FrancieŠvýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem)

Švýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem)

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

To nejlepší z Filipín + RÝŽOVÉ TERASY + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SVĚTA (letecky z Prahy)

Připraveni na cestu do ráje? Nedotčená příroda, horké prameny, nekonečné bílé pláže, skrytá místa… Objevíte nejstarší filipínský chrám i luxusní čtvrť Manily. Projdete se světem rýžových teras v Batadu či Banaue. Osvěžíte se u Bokongských vodopádů. Odhajíte tajemství Údolí ozvěn i Čokoládových hor. Zažijete jeskynní dobrodružství, zasloužený odpočinek na Alona Beach a skutečný život Filipínců. Vsaďte na dokonalé exotické zážitky – prožijte Filipíny naplno!

Relax na plážích Zanzibaru + SPICE TOUR + NÁRODNÍ PARK JOZANI (letecky z Prahy)

Zrelaxujte tělo, uvolněte mysl a potěšte své smysly. Kde? Vsaďte na Zanzibar… Užijete si vyhřátý Indický oceán a jeho korálové království. Podráždíte svůj čich vůněmi ostrovního koření a odhalíte taje jeho pěstování. Poznáte život tropického pralesa. Ochutnáte mořské speciality i lahodné drinky. Dopřejte si odpočinek a nové zážitky – objevte ráj Zanzibaru bez davů turistů!

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

Světová výstava v metropoli světových „nej“. Buďte u toho! Nevynecháte nejluxusnější hotel, nejvyšší budovu, největší uměle vytvořený poloostrov… Vychutnáte si atmosféru moderní čtvrti Dubai Marina i typických arabských souků, kde si vyzkoušíte, jak je zábavné smlouvat o cenách. V Abú Dhabí budete obdivovat palác šejka a výstava Expo bude zážitek, na který se nezapomíná. Načerpejte inspiraci a dopřejte si Dubaj, jak jste ji doposud nepoznali!

Švýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem)

Dokážete velké věci… Třeba objevit skryté perly čtveřice zemí Evropy. Projdete se zahradami květinového ostrova a nejkrásnějším městem Švýcarska. Rozhlédnete se z hradeb lichtenštejnského knížecího paláce. Prozkoumáte klenoty německé architektury ve Freiburgu. Užijete si toulky alsaskými uličkami i největší jezero Alp. Okusíte skvělou kuchyni. Cestujte a poznávejte region bez hranic!

10490 Kč

Termín zájezdu
31.08.2022 – 05.09.2022
6 dní / 5 nocí

Destinace
Francie, Štrasburk

Ubytování
3* hotely po trase

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odjezd ve večerních hodinách z Ostravy přes Olomouc, Brno, Prahu a Plzeň.

2. den
Čeká nás Bodamské jezero a jeho úchvatné německo-švýcarské okolí. Nevynecháme historicky významnou Kostnici, květinový ostrov Mainau a nejkrásnější švýcarské městečko Stein am Rhein.
Ráno dorazíme autobusem Radynacestu k Bodamskému jezeru, jednomu z největších evropských jezer, které leží mezi Německem, Rakouskem a Švýcarskem.
První zastávkou bude městečko Stein am Rhein, které bývá označováno jako nejhezčí městečko Švýcarska. Zdejší hlavní náměstí se může pyšnit řadou hrázděných domků s malovanými fasádami, které dnes slouží jako hotely, restaurace, kavárny nebo obchody. Jednotlivé domy jsou pojmenovány podle maleb na fasádách a celé náměstí a okolní uličky patří k nejfotogeničtějším místům ve Švýcarsku.
Krátkou zastávku uděláme na květinovém ostrově Mainau ležícím nedaleko města Meersburg. Na ploše 45 hektarů se nachází zahrady s nejrůznějšími druhy květin, oblíbené je i zdejší motylárium nebo minizoo.
Prohlédneme si i malé univerzitní město Kostnice, které je spjato s Kostnickým koncilem a upálením Jana Husa. Uvidíme tzv. Husův kámen (místo upálení) a na hlavní ulici Hussenstrasse i Husův dům, kde byl Jan Hus po příjezdu do Kostnice ubytován.
Nevynecháme ani dominantu města – románsko-gotickou katedrálu Münster a promenádu kolem jezera se sochou Impérie a budovou Konzilgebäude, kde zčásti zasedal Kostnický koncil. Budeme si moci užít i posezení v některé z místních kaváren či restaurací.
Odpoledne dorazíme do jednoho z evropských ministátů, Lichtenštejnska, a společně navštívíme hlavní město Vaduz. Vystoupáme k jeho ústřední památce, hradu Vaduz, který se tyčí na skále nad městem, a naskytnou se nám odtud nádherné výhledy do okolí. Hrad je oficiálním sídlem lichtenštejnské knížecí rodiny, budeme si jej tak moci prohlédnout pouze zvenčí, protože veřejnosti je nepřístupný.
Společně se pak projdeme po hlavní ulici Städtle, která začíná na Radničním náměstí a kterou lemují nejvýznamnější lichtenštejnské budovy.
Večer přejezd na ubytování do hotelu.

3. den
Užijeme si Švýcarsko… Prozkoumáme Curych, největší švýcarské město. Vyrazíme za nákupy a ochutnáme vyhlášené místní speciality. Těšte se i na pravý ementál nebo lahodné sušenky Kambly.
Po snídani vyrazíme na prohlídku největšího města Švýcarska, Curychu. Nejprve vyjedeme místním vlakem na kopec Uetliberg, který se nachází nad městem v nadmořské výšce téměř 900 metrů n. m. a nabízí pěkný výhled na město a okolí.
Po návratu zpět do Curychu nás bude čekat procházka centrem města – nákupní ulice Bahnhofstrasse, park Lindenhof, kostely Fraumünster a Grossmünster, které leží blízko sebe a odděluje je řeka Limmat. Nedaleko od obou kostelů začíná promenáda kolem Curyšského jezera, na jehož severním břehu se Curych nachází.
V rámci volného času bude možné navštívit některé z curyšských muzeí (např. umělecká galerie Kunsthaus) nebo ochutnat některou ze švýcarských specialit v jedné z místních restaurací.
Odpoledne se vypravíme do údolí Emmental, které se nachází kolem toku řeky Emme severovýchodně od Bernu, hlavního města Švýcarska. Nejprve se zastavíme ve vesnici Affoltern s ukázkovou sýrárnou Emmentaler Schaukäserei, kde se dozvíme o historii výroby tohoto děrovaného sýra a budeme moci sýr i ochutnat a nakoupit.
Dále budeme pokračovat v jízdě údolím Emmentalu k městečku Langnau, v jehož blízkosti se nachází návštěvnické centrum nejznámějšího švýcarského výrobce sušenek Kambly – tzv. Kambly Erlebniswelt. I zde se dozvíme více o výrobě sušenek, které mají tradici od roku 1910 a dnes se vyrábí přes 20 různých druhů (sladkých i slaných). Připravena bude ochutnávka některých druhů, zároveň bude možnost sušenky nakoupit a posedět v místní kavárně.
Večer přejezd na ubytování.

4. den
Dnes zvládneme zajímavosti rovnou tří evropských zemí. Navštívíme švýcarskou uměleckou Basilej, francouzský hrad v pohoří Vogézy a německé městečko Freiburg im Breigsau. Poznáme tak odlišné kultury a okusíme rozdílnou gastronomii.
Po snídani vyrazíme do třetího největšího města Švýcarska a známého přístavu Basilej. Město je známé díky řadě muzeí a uměleckých galerií a také farmaceutickému průmyslu. Hlavním symbolem města je katedrála Münster nad řekou Rýn. Z terasy u katedrály budeme moci obdivovat moderní část města kolem Basilejského výstaviště, která získala svoji tvář díky místním architektům Jacquesovi Herzogovi a Pierru de Meuronovi.
Nenecháme si ujít ani červenou radnici z přelomu 16. a 17. století nebo kašnu Tinguely Brunnen. Na závěr bude možnost posedět v některé z místních restaurací a kaváren a užít si večerní atmosféru města.
Poté přejedeme hranice do Francie a čeká nás pohoří Vogézy a překrásný hrad Koenigsbourg, který se tyčí ve výšce přes 700 metrů n. m. nad vesnicí Orschwiller a je dominantou zdejší oblasti.
Prohlédneme si interiéry hradu, který byl postaven z červeného pískovce v první polovině 12. století a na začátku 20. století byl přestavěn do dnešní podoby. Z hradu se nám naskytne výhled na Vogézy nebo německé pohoří Schwarzwald.
Následně přejedeme autobusem Radynacestu přes hranice, tentokrát do Německa, neboť naší další zastávkou bude Freiburg im Breisgau, město ležící kousek od francouzsko-německých hranic mezi řekou Rýn a pohořím Schwarzwald.
Dominantou města je románsko-gotický Münster se 116 metrů vysokou věží nacházející se na hlavním náměstí Münsterplatz. V centru města narazíme i na řadu malých vodou plněných kanálů nazývajících se Bächle.
Vypravíme se i směrem na kopec Schlossberg ležící nad centrem města, odkud si užijeme výhled na město a okolí a kde budeme moci posedět na typické pivní zahrádce a ochutnat místní pivo.
Večer přejezd na ubytování.

5. den
Na závěr odhalíme perly francouzského Alsaska. Barevné hrázděné domy, malebné uličky, všudypřítomná voda… Je libo plavbu centrem Colmaru nebo čtvrtí La Petite France ve Štrasburku?
Po snídani se vydáme na sever do Colmaru ležícího na říčce Lauch ve francouzském regionu Alsasko. Město se může pyšnit úzkými uličkami a barevně zdobenými domky s nádhernými štíty. Nepřehlédnutelné jsou gotický Dominikánský kostel a nedaleký kostel sv. Martina.
Oblíbená je i místní tržnice, kde je možné ochutnat a nakoupit lokální produkty. Vypravíme se i do čtvrti Petite Venice a zájemci si budou moci užít krátkou plavbu loďkou po řece Lauch.
Po poledni přejedeme do historické metropole Alsaska – Štrasburku, města ležícího na řekách Rýn a Ill, které v minulosti střídavě patřilo Francii a Německu.
Prohlídku začneme v malebné čtvrti La Petite France, kde budeme obdivovat zdejší hrázděné domky. Prohlédneme si i největší zdejší náměstí Place Kléber pojmenované podle štrasburského rodáka, generála Jeana-Baptista Klébera.
Nevynecháme ani gotickou katedrálu Notre-Dame, která byla díky věži vysoké 142 metrů v době dokončení v polovině 17. století nejvyšší stavbou na světě. Ze střešních teras se naskýtá pěkný výhled na město. Zájemci budou moci absolvovat okružní plavbu po řece Ill kolem všech významných památek.
V rámci volna bude možnost posedět v některé z restaurací v centru města a ochutnat alsaskou specialitu flammkuchen nebo třeba některé z lokálních vín, případně se vydat severovýchodním směrem z centra města do čtvrti evropských institucí.
Ve večerních hodinách odjezd autobusem Radynacestu zpět do ČR.

6. den
Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách dle nástupních míst.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
autobusem s možností nástupu v těchto místech:
Ostrava
Praha
Brno
Plzeň
Olomouc

V ceně zájezdu je zahrnuto
3x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením3x snídaně
průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
vstupné na místě (včetně lanovek a zubaček)
výběr sedadla v autobuse 200 Kč/osoba


Eurovíkendy

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Navíc zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy za skvělé ceny. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

To nejlepší z umělecké Paříže + NEJKRÁSNĚJŠÍ MUZEA (letecky z Prahy)

Romantická muzea plná jedinečného umění, neobjevená zákoutí nebo nádech historie s vůní La Belle Époque? Pojďte obdivovat rozmanitá zákoutí francouzské metropole, toulat se uličkami ve čtvrti Marais a vychutnávat si dávku umění v muzeích Orsay, Louvre či v Rodinově muzeu. Čekají vás nevšední výhledy z výšky i z paluby lodi. Prožijte uměleckou Paříž bez starostí – s průvodcem, který se vyzná!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

Santo Domingo: místo, kde spával syn Kryštofa Kolumba

Santo Domingo je zajímavé město v Dominikánské republice, které byste neměli minout. Uvidíte dům Diega, syna Kryštofa Kolumba, nebo nádhernou krápníkovou jeskyni.

Williamsburg: Tak trochu jiný New York

Williamsburg: Tak trochu jiný New York Williamsburg je místem pro opravdové fajnšmekry. Patříte-li mezi cestovatele, kteří spíše než vidět chtějí...

5 důvodů, proč vyrazit do Dominikánské republiky

5 důvodů, proč vyrazit do Dominikánské republiky Krásná Dominikána si vysloužila obdiv mnohých cestovatelů, a proto se jí podařilo vyšplhat...

Antigua: město, jehož dějiny tvořily sopky a kolonialisté

Město Antigua má hned několik nenahraditných krás, které jinde na světě nenajdete. Pyšní se vulkány, renesanční a barokní architekturou i středoamerickým temperamentem.

TOP kuchařky pro malé kuchtíky a cestovatele: prožijte v kuchyni cestu kolem světa!

Co bude k jídlu? Chtělo by to něco dálkou vonícího, cestovatelského. Žádný problém! Jak na to, milé děti? Čtěte!

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

To nejlepší z Paříže + VINICE V CHAMPAGNE + REMEŠ (letecky z Prahy)

Připraveni ochutnat Francii? Vyrážíme do Paříže a do kraje pravého šampaňského… Během prodlouženého víkendu objevíte s naším průvodcem největší zajímavosti Paříže v nádherných podzimních barvách, ve vinném sklípku v Champagne ochutnáte nápoj hodný králů a v Remeši vás uchvátí jedinečná katedrála. Nalaďte se na zážitky s chutí Francie a prožijte Paříž i Remeš jako nikdo jiný!

Dubaj pro rodiče a děti + LEGOCITY + KOUPÁNÍ V MOŘI (letecky z Prahy)

Dobrodružství v exotice pro malé i velké? Zažijte s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem a s námi napínavou honbu za pokladem, koupání v moři podél nekonečných pláží i adrenalin v zábavních parcích, které předčí vaše očekávání! Absolvujeme superrychlou jízdu džípy v pouštním safari, poznáme historii legendami opředené země i všechna světová nej, na která si Dubaj sáhla. Emiráty s dětmi na vlastní kůži!

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Prahy)

Poznávat, objevovat, zažít… Cestování je vášeň. Máte to stejně? Tak začněte balit… Náš průvodce vám ukáže fascinující zemi zázraků jako nikdo jiný. Vykoupete se v Mrtvém i Rudém moři, v nabatejské Petře či Jeruzalémě nedáte fotoaparáty z ruky, navštívíte pevnost Masada uprostřed pouště a… Dopřejte si konečně nevšední zážitky a poznejte Izrael a Jordánsko jako cestovatel!

To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp (letecky z Prahy)

Kouzelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Belgie. Navštívíte „hlavní město Evropy“ Brusel, Antverpy Paula Rubense, v úchvatném středověkém Bruggy ochutnáte pravou belgickou čokoládou a projedete se po říčním kanálu. Nevynecháte ani pivařský Gent a košt belgického piva. Poznejte s námi nejkrásnější belgická města!

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU (letecky z Prahy)

New York, Miami, Orlando… Místa, která vás dostanou. Projdete se po Páté Avenue, vychutnáte si výhled na Manhattan i z Empire State Building. Poznáte čilý ruch Čínské čtvrti. A podíváte se i tam, kde to znají jen místní. Na pomyslnou cestu do vesmíru vyrazíte z mysu Canaveral, Bahamy zahlédnete z Miami a Kubu z Key Westu. Užijete si koupání v oceánu i filmový svět. Dopřejte si americký koktejl zážitků – ikonický New York a slunečná Florida z první ruky!

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Krajina jako z pohádky, středověké hrady, zelené pastviny, malebné vesničky… S průvodcem na slovo vzatým objevíte Anglii, jak jste ji doposud nepoznali. V Oxfordu navštívíte slavnou Christ Church nebo nejmenší anglickou katedrálu. Vyrazíte do Stratfordu i na hrad Warwick. Dáte si pintu anglického piva a užijete si termální lázně. Dopřejte si zážitky pro cestovatele a ochutnejte anglický venkov!

Anglie a Wales pro rodiče a děti + PLAVBA LODÍ PO AKVADUKTU (letecky z Prahy)

Tajemné příběhy, městečka jako z pohádky, sladké pokušení… Británie pro malé a velké cestovatele z první ruky. Prozkoumáte skrytá zákoutí Birminghamu. Zažijete plavbu po nejdelším akvaduktu. Prohlédnete si Shakespearův rodný dům ve Stratfordu. Odhalíte historii proslulé čokolády i město duchů Chester. Prožijte s dětmi dobrodružství na půdě Anglie a Walesu – s průvodcem, který se vyzná!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Ostravy – Krakova)

Skotská historie z první ruky – zážitek, na který se nezapomíná. Se zkušeným průvodcem objevíte největší zajímavosti Edinburghu, odhalíte tajemství Rosslynské kaple, navštívíte univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami a navíc se vydáte po stopách skotské královny do jejího sídla Holyrood Palace. Připravte se na výpravu skotskou minulostí a prožijte živoucí atmosféru Edinburghu!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Edinburghu. Druhé největší skotské město vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami i sídlo královny Holyrood Palace. Vydejte se s námi na cestu skotskou historií a poznejte Edinburgh!

Lázně a wellness

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Navíc zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy za skvělé ceny. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!