Itálie To nejlepší z ostrovů Neapolského zálivu + KOUPÁNÍ V...

To nejlepší z ostrovů Neapolského zálivu + KOUPÁNÍ V TERMÁLNÍCH PRAMENECH (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!  

Pobyty s výlety

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Relax na plážích Malty + MODRÉ POKLADY OSTROVA + DOMOV PEPKA NÁMOŘNÍKA (letecky z Prahy)

Azurové nebe, slunečné počasí, tyrkysové moře, chutná kuchyně… dokonalá kombinace dovolené. Míříme na malý, za to zážitky velký ostrov Malta. Užijete si krásnou pláž Golden Bay a koupání na ostrůvcích Gozo i Comino. Objevíte modré klenoty od jeskyně Blue Grotto až po Modrou lagunu. Prozkoumáte Vallettu a tajemné chrámy. Ochutnejte Středomoří a dopřejte si odpočinek na Maltě! 

To nejlepší z ostrovů Neapolského zálivu + KOUPÁNÍ V TERMÁLNÍCH PRAMENECH (letecky z Prahy)

Ischie, Capri, Procida… ostrovy zalité sluncem, s výhledy na moře na každém kroku, malebnými městečky a krásnou přírodou. Vyšlápnete si k Aragonskému hradu. Dáte si bruschettu, limoncello z Capri i koupel v horkých pramenech. Vyzkoušíte lanovku na Monte Solaro. Procida vás dostane barevnými domky i výtečnou kávou. Odhalte tajemství Neapolského zálivu a dopřejte si nové zážitky!

22990 Kč

Termín zájezdu
23.08.2021 – 28.08.2021
6 dní / 5 nocí

Destinace
Itálie,

Ubytování
3* hotel na Ischii

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Čeká nás let z Prahy do Neapole a přesun na Ischii, kde se ubytujeme. V závislosti na čase příletu bude následovat první seznámení s ostrovem.

2. den
Den jako stvořený pro poznávání Ischie. Objevíme nejkrásnější i skrytá místa ostrova a dáme si místní dobroty. Na závěr se vykoupeme v horkých pramenech, které vyvěrají z nitra země do moře. 
Po snídani vyrazíme prozkoumat krásy ostrova Ischia a zastavíme se na čarokrásných místech tohoto ráje na zemi.
Naší první zastávkou bude Ischia Porto, hlavní město i přístav ostrova. Odtud se vydáme na místo Ischia Ponte, kde stojí romantický Aragonský hrad, ke kterému vede kamenný most Ponte Aragonese postavený králem Aragonským. Hrad byl vytesaný do skály a nyní je dominantou celého ostrova. Při západu slunce je místo jako stvořené pro romantické procházky.
Poté se vypravíme do Casamicciola Terme. Toto město z celého ostrova bývá nejvíce zasaženo zemětřesením, ale zaslouží si naši pozornost, jelikož se zde nachází úžasné termální prameny. Popojedeme do luxusního malého městečka  Lacco Ameno. Každoročně se tu koná filmový festival, na který se sjíždějí hvězdy filmového plátna z celého světa.
Nevynecháme ani městečko Serarra Fontana, kde se trochu osvěžíme, ochutnáme vynikající bruschettu, která vyhrála ocenění, a také můžeme vyzkoušet místní likéry a víno.
Po menším odpočinku se vydáme do Barano D´ischia. Zde žijí nejstarší obyvatelé Ischie a říká se, že pokud chceš žít dlouho, měl bys žít v Baranu.
Naší další zastávkou bude městečko Sant´Angelo, oblíbené místo známých osobností. Například Karel Gott zde jezdil inhalovat na podporu svých hlasivek.
Zde si dáme malý rozchod a poté vyrazíme do Sorgeta, kde můžete zrelaxovat v úžasných termálních pramenech po celodenním poznávání místních krás. Horká termální voda vyvěrá na povrch a tvoří malé laguny s teplou vodou, ve kterých je možné se koupat celoročně. Místo je velice oblíbené, jelikož zdejší prameny mají blahodárný účinek. 

3. den
Užijeme si plavbu na ostrov Capri, perlu Neapolského zálivu. Projdeme se Augustovými zahradami a vychutnáme si krásné výhledy. Zájemci mohou vyjet lanovkou na horu Monte Solaro.
Po vydatné snídani se dopravíme do přístavu Ischia Porto a započneme naše dnešní dobrodružství.
Trajektem poplujeme na Capri, kterému se přezdívá Modrý ostrov, a z přístaviště se vydáme do víru města Capri. V centru stojí za zmínku kostel San Stefano a také věž s hodinami, které jsou dominantou náměstí. Nachází se zde nespočet obchůdku, restaurací a také terasy s úžasnými výhledy.
Odtud se vydáme do Augustových zahrad. Zahrady jsou plné krásných květin, stromů, soch a je odtud vidět na serpentinu Via Krupp, která je sice uzavřena pro veřejnost, ale výhled na ni je opravdu nádherný.
Na druhé straně ostrova se nachází město Anacapri. Nejznámější stavbou Anacapri je barokní kostel sv. Archanděla Michaela a zajímavá je také lanovka, která vede na horu Monte Solaro. Pro pěší je možnost si projít Fénické schody, které byly postaveny, aby spojili výše postavené Anacapri s Capri. 
K večeru se vydáme zpět na Ischii a se zájemci můžeme zajít na společnou večeři.

