IrskoDublinTo nejlepší z Dublinu + GLENDALOUGH + POWERSCOURT (letecky z Prahy) 24.04.2025...

To nejlepší z Dublinu + GLENDALOUGH + POWERSCOURT (letecky z Prahy) 24.04.2025 – 27.04.2025

To nejlepší z Dublinu + GLENDALOUGH + POWERSCOURT (letecky z Prahy)

Připravte se na zájezd plný zážitků, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Dublinu a navštívíte Wicklow Mountains. Řeku Liffey shlédnete z proslulého Ha´Penny Bridge, projedete se areálem Trinity College a uvidíte Dublinský hrad. V pulzující čtvrti Temple Bar ochutnáte irské pivo či pravou whisky, v Glendalough budete obdivovat ledovcové údolí a v Powerscourtu se budete kochat krásnými zahradami. Ponořte se s námi do irské přírody i historie a poznejte víc než jen Dublin!
31990 Kč
Termín zájezdu
24.04.2025 – 27.04.2025
4 dny / 3 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Irsko, Dublin

Ubytování
3* hotel v Dublinu

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy a přílet do Dublinu. S ohledem na letový řád a časové možnosti můžeme zavítat do jedné z typických hospůdek. 
Přílet do Dublinu. Po příletu se objednaným autobusem přesuneme na hotel.
Dle letového řádu se můžeme vydat na krátkou prohlídku do nejoblíbenější čtvrti mladých Temple Bar, která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní. V této bohémské čtvrti si můžeme objednat irské pivo nebo zkusit nějakou místní specialitu v jedné z hospůdek.
Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. den
Tento den zhlédneme to nejlepší, co Dublin nabízí. Večer si zájemci budou moci užít pravý irský večer v tradiční hospodě s taneční show.
Po snídani přesun do centra města. Náš celodenní okruh začneme v části, která v sobě ukrývá kulturní stánky jako Gate Theatre, Ambassador Theatre, Dublin Writers Museum apod.
Po živé obchodní zóně O´Connell Street a kolem Spire of Dublin se přesuneme k nejznámějšímu mostu Dublinu Ha’penny Bridge (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) a shlédneme na řeku Liffey. Ta v minulosti dělila město na část zámožných a městskou část chudých. 
Pokračovat budeme k areálu dublinské univerzity Trinity College – univerzita, knihovna (Book of Kells), park (v blízkosti národní galerie, budovy parlamentu a vlády). Projdeme se tepnou stylové dublinské čtvrti Grafton street, zhlédneme sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i Oscar Wilde´s House, kde spisovatel prožil dětství, tržnici Loft Market a zejména kostel sv. Patrika.
Dále uvidíme i známý kostel sv. Církve Kristovy, odkud se procházkou dostaneme až k městské radnici a dublinskému hradu se sbírkou orientálního umění a se zahradami.
Fakultativně večerní program „Irský večer“ v typické irské restauraci s doprovodným programem.

3. den
Dnešní den strávíme v typické irské přírodě, navštívíme středověkou irskou vesnici i malebné zahrady hrabství Powerscourt. 
Celodenní fakultativní výlet nás zavede do oblastí Wicklow Mountains, kde navštívíme středověkou vesnici Glendalough s klášterním komplexem ležícím v údolí dvou ledovcových jezer. Nachází se zde rozvaliny katedrály z 10. a 12. století. Východně od katedrály pak najdete typický, irský prolamovaný keltský kříž a nechybí zde ani stavba, kterou naleznete jen na území Irska, válcová věž
Poté se vydáme na prohlídku zahrad hrabství Powerscourt s přilehlými zahradami a nedalekým vodopádem. Terasovité zahrady s výhledem na pohoří Wiclow Moutains byly upraveny po vzoru paláce ve Versailles a zámku Schönbrunnu ve Vídni. Byly vytvořené během viktoriánské éry a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Irsku.
Ti, kteří nebudou mít o fakultativní výlet zájem, mohou individuální program v Dublinu využít k návštěvě muzea Guinness Storehouse, nebo Old Jameson Distillary.

4. den
Vzhledem k letovému řádu se přesuneme na letiště a odletíme do Prahy.
Pokud to čas odletu dovolí, lze společně s průvodcem absolvovat cestu vlakem do nedalekého rybářského a jachtařského přístavu Howth, kde lze vidět zříceninu opatství Howth Abbey z 11. století a z mysu vybíhajícího do moře se nám naskytne nádherný výhled na celou Dublinskou zátoku, na samotné město i na vzdálené kopce pohoří Wicklow Mountains. 
Dle letového řádu transfer z hotelu na letiště a odlet do ČR.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: dvě kabinová zavazadla 

 • kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg
 • malé kabinové zavazadlo (kabelka, laptop) o rozměrech 40 x 20 x 25 cm
 • tato zavazadla patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček

Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

 • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
 • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
 • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

 • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
 • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
 • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
 • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
 • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet Glendalough + Powerscourt

 • Dospělý 3190.00 Kč

Irský večer

 • Dospělý 1500.00 Kč
 • Dítě 1300.00 Kč

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha–Dublin–Praha se všemi poplatkykabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště–hotel–letiště
3x ubytování
3x snídaně
služby průvodce (mimo individuální volno)

V ceně zájezdu není zahrnuto
zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 200 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
fakultativní výlet do Glendalough a Powerscourt
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 500 Kč

Poznávací zájezdy