Arménie To nejlepší z Arménie + JEREVAN A KRÁSY KAVKAZU...

To nejlepší z Arménie + JEREVAN A KRÁSY KAVKAZU (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Argentiny a Uruguaye + NEJKRÁSNĚJŠÍ VODOPÁDY SVĚTA (letecky z Prahy)

Ledová tříšť průzračných vodopádů, smyslné tango, šťavnatý hovězí steak… Argentina, která vás dostane. Nasajete exotiku Buenos Aires, vyzkoušíte si fascinující argentinský tanec, budete obdivovat vodopády národního parku Iguazú a navíc si vychutnáte urugayskou metropoli Montevideo či západ slunce na plážích u Punta del Este. Poznávejte s vášní – prožijte Argentinu a Uruguaye s cestovateli!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Pobyty s výlety

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

To nejlepší z Arménie + JEREVAN A KRÁSY KAVKAZU (letecky z Prahy)

Země, která první přijala křesťanství jako státní náboženství… Odhalte její tajemství! Spatříte unikátní církevní památky uprostřed nádherné horské přírody s vrcholky biblického Araratu. Zažijete atmosféru Jerevanu s jeho luxusními automobily i starobylými čajovnami s bábuškami v krojích. Ochutnáte arménské víno a koňak, objevíte největší kavkazské jezero i Arménské Švýcarsko. Nechte se vtáhnout do míst, kde o turisty nezavadíte, a prožijte fascinující Arménii!

31990 Kč

Termín zájezdu
23.08.2021 – 29.08.2021
7 dní / 6 nocí

Destinace
Arménie, Jerevan

Ubytování
3* hotel v Jerevanu

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy s přestupem ve Varšavě, přílet do Jerevanu a ubytování na hotelu.
Dle letových řádů odlet z Prahy, přílet na letiště v Jerevanu. Přejezd k hotelu na ubytování. V případě brzkého příletu možný program s průvodcem.

2. den
Dnes si prohlédneme nejznámější památky Jerevanu a užijeme si výhledy na město a dominantní horu Ararat. Navštívíme slavnou likérku a ochutnáme tradiční koňak. Poté vyrazíme k jedné z prvních křesťanských budov a zastavíme se u zříceniny Zvartnots.
Po snídani v hotelu začneme prohlídku města v Jerevanu. Během prohlídky města uvidíme krásné památky a zastavíme se na náměstí Republiky, kde nás zaujme kamenný vzor uprostřed náměstí odkazující na arménské koberce. 
Obdivovat budeme kouzelné panorama Jerevanu a biblickou horu Ararat z vrcholu Cascade Monument. Pak se zastavíme v proslulé stejnojmenné destilérce koňaku, kde mají své vlastní soudky s koňakem světoví prezidenti nebo populární osobnosti. Nebude chybět ani ochutnávka Armény oblíbeného alkoholového nápoje.
Následovat bude návštěva Tsitsernakaberd – Genocidní památník, který nám přiblíží jednu z nejsmutnějších částí arménské historie. Součástí památníku je muzeum, vybudované ve svahu kopce, ve kterém je vyprávěna hrůzostrašná událost pomocí fotografií, dokumentů, novinových zpráv a filmů. Projdeme se kolem 100 metrů dlouhé zdi, kde jsou vyryta jména zesnulých komunit při arménské genocidě. 
Odpoledne pojedeme do nedalekého Echmiadzinu (Vagharšapat), náboženského centra pro všechny Armény na světě. Echmiadzin je jedna z prvních křesťanských budov na světě, postavených v letech 301–303, kdy Arménie oficiálně přijala křesťanství jako státní náboženství.
Cestou zpět navštívíme chrám Zvartnots. Tato stavba je uvedena na seznamu světového dědictví UNESCO i přesto, že byla v 10. století pobořena a jeji působivá zřícenina vykopána a částečně zrekonstruována až ve 20. století. 
Po prohlídce se vydáme na cestu zpět, po které bude následovat ubytování v Jerevanu.

3. den
Dopoledne strávíme v Jerevanu, kde navštívíme knihovnu s vzácnými arménskými spisy. Odpoledne se vydáme prozkoumat okolí hlavního města. Nevynecháme církevní památky, jejichž historie sahá až do 1. století.
Po snídani v hotelu navštívíme státní pokladnu arménských rukopisů – Matenadaran. Starověké spisy, knihy a dokumenty zde byly shromažďovány od 5. století, kdy byla vytvořena arménská abeceda. Během nejrůznějších nájezdů a invazí byla značná část rukopisů spálena, ale za zhlédnutí jistě stojí překrásné ilustrované a svázané rukopisy ze začátku 19. století.
Poté se dostaneme k jednomu z nejúžasnějších klášterů v Arménii – Geghard, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Nazývá se také Ayrivank, což znamená „kostel vytesaný ze skály“. Panuje zde mýtus o léčivém zdroji církve, podle kterého dokáže vyléčit jakoukoli nemoc. Klášter Geghard je nejlepším místem pro zpěv duchovní písně, kvůli jeho akustice. Před klášterem vedle říčky se nachází tzv. matagh, tedy obětiště, používáné především v neděli, kdy spousta lidí cestuje kvůli bohoslužbě nebo obětovat beránka.
K závěru dne pojedeme k chrámu Garni Pagan údajně z 1. nebo 2. století. Jedná se dnes o jediný existující helénistický chrám na Kavkaze. Má strukturu typu Pantheonu s 24 sloupy, což znázorňuje den, tedy dvacet čtyři hodin.
Následovat bude cesta zpátky do Jerevanu. 

4. den
Čekají nás nejzajímavější místa severozápadně od Jerevanu. Projdeme se k pevnosti Amerd, vyzkoušíme si rozpoznávání písmen arménské abecedy a zastavíme se u kláštera Saghmosavank ze 13. století, zasazeného do nádherné arménské přírody.
Po snídani se vydáme k pevnosti Amberd Fortress, která se nachází na úpatí Mount Aragats. Pevnost ze 7. století leží ve výšce 2 300 metrů n. m. nad soutokem řek Arkashen a Amberd. Název se doslova překládá jako pevnost v oblacích
Poté navštívíme Arménskou abecedu Monument, na pozadí arménské Mt. Aragats. Monument byl postaven v roce 2005 jako vzpomínka na výročí arménské abecedy.
Následně budeme pokračovat směrem ke klášteru Saghmosavank, stojící na vrcholu propasti. Jakmile se dostaneme do kláštera, vychutnáme si neuvěřitelný výhled na kaňon a rokli řeky Kasagh.
Cesta zpátky do Jerevanu. 

5. den
Opět se pustíme do objevování této nádherné země. Vypravíme se ke klášteru Noravank a seznámíme se s legendou arménské historie Řehořem Osvětitelem, který byl údajně vězněn v klášteře Khor Virap. Na závěr dne ochutnáme místní víno.
Po snídani přejedeme na Khor Virap a dostaneme se tak nejblíže k domintní hoře Mount Ararat. Khor Virap byl postaven jako vězení. Legenda tvrdí, že pohanský král Trdat III. zde přibližně 12 let věznil svatého Řehoře Osvětitele.
Dnes tu poutníci čekají ve frontách, aby mohli sešplhat po kovovém žebříčku do kobky, ve které byl světec uvězněn. Za kruté zacházení se světcem byl král stižen šílenstvím (v barvitější verzi příběhu mu narostla druhá hlava) a zazražný světec jej vyléčil. Na základě toho přijal král křesťanství a svatý Řehoř se stal prvním katolíkem arménské apoštolské církve.
Poté se přesuneme k Noravanku – komplexu se dvěma patry, který stojí mezi červenými útesy. V areálu kláštera stojí kostel Surp Karapet ze 13. století, postavený vedle zříceniny dřívějšího kostela, také zasvěcenému Janu Křtiteli. Je k němu připojena malá kaple z 13. století zasvěcená svatému Řehořovi. Hlavní a velmi fotogenickou stavbou je pak kostel Surp Astvatsatsin ze 14. století.
Na cestě zpět do Jerevanu navštívíme továrnu na víno Areni. Jde o nejstarší vinařství na světě, víno bylo objevené v této oblasti  již před šesti tisíci lety.
Cesta zpátky do Jerevanu.

