NorskoTo nejlepší z Osla + PŘÍRODA OBLASTI NORDMARKA (letecky z Ostravy –...

To nejlepší z Osla + PŘÍRODA OBLASTI NORDMARKA (letecky z Ostravy – Krakova) 05.06.2025 – 08.06.2025

To nejlepší z Osla + PŘÍRODA OBLASTI NORDMARKA (letecky z Ostravy – Krakova)

Impozantní stavby, jedinečná muzea, úchvatná příroda… Projdete se po Karl Johans Gate, uvidíte Královský zámek i nepřehlédnutelnou Radnici z červených cihel. Vyrazíte na polární výpravu do muzea Fram nebo do Karibiku v muzeu Kon-Tiki. Žasnete nad sochami ve Frognerparku, výhledem v Holmenkollenu i nad krajinou Nordmarka. Vezměte si krátkou dovolenou a poznávejte Oslo!
22590 Kč
Termín zájezdu
05.06.2025 – 08.06.2025
4 dny / 3 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Norsko, Oslo

Ubytování
3* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Čeká nás cesta z Ostravy na letiště do Krakova (odvoz je v ceně zájezdu) a odlet do Osla. Po příletu se přesuneme na hotel a podle časových možností bude následovat první seznámení s městem.
Dle letového řádu odjezd z Ostravy na letiště do Krakova – odvoz je v ceně zájezdu: u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu. Po příletu do Osla se přesuneme na hotel a ubytujeme se.
V případě příznivého letového řádu se vydáme na podvečerní procházku městem. Začneme na hlavní třídě Karl Johans Gate, která nese jméno po norském a švédském králi Karlu Johanovi a jeho jezdecká socha této rušné tepně dominuje. V její blízkosti najdeme také ty nejvýznamnější památky norského hlavního města. Stojí zde Parlament, Univerzita, Národní divadlo a Královský zámek.
Poté budeme pokračovat k nepřehlédnutelné budově radnice. Radnice je postavena z červených cihel a má dvě věže – nižší věž je vysoká 63 metrů, vyšší 66 metrů. V budově radnice se pořádají různé akce a ceremoniály – nejznámějším z nich je udílení Nobelovy ceny za mír, které se zde koná každý rok v prosinci. Nedaleko najdeme také Nobelovo mírové centrum.
Zajímavá je bezesporu také budova opery, ze které si lze užít nerušený výhled na vodní hladinu a celý přístav.
Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně. 

2. den
Den ve znamení unikátních muzeí. Vyrazíme na poloostrov Bygdøy, kde se díky muzejním exponátům ponoříme do historie polárníků, mořeplavců i života místních před staletími.
Dnešek budeme věnovat prohlídce nejzajímavějších muzeí. U budovy radnice nasedneme na lodní taxi, které nás zaveze na poloostrov Bygdoy, kde si každý může vybrat hned z několika muzeí.
Doporučujeme navštívit muzeum Fram, které se věnuje trojici polárních badatelů – Fridtjofu Nansenovi, Otto Sverdrupovi a Roaldu Amundsenovi. Nejzajímavější je určitě vystavená loď Fram z roku 1892, jež se zapsala do dějin polárních objevů při přepravě expedice Roalda Amundsena do Antarktidy, která byla završena dobytím jižního pólu. K muzeu byla přistavěna nová budova věnující se lodi Gjøa, kterou jako první Amundsen proplul Severozápadní cestou od Grónska.
Za návštěvu stojí také muzeum Kon-Tiki, kde najdeme vor, na kterém se v roce 1947 plavil Thor Heyerdahl do Polynésie, a loď Ra II, s níž se Heyerdahlova expedice plavila ze severní Afriky do Karibiku.
Další možností je Národopisné muzeum, jehož hlavní zajímavostí je skanzen pod širým nebem – tvoří ho staré měšťanské domy, dvory, stáje a další historické objekty. Nejzajímavějším exponátem je dřevěný kostelík z Golu v Hallingdalu, který se datuje do roku 1200.
Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

3. den
Dnes navštívíme Frognerpark s největší expozicí soch pod širým nebem. Následně vyrazíme do Holmenkollenu a na závěr dne se projdeme norskou přírodou v oblasti Nordmarka.
Po snídani navštívíme největší park ve městě – Frognerpark. Zde najdeme největší expozici soch pod širým nebem. Je zde 212 soch, jejichž autorem je sochař Gustav Vigeland. Mezi nimi je také jeho 17 metrů vysoký monolit, jenž je tvořen 121 vzájemně propletenými těly, a také symbol města, kterým je socha Sinnataggen – v překladu „vztekající se chlapeček“.
Odtud budeme pokračovat do Holmenkollenu, kde spatříme 371 metrů vysoký skokanský můstek, který byl postaven u příležitosti Zimních olympijských her v roce 1952. V případě příznivého počasí je možné z vrcholu zhlédnout území celého hlavního města a přilehlého fjordu. Navštívit lze také Lyžařské muzeum (Skimuseet), které obsahuje cenné lyžařské exponáty (lyže staré 2 500 let a další).
Zájemci den zakončí příjemnou procházkou v zalesněné oblasti Nordmarka. Už pár kilometrů od rušného města si můžete vychutnat krásnou norskou přírodu plnou jezírek a zalesněných pahorků. Najdeme zde spoustu turistických tras a nebudou chybět ani kouzelné vyhlídky.
Kdo by neměl zájem o vycházku v přírodě, může strávit odpoledne individuálním programem ve městě.
Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

4. den
Dle letového řádu odlet zpět do Krakova.
V závislosti na letovém řádu bude následovat případný program s průvodcem nebo přesun na letiště, odlet do Krakova a po příletu odjezd zpět do Ostravy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla

 • kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm
 • malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 30 x 20 x 38 cm (kombinovaná hmotnost obou zavazadel nesmí přesáhnout 10 kg)
 • tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček

Zavazadlo za příplatek 1 900 CZK: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

 • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
 • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
 • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

 • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
 • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
 • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
 • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
 • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Krakov – Oslo – Krakov se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel viz níže)odvoz z Ostravy na letiště do Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)
letenka Krakov–Oslo–Krakov se všemi poplatky
kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
3x ubytování
3x snídaně

V ceně zájezdu není zahrnuto
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 2700 NOK (včetně vstupného a dopravy na místě)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Poznávací zájezdy