ŠpanělskoBarcelonaTo nejlepší z Barcelony + POUTNÍ MÍSTO MONTSERRAT (letecky z Prahy) 22.08.2024...

To nejlepší z Barcelony + POUTNÍ MÍSTO MONTSERRAT (letecky z Prahy) 22.08.2024 – 25.08.2024

To nejlepší z Barcelony + POUTNÍ MÍSTO MONTSERRAT (letecky z Prahy)

Barcelonské katedrály i poutní místo Montserrat v kontrastu s rušným životem! Po živé Las Ramblas sejdete k moři až na promenádu u přístavu Port Vell. Stín i větší klid najdete v Uličky gotické čtvrti vám poskytnou stín i větší klid a osvěžení naleznete v tržnici La Boqueria či v barech s tapas. Poznejte díla Gaudího, slavný Parc Güell i tajemný Montserrat. Vymaňte se z rutiny a dobijte novou energii v Katalánsku!
 

24990 Kč
Termín zájezdu
22.08.2024 – 25.08.2024
4 dny / 3 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Španělsko, Barcelona

Ubytování
3* hotel v Barceloně

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Po příletu do Barcelony přijedeme na hotel, kde se ubytujeme. V případě příznivého letového řádu prozkoumáme historickou čtvrť města s náměstím Sant Jaume nebo přístav Port Vell.
Pokud nám to letový řád umožní, vydáme se na prohlídku nejstarší části města historické gotické čtvrti. Neuspořádané uličky nás postupně dovedou k důležitým katedrálám, na významná náměstí např. Sant Jaume, které bývalo v minulosti římským centrem. 
 
Nedaleko čtvrti se také nachází Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy. 
První den zakončíme u sochy Kryštofa Kolumba procházkou po promenádě kolem přístavu Port Vell, který plynule pokračuje až k plážím Barcelonety.
 

2. den
Dnešek věnujeme několika Gaudího místům, ale i charismatické ulici Las Ramblas s gastro zastávkou v tržnici La Boquería i rušnému nočnímu životu katalánské metropole. 
Po snídani se vrátíme opět do centra města na asi nejznámější ulici „Las Ramblas“. Ulice je lemována spoustou zajímavých historických budov včetně největšího evropského trhu „La Boquería“ s těmi nejčerstvějšími potravinami.
Las Ramblas vychází z oblíbeného náměstí Plaça de Catalunya, které je vnímáno jako jak náš „Václavák“, tedy místem setkávání, a je pomyslnou hranicí mezi středověkou čtvrti a modernější modernistickou čtvrtí postavenou v 19. století L´Eixample. 
Právě v té objevíme Gaudího výrazné architektonické stopy – secesní budovy Casa Milà či Casa Batlló, ale zejména nejvýznamnější Gaudího chrám Sagrada Familia. Ten zatím čeká na své dokončení, ale o to více je oblíbený a velmi hojně navštěvovaný. Zde strávíme dostatek času, abyste si jej mohli dostatečně užít a prohlédnout.
Večer je možné strávit podle vašich zájmů. Doporučujeme návštěvu místních barů či restaurací s tapas a sangrií, kde zažijete skutečný rušný noční život Katalánců.

3. den
Dnes se zájemcům naskytnou nádherné výhledy v pohoří Montserrat, ale i duchovní odpočinek v místním klášterním komplexu. Po návratu navštívíme pahorek Montjuïc.
Po snídani nás čeká fakultativní výlet na Montserrat s benediktýnským klášterem, který se nachází asi 30 kilometrů od Barcelony a je zasazen do skalního masivu Národního parku Muntanya de Montserrat.
Byla zde nalezena Černá Madona a Montserrat se stal vyhledávaným poutním místem. Místo láká ale také spoustu turistů a horolezců nejen díky úžasným výhledům z výšky přes 1 200 metrů, ale třeba také vínem, které je produktem benediktýnských mnichů, kteří zde stále pobývají.
Odpoledne se vrátíme zpět do Barcelony a vyvezeme se na jeden ze dvou pahorků, na kopec Montjuïc. Nachází se zde olympijský areál, kde se konala Olympiáda v roce 1992.
K návštěvě se nabízí také Poble Espanyol, které představuje typický venkov Španělska se spoustou obchůdků, dílen, barů a restaurací, nebo Fundació Joan Miró, architektonicky zajímavá výstavní budova
Večer sejdeme k Národnímu muzeu umění, kde se nachází jedna z největších světových sbírek románského umění, a uvidíme odtud až na náměstí Plaça d’Espanya. Zde také stojí bývalá býčí aréna přestavěná v obchodní centrum s příjemným ochozem, ze kterého si můžete prohlédnout panorama z opačné strany. 
 

4. den
Dnes se s Barcelonou rozloužíme ještě návštěvou Parku Güell, příp. bude také možnost individuální návštěvy například stadionu Camp NOU. 
Poslední den zájezdu navštívíme skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí. Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně soběstačné městečko s rodinnými rezidencemi, vlastním tržištěm i zónou pro odpočinek dekorovanou barevnou mozaikou.
Z vinoucí se, barvami hrající lavičky se naskýtá krásný výhled na město a moře. Jistojistě neodejdete bez fotky s Gaudího nejznámějším symbolem – salamandrem, nazývaným také Barcelonská ještěrka.   
Fanoušci fotbalu by si neměli nechat ujít návštěvu známého fotbalového stadionu Camp NOU, který aktuálně prochází rekonstrukcí. Při návštěvě jeho muzea spatříte výstavu představující architektonický projekt s modely a audiovizuálními díly, které představují a vysvětlují všechny detaily toho, co bude novým domovem pro všechny fanoušky FC Barcelona. Na vzrušující proměnu stadionu FC Barcelona budete navíc shlížet z bodu Construction Viewpoint. 
 

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 2 600 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

 • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
 • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
 • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

 • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
 • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
 • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
 • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
 • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet na Montserrat

 • Dospělý 1700.00 Kč

Parc Güell

 • Dospělý 330.00 Kč
 • Dítě 240.00 Kč
 • Senior 240.00 Kč

Sagrada Familia (bazilika)

 • Dospělý 950.00 Kč
 • Student 900.00 Kč
 • Senior 780.00 Kč
 • Jiný 900.00 Kč

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Barcelona – Praha se všemi poplatkykabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště–hotel–letiště
3x ubytování
3x snídaně
služby průvodce (mimo individuální volno)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění (není-li sjednáno)
doporučené kapesné cca 160 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
fakultativní výlet na Montserrat
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Poznávací zájezdy