ŠpanělskoBarcelonaTo nejlepší z Barcelony + BAREVNÝ SVĚT ANTONI GAUDÍHO (letecky z Vídně)...

To nejlepší z Barcelony + BAREVNÝ SVĚT ANTONI GAUDÍHO (letecky z Vídně) 08.05.2024 – 11.05.2024

To nejlepší z Barcelony + BAREVNÝ SVĚT ANTONI GAUDÍHO (letecky z Vídně)

Umění na každém kroku… Míříme za Gaudího díly, a nejen za nimi. Prohlédnete si Casa Vicens, architektovu první stavbu. Žasnete nad originalitou interiéru Palau Güell a chrámu Sagrada Familia. Projdete se po střeše slavného domu La Pedrera, gotickou čtvrtí i po Las Ramblas. Užijete si výhledy z Parcu Güell a Montjuïcu. Dopřejte si krátkou dovolenou a poznejte Gaudího Barcelonu!

21990 Kč

Termín zájezdu
08.05.2024 – 11.05.2024
4 dny / 3 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Španělsko, Barcelona

Ubytování
3* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Po příletu do Barcelony se přesuneme na ubytování. Pokud nám to letový řád dovolí, projdeme se městem. Vyrazíme do gotické čtvrti, ke Gaudího Palau Güell a na závěr k soše Kryštofa Kolumba.
V případě příznivého letového řádu naši prohlídku města začneme v nejstarší části Barcelony, v historické gotické čtvrti. Uvidíme katedrálu sv. Eulálie, zastavíme se na Králově náměstí (Plaça del Rei), projdeme náměstím Sant Jaume, kde je vládní centrum Katalánska a kde v minulosti bylo centrum římské osady Barcino.
Projdeme uličkou, která Pabla Picassa inspirovala k jeho prvnímu kubistickému dílu – Slečny z Avignonu. Odtud budeme pokračovat na Královské náměstí (Plaça Real), které je jedním z nejkrásnějších náměstí v Barceloně. Tady uvidíme jedno z prvních děl Antoni Gaudího.
Kousek od náměstí prochází rušná ulice Las Ramblas a tudy se také vydáme. Nejprve jen tuto ulici přejdeme, protože poblíž se nachází nádherný palác (Palau Güell) navržený Gaudím pro jeho obdivovatele a mecenáše Eusebi Güella. Poté se po Las Ramblas vydáme směrem k moři.
První den ukončíme u sochy Kryštofa Kolumba, kde začíná promenáda kolem přístavu Port Vell a pokračuje až k plážím Barcelonety.

2. den
Dnešek věnujeme hlavním lákadlům města. Vydáme se do Gaudího parku, po Las Ramblas a i do proslulé tržnici La Boquería. Prohlédneme si katedrálu Sagrada Familia a její originální interiér.
Dnes navštívíme skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí. Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně rezidencí pro rodiny s vlastním náměstím, tržištěm a systémem kanalizací. Z parku je krásný výhled na město a moře a najdete tady nejznámější Gaudího symbol – salamandra, tzv. barcelonskou ještěrku.
Odtud se vydáme k prvnímu domu, který Gaudí postavil. Jedná se o dům Casa Vicens, který otevřel brány Gaudího obdivovatelům teprve nedávno.
Nedaleko se nachází jedna z hlavních barcelonských tříd Passeig de Gracia, kterou si z velké části projdeme. Kromě mnoha nádherných domů z přelomu 19. a 20. století, uvidíme i dva nejznámější Gaudího domy – Casa Milà (La Pedrera) a Casa Batlló.
Poté už nás čeká největší katalánské náměstí Plaça Catalunya a další část promenády Las Ramblas. Tady se zastavíme na trhu La Boquería, kde najdeme pestrou směsici rozličných lahůdek typických nejen pro Katalánsko.
V odpoledních hodinách navštívíme nejvýznamnější Gaudího stavbu, která je dodnes nedostavěná. Zkráceně se jí říká Sagrada Familia a všechny své návštěvníky udivuje netradičním vzhledem. Zde strávíme dostatek času, abyste si chrám mohli opravdu užít a prohlédnout.

3. den
Dnes vystoupáme na kopec Montjuïc a vychutnáme si výhledy na Barcelonu. Prozkoumáme Gaudího dům Casa Milà. Odpoledne bude možnost navštívit muzea, další Gaudího stavby i jiné zajímavosti.
Dopoledne se vydáme na kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Dolů sejdeme příjemným parkem a dojdeme až k areálu, kde se konala Olympiáda v roce 1992. Tady se také nachází slavná Torre de Calatrava, komunikační věž pojmenovaná podle jednoho z předních španělských architektů.
Odtud přejedeme zpět do historického centra města, kde budeme mít možnost navštívit dům Casa Milà (La Pedrera), který se považuje za nejvýznamnější Gaudího dílo.
Zbyvající část odpoledne bude věnována osobnímu volnu. Lze ho využít k návštěvě dalších Gaudího staveb např. Casa Batló nebo Palau Güell, muzeí (Muzeum města Barcelony, Muzeum Pabla Picassa, Muzeum Joana Miró…), obrovského Aquaria a dalších zajímavostí, které Barcelona nabízí.

4. den
Dle času odletu mohou zájemci případně navštívit fotbalový stadion Camp NOU. Nabízí se také příjemná procházka po přístavu či k plážím. Poté se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Vídně.
V závislosti na letovém řádu bude po snídani následovat individuální program. Pro fanoušky fotbalu doporučujeme navštívit známý fotbalový stadion Camp NOU, který aktuálně prochází rekonstrukcí.
Při návštěvě jeho muzea spatříte výstavu představující architektonický projekt s modely a audiovizuálními díly, které představují a vysvětlují všechny detaily toho, co bude novým domovem pro všechny fanoušky FC Barcelona. Na vzrušující proměnu stadionu FC Barcelona budete navíc shlížet z bodu Construction Viewpoint. 
Pro ty, co fotbalu nefandí, tu je mnoho dalších možností, jak využít volné dopoledne. Třeba taková procházka do přístavu a k plážím, kde si můžete vychutnat poslední paprsky slunce této španělské metropole.
Následovat bude odjezd na letiště a odlet zpět do ČR.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

 • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
 • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
 • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

 • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
 • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
 • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
 • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
 • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Parc Güell

 • Dospělý 330.00 Kč
 • Dítě 240.00 Kč
 • Senior 240.00 Kč

La Pedrera

 • Dospělý 750.00 Kč
 • Dítě 400.00 Kč
 • Student 550.00 Kč
 • Senior 550.00 Kč

Sagrada Familia (bazilika)

 • Dospělý 850.00 Kč
 • Student 800.00 Kč
 • Senior 700.00 Kč
 • Jiný 800.00 Kč

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Vídeň – Barcelona – Vídeň se všemi poplatkykabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
doprava letiště – hotel – letiště
3x ubytování
3x snídaně
služby průvodce (mimo individuální volno)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění (není-li sjednáno)
doporučené kapesné: cca 150 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
svoz Brno – letiště Vídeň – Brno při min. počtu 6 osob: 2 500 Kč/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Poznávací zájezdy