6. den
Podíváme se k jezeru Sevan a do oblasti Dilijan, která je proslulá svým lázeňstvím. Na zpáteční cestě do Jerevanu se zastavíme v klášteře Goshavank.
Dnes pojedeme k jezeru Sevan, které je největší na Kavkaze. Leží v nadmořské výšce 1 900 metrů mezi Malým Kavkazem a Arménskou vysočinou obklopeno horskými hřbety. Krásný pohled je ze stejnojmenného poloostrova Sevan. Můžete vyšplhat po schodech do kláštera Sevanavank (4.–9. století) a užít si pohled na modrooké jezero z výšky.
Dále budeme pokračovat na sever, projedeme tunelem a spatříme úplně jinou krajinu. Oblast Dilijan, přezdívané také jako Arménské Švýcarsko. Místo obklopují bujné dubové a habrové lesy na pozadí zasněžených vrcholků hor.
Na závěr ještě navštívíme klášter Goshavank, který se nachází v Gosh, vesnici na zeleném kopci. Vesnice byla založena ve 12. století a bývala vzdělávacím centrem.
Cesta zpátky do Jerevanu.

7. den
Odlet zpátky do ČR s přestupem ve Varšavě. 

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Jerevan – Praha (s přestupem) se všemi poplatkykabinové a odbavené zavazadlo dle letecké společnosti
transfer letiště – hotel – letiště
doprava dle programu
6x ubytování
6x snídaně

V ceně zájezdu není zahrnuto
vstup do památek
stravování během programu
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a TAJEMNÉ DĚDICTVÍ ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Stylové podniky, vyhlášená káva i zmrzlina, čerstvá pizza, malebná zákoutí, výprava do historie… V Koloseu pocítíte závan dávných her. Projdete se státem ve státě a objevíte skvosty umění v Galerii Borghese. Odhalíte, co skrývá po staletí pohřbená Ostia Antica. Novou energii načerpáte v zahradách, ve stínu piníí i s italskými dobrotami. Dopřejte si zážitky v každém věku – Řím na pohodu a bez starostí!

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

S pobytem u moře

Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prahy)

Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

Inspirace na cesty

Sorgeto: sestupte do termálního ráje – kdykoliv a zdarma

V zátoce Sorgeto na ostrově Ischia vyvěrají termální prameny přímo do moře. Koupat se tam dá celoročně a zdarma.

Mozartovy koule: jen v Salzburgu ochutnáte ty originální

Mozartovy koule je jedinečná cukrovinka ze Salzburgu. Originální koupíte jen tam.

Budova Telefónica: první španělský mrakodrap

Budova Telefónica: první španělský mrakodrap O své španělské prvenství přišel mrakodrap až v roce 1953, kdy jej přerostla budova Espaňa...

Sarajevo: město poznamenané válkou stále chytá nový dech – kam na jídlo a za zábavou?

Sarajevo: město poznamenané válkou stále chytá nový dech - kam na jídlo a za zábavou? Sarajevo vzkvétalo po mnoho let...

Via Appia: nejstarší římská silnice připomíná věčnou slávu města

Via Appia: nejstarší římská silnice připomíná věčnou slávu města Via Appia začínala přímo na Foru Romanu, centru tehdejšího města, a...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness