svých útrobách skrývá byty, luxusní obchody, hotel i restaurace.

Život v Koloseu: Kdo byli gladiátoři? Palec nahoru či dolů aneb osud na miskách vah

Koloseum je opředeno mnoha legendami. Pravda je ale daleko zajímavější. Kdy a proč amfiteátry vznikaly? Kdo je využíval a jak se zrodily gladiátorské hry?

Řím: láska, která neomrzí…

Řím: láska, která neomrzí... Řím – nádherné „věčné město“ a hlavní město Itálie, kde se nachází Vatikán. celý článek si můžete...

Vinná okénka ve Florencii: unikátní svědek každodenního toskánského života a geniální nápad místních podnikavců

Vinná okénka ve Florencii: unikátní svědek každodenního toskánského života a geniální nápad místních podnikavců Unikátní vinná okénka (buchette del vino)...

Tatranský ledový dóm: umělecké dílo v samém srdci Tater

Tatranský ledový dóm: umělecké dílo v samém srdci Tater Chystáte-li se do Tater a konkrétně na Hrebienok, nezapomeňte se ptát...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy) Dopřejte si Kanáry – s průvodcem, který se vyzná… Společně se vydáte za krásami ostrovů...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z...

Lázně a wellness

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ...

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...