4. den
Dnes se vydáme na ostrov Procida. Prozkoumáme zálivy s černými plážemi i centrum s typickými barevnými domky. Ochutnáme místní kávu a navštívíme unikátní rybářskou vesničku.
Po snídani se vydáme do přístavu, odkud poplujeme na nejmenší ostrov Neapolského zálivu – Procidu.
Kouzlo Procidy se skrývá v opuštěnosti a tichosti celého ostrova, zároveň však nabízí překrásnou přírodu a černé písečné pláže sopečného původu.
Po obdivování nejkrásnějších pláží se vydáme do středověké části Terra Murata. Jedná se o nejvyšší bod ostrova a zároveň je to kulturní centrum. Nejslavnější budovou je palác Palazzo d’Avalos, který sloužil jako sídlo královské rodiny, později i jako vězení. O kousek dál také stojí působivé kostely Abbazia di San MicheleChiesa di Santa Margherita Nuova, odkud je také výhled na Capri a kontinentální část Itálie.
Odpoledne se vydáme do malé rybářské vesnice Corricella. Je to unikátní místo, které jinde v zátoce nenajdete. Corricella je nejstarší rybářská vesnice na Procidě. Vůně moře, rybářské loďky, úzké uličky, neobyčejná architektura památek, barevné domy, neboli oáza v ráji, přesně takto lze vylíčit atmosféru Corricella.
K večeru se vrátíme zpátky na Ischii a užijeme si poslední večer v ráji.

5. den
Přesun z Ischie do Neapole a odlet zpět do Prahy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letecká přeprava Praha – Neapol – Prahaletištní taxy
doprava z letiště do hotelu a zpět
4x ubytování v 3* hotelu
4x snídaně
okružní výlet po Ischii

V ceně zájezdu není zahrnuto
vstupné na místě
MHD na ostrovech
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 200 Kč

Eurovíkendy

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

Dámská jízda v Amsterdamu + KVĚTINOVÝ WORKSHOP + RETRO BIKE TOUR (letecky z Prahy)

Amsterdam pro dámy… jako stvořený. Objevíte provoněný květinový trh, pohádkové větrné mlýny i stylové kavárny. Poodhalíte roušku příběhů malebných uliček. Ochutnáte báječné StroopWafel, sýry z Alkmaaru i holandské pivo. Projedete se na retro kole novými místy a vyrobíte si dekoraci z květin jako originální suvenýr. Odhoďte starosti a zažijte nejlepší dámskou jízdu v Amsterdamu!

Dámská jízda v Paříži + SHOW V KABARETU MOULIN ROUGE (letecky z Prahy)

Dámská jízda v Paříži + SHOW V KABARETU MOULIN...

S pobytem u moře

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

To nejlepší z Trapani a Agrigenta + EGADSKÉ OSTROVY + SICILSKÉ VÍNO (letecky z Prahy)

Sicílie, jak ji neznáte… Prozkoumáte solné město Trapani i uličky středověkého Erice. Vyrazíte na fantastickou plavbu lodí na Egadské ostrovy a k zářivě bílým útesům na pobřeží. Ponoříte se do antických příběhů Údolí chrámů i do tajů sicilské kuchyně. Ochutnáte marsalské víno a užijete si křišťálové moře. Nechte se unést Sicílií a objevujte skryté ostrovní poklady – naživo a z první ruky!

Inspirace na cesty

10 důvodů, proč navštívit Tunisko: perly saharské pouště, vůně koření a bohatá historie

Jen dvě hodiny letu a ocitnete se v jiném světě. Tunisko platí za jednu z nejoblíbenějších destinací a mohou za to hlavně nízké ceny. I tady se dá ale objevit mnohem víc, než prozrazují katalogy cestovek.

Postbridge: zapadlá vesnička v srdci Dartmooru s historickým mostem a zajímavou současností

Postbridge, jinak zapadlá vesnička v srdci Dartmooru nedaleko známějšího Princetownu nebo Widecombe in the Moor, je pojmenovaná podle ikonického mostu přes říčku Dart, který pochází ze 13. století.

Pařížská radnice: místo velkolepých oslav i veřejných poprav

Rozlehlý komplex radnice zde byl vybudován po masivním požáru Pařížské komuny v roce 1871. Dnes patří tato budova mezi pařížské renesanční skvosty z 19. století.

Vojenská pevnost Suomenlinna: klid a mír v srdci přírody

Vojenská pevnost Suomenlinna: klid a mír v srdci přírody V roce 1991 byla pevnost zapsána na seznam světového kulturního dědictví...

Novinky v Dubaji: nejkrásnější pohled na palmový ostrov v Dubaji

Novinky v Dubaji: nejkrásnější pohled na palmový ostrov v Dubaji Nádherný uměle vytvořený ostrov v podobě palmy, Palm Jumeirah, můžete...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness