EgyptTo nejlepší z Egypta + VÝLETNÍ PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V...

To nejlepší z Egypta + VÝLETNÍ PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ (letecky z Vídně) 25.11.2024 – 06.12.2024

To nejlepší z Egypta + VÝLETNÍ PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ (letecky z Vídně)

Exotický koktejl s nádechem Orientu… Vydáte se za tajemstvím faraonů až k pyramidám v Gíze. Vůni koření nasajete na arabské tržnici v Káhiře. Zažijete let balónem nad Údolím králů, plavbu po Nilu i projížďku felúkou. Objevíte chrám královny Hatšepsut a nejstarší pohřebiště v Sakkáře. A čeká vás luxusní odpočinek v Hurghadě. Dopřejte si dokonalé zážitky – poznávejte Egypt!

56990 Kč

Termín zájezdu
25.11.2024 – 06.12.2024
12 dní / 11 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Egypt, Káhira

Ubytování
4* a 5* hotely

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Vídně do Káhiry, ubytování na hotelu a odpočinek po cestě.
Po příletu do Káhiry se přesuneme objednaným transferem z letiště do hotelu. V závislosti na čase příletu povečeříme, ubytujeme se a odpočineme si po cestě.

2. den
Dnes vyrazíme na nejstarší a nejrozsáhlejší pohřebiště, do Sakkáry. Pak přejedeme do Gízy a zblízka si prohlédneme Cheopsovu pyramidu. Nakonec navštívíme papyrusovou dílnu.
Po snídani se vydáme za poznáním nejstarších dějin Egypta.
Navštívíme Sakkáru (UNESCO), nejstarší egyptské pohřebiště, s unikátní stupňovitou pyramidou faraóna Džosera a nevynecháme ani Tetiho pyramidu zdobenou tzv. texty pyramid, předlohou Knihy mrtvých, nebo Kagemniho mastabu s nádhernými reliéfy z běžného života starých Egypťanů.
Po obědě prozkoumáme pyramidové pole v Gíze se slavnou Cheopsovou pyramidou a Sfingou, které jsou na seznamu památek UNESCO.
Na závěr nás čeká návštěva papyrusové dílny. Zájemci se mohou fakultativně účastnit představení Světlo a zvuk u pyramid.

3. den
Nejprve prozkoumáme skryté perly Koptské Káhiry. Odpoledne si užijeme výhledy na město z Citadely a atmosféru největší arabské tržnice. Večer budeme přejíždět vlakem do Asuánu.
Dnešní prohlídku začneme v tzv. Koptské Káhiře, která se pyšní několika zajímavými kostely.
Navštívíme „zavěšený kostel“ Panny Marie, jehož stavba se datuje do 4. stol. n. l., nebo kostel Abu Serga, jenž stojí nad jeskyní, ve které se podle tradice měla schovávat svatá rodina při jejich cestě po Egyptě.
Dále budeme pokračovat do Egyptského muzea, kde si prohlédneme unikátní historické sbírky včetně Tutanchamonovy pohřební výbavy.
Po obědě vyjedeme na Citadelu (UNESCO) s krásným rozhledem na celé město a navštívíme proslavenou Alabastrovou mešitu. Pravou orientální atmosféru zažijeme na největší arabské tržnici plné krámků s nejrůznějším zbožím.
Den zakončíme nočním přejezdem vlakem do Asuánu.

4. den
Čeká nás prohlídka Asuánu, kterému bývá přezdíváno Brána černé Afriky. Zastavíme se u starověkého lomu s obeliskem, uvidíme Esetin chrám a Velkou asuánskou přehradu. 
Po příjezdu hned začneme s prohlídkou nejjižnějšího egyptského města Asuán. V současné době je především významným obchodním a průmyslovým centrem. 
Uvidíme zde starověký lom s nedokončeným obeliskem, nádherný chrám zasvěcený bohyni Eset na ostrově Filé (UNESCO) a Velkou asuánskou přehradu.
Poté se přesuneme na hotel a budeme mít prostor na odpočinek. Večer si užijeme návštěvu místní tržnice, která je proslulá výborným čerstvým kořením a exotickými čaji.

5. den
Zájemci se vypraví do Núbijské pouště k chrámu Abú Simbel. Po návratu se společně ubytujeme na výletní lodi. Odpoledne se projedeme po Nilu na felúce a prohlédneme si botanickou zahradu.
V brzkých ranních hodinách je připraven fakultativní výlet hluboko do Núbijské pouště až takřka k súdánským hranicím a návštěva slavného chrámu Ramesse II. v Abú Simbelu
Tento monumentální chrám, postavený na hranici starověkého Egypta, se proslavil i během záchranné akce UNESCO, na jehož seznamu je dodnes zařazen, v 70. letech, kdy byl kvůli výstavbě Asuánské přehrady kompletně přestěhován.
Poté bude následovat návrat do Asuánu, ubytování a oběd na lodi.
V odpoledních hodinách projížďka po Nilu na tradiční lodi felúka s výhledy na nilské břehy či ostrov Elefantina se zbytky Chnumova chrámu a návštěva botanické zahrady. Zájemci mohou také fakultativně navštívit tzv. núbijskou vesnici, která je ukázkou už téměř zaniklé núbijské kultury.

6. den
Užijeme si volné dopoledne v Asuánu a poté vyplujeme po Nilu. Odpočineme si na lodi a večer budeme objevovat krokodýlí chrámový komplex Kom Ombo. 
Čeká nás volné dopoledne v Asuánu. Zájemci mohou po snídani vyrazit do Núbijského muzea. Poté se vrátíme na loď, poobědváme a po dnech plných poznání a nových zážitků bude prostor pro pořádný odpočinek na výletní lodi.
V podvečerních hodinách se přesuneme ke chrámu krokodýlího boha Sobeka v Kom Ombu a navštívíme místní muzeum s mumiemi posvátných krokodýlů.
Po prohlídce se vrátíme na loď na večeři a vyplujeme do Edfú.

7. den
Zakotvíme v Edfú a zamíříme k nejzachovalejšímu chrámu v celém Egyptě. Po návratu na loď si budeme nerušeně relaxovat, vychutnávat si plavbu a nabírat energii na krásy večerního Luxoru.
Po snídani se vydáme na prohlídku Hórova chrámu v Edfú, nejzachovalejšího chrámu v celém Egyptě. 
Poté se vrátíme na loď a užijeme si celodenní plavbu po Nilu, během které budeme pozorovat život běžných Egypťanů.
Ve večerních hodinách se vypravíme obdivovat nádherně osvícený chrám v Luxoru, který se rovněž pyšní titulem památky UNESCO. Nevynecháme ani návštěvu Luxorského muzea s unikátní sbírkou starověkých soch

8. den
Dnešek bude patřit Údolí královen, místu posledního odpočinku královských manželek a princezen. Nenecháme si ujít ani kopii Tutanchamonovy hrobky a zjistíme, co skrývají alabastrové dílny.
Po snídani přejedeme na západní břeh Nilu a prohlédneme si skvost ze seznamu památek UNESCO – Údolí královen s hrobkami královských manželek a princezen, kterým vévodí údajně nejkrásnější hrobka celého Egypta – hrobka královny Nefertari.
Další důležitou zastávkou bude terasovitý chrám mocné královny Hatšepsut (UNESCO). Následovat bude prohlídka Carterova domu s kopií Tutanchamonovy hrobky, alabastrové dílny nebo tzv. vesnice dělníků Dér-el-Medína.
Po obědě zastávka u Memnónových kolosů a návštěva zádušního chrámu Ramesse III. v Madinat Habú.
K večeru se přesuneme na hotel v Luxoru a ubytujeme se.

9. den
Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet jedinečný let horkovzdušným balónem. Po tomto nevšedním zážitku se všichni vydáme do Údolí králů, které ukrývá hrobky faraonů Nové říše.
Za příznivých povětrnostních podmínek si zájemci fakultativně užijí zcela unikátní zážitek v podobě letu balónem nad Údolím králů a dalšími památkami v jeho blízkosti.
Po snídani přejedeme na západní břeh Nilu a prohlédneme si slavné Údolí králů (UNESCO) s hrobkami nejslavnějších faraónů Nové říše
Po obědě prozkoumáme další památku UNESCO, kterou je Karnak, největší egyptský chrámový komplex a hlavní svatyně boha Amona. Prohlídka Karnaku bude posledním poznávacím zážitkem naší dobrodružné cesty Egyptem.
Poté se vydáme do Hurghady. Po příjezdu se ubytujeme na hotelu a budeme si užívat all inclusive, krásné pláže a odpočinku u bazénu.

10. den
Celý den budeme věnovat zaslouženému odpočinku. Krásné prostředí hotelu v Hurghadě, písečné pláže, koupání, šnorchlování v moři… Bude to pohoda pod africkým sluncem.
Závěr pobytu v Egyptě si užijeme každý po svém. Někdo si bude vychutnávat drinky u hotelového baru, někdo vyrazí se šnorchlem v ruce objevovat pestrobarevný svět Rudého moře.
Aktivní jedinci mohou vyrazit na fakultativní výlet na čtyřkolkách do pouště za beduíny. Milovníci nádherných pláží se mohou vypravit na výlet lodí na písečný ostrov Giftun se šnorchlováním na korálových útesech.

11. den
A blíží se konec báječné dovolené. Je tady poslední den a možnost individuálního volna s využitím komfortu hotelového resortu a all inclusive.
Máme celý den na to, abychom ještě nasáli energii ze slunečních paprsků. Ve večerních hodinách opustíme hotel a přesuneme se na letiště. 

12. den
Odlet z Káhiry a přílet do Vídně.
Dle letového řádu se přesuneme z hotelu na letiště v Káhiře a poletíme zpět do Vídně.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Vídeň – Káhira – Vídeň včetně letištních taxkabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
transfery letiště – hotely – letiště
veškerá doprava dle programu
2x ubytování v hotelu v Káhiře s plnou penzí
1x noc ve vlaku do Asuánu s polopenzí (oběd ve městě)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
vstupní vízum: 25 USD (placeno na místě)
vstupné do památek v rámci programu (cca 140 USD)
fakultativní výlety (Abú Simbel: cca 110 USD, Beduínská vesnice na čtyřkolkách + večeře + beduínská show: cca 60 USD, lodní výlet na ostrov Giftun se šnorchlováním + oběd: cca 45 USD, Núbijská vesnice: cca 30 USD, představení Světlo a zvuk: cca 45 USD, let balónem: cca 120 USD)
doporučené kapesné: cca 500 USD (z toho průvodce bude vybírat na vstupné + spropitné pro průvodce a řidiče na začátku zájezdu – 40 USD)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 900 Kč

Poznávací zájezdy