poznávací zájezd exotické To nejlepší z Peru + BOLÍVIE + MACHU PICCHU...

To nejlepší z Peru + BOLÍVIE + MACHU PICCHU (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!  

Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ (letecky z Prahy)

TAM BEZ TESTU Dopřejte si Karibik… Zrelaxujete na nových místech. Objevíte tajemství výroby doutníků, třtinového cukru či čokolády. Poznáte skutečný život místních a ochutnáte typické pokrmy. Můžete vyrazit za poklady ostrovů Saona a Samaná, užít si skvosty Santo Dominga nebo romantiku s nádechem Bacardi. Zkuste odpočinek v tropickém ráji – Dominikánská republika naživo a bez starostí!

Pobyty s výlety

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Relax na plážích Malty + MODRÉ POKLADY OSTROVA + DOMOV PEPKA NÁMOŘNÍKA (letecky z Prahy)

Azurové nebe, slunečné počasí, tyrkysové moře, chutná kuchyně… dokonalá kombinace dovolené. Míříme na malý, za to zážitky velký ostrov Malta. Užijete si krásnou pláž Golden Bay a koupání na ostrůvcích Gozo i Comino. Objevíte modré klenoty od jeskyně Blue Grotto až po Modrou lagunu. Prozkoumáte Vallettu a tajemné chrámy. Ochutnejte Středomoří a dopřejte si odpočinek na Maltě! 

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + OSTROVNÍ VENKOV (letecky z Prahy)

Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valdemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce!

To nejlepší z Peru + BOLÍVIE + MACHU PICCHU (letecky z Prahy)

Zapomenuté město, tajuplné obrazce, poslední incká vesnička, nejhlubší kaňon, „peruánské“ Galapágy… Objevíte po staletí ztracené Machu Picchu, božský klid legendárního Slunečního ostrova a projedete se malebným kaňonem řeky Colca. Nahlédnete do života místních, ochutnáte zdejší speciality a podíváte se i na místa, kam se ostatní nedostanou. Nechte se vtáhnout atmosférou dávných civilizací a dopřejte si skutečné zážitky z Peru a Bolívie!

89990 Kč

Termín zájezdu
04.11.2021 – 20.11.2021
17 dní / 16 nocí

Destinace
Peru, Lima

Ubytování
3* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Dle letového řádu odlet z Prahy (let s jedním přestupem), přílet do Limy a následné ubytování.
Odlet z Prahy do Limy dle letového řádu v ranních hodinách (let s jedním přestupem).
Přílet do Limy v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách. Následovat bude přesun z letiště na hotel, ubytování a odpočinek po dlouhém letu.
Pro zájemce možnost relaxační procházky po ikonické čtvrti Miraflores.

2. den
Čeká nás dopolední volný program v Limě. Odpoledne přejedeme do vesničky El Chaco na poloostrově Paracas, kde se projdeme po pláži a můžeme ochutnat i peruánské národní jídlo.
Ráno po snídani volný program v Limě. Vyzkoušejte si například jednu z nejoblíbenějších aktivit v Limě – paragliding a užijte si tak ten nejlepší výhled na město (více informací v CK).
Poté se turistickým autobusem přesuneme do vesničky El Chaco na poloostrově Paracas, která je výchozím bodem k prozkoumávání blízkých ostrovů Islas Ballestas a Národní rezervace Paracas.
Čeká nás procházka po pláži a poté si můžeme v místní restauraci pochutnat například na peruánském národním jídle Ceviche, které je připravováno z čerstvých ryb.
Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.

3. den
Dnes budeme moci obdivovat bohatou faunu na souostroví Islas Ballestas a záhadný geoglyf Candelabro.
Brzy ráno po snídani navštívíme ostrovy Islas Ballestas. Toto souostroví je také nazýváno „peruánské Galapágy“. Díky příznivým přírodním podmínkám, které představuje zejména studený Humboldtův proud, jsou zdejší pacifické vody plné vodních živočichů a ptactva.
Můžeme vidět až 160 druhů ptáků včetně kormoránů, pelikánů a tučňáků. Ale zabydlení jsou zde také savci jako lvouni a lachtani, kteří se vyhřívají na zdejších skaliscích pokrytých vrstvou guána.
Při projíždce lodí uvidíme také záhadný 181 metrů vysoký geoglyf Candelabro (svícen), který zabírá celý svah písečné pobřežní duny a jehož původ i účel jsou dodnes nejasné.
Odpoledne se přesuneme turistickým autobusem do města Nazca, kde se ubytujeme. 

4. den
Proletíme se nad tajemnými obrazci v Nazce a pokud nám čas dovolí, navštívíme mumiemi proslulé pohřebiště. Poté se vydáme na cestu do nádherné historické Arequipy.
Ráno se vydáme na letiště v Nazce, kde budeme mít možnost sledovat záhadné obrazce z výšky.
Na náhorní plošině se nachází více než 300 obrazců, které nejčastěji znázorňují geometrické obrazce (spirály a rovné linie dlouhé až několik kilometrů), ale najdeme zde i lidské postavy a zvířata (savce, hmyz, ryby, ptáky). Jednotlivé obrazce jsou vidět pouze při pohledu z letadla.
V případě příznivého letového řádu navštívíme pohřebiště Chauchilla, které je proslulé mumiemi z předkolumbovské doby, které se díky suchému pouštnímu klimatu perfektně zachovaly.
Odpoledne se přesuneme luxusním autobusem do města Arequipa, kde se ubytujeme.

5. den
Dnešní den věnujeme prozkoumávání „bílého města“ Arequipa, jehož scenérii dokreslují tři vulkány. Vychutnáme si jeho nevšední prohlídku panoramatickým autobusem a poté ochutnáme zdejší speciality v místní picanterii.
Arequipa je město plné historie, které je vystavěné z bílého vulkanického kamene a jeho největší dominantou jsou vulkány, které v těsné blízkosti města najdeme hned tři.
Ráno pro zájemce možnost fakultativního výletu do kláštera Santa Catalina (vstupné není v ceně zájezdu) nebo volný program ve městě, který lze využít například k prohlídce muzea, jehož hlavním exponátem je tělo zmrzlé incké dívky nalezené pod vrcholem sopky Ampata.
Odpoledne se vydáme na prohlídku Arequipy panoramatickým autobusem. Během této zhruba čtyřhodinové prohlídky uvidíme historické centrum s krásnou koloniální architekturou, náměstí Plaza de Armas s katedrálou ze 17. století, kostel La Companía de Jesús a půvabná předměstí Yanahuara a Cayma.
Užijeme si také krásný výhled na tři majestatní sopky, které tvoří nezaměnitelnou scenérii Arequipy.
Po prohlídce města se společně přesuneme do místní picanterie, kde budeme moci ochutnat místní speciality.

6. den
Vydáme se na nezapomenutelnou cestu malebným kaňonem řeky Colca se stády vikuní, lam a alpak žijících ve volné přírodě. Po tomto úchvatném zážitku bude možnost zrelaxovat v termálech v městečku Chivay.
Ráno se přesuneme k jednomu z nejhlubších kaňonů světa – Colca kaňonu. Tento peruánský kaňon, který vyhloubila řeka Colca, dosahuje hloubky až 3 400 metrů, to znamená dvakrát více než americký Grand Canyon a tvoří ho kolmé stěny hor, tyčící se do výšky více než 5 000 metrů n. m. V jeho údolí žije kolem 70 000 obyvatel, jejichž způsob života je skoro stejný jako před čtyřmi sty lety.
Projedeme touto jedinečnou krajinou s koloniálními vesničkami, všudypřítomnými terasovitými políčky a údolím řeky Colca na straně jedné a masivy vulkánů na straně druhé.
Cestou přes náhorní planinu budeme sledovat stáda lam, alpak a vikuní žíjících ve volné přírodě.
Poté se ubytujeme v městečku Chivay a zájemci budou moci relaxovat v termálních lázních La Calera (vstupné není v ceně zájezdu).

7. den
Dopřejeme si adrenalinový zážitek při pozorování největších létavých ptáků na vyhlídce Cruz del Condor. Kromě kroužících kondorů se budeme kochat dechberoucími výhledy. Poté vyrazíme k jezeru Titicaca.
Po snídani se vydáme na vyhlídku Cruz del Condor, kde můžeme vidět kromě dechberoucí scenérie z výšky 3 287 metrů n. m. i kroužící kondory andské v jejich přirozeném prostředí.
Kondoři jsou jedni z největších suchozemských létajících ptáků, jejichž rozpětí křídel je v průměru 3,2 metrů. V kaňonu Colca hnízdí početná skupinka, která se každé ráno nechává vynést vzhůru oteplujícími se vzdušnými proudy a my tak máme možnost obdivovat jejich majestátnost zblízka.
Zastavíme také v nejvyšším bodě naší cesty 4 910 metrů n. m.
Odpoledne odjedeme do Puna na břehu jezera Titicaca, které je největším vysokohorským jezerem a zároveň nejvýše položeným splavným jezerem na světě, ležícím v nadmořské výšce 3 812 m. Nachází se na Antiplanu, náhorní plošině And, která je po Tibetské plošině druhým nejrozsáhlejším útvarem tohoto typu na Zemi.
Po příjezdu se ubytujeme a den zakončíme procházkou historickým centrem.

8. den
Dnes nahlédneme do života původních obyvatel žijících na plovoucích rákosových ostrovech Los Uros, kde žijí pomci nestarších obyvatel Ameriky. Poté vyrazíme na cestu do Copacabany v Bolívii.
Ráno se vydáme lodí na unikátní plovoucí ostrovy Los Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Tyto rákosové ostrovy se nachází asi čtyři kilometry od města Puno a jsou ukotvené ve vodě několik stovek metrů od břehu jezera Titicaca.
Na těchto unikátních ostrovech stojí domy, obchůdky, kostelík a dokonce i malé zahrádky a rozhledna. Místní ženy zde prodávají ručně vyráběné suvenýry jako makety lodiček a drobné šperky nebo ručně tkané pestrobarevné látky a dávají návštěvníkům ochutnat tradiční pokrmy uvařené nad ohněm.
Potomci nejstarších obyvatel celé Ameriky dodnes dodržují jejich tradice a způsob života. Scenérii jezera doplní zasněžené vrcholky hor Cordillera Real v Bolívii.
Odpoledne se vydáme do městečka Copacabana v Bolívii přes hraniční přechod Kasani, kde se ubytujeme.

9. den
Vychutnáme si atmosféru legendami opředené kolébky incké civilizace, ostrova Isla del Sol, a odpoledne se vydáme do města La Paz.
Ráno po snídani se lodí dopravíme na Isla del Sol (Sluneční ostrov), který je opředem mnohými pověstmi a legendami a je uctíván jako místo, kde se narodilo samo slunce a také místo, odkud vzešli zakladatelé Incké říše.
Samotný ostrov je asi 12 kilometrů dlouhý a 3 kilometry široký. Obyvatelé ostrova zúrodňují prudké svahy vedoucí k pobřeží terasovitými políčky. Na ostrově se nachází několik pozůstatků inckých staveb jako například Incké schody a Incké prameny.
Na Isla del Sol chybí jakákoliv infrastruktura, kromě oslů a mul zde nepotkáte jiný dopravní prostředek, a tak si můžete užívat božský klid.
Poté se vrátíme do městečka Copacabana a budeme pokračovat do bolivíjského „města v oblacích“ La Paz, kde se ubytujeme.

10. den
Dnešní den zasvětíme objevování zajímavostí „města v oblacích“ La Paz v Bolívii. Mimo jiné se můžete těšit na tajemný čarodějnický trh a úžasné výhledy na vrcholky And. Poté vyrazíme do Údolí měsíce s originálními geologickými útvary.
Ráno se vydáme na prohlídku města. Uvidíme náměstí Plaza Murillo s kongresem, katedrálou a prezidentským palácem.
Navštívíme také čarodějnický trh, kde místní ženy nabízejí bylinkové lektvary, talismany a další magické předměty, které spolehlivě odeženou zlé duchy, zažehnají smůlu, pomohou od nemoci nebo navrátí ztracenou lásku.
K dopravě využijeme lanovku Teleférico, která spojuje La Paz a El Alto, a odkud se nám naskytne krásný výhled na vrcholky And a pulsující metropoli pod námi.
Poté se vydáme do unikátního Valle de la Luna neboli Údolí měsíce. Je tvořené bizardními geologickými útvary, díky nimž se rázem ocitneme ve zlatavé měsíční krajině na dosah od civilizace.
Poté se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.

11. den
Čeká nás prohlídka největšího centra předincké říše – Tiwanaku, kde uvidíme i slavnou Sluneční bránu. Po této dobrodružné výpravě do historie se vrátíme zpět do Peru.
Ráno po snídani navštívíme jednu z nejvýznamnějších památek Bolívie a to ruiny města Tiwanaku, které bylo hlavním městem největší jihoamerické předincké kultury. Navštívíme dvě muzea a prohlédneme si mimo jiné i slavnou Sluneční bránu a Polopodzemní chrám.
Toto místo je považováno za druhý nejpůsobivější artefakt dávných civilizací po Machu Picchu a k jeho tajemnosti pouze přispívá, že civilizace, která zde v době vzniku tohoto města musela existovat, nezanechala žádné písemné záznamy. Odborníci tak pouze kroutí hlavou a dumají, jak a kdy přesně Tiwanaku vzniklo.
Po prohlídce se vydáme zpět do Puna v Peru přes hraniční přechod Desaguadero.

12. den
Výlet do bývalého centra incké říše Cuzca, kde si prohlédneme historické centrum s hlavními pamětihodnostmi. Nevynecháme náměstí Plaza de Armas či čtvrť San Blas.
Po snídani se přesuneme luxusním autobusem do Cuzca, bývalého centra Incké říše, které se nachází na východních svazích And ve výšce 3 400 metrů. Je to město posvátné i moderní zároveň a je obývané nepřetržitě po více než tři tisíce let.
V minulosti bylo Cuzco hlavním městem a centrem říše Inků, kteří ho považovali za „pupek světa“. Po příchodu Španělů se stalo i jejich nejdůležitějším městem, a proto zde vybudovali překrásné kostely, paláce a barokní náměstí. Uličky Cuzca v sobě dodnes skrývají tajemství minulosti a mnohá vyprávění z dob conquistadorů a inckých králů.
Po příjezdu nás čeká podvečerní pěší prohlídka historického centra, které je na seznamu UNESCO.
Uvidíte například náměstí Plaza de Armas s katedrálou, hlavní ulici Avenida El Sol s obchody, stánky a restauracemi a čtvrť San Blas.

13. den
Budeme pokračovat prohlídkou historického centra Cuzca, při které si nenecháme ujít zejména pozůstatky unikátních inckých pevností a chrámů. Prohlédneme si i významné ruiny za hranicemi Cuzca.
Dnes uvidíme například ruiny incké pevnosti Sacsayhuaman, která je tvořena z obrovských, přesně opracovaných a dokonale do sebe zapadajících kamenných bloků bez použití jakékoliv spojovací hmoty.
Dále se vydáme k chrámu Quenco, kde můžeme vidět sochu zobrazující inky uctívanou pumu, i když její rysy velmi významně poznamenal zub času.
Další památku nad Cuzcem je Tambo Machay. Tento chrám vody pochází z dob Inků a jeho součástí je akvadukt a vodopády tekoucí skrze terasy a kanály.
V neposlední řadě navštívíme také ruiny pevnosti Puca Pucara, jejíž název lze přeložit jako „červená pevnost“ a je pravděpodobně odvozen od zbarvení půdy a kamenů, které se především při západu slunce barví do červena.

15. den
Naše putování po stopách Inků zakončíme návštěvou poslední incké vesničky Ollantaytambo s impozantní pevností. Poté se vydáme do vesničky Chinchero s nádhernými zemědělskými terasami a akvadukty. Následně odletíme zpět do Limy. 
Ráno se vydáme na průzkum poslední incké vesničky Ollantaytambo. Při procházce starobylými uličkami na vás dýchne kouzelná atmosféra dávných časů. Dodnes se zde dochovaly původní ulice, masivní kamenné zdi a vodní kanály. Můžeme vidět impozantní pevnost a obří tvář boha Wiracochy vytesanou do hory.
Navštívíme také vesnici Chinchero, nacházející se v Andských kopcích ve výšce 3 762 metrů n. m., což je nejvýše v celém Posvátném údolí. Toto místo je považováno za rodiště duhy a můžeme zde obdivovat mnohé akvadukty a zemědělské terasy, které jsou využívány dodnes a pěstované plodiny můžeme zakoupit na místním trhu.
Nachází se zde také koloniální kostel z počátku 17. století postavený na pozůstatcích inckého paláce.
Poté se přesuneme do Cuzca, odkud poletíme zpátky do Limy.

16. den
Závěrečné zážitky budou patřit působivé koloniální Limě. Projdeme se po náměstí Plaza de Armes, kterému vévodí impozantní katedrála. Romantici by neměli vynechat Parque del Amor. Odpoledne bude následovat odjezd na letiště. 
Ráno se vydáme na prohlídku hlavního města Limy a vychutnámi si atmosféru tohoto koloniálního města. Uvidíme například Plaza de Armas s katedrálou, radnicí, prezidentským a arcibiskupským palácem, a také náměstí Plaza San Martín, které nese jméno zakladatele republiky Peru.
Za zmínku stojí také Parque del Amor ve čtvrti Miraflores, který je jako stvořený pro zamilované.
Odpoledne se vydáme transferem na letiště.

17. den
Přílet do ČR dle letového řádu (let s jedním přestupem).
Dle letového řádu přílet do ČR v odpoledních nebo večerních hodinách.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Lima – Praha vč. letištních taxletenka Cuzco – Lima vč. letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
přelet nad obrazci v Nazce
veškerá doprava během zájezdu kromě volného programu
15x ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích

V ceně zájezdu není zahrnuto
fakultativní vstupné na místě
cestovní pojištění
doporučené kapesné: 300 USD
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Eurovíkendy

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

Dámská jízda v Amsterdamu + KVĚTINOVÝ WORKSHOP + RETRO BIKE TOUR (letecky z Prahy)

Amsterdam pro dámy… jako stvořený. Objevíte provoněný květinový trh, pohádkové větrné mlýny i stylové kavárny. Poodhalíte roušku příběhů malebných uliček. Ochutnáte báječné StroopWafel, sýry z Alkmaaru i holandské pivo. Projedete se na retro kole novými místy a vyrobíte si dekoraci z květin jako originální suvenýr. Odhoďte starosti a zažijte nejlepší dámskou jízdu v Amsterdamu!

Dámská jízda v Paříži + SHOW V KABARETU MOULIN ROUGE (letecky z Prahy)

Dámská jízda v Paříži + SHOW V KABARETU MOULIN...

S pobytem u moře

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

To nejlepší z Trapani a Agrigenta + EGADSKÉ OSTROVY + SICILSKÉ VÍNO (letecky z Prahy)

Sicílie, jak ji neznáte… Prozkoumáte solné město Trapani i uličky středověkého Erice. Vyrazíte na fantastickou plavbu lodí na Egadské ostrovy a k zářivě bílým útesům na pobřeží. Ponoříte se do antických příběhů Údolí chrámů i do tajů sicilské kuchyně. Ochutnáte marsalské víno a užijete si křišťálové moře. Nechte se unést Sicílií a objevujte skryté ostrovní poklady – naživo a z první ruky!

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE (letecky z Prahy)

Korfu, Paxos, Antipaxos… Kompromisy stranou, dopřejte si je všechny. Vyplouváte plachetnicí na cestu snů. Objevíte místa, na která se běžní turisté nedostanou. Naučíte se, jak řídit loď. Vyzkoušíte si rybaření a úlovek si můžete i připravit. Koupání na volném moři si vychutnáte za svítání i při západu slunce. Připraveni na dovolenou na moři? Zažijte plavbu po řeckých ostrovech na přání!

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Inspirace na cesty

Bremerhaven: přístavní město, které nabízí velké množství unikátních muzeí

Už v roce 1970 zde bylo postaveno na tehdejší dobu obrovské nákupní centrum, v jehož areálu se nachází i bytové jednotky. Nazývá se Columbus Center.

Ostrov Rab: jeskyně, jezírka, pláže, historie i tradice aneb 22 km zážitků uprostřed moře

Na malém ostrově Rab s přátelským duchem a milými domorodci, najdete krom nádherných pláží i jainá přírodní a kulturní bohatství. Tady je jeich malý výčet.

Sighișoara: malebné středověké zastavení uprostřed divočiny i rodné město Drákuly

Rumunsko je zajímavá země plná kulturních památek. Jednou z nich je samotný střed města Sighişoara.

Via Dolorosa: jeruzalémská křížová cesta aneb 14 zastavení Ježíše

Abychom se dostali na začátek křížové cesty, projdeme do Starého města Jeruzaléma Lví branou mohutnými Jeruzalémskými hradbami, které pocházejí z 16. století.

Historie gladiátorů: obdivovaní i zatracovaní hrdinové Říma – muži, ženy i divoká zvířata!

Historie gladiátorů byla už mnohokrát popsána, přesto se stále nacházejí překvapivé zajímavosti z jejich běžného života. Dočtěte se o nich víc.

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness