TureckoKonyaTo nejlepší z Kappadokie + ANTALYA + MOŘE (letecky z Prahy) 03.05.2025...

To nejlepší z Kappadokie + ANTALYA + MOŘE (letecky z Prahy) 03.05.2025 – 10.05.2025

To nejlepší z Kappadokie + ANTALYA + MOŘE (letecky z Prahy)

Antalya, Konya, Kappadokie… Projdete se starým městem Kaleici a poplujete k vodopádům Düden. Prozkoumáte muzeum věhlasného Mevlany. Zjistíte, co skrývá krajina Kappadokie a podzemí města Saratli. Objevíte krásu údolí Kizilcukur při západu slunce i největší římské divadlo. A odpočinete si na plážích Antalye. Dopřejte si orientální zážitky a poznávejte utajené perly Turecka!
39990 Kč
Termín zájezdu
03.05.2025 – 10.05.2025
8 dní / 7 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Turecko, Konya

Ubytování
5* hotel, 4* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z ČR do turecké Antalye, přesun na hotel a ubytování. Dle času příletu se můžete těšit na příjemnou procházku po riviéře.
Po příletu do Antalye se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme. Dle časových možností se projdeme po riviéře a budeme pozorovat západ slunce. 
Večer návrat na hotel a večeře. 

2. den
Dnes náš čeká prohlídka Antalye. Vychutnáme si procházku starým městem Kaleici a krásnou plavbu k vodopádům Düden. Odpoledne budeme odpočívat na pláži a užívat si moře.
Po snídani se vydáme do města Antalya. Čeká nás hlavně procházka poutavým starým městem Kaleici, které díky parkům, plážím a obchodům slibuje příjemný zážitek.
Poté vyplujeme lodí k vodopádům Düden, které jsou jedinečným přírodním úkazem plným kaskád, zčeřených lagun a zeleně. Po návratu z výletu si dáme výborný oběd.
Po obědě budeme mít dostatek času na koupaní a relaxování na pláži u moře.  Večer návrat na hotel a večeře. 

3. den
Celodenní přejezd do Kappadokie. Cestou se zastavíme ve městě Konya a navštívíme známé muzeum Mevlana věnované zakladateli řádu tančících dervišů, jeho životu i historii řádu.
Po snídani nás čeká cesta do Kappadokie. Při cestě do pohádkové krajiny budeme mít zastávku ve starobylém městě Konya, kde si prohlédneme světoznámé muzeum Mevlana.
Město Konya je úzce spjato se životem a dílem Celaddina Rumiho, zvaného Mevlana, jenž ve 13. století založil řád tančících dervišů Mevleni. Súfistický mystik Rumi rozvinul filozofii duchovního spojení a všeobecné lásky a je pokládán za jednoho z nejvěhlasnějších mystiků islámského světa.
Muzeum vzniklo rozšířením původního řádového útulku (tekke). Zahrnuje hrobku Rumiho, taneční sál (semabane), expozice memorabilií a rukopisů. Součástí muzea jsou i galerie pro diváky a hudebníky. 
Po prohlídce nás čeká odjezd do Kappadokie, po cestě zastavíme na oběd v místní útulné restauraci. Po příjezdu do Kappadokie se ubytujeme a povečeříme. 

4. den
Ponoříme se do pohádkové Kappadokie… Vyrazíme do skalního města Göreme i údolí Pasabag. Prohlédneme si hrad Ethyl v Ortahisaru a na závěr dne si dopřejeme přírodní podívanou červených skal.
Po snídani se vydáme objevovat pohádkovou část Turecka – Kappadokii, okouzlující krajinu úžasně erodovaného tufu (ztvrdlého sopečného popela).
Den začneme ve městě v údolí Göreme, kde je soustředěno největší množství skalních kaplí a klášterů v Kappadokii. Mnohé kaple ukrývají skvostné byzantské fresky zachycující výjevy ze Starého a Nového zákona. Dnes patří údolí Göreme na seznam památek UNESCO.
Po prohlídce skalního města se vydáme do údolí Pasabag neboli údolí Mnichů. Svůj název toto údolí získalo díky skalním útvarům připomínající mnichy. Nachází se zde i kaple věnovaná sv. Šimonu, který žil nedaleko, a zdejším útvarům se také říká pohádkové komíny. Až si prohlédneme krásné údolí mnichů, budeme mít dostatek času na výborný oběd v místní restauraci. 
Po obědě se přesuneme do údolí Baglidere neboli údolí Lásky. Skály se tu kroutí do neobvyklých útvarů. Místy připomínají obří komíny, cukrové homole či falické symboly.
Poté navštívíme město Ortahisar. V tomto malebném městečku se nachází nádherný skalní hrad i spousty mešit. Hrad Ethyl ční do výše 86 metrů a pro svou strategickou polohu byl využíván jako obydlí i skladiště potravin. 
Den zakončíme sledováním západu slunce nad panoramatickou terasou Kizilcukur a užijeme si tuto nádhernou přírodní podívanou červených skal.
Večer návrat na hotel a večeře. 

5. den
Tajemné podzemí? Do jednoho z nich zavítáme právě dnes. Prozkoumáme chodby skalního města Saratli Kirkgoz. Po prohlídce se posilníme a vydáme se zpět do Antalye. 
Po snídani se vydáme zpět do města Antalya. Při cestě se zastavíme v podzemním skalním městě Saratli Kirkgoz
Oblast Kappadokie skrývá více než stovku podzemních měst, městeček a vesnic. Zdejší podzemní města byla vybudována již před 3 000 lety a poskytovala úkryt jak lidem, tak dobytku. Lidé zde nejen bydleli, ale tato podzemní obydlí využívali i jako skladiště, budovali v nich kostely a kláštery.
Po návštěvě podzemního města nás čeká tradiční oběd a cesta do Antalye. 
Večer příjezd na hotel v Antalyi a večeře. 

6. den
Dnešek věnujeme skutečnému historickému skvostu. Prohlédneme si nejzachovalejší římské divadlo, za kterým se vypravíme do Aspendosu. Volné odpoledne můžeme využít k relaxaci u moře. 
Po snídani se vydáme do Aspendosu. Město na řece Köprülü bylo v minulosti nejvýchodněji situovaným městem pergamské říše. Za Římanů se stalo důležitým střediskem obchodu a dnes vyniká především krásným římským divadlem, které je největší a nejzachovalejší antické divadlo svého druhu vůbec.
Aspendos se také honosí pozoruhodným akvaduktem, který přiváděl vodu do města ze vzdálenosti až 30 kilometrů, a četnými rozvalinami. 
Ani v Aspendosu po prohlídce divadla nevynecháme výborný oběd. 
Po návratu na hotel v Antalyi můžeme relaxovat na pláži u moře. Večer nás čeká večeře na hotelu. 

7. den
Dnes nás čeká relax a odpočinek na nádherných plážích turecké Antalye. 
Pobřeží Středozemního moře nabízí nekonečně dlouhé pláže z hrubšího písku s pozvolným vstupem do vody. Jsou ideální na lenošení i různé aktivity.
Večer nás čeká večeře na hotelu. 

8. den
Dle času odletu individuální volno, koupání a relax na pláži. Poté přesun na letiště a odlet zpět do Prahy. 

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm a max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

  • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
  • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
  • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

  • Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
  • Slavia D – Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
  • Slavia E – Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
  • Srovnání pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka s přestupem Praha-Antalya-Praha (se všemi poplatky)kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště-hotel-letiště
služby průvodce (mimo individuální volno)
služby místního průvodce
doprava dle programu

V ceně zájezdu není zahrnuto
zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
vstupné do památek mimo program
stravování mimo program
doporučené kapesné – přibližně 250 EUR
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Poznávací zájezdy