Ekvádor To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH +...

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Madeiry + PODZIMNÍ KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době velkého svátku květin. Shledáte místa, jejichž rozmanitá krása bere dech. Uvidíte typické domky s doškovými střechami, ochutnáte místní rum a navštívíte i Údolí jeptišek. Zažijte s námi fantastickou atmosféru květinového festivalu a objevte čarokrásnou Madeiru!

To nejlepší z Argentiny a Uruguaye + NEJKRÁSNĚJŠÍ VODOPÁDY SVĚTA (letecky z Prahy)

Ledová tříšť průzračných vodopádů, smyslné tango, šťavnatý hovězí steak… Argentina, která vás dostane. Nasajete exotiku Buenos Aires, vyzkoušíte si fascinující argentinský tanec, budete obdivovat vodopády národního parku Iguazú a navíc si vychutnáte urugayskou metropoli Montevideo či západ slunce na plážích u Punta del Este. Poznávejte s vášní – prožijte Argentinu a Uruguaye s cestovateli!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Pobyty s výlety

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

129990 Kč

Termín zájezdu
07.04.2022 – 19.04.2022
13 dní / 12 nocí

Destinace
Ekvádor, Quito

Ubytování
3* kajuty na lodi, bungalovy a hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Quita a následný přesun na ubytování.
Dle letového řádu odletíme z Prahy do Quita (let s přestupy). Po příletu se přímo na letišti přivítáme s průvodcem a objednaným transferem se přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po cestě.

2. den
Po příletu na Galapágy se nalodíme a odstartujeme pětidenní plavbu po panenském ráji, kde jakoby se zastavil čas. Lachtani či tučňáci v naší blízkosti budou jedinečným zážitkem. Na ostrově Mosquera si vyzkoušíme šnorchlování a projdeme se po pláži, kde můžeme spatřit i pelikány nebo fregatky.
Ráno po snídani odjedeme na letiště, kde si vyřídíme migrační kartu a odbavíme se. Po příletu na ostrov Baltra vyřídíme veškeré formality pro náš vstup do národního parku a nalodíme se na loď Fragata, kde započneme pětidenní plavbu po souostroví Galapágy.
Izolovanost těchto ostrovů značně přispěla k vývoji mnoha rostlin a živočichů, které nenajdeme nikde jinde na světě. Pouze zde můžeme pozorovat z těsné blízkosti lachtany, leguány, tučňáky nebo plavat se žraloky a rejnoky v lávových lagunách.
Po obědě prozkoumáme malý ostrůvek Mosquera, kde najdeme mnoho korálových útesů, což z ostrůvku činí výbornou lokalitu k objevování podmořského světa při šnorchlování.
Projdeme se také po krásné bílé pláži a poplujeme kolem pobřeží, kde můžeme spatřit hnízdiště ptáků. Zhlédnout zde můžeme například pelikány nebo fregatky, ale také lachtany. 

3. den
Při návštěvě Vicente Roca Point budeme mít příležitost šnorchlovat s karetami a chybět nebudou ani endemičtí lachtani. Podél pobřeží můžeme obdivovat vulkanické scenérie a na ostrově Fernandina pak obrovskou kolonii mořských leguánů i zajímavou krajinu ideální pro život pobřežního ptactva.
Dnes navštívíme ostrov Isabela, který je se svou délkou 120 kilometrů největším z ostrovů a je také skvělou ukázkou geologických sil, které Galapágy stvořily.
Vydáme se k Vicente Roca Point, které je jedním z nejlepších míst ke šnorchlování. Nacházejí se zde totiž karety obrovské. Voda je zde sice trochu chladnější, ale studené proudy bohaté na živiny zde zajišťují hojnost mořských živočichů.
Během plavby kolem pobřeží si užijeme úžasné vulkanické scenérie a můžeme pozorovat celou řadu různorodých ptáků a také endemické lachtany.
Budeme pokračovat prohlídkou ostrova Fernandina, který je jedním z nejvíce panenských míst na Galapágách. A také jedním z nejmladších a vulkanicky nejaktivnějších ostrovů.
Espinosa Point je domovem obrovské kolonie leguánů mořských. Podél pobřeží se nachází množství přílivových jezírek, které tvoří ideální prostředí pro pobřežní ptáky k hledání potravy. Vidět můžeme například endemického kormorána.

4. den
Na ostrově Isabela budeme pozorovat suchozemské želvy obří a také leguány. Po vylodění v pirátské zátoce Tagus Cove zamíříme k Darwinově laguně, kde si užijeme dechberoucí výhled. Ani dnes nebude chybět šnorchlování a koupání v průzračném moři s korály.
Na západním pobřeží ostrova Isabela se nachází Urbina Bay. Je to fascinující místo, kde došlo sopečnou aktivitou k vyzdvihnutí mělkého mořského dna, a tak zde můžeme vidět mnoho korálů a dalších útvarů, které se dříve nacházely pod hladinou.
Nachází se zde hnízdiště suchozemských leguánů a potkat zde můžeme i suchozemské želvy. Procházka ostrovem je také ideální příležitostí k pozorování Darwinových pěnkav nebo káňat galapážských.
Můžeme si zde užít i odpolední koupání.
Poté se přesuneme k bývalé pirátské zátoce Tagus Cove. Cesta po ostrově nás zavede po úbočí vulkánu až k Darwinově laguně, kráteru naplněném mořskou vodou. Zde nás z kopce čeká úžasný výhled do okolí.
Zbytek času budeme moci využít ke šnorchlování.

5. den
Je tady další výjimečný den. Budeme moci pozorovat jedinečnou faunu a flóru, tentokrát na ostrově Santiago při návštěvě Port Egas a ostrůvku Chinese Hat. A při troše štěstí uvidíme i tučňáky galapážské, kteří jsou opravdovou raritou.
Den odstartujeme prohlídkou Port Egas, jednoho z nejzajímavějších míst ostrova Santiago. Charles Darwin zde strávil většinu svých pozemních návštěv. Je rájem pro všechny geology, protože zde najdeme jedny z nejkrásnějších lávových útvarů a formací z celého souostroví.
I zde lze vidět velké množství přílivových jezírek plných mořského života. Pozorovat můžeme zajímavé ptáky jako ústřičníky, tereje nebo káňata galapážské. V místních grottos s čistou vodou uvidíme lachtany.
Dále nás čeká návštěva ostrůvku Chinese Hat, který dostal svůj název podle svého tvaru, který připomíná čínský klobouk. Díky své malé rozloze je velmi přísně chráněný.
Nachází se zde krásná zátoka s písečným dnem. V průzračné vodě, obklopující celý ostrov, můžeme pozorovat žraloky, rejnoky a při troše štěstí i tučňáky galapážské, kteří jsou velmi vzácní.

6. den
Dnešek strávíme na ostrově Santa Cruz. Čeká nás prohlídka Výzkumné stanice Charlese Darwina, kde mimo jiné můžeme vidět i želvy sloní. Poté odletíme zpět do Quita, odkud se vydáme vstříc našemu amazonskému dobrodružství.
Ráno se vylodíme na druhém největším ostrově souostroví Galapágy – Santa Cruz. Navštívíme zde Výzkumnou stanici Charlese Darwina.
Je to ojedinělé místo, kde můžeme nejen nahlédnout do evoluce rostlin a živočichů, ale také se naučit něco více o činnostech, které se zasloužily o zachování a ochranu tohoto unikátního koutu země. A je také jediným místem, kde můžeme vidět želvy sloní. Nachází se zde stanice pro jejich odchov.
Po prohlídce se přesuneme na ostrov Baltra, odkud odletíme zpět do Quita. Po příletu nás čeká přejezd do horské oblasti Papallacta. Zde se ubytujeme a můžeme si odpočinout v termálních bazéncích na úpatí sopky Antisana.

7. den
Postoupíme dál do hlubin Amazonského pralesa. Naším cílem je přírodní rezervace Cuyabeno. Poslední úsek cesty překonáme na motorové kánoi a pak už budeme nerušeně sledovat růžové říční delfíny, kajmany či anakondy v jejich přirozeném prostředí. Den zakončíme koupáním a plavbou systémem lagun.
Brzy ráno po snídani nás čeká přejezd přes horské mlžné lesy hluboko do Amazonského deštného pralesa (7 hodin). Zastavíme v místní restauraci u mostu Cuyabeno, kde se občerstvíme a pak přejedeme motorovou kánoí do přírodní rezervace Cuyabeno.
Rezervace Cuyabeno se nachází na severovýchodě Ekvádoru a celý region je komplexem říčních toků, jezer a zatopeného pralesa s obrovským množstvím fauny a flóry, kterou po cestě můžeme pozorovat. Najít zde můžeme růžové říční delfíny, lenochody, papoušky Ara, tereky, kajmany a anakondy.
Poté přijedeme do lodge, kde se ubytujeme. Odpoledne si ještě užijeme koupání v laguně a plavbu kánoí.
Den zakončíme společnou večeří. 

8. den
Čeká nás brzký ranní výlet za pozorováním ptáků a delfínovců. Při procházce džunglí se dozvíme, jak funguje zdejší ekosystém a jak využít lokální přírodní zdroje. Na závěr dne se vydáme pozorovat noční živočichy při plavbě kánoí.
Brzy ráno se vydáme na exkurzi za pozorováním ptáků a delfínovců. Pak budeme pokračovat čtyřhodinovým trekem džunglí, na kterém se blíže seznámíme s místním ekosystémem a ukážeme si příklady využití lokálních přírodních zdrojů.
Po obědě v lodgi nás čeká plavba kánoí systémem lagun, při které budeme moci pozorovat lokální faunu. Můžeme zde zažít opravdu nádherné západy slunce, při kterých budeme obklopeni různorodými živočichy deštného pralesa.
Po večeři nás čeká ještě jedna plavba lagunou a řekou, při které budeme pozorovat noční živočichy jako třeba kajmany nebo hroznýše.

9. den
Dnes nahlédneme do života indiánské komunity kmene Siona. Poznáme jejich zvyklosti, zúčastníme se přípravy tradičního pokrmu cassava a budeme svědky léčebného rituálu místního šamana. Večer vyrazíme na noční výlet do tajů džungle.
Dnes se vydáme do místní indiánské komunity kmene Siona, kde budeme mít příležitost nahlédnout do každodenního života místní rodiny a můžeme se podílet na přípravě tradičního jídla cassava, což je manioková placka, která je důležitou součástí stravy v této oblasti.
Seznámíme se blíže se způsobem života místních domorodců a navštívíme šamana, který se s námi podělí o své vědomosti o deštném pralese a také o procesu, který používá k léčení. Budeme součástí léčebného rituálu, který se předává z generace na generaci.
Po obědě v místní komunitě se vrátíme do lodge.
Den zakončíme společnou noční procházkou kde, obklopeni hustou pralesní vegetací, můžeme pozorovat noční život místních živočichů.

10. den
Naposledy nasajeme atmosféru Amazonského pralesa a připravíme se na cestu zpět do hlavního města Quita. Dlouhý přejezd nám vynahradí různorodá krajina, kterou budeme projíždět.
Ráno si vychutnáme poslední snídani v Amazonii a poté se vrátíme do Quita. Čeká nás celodenní přejezd (cca 11 hodin). 
Cesta však rozhodně nebude jednotvárná, pojedeme napříč několika klimatickými pásy a různými druhy věčně zelených horských mlžných lesů až do nejvyššího bodu naší cesty v tundře okolo 4 000 metrů, kde se může vyskytovat dokonce i sníh.
Po příjezdu do hlavního města zamíříme do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po dlouhé cestě.

11. den
Než Ekvádor opustíme, vychutnáme si atmosféru koloniálního klenotu Latinské Ameriky, metropole Qiuto (UNESCO). Objevíme její největší pamětihodnosti a při návštěvě muzea Inti Ñan se projdeme po rovníku a prozkoumáme pro něj typické fyzikální úkazy.
Dnešek věnujeme poznávání Quita, hlavního města Ekvádoru, které bylo založeno v 16. století. Nachází se na úbočí aktivního vulkánu Pichincha v pohoří And a s jeho nadmořskou výškou 2 850 metrů je nejvýše položeným hlavním městem světa.
Historické centrum Quita je jedno z nejlépe zachovalých a také nejstarších v Latinské Americe, a proto bylo v roce 1978 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.
Projdeme se koloniálním centrem, kde uvidíme historická náměstí. Hlavním je Plaza de la Independencia (Plaza Grande), kde se nachází také prezidentský a arcibiskupský palác a katedrála. Uvidíme také kostel La Compañía s honosným interiérem a baziliku Basilica del Voto Nacional
Vydáme se také na kopec El Panecillo (3 016 metrů), jehož vrcholu dominuje socha Panny Marie z Quita, a ze kterého se nám naskytne úžasný výhled na město a okolní vrcholky.
Odpoledne nás čeká výlet do „středu světa“. Při návštěvě muzea Inti Ñan se projdeme po rovníku a zhlédneme fyzikální úkazy, které jsou pro oblast rovníku typické.
Poté se společně vrátíme do hotelu.

12. den
Dopoledne ještě stihneme navštívit řemeslný trh v Quitu. Prodejci u stánků tady nabízejí spoustu lokálních produktů a ručních výrobků, od dek z alpak a klobouků až po ekvádorskou čokoládu. Nakoupíme poslední suvenýry a poté odletíme zpět do Prahy.
Po snídani navštívíme řemeslný trh s tradičními ekvádorskými výrobky, kde můžeme nakoupit suvenýry. Deky z alpaky, píšťaly, ekvádorská čokoláda, oblečení, tkané náramky, klobouky a kožené kabelky jsou pouhým zlomkem toho, co zde můžeme koupit. S prázdnou rozhodně neodejdeme.
Poté se s Ekvádorem rozloučíme, čeká nás přesun na letiště a odlet zpět do Prahy (let s přestupy).

13. den
Dle letového řádu návrat do Prahy.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Quito – Praha včetně letištních taxletenka Quito – Galapágy– Quito včetně letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
veškerá doprava během zájezdu kromě volného programu
4x ubytování během pětidenní plavby po souostroví Galapágy s plnou penzí ve dvoulůžkových kajutách
3x ubytování v Amazonii s plnou penzí ve dvoulůžkových bungalovech

V ceně zájezdu není zahrnuto
vstup na Galapágy a migrační karta: 130 USD
vstupy mimo Amazonii a Galapágy (cca 20 USD)
spropitné a kapesné
cestovní pojištění

Eurovíkendy

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a TAJEMNÉ DĚDICTVÍ ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Stylové podniky, vyhlášená káva i zmrzlina, čerstvá pizza, malebná zákoutí, výprava do historie… V Koloseu pocítíte závan dávných her. Projdete se státem ve státě a objevíte skvosty umění v Galerii Borghese. Odhalíte, co skrývá po staletí pohřbená Ostia Antica. Novou energii načerpáte v zahradách, ve stínu piníí i s italskými dobrotami. Dopřejte si zážitky v každém věku – Řím na pohodu a bez starostí!

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

S pobytem u moře

Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prahy)

Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

Inspirace na cesty

Barcelonská ještěrka: Gaudího fenomenální práce inspirovaná slavnou legendou i symbol města

Na tričkách, na plážových taškách a osuškách, na hrníčkách a čokoládě, jsou keramické, kovové, skleněné, dřevěné... Prostě ze všech možných materiálů a na všech možných předmětech. Tam všude je ještě v Barceloně najdete. Proč?

Caprese: slaná i sladká chuť (nejen) italského léta. Který si dáte?

Italský ostrov Capri. Vůně a chuť léta, babího léta i jiných ročních období. Legendární salát caprese. Lahodný dort caprese. Recepty jako bonus.

5 důvodů, proč se vydat za karibským dobrodružstvím na Yucatán

Známe pět dobrých důvodů, proč se vydat do Mexika!

Mexická kuchyně: pestrobarevnost chutí jako unikátní dědictví tří ras

Mexická kuchyně: pestrobarevnost chutí jako unikátní dědictví tří ras Mexická kuchyně je podobně pestrá jako samotné Mexiko. Mísí se v...

7 důvodů proč vyrazit do Mexika: Rozmanitost tepající pod rozžhaveným americkým sluncem

7 důvodů proč vyrazit do Mexika: Rozmanitost tepající pod rozžhaveným americkým sluncem Proč do Mexika? Známe mnoho dobrých důvodů... Sedm...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness