Česká republika To nejlepší z jižní Moravy + PUNKEVNÍ JESKYNĚ +...

To nejlepší z jižní Moravy + PUNKEVNÍ JESKYNĚ + DEGUSTACE VÍN (autobusem z Prahy

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy) Světová výstava v metropoli světových „nej“....

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi...

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska...

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy) Tajuplné údolí, horské vrcholky, vůně...

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy) Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého...

Pobyty s výlety

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky...

Jižní Morava z první ruky? Jdeme na to! Objevíte renesanční perlu pod záštitou UNESCO. Vystoupáte na Svatý kopeček u Mikulova a stanete na místě slavné bitvy. Vychutnáte si Brno jako na dlani. Lednice vás dostane a fotku jediného minaretu v Česku pořídíte jen tady. Prozkoumáte Moravský kras a užijete si košt nejlepších vín. Dopřejte si zážitky – dopřejte si Moravu, na kterou se nezapomíná!

7590 Kč

Termín zájezdu
15.07.2020 – 19.07.2020
5 dní / 4 noci

Destinace
Česká republika, Mikulov

Ubytování
3* hotel v Brně

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Dnešní den bude ve znamení poznávání krás UNESCO. Projdeme se historickým centrem Telče navštívíme Mikulov s jeho nádherným zámkem. Posléze se vydáme na Svatý kopeček.
V brzkých ranních hodinách odjezd z Prahy.
Naší první zastávkou bude město Telč, kterému se jinak také říká „renesanční perla mezi městy“. Projdeme se historickým centrem, kde jsou unikátní barevné budovy s podloubím, které jsou také zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
Z Telče se přesuneme do malebného moravského města Mikulov. Zde se vydáme na stejnojmenný zámek, stojící na výrazném skalním útesu již několik století a je nepřehlédnutelnou dominantou Mikulova. Odtud se budeme kochat výhledem na široké okolí a vinice.
Procházkou vystoupáme na slavný Svatý kopeček, kde také nachází zvonice a kaple Sv. Šebestiána.
Po prohlídce okolí se pojedeme ubytovat do hotelu.

2. den
Čeká nás malá výprava do historie. Na chvíli se ponoříme do období napoleonské války a zamíříme na slavné bojiště u Slavkova. Poté prozkoumáme krásy Brna, užijeme si výhledy na toto krásné město a milovníci hradů se mohou těšit i na prohlídku Špilberku.
Po snídani se vydáme na bojiště napoleonské války do Slavkova u Brna. Bitva u Slavkova, zvaná též bitvou tří císařů nebo zřídka bitvou u Brna, v zahraničí známá také jako bitva u Austerlitz, byla jedním z hlavních střetnutí napoleonských válek a jednou z nejslavnějších bitev, které se kdy odehrály na českém území. Prohlédneme si památníky slavné bitvy a poté se vrátíme zpátky do Brna.
V Brně se nejprve společně projdeme historickým centrem. Zamíříme na Zelný trh, uvidíme Starou radnici, Brněnský orloj a Morový sloup.
V individuálním volnu bude možné navštívit Labyrint pod Zelným trhem nebo kostnici. Se zájemci se vydáme na kopec Špilberk, kde je stejnojmenný hrad a pevnost Špilberk. Odtud budeme mít velkou část Brna jako na dlani. Nadšenci mohou pokračovat v objevování prohlídkou samotného hradu a prozkoumat kasematy.

3. den
Dnes si prohlédneme chloubu jižní Moravy – zámek Lednice a zámecké zahrady. Po prohlídce se vydáme k jedinému minaretu na území České republiky. A na závěr si dopřejeme plavbu lodí k unikátní zřícenině Janohrad.
Po vydatné snídani vyrazíme za jihomoravskou chloubou, na zámek Lednice a do jeho okolí. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let.
Využijeme komentované prohlídky zámku a poté si prohlédneme přilehlé zámecké zahrady. Pomalu se vydáme na procházku lesem a pěšky dojdeme k Minaretu. Jedná se o nejstarší dochovanou rozhlednu na českém území a zároveň o jediný minaret v České republice.
Po prohlídce Minaretu poplujeme klidným tempem k Janovu hradu. Janův hrad, běžně zvaný Janohrad, je umělá zřícenina hradu z počátku 19. století, nacházející se v Lednicko-Valtickém areálu. Odsud se vydáme pěšky k areálu zámku Lednice.
K večeru se vrátíme zpátky na hotel.

4. den
Dopřejeme si pestré valtické zážitky. Projdeme se zahradami Valtického zámku a po kolonádě Na Rajstně. Z vyhlídkové terasy si vychutnáme Pálavské vrchy i hřebeny Malých Karpat. Na závěr dne navštívíme vinařství a okoštujeme nejlepší jihomoravská vína. 
V dopoledních hodinách se vydáme do Valtic, kde se nachází krásný barokní zámek. Tento zámek je také uveden na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zde si prohledneme zámecké zahrady, individuálně je možné se zúčastnit komentované prohlídky zámku.
Později se vydáme ke kolonádě Na Rajstně. Návštěvníkům se z vyhlídkové terasy kolonády naskýtá výhled na území tří sousedících zemí. Z moravských lokalit spatříte Mikulov se zámkem a Svatým kopečkem, Pálavské vrchy i minaret v zámeckém parku v Lednici, na Slovensku hřeben Malých Karpat a v Dolním Rakousku zříceninu hradu Falkenstein. Památka nebyla přístupná, byla poškozena, později opravena a otevřena veřejnosti.
Den plný zážitků zakončíme ve vinařství. Absolvujeme prohlídku vinařství Sonberk v Popicích. Sonberský vinohrad se rozprostírá na ploše více než 40 hektarů a obklopuje budovu vinařství na úpatí vrchu Slunečná, od kterého je odvozen také název celé viniční trati a vinařství. Součástí prohlídky bude také možnost nahlédnout do prostor technologie. Ve vinařství si pro nás připraví degustaci TOP 5 sonberských vín z ručně sklizených hroznů.

5. den
Poslední den se vydáme do přírody a prozkoumáme Moravský kras. Objevíme krásy Punkevní jeskyně a prohlédneme si propast Macochu. Poté se vydáme na cestu zpět do Prahy.
Ráno naposledy vyrazíme za poznáním a novými zážitky, tentokrát do Moravského krasu. Jde o nejlépe vyvinutou krasovou oblast s nejširším spektrem krasových jevů v České republice. Nacházejí se zde všechny krasové útvary s výjimkou polí.
Užijeme si prohlídku Punkevní jeskyně. Jejím objevitelem se stal Karel Absolon, který postupně odhaloval její části v letech 1909–1933. Jeskyní protéká řeka Punkva. Na systém jeskyní se také napojuje propast Macocha a je součástí systému Amatérské jeskyně.
Objevíme krásy propasti Macocha, jejíž hloubka suché části je 138,4 metrů. Na jejím dně se nachází Horní a Dolní macošské jezírko.
Odtud už naše cesty budou dále směrovat zpět do Prahy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Valtice

  • Dospělý 215.00 Kč
  • Dítě 155.00 Kč
  • Student 155.00 Kč
  • Senior 155.00 Kč

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
autobusem s možností nástupu v těchto místech:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
doprava autobusem během celého zájezdu4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
4x snídaně formou bufetu
vstupné do zámku Lednice, vinařství s degustací, plavba k Janohradu, kolonáda Na Rajstně a Punkevní jeskyně
průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
vstupné na místě
výběr sedadla v autobuse 200 Kč/os.
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Petrohradu + DEN NÁMOŘNICTVA + JANTAROVÁ KOMNATA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Petrohradu + DEN NÁMOŘNICTVA + JANTAROVÁ...

Moskva pro milovníky vojenské historie + OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ (letecky z Prahy)

Moskva pro milovníky vojenské historie + OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ...

S pobytem u moře

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy) Světová...

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU (letecky z Prahy)

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU (letecky z Prahy) New...

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z...

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS (letecky z Prahy)

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS (letecky z Prahy) Lahodná horchatta,...

Inspirace na cesty

Etihad Towers: pět věží, které jsou vším, čím je Abú Dhabí – luxusem se supertechnologií

Ocitnete-li se někdy v Abú Dhabí, vaší pozornosti jistě neunikne pětice věží, která ve svých útrobách skrývá byty, luxusní obchody, hotel i restaurace.

Život v Koloseu: Kdo byli gladiátoři? Palec nahoru či dolů aneb osud na miskách vah

Koloseum je opředeno mnoha legendami. Pravda je ale daleko zajímavější. Kdy a proč amfiteátry vznikaly? Kdo je využíval a jak se zrodily gladiátorské hry?

Řím: láska, která neomrzí…

Řím: láska, která neomrzí... Řím – nádherné „věčné město“ a hlavní město Itálie, kde se nachází Vatikán. celý článek si můžete...

Vinná okénka ve Florencii: unikátní svědek každodenního toskánského života a geniální nápad místních podnikavců

Vinná okénka ve Florencii: unikátní svědek každodenního toskánského života a geniální nápad místních podnikavců Unikátní vinná okénka (buchette del vino)...

Tatranský ledový dóm: umělecké dílo v samém srdci Tater

Tatranský ledový dóm: umělecké dílo v samém srdci Tater Chystáte-li se do Tater a konkrétně na Hrebienok, nezapomeňte se ptát...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy) Dopřejte si Kanáry – s průvodcem, který se vyzná… Společně se vydáte za krásami ostrovů...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z...

Lázně a wellness

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ...

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...