NizozemskoAmsterdamTo nejlepší z Holandska (autobusem) 30.04.2025 - 04.05.2025

To nejlepší z Holandska (autobusem) 30.04.2025 – 04.05.2025

To nejlepší z Holandska (autobusem)

Zážitky nabitý poznávací zájezd do Holandska se zkušeným průvodcem, který nám poví příběhy míst, která navštívíme. Projedeme se loďkou po amsterdamských kanálech, ochutnáme místní speciality, navštívíme úchvatný skanzen v Zaanse Schans a projdeme se mezi miliony pestrobarevných květin v zahradách Keukenhofu. Vydejte se s námi za krásami Holandska!
13490 Kč
Termín zájezdu
30.04.2025 – 04.05.2025
5 dní / 2 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Nizozemsko, Amsterdam

Ubytování
hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
V odpoledních či večerních hodinách odjezd z ČR dle jednotlivých nástupních míst. 

2. den
Dnešní den věnujeme prohlídce Amsterdamu. Společně s průvodcem, případně individuálně nás čeká poznání nejkrásnějších míst tohoto města. 
Amsterdam je proslaven zejména svými grachty (kanály). Nejlepším způsobem seznámení se s touto metropolí je tedy při projížďce lodí. Z paluby nám totiž neuniknou autentická místa jako třeba zdejší štítové domy či spletitá síť místních říčních kanálů. Průvodce nám poví ty nejzajímavější informace o historickém jádru města a poté se vydáme poznávat zdejší gastronomii. Ochutnáme místní specialitu – herinka. Jedná se o sledě, který se marinuje v soli.
Později odpoledne pak budete mít dostatek volného času, který můžete strávit v historickém centru města. Vaší pozornosti by neměly uniknout architektonické památky, jako je hlavní nádraží, královský palác na náměstí Dam, kostel sv. Mikuláše, či plovoucí květinový trh. Nezaměnitelnou atmosféru zde tvoří hlavně neuvěřitelné množství kol či slavná čtvrť červených luceren.
K večeru se pak společně sejdeme na předem domluveném místě a autobusem odjedeme na hotel, kde se ubytujeme.
S ohledem zdejší pravidla, která umožňují pohyb skupin do maximálního počtu 15 osob, průvodce ukáže během dne to nejzajímavější z hlavního města Nizozemska v menších skupinkách.

3. den
Prohlídka skanzenu v Zaanse Schans, procházka v překrásných zahradách Kenkenhofu a rybářská vesnička Volendam.
Po snídani se autobusem vydáme na jedinečné místo, které kromě Rotterdamu nikde jinde na světě nenajdeme. Čeká nás poznání skanzenu v Zaanse Schans. Tento skanzen ležící u řeky Zaan tvoří převážně větrné mlýny a městské budovy z různých koutů Nizozemí. Společně se zaměříme na proces výroby a zrání sýrů, které také ochutnáme. Krom toho si zde společně se sýry můžeme nakoupit třeba typické nizozemské dřeváky. 
Odpoledne nás čeká jedna z nejkrásnějších zahrad na světě, Keukenhof. Nenadarmo se jí přezdívá zahrada Evropy. V jarních měsících zde rozkvétají milióny pestrobarevných květin, které nám vezmou dech. Procházka mezi tulipány, orchidejemi, narcisy, hyacinty, kosatci či krokusy bude příjemným zpestřením odpoledne. Zájemci si mohou nakoupit cibulky i domů a vnést tak do své vlastní zahrádky kousek Holandska.
K večeru se pak vydáme do rybářské vesničky Volendam. Tato vesnička se nachází na břehu jezera Ijsmelmeer a své návštěvníky přitahuje zejména svou atmosférou. I v dnešní době je možné zde potkat místní obyvatele v tradičních krojích a kromě rybích specialit zde můžete ochutnat třeba zdejší oblíbenou specialitu – pohankové lívanečky.
Ve večerních hodinách přejedeme zpět na hotel, kde si odpočineme.

4. den
Výlet do města Den Haag, návštěva Madurodamu a poté večerní odjezd zpět do ČR.
Po snídani se autobusem vydáme do Den Haagu, třetího největšího města Nizozemska. Naši pozornost zaměříme na Madurodam, což je vlastně zmenšenina Holandska. Na tomto precizně zpracovaném modelu země větrných mlýnů najdeme reálná místa jako například letiště, ropné plošiny, květinová pole, královský palác či grachty s loděmi. 
Poté se přesuneme městskou dopravou do samotného centra města, kde se projdeme kolem sídla vlády (Binnenhof), obrazárny Mauritshuis či kostela královské rodiny Grote Kerk.
Později odpoledne se vydáme na předměstí Haagu, do Scheveningenu. Tato čtvrt je vyhledávaná turisty především pro mořské lázně, které se zde nacházejí a také pro hezké pláže. Podíváme se, jak nyní vypadá známý  hotel Kurhaus nebo třeba mořské akvárium a z mola dlouhého 381 metrů si užijeme krásný výhled na město i moře.
Náš výlet zakončíme návštěvou Rotterdamu, který je největším přístavním evropským městem. Z vrcholu 185 metrů vysoké věže Euromast se podíváme na celé město z ptačí perspektivy a poté se s Nizozemskem rozloučíme a odjedeme zpět do ČR.

5. den
Příjezd do ČR v ranních až poledních hodinách.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

  • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
  • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
  • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
  • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
  • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
  • Srovnání pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
autobusem s možností nástupu v těchto místech:V ceně zájezdu je zahrnuto
autobusová doprava2x ubytování v hotelu
2x snídaně
vstupenka do parku Keukenhof
průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 220 EUR (včetně vstupného cca 50 EUR – plavba lodí v Amsterdamu a věž Euromast, v případě zájmu o jiné atrakce či muzea se informujte v CK – nutno zakoupit i 2 měsíce předem)
vybrané sedadlo v autobuse 200 Kč/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

Poznávací zájezdy