GuatemalaAntiguaTo nejlepší z Guatemaly + MAYSKÁ KULTURA + KOUPÁNÍ...

To nejlepší z Guatemaly + MAYSKÁ KULTURA + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ V BELIZE (letecky z Prahy) 07.11.2022 – 23.11.2022

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 07.11.2022 – 19.11.2022

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) 12.10.2022 – 24.10.2022

Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Buďte cestovatel a jeďte s námi zažít Japonsko, na které se nezapomíná!

To nejlepší z Madeiry + TURISTIKA (letecky z Prahy) 17.04.2023 – 24.04.2023

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého objevíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Vystoupáte na horu Pico Grande, projdete se vavřínovými lesy a podél levád. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Dopřejte si kombinaci čarokrásné přírody s turistikou a prožijte Madeiru!

To nejlepší z Egypta + VÝLETNÍ PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ (letecky z Prahy) 12.01.2023 – 23.01.2023

Po stopách faraonů, po proudu nejdelší řeky i za relaxem pod africkým sluncem. Vyrazíte k pyramidám v Gíze. Na Káhiru se rozhlédnete z Citadely a prozkoumáte největší arabskou tržnici. Zjistíte vše o papyrusu. Navštívíte Údolí králů a nejzachovalejší chrám. Zažijete plavbu po Nilu i projížďku felúkou a vychutnáte si odpočinkový luxus v Hurghadě. Poznávejte nová místa, poznávejte Egypt!

To nejlepší z Guatemaly + MAYSKÁ KULTURA + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ V BELIZE (letecky z Prahy)

Země dávných civilizací… Objevte místa, která zůstávají ostatním skryta. Projedete se po nejhlubším jezeře Střední Ameriky a nakouknete do života Mayů. Na vlastní oči uvidíte nejednu památku UNESCO, ponoříte se do tajů guatemalské kávy i mayské civilizace v honduraském Copánu. Užijete si nespoutanou divočinu při plavbě po řece Rio Dulce, relax v nejlepších termálech a pravý Karibik. Nalaďte se na exotiku – prožijte Guatemalu, Honduras i ráj v Belize v jednom!

93990 Kč

Termín zájezdu
07.11.2022 – 23.11.2022
17 dní / 15 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Guatemala, Antigua

Ubytování
3* hotely

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Guatemala City dle letového řádu. Po příletu bude následovat přesun z letiště na hotel, ubytování a odpočinek po dlouhém letu.

2. den
Dopoledne nás čeká prohlídka zajímavostí hlavního města Guatemala City. Odpoledne se vydáme do městečka Panajachel na břehu modravého jezera Atitlán. Vychutnáme si pohledy na nejhlubší jezero Střední Ameriky i zdejší atmosféru.
Dnes nás čeká prohlídka nejvýznamnějších míst v Guatemala City.
Odpoledne přejedeme do letoviska Panajachel na Guatemalské vysočině, které leží na břehu kalderového jezera Atitlán.
Atitlán, zkrášlený okolním řetězem obrovských sopek, je jedním z nejkrásnějších jezer světa a zároveň nejhlubším jezerem Střední Ameriky. V jeho okolí jsou vesnice a městečka s obyvateli mayského původu. Jezero Atitlán bylo v 60. a 70. letech mekkou hipíků, nyní je turistickým střediskem oblasti a přijíždí sem relaxovat Američané, ale i Guatemalci.
Ubytování ve městě Panajachel.

3. den
Dopřejeme si celý den u krásného jezera Atitlán a jeho okolí. Při projížďce lodí objevíme zapomenuté vesnice, prohlédneme si okolní vulkány v úchvatném prostředí a možná potkáme i původní mayské obyvatelstvo.
Dnešek strávíme na jezeře Atitlán, kolem kterého se rozprostírají zapomenutá městečka a vesničky zasazené do úchvatného prostředí, a také tři vulkány. Na jihu jsou jimi Tolimán (3 158 metrů) a Atitlán (3 537 metrů), na jihozápadě pak San Pedro (2 995 metrů).
Po jezeře se budeme pohybovat loďkami zvané lanchas, navštívíme vesnice San Pedro, Santiago Atitlán a San Antonio Polopó. Nakoukneme do místních tradic a budeme potkávat zdejší mayské obyvatelstvo, které je oblečeno v krásných tradičních oděvech. 
Večer přesun na hotel.

4. den
Dnešek se ponese ve znamení trhů a řemesel ve městě Chichicastenga. Budeme mít příležitost obdivovat ruční práci zdejších řemeslníků, nakoupit suvenýry, zhlédnout mayský obřad v kostele a projít si labyrintem uliček pozoruhodného městečka. 
Ráno odjedeme do městečka Chichicastenanga, které je vyhlášené místními trhy, kam se sjíždí mayští řemeslníci z okolí. Ale trh, který zabírá celé hlavní náměstí a labyrint okolních ulic, není to jediné, čím je městečko výjimečné.
Dnešní Chichi je městem nevídaných mayských pokladů a řemeslného umu. V hlavním kostele Iglesia de Santo Tomás Mayové kmene K’iche‘ vykonávají vlastní obřady, v nichž se nenásilně prolínají předkolumbovské i katolické prvky.
Pro zájemce bude možné navštívit poutní a obřadní místo Pascual Abaj, jež se nachází na kopci za městem. Výstup na kopec může být odměněn zhlédnutím jednoho z mayských ceremoniálů, které tu místní vykonávají u starověkého vyřezávaného kamene. 
Po procházce městem a nákupech na trzích s místními mayskými lidmi se přesuneme do hotelu do města Panajachel. 

5. den
Zavítáme do města Quetzaltenango, kde navštívíme destilérii rumu Zacapa. V okolních vesničkách prozkoumáme mayskou architekturu. A vše zakončíme relaxací v nejlepších termálech Guatemaly – Fuentes Georginas.
Po snídani se přesuneme do kulturně a přírodně nejrozmanitějšího města Quetzaltenango. Při příjemné procházce navštívíme kostel Ermita de Concepción, který je považován za první postavený kostel v Centrální Americe, a neunikne nám ani divadlo Teatro Municipal, architektonický skvost města. 
Poté zavítáme do městečka Salcalá známé produkcí typických lihovin (Zacapa, Botran), kde nás čeká prohlídka této slavné destilérie. Prohlédneme si vesnici San Andrés Xecul, její bizardní pestrobarevný kostel San Andrés Xecul a pokocháme se pohledy na vysočinu.
Po architektuře a případné ochutnávce rumu nezbude už nic jiného než se dopřát odpočinek. Přesuneme se do nejlepších přírodních termálů v Guatemale Fuentes Georginas. Čtyři bazény s různými teplotami jsou napájeny horkými sirnými prameny a orámovány strmou, vysokou zdí tropických vinic, kapradin a květin.
Ubytování ve městě Antigua.

6. den
Čeká nás procházka koloniálním městem Antigua (UNESCO). Vyšlápneme si na vyhlídku Cerro de la Cruz a posedíme v příjemné restauraci. V městečku Jocotenango se posilníme kávou a dozvíme se i to, že její pěstování tady má české kořeny. 
Dopoledne si projdeme městečko Antigua, jedno z nejpůvabnějších koloniálních měst Střední Ameriky, které je stulené v náručí tří obřích sopečných kuželů – Agua, Fuego a Acatenango, a od roku 1979 je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Vyjdeme si na vyhlídku Cerro de la Cruz, projdeme si městečko, kde budeme potkávat původní mayské obyvatele. Zajdeme do příjemné restaurace a zcela jistě se vyfotíme pod známým obloukem Santa Catalina Arch. 
Odpoledne už zavítáme do města Jocotenango, kde nás čeká prohlídka muzea kávy a muzea hudebních nástrojů. Zajímavostí je, že kávu tu začal pěstovat Čech – Pokorný, již počátkem 20. století.
Večer přesun na ubytování.

7. den
Dnes se přesuneme do sousední země Honduras. Projdeme si krásné městečko Copán a ochutnáme místní taco. Zájemci mohou tuktuky vyrazit do papouščí rezervace. 
Velmi brzy ráno odjedeme do honduraského Copánu, kam dorazíme právě na oběd. Ochutnáme místní taco, projdeme si městečko a vrátíme se v čase do minulých století. V městečku je nespočet malých obchůdků a park uprostřed města, kde můžete jen tak porozovat a nasávat atmosféru Hondurasu.  
V případě zájmu se můžeme vydat místními „tuktuky“ do papouščí rezervace Macaw Bird Reserve. Středisko pro záchranu, rehabilitaci a vypouštění ptáků zpět do přírody se stará převážně o papoušky, kteří měli v mayské tradici velký význam. 
Nocleh v Copánu. 

8. den
Ponoříme se do časů mayské civilizace. Na vlastní oči spatříme ruiny slavného Copánu (UNESCO). Po prohlídce si užijeme jízdu džunglí. Naším cílem budou přírodní termální lázně, kde si dopřejeme zasloužený odpočinek.
Celý den bude patřit ruinám starodávného města Copán v Hondurasu. Budeme se procházet po Plaza Central a Gran Plaza, které jsou posázeny úchvatně tesanými stélami v dokonale zachovalém stavu.
V průběhu prohlídky bude možnost navštívit Muzeum mayského sochařství, které mnozí považují za nejlepší v celé mayské oblasti.
Odpoledne nás čeká výlet, při kterém budeme projíždět džunglí, pozorovat ruch kolem cesty i místní krajinu. Dorazíme do Aqua Termales Luna Jaguar, kde se zotavíme v horkých či studených pramenech a několika bazéncích. Na večeři a nocleh se vrátíme do Copánu.
Ubytování ve městě Copán.

9. den
Ráno se vydáme zpět do Guatemaly a navštívíme největší pískovcové stély na světě. Odpoledne pak dorazíme k jezeru Lago de Izabal a večer si již můžeme vychutnat karibské drinky. 
Časný ranní odjezd z Hondurasu zpět do Guatemaly. Cestou navštívíme další UNESCO památku a to proslulé mayské stély v Quiriguá. Tyto stély popsané hieroglyfy patří k největším pískovcovým stélám na světě. 
Následně dojedeme k jezeru Lago de Izabal, za jehož vzdálenými břehy se na obzoru zdvihají kopce vysočiny. Ubytujeme se v Rio Dulce, projdeme si „městečko“ a místní tržnici, budeme ochutnávat první „karibské drinky“, neboť Karibik už je na dosah!
Ubytování v Rio Dulce. 

10. den
Celodenní plavba dechberoucí krajinou po řece Rio Dulce do městečka Livingston, jež je domovem etnika Garífunů (UNESCO). Na vlastní kůži pocítíme atmosféru spojení guatemalské a karibské kultury. A nevynecháme ani tradiční polévku tapado.
Dnes nás čeká celodenní lodní výlet po proudu divukrásnou vodní krajinou. Po cestě bude možné na březích řeky vidět místní obyvatele a jejich příbytky. Cestou nepropustnou džunglí možná zahlédneme i další zdejší tvory, a to leguány a pelikány.
Po několika zastávkách doplujeme až do rustikálního městečka Livingston, které je unikátním splynutím guatemalské a karibské kultury. Městečko je domovem afrokaribského etnika Garífunů, jehož osady se nacházejí podél celého pásu karibského pobřeží od jižního Belize až po severní Nikaraguu.
Garífuné jsou díky své velmi osobité kultuře, především jazyku, tanci a hudbě zapsání v nehmotném světovém kulturním dědictví UNESCO
Ve městečku si necháme čas na oběd, bylo by hřích, kdybychom neochutnali harifúnskou rybí polévku tapado. Poté se vydáme lodí zpět do Rio Dulce.
Ubytování v Rio Dulce.

11. den
Ráno si ještě užijeme projížďku kajaky po řece Dulce a poté se přesuneme do koloniálního ostrovního městečka Flores. Tam nás čeká plavba po jezeře Petén Itzá, toulky úzkými uličkami i příjemná atmosféra kavárniček a restaurací.
Po snídani si ještě zájemci mohou zapůjčit kajaky v hotelu a vyrazit na projížďku po řece a užít si tak tuto jedinečnou přírodní atmosféru. Dopoledne se přesuneme do severní části Guatemaly a jeho ostrovního městečka Flores u jezera Petén Itzá
Po příjezdu rovnou nasedneme na loď a čeká nás plavba po jezeře Petén Itzá. Po cestě se zastavíme v Arcas – projekt, jež patří k největším záchranným stanicím světa. Vyjdeme si také na vyhlídku El Mirador del Rey Canek, ze které budeme mít celý Flores jako na dlani. 
Po plavbě si projdeme městečko a budeme se tak moci pokochat tradičními koloniálními stavbami, úzkými dlážděnými uličkami a nebo třeba jen posedět v místní kavárně či restauraci.
Ubytování ve Flores. 

12. den
Dnes nás čeká celodenní prohlídka starověkého sídla Tikal (UNESCO), největší mayské památky. Budeme mít před sebou tisíce let staré pyramidy, ze kterých si vychutnáme jedinečný pohled na okolní prales.
Po snídani se přesuneme do hodinu vzdáleného starověkého sídla Tikal, které patří mezi největší předkolumbovské památky ve Střední Americe.
Ruiny jsou součástí Tikalského národního parku a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Mayové zde žili již od roku 700 př. n. l. a odhaduje se, že populace činila až sto tisíc obyvatel, z jakého důvodu však odešli se dosud nepodařilo vypátrat. 
Některé pyramidy dosahují výšky přes 60 metrů a pohled z jejich vrcholků na okolní prales, ze kterého vysoko vyčnívají další mohutné stavby, je nezapomenutelným zážitkem.
Ubytování ve městě Flores.

13. den
Opustíme Guatemalu a přesuneme se do státu Belize. Cestou navštívíme národní park Yaxhá a uvidíme tak poslední mayské památky před relaxací na karibských plážích. 
Po snídani se přesuneme do národního parku Yaxhá. Park se nachází na severu Guatemaly na hranicích s Belize a jedná se rozlehlou džungli s archeologickými památkami Mayů.
Toto místo je mnohými považováno za záhadnější a kouzelnější než známý Tikal. Díky své vzdálenější poloze je park méně navštěvovaný a můžete se tak těšit nejen na fotografie bez davů lidí, ale i na různé zvířecí obyvatele džungle. Nejčastěji to budou asi opice. 
Po zastávce v džungli se již vydáme směr Karibik. Přejedeme přes hranice do Belize City a už nám bude chybět jen přejezd lodním taxi na ostrov Caye Caulker na ubytování. 

15. den
Poslední den plný zážitků na ostrově. Objevování skrytých ostrovních zákoutí na kole, ochutnávka všech drinků z nápojového lístku či karibské speciality, lodní výlety… Čemu dáte přednost? Je to jen na vás.
Poslední den je nejlepší pro načerpání síly před návratem domů. Užijte si ho tak na pláži, nakupte suvenýry v místních pouličních stáncích nebo ho využijte k ochutnání karibských specialit, jíž je například grilovaný humr. Pro zájemce je také možnost zajištění lodních výletů či návštěvy okolních ostrovů. 
Ubytování v Caye Caulker.

16. den
Přesuneme se na letiště do Belize City, odkud odletíme zpět do ČR. 
Po snídani se vodním taxi přesuneme zpět do Belize City a transfer nás zaveze na letiště. Odlet dle letového řádu zpět do ČR. 

17. den
Přílet do Prahy. 
Přílet dle letového řádu. 

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Guatemala City, Belize City – Prahadoprava letiště – hotel – letiště
doprava mikrobusy během pobytu
15x ubytování v hotelu
15x snídaně
výlet lodí po řece Rio Dulce

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
ostatní vstupné a výlety na místě
spropitné
vstupní poplatky na hranicích s Hondurasem a Belize
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 16 000 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Lisabonu + SILVESTR (letecky z Prahy) 29.12.2022 – 02.01.2023

Silvestrovský ohňostroj, který jste ještě neviděli. Oslavy, na které se nezapomíná. Kam vyrážíme? Do Portugalska – nevšední země, která vás dostane. V Lisabonu se projdete čtvrtí Alfama i k hradu svatého Jiří. Ochutnáte belémské koláčky, zamíříte do romantické Sintry a k nejzápadnějšímu výběžku Evropy. Bavte se stylově – prožijte Silvestr v Lisabonu s průvodcem, který je tu jako doma!

To nejlepší z Madridu + TOLEDO + SEGOVIA + EL ESCORIAL (letecky z Prahy) 19.10.2022 – 24.10.2022

Španělský temperament z první ruky… Energie, půvab i historie v jednom – to nejzajímavější z Madridu, a navíc nádherná města Toledo a Segovia. Objevíte vše, co stojí za zážitek: královský palác v Madridu, úchvatnou toledskou katedrálu či segovijský palác Alcázar. Dáte si vynikající tapas ve slavné tržnici San Miguel a vychutnáte si pohodu madridských parků. Poznávejte jako cestovatel a zažijte atmosféru Madridu, Toleda, Segovie i El Escorialu během jediného zájezdu!

To nejlepší z Černé Hory + NÁRODNÍ PARKY + SKADARSKÉ JEZERO (letecky z Prahy) 02.09.2022 – 06.09.2022

Za zážitky, na které se nezapomíná? Vsaďte na Balkán. Vydejte se objevit dechberoucí přírodu, fascinující historii i jedinečné památky. Míříme do Černé Hory… Jako ve středověku se ocitnete v hradbami obehnaném Kotoru. Romantiku si vychutnáte v uličkách půvabného městečka Budva. A v národních parcích Lovćen či Skadarské jezero nedáte foťáky z ruky. Poznávejte s vášní jako cestovatel!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

Má nejsladší Barcelona aneb Putování po slavných barcelonských pastisseriích (rozuměj cukrárnách)

Úžasné cukrárny, kterým tady říkají passtiserie, najdete v Barceloně na každém rohu. průvodkyně Markéta Petrlíková ale na vlastní ústa oschutnávala a vybírala ty nejlepší z nejlepších. Tady je top desítky míst v Barceloně, kde můžete s chutí mlsat!

10 důvodů, proč navštívit Gruzii: kavkazské vrcholy, lahodné chinkali, cestování za hubičku a skvělí lidé

Gruzie je země, kterou na sezamu wish listů posouváme dál a dál. Existuje ale řada dobrých důvodů, proč by v něm naopak měla poposkočit na první příčku.

Z Lanzarote na skok na Fuerteventuru: Naskočte na trajekt a plujte za snovými výhledy, písečnými dunami i gastronomií

Ostrov Fuerteventura je vyhlášený svými překrásnými plážemi, ale má co nabídnout i cestovatelům, které spíše než válení zajímá historie a nádherně klenutá krajina.

Mdina: neodolatelné „Tiché město“ bylo sídlem maltské aristokracie

Mdina kdysi bývala letoviskem pro maltskou aristokracii. Dnes se je to klidné město, kterému se přezdívá Tiché město.

Nepropásněte – Dominikánská republika

Nepropásněte - Dominikánská republika celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového, objevit...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a POMPEJE + NEAPOL (letecky z Prahy) 31.08.2022 – 04.09.2022

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a Neapolského zálivu. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi, spatříte majestátní Vesuv a z krásy Pompejí vás zamrazí. Vypravte se s námi do Věčného města i do krajiny vonící cypřiši a poznejte Řím, Neapol a Pompeje!

To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Prahy) 28.04.2023 – 01.05.2023

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony. Vychutnáte si světelnou show Magické fontány, vydáte se po stopách slavného architekta Gaudího a fandové fotbalu si přijdou na své na stadionu Camp NOU. Nechte se s námi vtáhnout do katalánské historie, kultury i rušného nočního života a poznejte živou Barcelonu!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER (letecky z Ostravy) 24.09.2022 – 27.09.2022

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a lokality, kde se natáčel dnes již kultovní Harry Potter. Navštívíte studia Warner Bros. s expozicí The Making of Harry Potter, místo vzniku filmu. Projedete se doubledeckerem, lodí po Temži nebo na London Eye. Ponořte se do filmového světa Harryho Pottera a poznejte Londýn!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Brna) 06.04.2023 – 10.04.2023

Po stopách Harryho Pottera… Prožijte příběhy malého kouzelníka v Londýně! Dobrodružství, filmové triky i univerzita v Oxfordu, jedna z nejstarších na světě. Projdete se místy, kde se natáčelo, vyrazíte do studií Warner Bros., kde vše vzniklo, a nepřijdete ani o londýnské památky a jízdu doubledeckerem. Připravte se na Londýn, jak ho neznáte – objevte kouzelnický svět Harryho Pottera!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Prahy) 26.01.2023 – 30.01.2023

Napětí, zábava, jedna z nejstarších univerzit na světě… Kde? Míříme do srdce Británie a úchvatného Oxfordu. Se zkušeným průvodcem objevíte nejzajímavější památky Londýna, a navíc filmový svět Harryho Pottera. Projdete se místy, kde se natáčelo, a vyrazíte do studií Warner Bros., kde kultovní série vznikla. Zažijte svět čar a kouzel Harryho Pottera v Londýně i Oxfordu – na vlastní kůži!

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 25.07.2023 – 01.08.2023

Pohoda na vlnách Andalusie… Zrelaxujete tělo i mysl na krásných plážích nebo v arabských lázních. Do maurské historie se ponoříte v pevnosti Gibralfaro. Vyzkoušíte lahůdky ze slavné tržnice i víno Málaga. Můžete si vyrobit čokoládové trufas a připravit sardinky na špejli. Projdete se uličkami vesničky Mijas a dáte si sangrii i tapas. Bavte se jako Španělé a odpočívejte pod andaluským sluncem!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Brna) 06.04.2023 – 10.04.2023

Po stopách Harryho Pottera… Prožijte příběhy malého kouzelníka v Londýně! Dobrodružství, filmové triky i univerzita v Oxfordu, jedna z nejstarších na světě. Projdete se místy, kde se natáčelo, vyrazíte do studií Warner Bros., kde vše vzniklo, a nepřijdete ani o londýnské památky a jízdu doubledeckerem. Připravte se na Londýn, jak ho neznáte – objevte kouzelnický svět Harryho Pottera!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Prahy) 26.01.2023 – 30.01.2023

Napětí, zábava, jedna z nejstarších univerzit na světě… Kde? Míříme do srdce Británie a úchvatného Oxfordu. Se zkušeným průvodcem objevíte nejzajímavější památky Londýna, a navíc filmový svět Harryho Pottera. Projdete se místy, kde se natáčelo, a vyrazíte do studií Warner Bros., kde kultovní série vznikla. Zažijte svět čar a kouzel Harryho Pottera v Londýně i Oxfordu – na vlastní kůži!

To nejlepší z Londýna + NEJKRÁSNĚJŠÍ HRADY ANGLIE (letecky z Prahy) 25.05.2023 – 29.05.2023

Jedinečný eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a navíc nejkrásnější hrady Anglie. Projedete se lodí po Temži, doubledeckerem a neunikne vám nic z londýnských zajímavostí. Vydáte se na královský hrad Windsor a objevíte půvaby hradů jižní Anglie. Prožijte energii i řád Londýna a poznejte sídla anglických králů!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER (letecky z Brna) 11.03.2023 – 14.03.2023

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a lokality, kde se natáčel dnes již kultovní Harry Potter. Navštívíte studia Warner Bros. s expozicí The Making of Harry Potter, místo vzniku filmu. Projedete se doubledeckerem, lodí po Temži nebo na London Eye. Ponořte se do filmového světa Harryho Pottera a poznejte Londýn!

Lázně a wellness

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) 12.10.2022 – 24.10.2022

Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Buďte cestovatel a jeďte s námi zažít Japonsko, na které se nezapomíná!

To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ 15.09.2022 – 19.09.2022

Divoké pobřeží, město poutníků a „babylón národů“, skryté poklady přírody vnitrozemí, výprava až na konec světa… Nahlédnete do katedrály sv. Jakuba, projdete se parkem Alameda a zákoutími Santiaga de Compostela. Vyrazíte k vodopádům Ézaro i k mysu Fisterra. Navštívíte barokní sídlo Pazo da Oca a osvěžíte se v termálech v Ourense. Dopřejte si maxipožitek z dovolené v Galicii!

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Prahy) 05.11.2022 – 06.11.2022

Maďarská atmosféra živě, kulinářské speciality, vyhlášené termály… Kde? Míříme do metropole na Dunaji. Objevíte utajená zákoutí Budína i Pešti, projdete se nejkrásnější ulicí Váci a vychutnáte si výhledy z Rybářské bašty. Nevynecháte impozantní parlement, místní tržnici i horkou koupel v proslulých lázních. Nechte se vtáhnout městem habsburské pompéznosti a prožijte Budapešť z první ruky!