FrancieŠvýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem) 31.08.2022...

Švýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem) 31.08.2022 – 05.09.2022

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Egypta + VÝLETNÍ PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ (letecky z Prahy) 12.01.2023 – 23.01.2023

Po stopách faraonů, po proudu nejdelší řeky i za relaxem pod africkým sluncem. Vyrazíte k pyramidám v Gíze. Na Káhiru se rozhlédnete z Citadely a prozkoumáte největší arabskou tržnici. Zjistíte vše o papyrusu. Navštívíte Údolí králů a nejzachovalejší chrám. Zažijete plavbu po Nilu i projížďku felúkou a vychutnáte si odpočinkový luxus v Hurghadě. Poznávejte nová místa, poznávejte Egypt!

Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ + SILVESTR (letecky z Prahy) 28.12.2022 – 06.01.2023

Silvestr s vůní exotiky? Míříme do Karibiku… na nová místa a nejkrásnější pláže. Nahlédnete do života místních. Zjistíte, jak se vyrábí doutníky, pěstuje kakao i tropické ovoce. Můžete objevit skryté perly na Samaná, ostrov Saona či tajemnou jeskyni v rezervaci v Santo Domingu. Zažijete romantiku s příchutí Bacardi i půlnoční ohňostroj. Dopřejte si odpočinek a oslavte nový rok v Dominikáně!

Relax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU (letecky z Prahy) 30.11.2022 – 10.12.2022

Představte si… tropické pláže pobřeží Karibského moře, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura Vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 08.12.2022 – 18.12.2022

Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!  

Švýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem)

Dokážete velké věci… Třeba objevit skryté perly čtveřice zemí Evropy. Projdete se zahradami květinového ostrova a nejkrásnějším městem Švýcarska. Rozhlédnete se z hradeb lichtenštejnského knížecího paláce. Prozkoumáte klenoty německé architektury ve Freiburgu. Užijete si toulky alsaskými uličkami i největší jezero Alp. Okusíte skvělou kuchyni. Cestujte a poznávejte region bez hranic!

11490 Kč

Termín zájezdu
31.08.2022 – 05.09.2022
6 dní / 3 noci
všechny termíny ZDE

Destinace
Francie, Štrasburk

Ubytování
3* hotely po trase

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odjezd ve večerních hodinách z Ostravy přes Olomouc, Brno, Prahu a Plzeň.

2. den
Čeká nás Bodamské jezero a jeho úchvatné německo-švýcarské okolí. Nevynecháme historicky významnou Kostnici, květinový ostrov Mainau a nejkrásnější švýcarské městečko Stein am Rhein.
Ráno dorazíme autobusem RadynacestuBodamskému jezeru, jednomu z největších evropských jezer, které leží mezi Německem, Rakouskem a Švýcarskem.
První zastávkou bude městečko Stein am Rhein, které bývá označováno jako nejhezčí městečko Švýcarska. Zdejší hlavní náměstí se může pyšnit řadou hrázděných domků s malovanými fasádami, které dnes slouží jako hotely, restaurace, kavárny nebo obchody. Jednotlivé domy jsou pojmenovány podle maleb na fasádách a celé náměstí a okolní uličky patří k nejfotogeničtějším místům ve Švýcarsku.
Krátkou zastávku uděláme na květinovém ostrově Mainau ležícím nedaleko města Meersburg. Na ploše 45 hektarů se nacházejí zahrady s nejrůznějšími druhy květin, oblíbené je i zdejší motylárium nebo minizoo.
Prohlédneme si i malé univerzitní město Kostnice, které je spjato s Kostnickým koncilem a upálením Jana Husa. Uvidíme tzv. Husův kámen (místo upálení) a na hlavní ulici Hussenstrasse i Husův dům, kde byl Jan Hus po příjezdu do Kostnice ubytován.
Nevynecháme ani dominantu města – románsko-gotickou katedrálu Münster a promenádu kolem jezera se sochou Impérie a budovou Konzilgebäude, kde zčásti zasedal Kostnický koncil. Budeme si moci užít i posezení v některé z místních kaváren či restaurací.
Odpoledne dorazíme do jednoho z evropských ministátů, Lichtenštejnska, a společně navštívíme hlavní město Vaduz. Vystoupáme k jeho ústřední památce, hradu Vaduz, který se tyčí na skále nad městem, a naskytnou se nám odtud nádherné výhledy do okolí. Hrad je oficiálním sídlem lichtenštejnské knížecí rodiny, budeme si jej tak moci prohlédnout pouze zvenčí, protože veřejnosti je nepřístupný.
Společně se pak projdeme po hlavní ulici Städtle, která začíná na Radničním náměstí a kterou lemují nejvýznamnější lichtenštejnské budovy.
Večer přejezd na ubytování do hotelu.

3. den
Užijeme si Švýcarsko… Prozkoumáme Curych, největší švýcarské město. Vyrazíme za nákupy a ochutnáme vyhlášené místní speciality. Těšte se i na pravý ementál nebo lahodné sušenky Kambly.
Po snídani vyrazíme na prohlídku největšího města Švýcarska, Curychu. Nejprve vyjedeme místním vlakem na kopec Uetliberg, který se nachází nad městem v nadmořské výšce téměř 900 metrů n. m. a nabízí pěkný výhled na město a okolí.
Po návratu zpět do Curychu nás bude čekat procházka centrem města – nákupní ulice Bahnhofstrasse, park Lindenhof, kostely Fraumünster a Grossmünster, které leží blízko sebe a odděluje je řeka Limmat. Nedaleko od obou kostelů začíná promenáda kolem Curyšského jezera, na jehož severním břehu se Curych nachází.
V rámci volného času bude možné navštívit některé z curyšských muzeí (např. umělecká galerie Kunsthaus) nebo ochutnat některou ze švýcarských specialit v jedné z místních restaurací.
Odpoledne se vypravíme do údolí Emmental, které se nachází kolem toku řeky Emme severovýchodně od Bernu, hlavního města Švýcarska. Nejprve se zastavíme ve vesnici Affoltern s ukázkovou sýrárnou Emmentaler Schaukäserei, kde se dozvíme o historii výroby tohoto děrovaného sýra a budeme moci sýr i ochutnat a nakoupit.
Dále budeme pokračovat v jízdě údolím Emmental k městečku Langnau, v jehož blízkosti se nachází návštěvnické centrum nejznámějšího švýcarského výrobce sušenek Kambly – tzv. Kambly Erlebniswelt. I zde se dozvíme více o výrobě sušenek, které mají tradici od roku 1910 a dnes se vyrábí přes 20 různých druhů (sladkých i slaných). Připravena bude ochutnávka některých druhů, zároveň bude možnost sušenky nakoupit a posedět v místní kavárně.
Večer přejezd na ubytování.

4. den
Dnes zvládneme zajímavosti rovnou tří evropských zemí. Navštívíme švýcarskou uměleckou Basilej, francouzský hrad v pohoří Vogézy a německé městečko Freiburg im Breigsau. Poznáme tak odlišné kultury a okusíme rozdílnou gastronomii.
Po snídani vyrazíme do třetího největšího města Švýcarska a známého přístavu Basilej. Město je známé díky řadě muzeí a uměleckých galerií a také farmaceutickému průmyslu. Hlavním symbolem města je katedrála Münster nad řekou Rýn. Z terasy u katedrály budeme moci obdivovat moderní část města kolem Basilejského výstaviště, která získala svoji tvář díky místním architektům Jacquesovi Herzogovi a Pierru de Meuronovi.
Nenecháme si ujít ani červenou radnici z přelomu 16. a 17. století nebo kašnu Tinguely Brunnen. Na závěr bude možnost posedět v některé z místních restaurací a kaváren a užít si večerní atmosféru města.
Poté přejedeme hranice do Francie a čeká nás pohoří Vogézy a překrásný hrad Koenigsbourg, který se tyčí ve výšce přes 700 metrů n. m. nad vesnicí Orschwiller a je dominantou zdejší oblasti.
Prohlédneme si interiéry hradu, který byl postaven z červeného pískovce v první polovině 12. století a na začátku 20. století byl přestavěn do dnešní podoby. Z hradu se nám naskytne výhled na Vogézy nebo německé pohoří Schwarzwald.
Následně přejedeme autobusem Radynacestu přes hranice, tentokrát do Německa, neboť naší další zastávkou bude Freiburg im Breisgau, město ležící kousek od francouzsko-německých hranic mezi řekou Rýn a pohořím Schwarzwald.
Dominantou města je románsko-gotický Münster se 116 metrů vysokou věží nacházející se na hlavním náměstí Münsterplatz. V centru města narazíme i na řadu malých vodou plněných kanálů nazývajících se Bächle.
Vypravíme se i směrem na kopec Schlossberg ležící nad centrem města, odkud si užijeme výhled na město a okolí a kde budeme moci posedět na typické pivní zahrádce a ochutnat místní pivo.
Večer přejezd na ubytování.

5. den
Na závěr odhalíme perly francouzského Alsaska. Barevné hrázděné domy, malebné uličky, všudypřítomná voda… Je libo plavbu centrem Colmaru nebo čtvrtí La Petite France ve Štrasburku?
Po snídani se vydáme na sever do Colmaru ležícího na říčce Lauch ve francouzském regionu Alsasko. Město se může pyšnit úzkými uličkami a barevně zdobenými domky s nádhernými štíty. Nepřehlédnutelný je gotický Dominikánský kostel a nedaleký kostel sv. Martina.
Oblíbená je i místní tržnice, kde je možné ochutnat a nakoupit lokální produkty. Vypravíme se i do čtvrti Petite Venice a zájemci si budou moci užít krátkou plavbu loďkou po řece Lauch.
Po poledni přejedeme do historické metropole Alsaska – Štrasburku, města ležícího na řekách Rýn a Ill, které v minulosti střídavě patřilo Francii a Německu.
Prohlídku začneme v malebné čtvrti La Petite France, kde budeme obdivovat zdejší hrázděné domky. Prohlédneme si i největší zdejší náměstí Place Kléber pojmenované podle štrasburského rodáka, generála Jeana-Baptista Klébera.
Nevynecháme ani gotickou katedrálu Notre-Dame, která byla díky věži vysoké 142 metrů v době dokončení v polovině 17. století nejvyšší stavbou na světě. Ze střešních teras se naskýtá pěkný výhled na město. Zájemci budou moci absolvovat okružní plavbu po řece Ill kolem všech významných památek.
V rámci volna bude možnost posedět v některé z restaurací v centru města a ochutnat alsaskou specialitu flammkuchen nebo třeba některé z lokálních vín, případně se vydat severovýchodním směrem z centra města do čtvrti evropských institucí.
Ve večerních hodinách odjezd autobusem Radynacestu zpět do ČR.

6. den
Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách dle nástupních míst.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
autobusem s možností nástupu v těchto místech:V ceně zájezdu je zahrnuto
3x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením3x snídaně
průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
vstupné na místě (včetně lanovek a zubaček)
výběr sedadla v autobuse 200 Kč/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 300 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + CAPRI (letecky z Prahy) 25.05.2023 – 29.05.2023

Za zážitky k Neapolskému zálivu… Vidět Neapol a zemřít – projdete se starobylým městem pod Vesuvem, které vás dostane svou architekturou i atmosférou. Od kráteru se rozhlédnete na celý záliv. Prozkoumáte Pompeje pohřbené do popela. Prohlédnete si Augustovy zahrady na Capri a ochutnáte skvělé limoncello. Vydejte se s na divoký jih Itálie a poznávejte skvosty Středomoří!

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Ostravy – Krakova) 07.06.2023 – 12.06.2023

Tajuplné příběhy, nejtajemnější jezero světa, slavná historie… Kde? Jedině ve Skotsku! Náš průvodce se vyzná lépe než místní a ukáže vám i místa, kam se ostatní nedostanou. Společně objevíte skotské zajímavosti, navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, palác Scone i legendární Loch ness. A Edinburgh vás dostane svou atmosférou. Cestujte mazaně a prožijte s námi Skotsko na vlastní kůži!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Ostravy – Krakova) 12.07.2023 – 16.07.2023

Skotská historie z první ruky – zážitek, na který se nezapomíná. Se zkušeným průvodcem objevíte největší zajímavosti Edinburghu, odhalíte tajemství Rosslynské kaple, navštívíte univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami a navíc se vydáte po stopách skotské královny do jejího sídla Holyrood Palace. Připravte se na výpravu skotskou minulostí a prožijte živoucí atmosféru Edinburghu!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

Má nejsladší Barcelona aneb Putování po slavných barcelonských pastisseriích (rozuměj cukrárnách)

Úžasné cukrárny, kterým tady říkají passtiserie, najdete v Barceloně na každém rohu. průvodkyně Markéta Petrlíková ale na vlastní ústa oschutnávala a vybírala ty nejlepší z nejlepších. Tady je top desítky míst v Barceloně, kde můžete s chutí mlsat!

10 důvodů, proč navštívit Gruzii: kavkazské vrcholy, lahodné chinkali, cestování za hubičku a skvělí lidé

Gruzie je země, kterou na sezamu wish listů posouváme dál a dál. Existuje ale řada dobrých důvodů, proč by v něm naopak měla poposkočit na první příčku.

Z Lanzarote na skok na Fuerteventuru: Naskočte na trajekt a plujte za snovými výhledy, písečnými dunami i gastronomií

Ostrov Fuerteventura je vyhlášený svými překrásnými plážemi, ale má co nabídnout i cestovatelům, které spíše než válení zajímá historie a nádherně klenutá krajina.

Mdina: neodolatelné „Tiché město“ bylo sídlem maltské aristokracie

Mdina kdysi bývala letoviskem pro maltskou aristokracii. Dnes se je to klidné město, kterému se přezdívá Tiché město.

Nepropásněte – Dominikánská republika

Nepropásněte - Dominikánská republika celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového, objevit...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + LOUVRE (letecky z Prahy) 19.10.2022 – 23.10.2022

Nezapomenutelný zážitek ze zájezdu s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže, navštívíte nejslavnější zámek ve Versailles a strávíte jedinečné odpoledne v Louvru. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž a užijete si večerní plavbu po Seině. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie, umění, gurmánských pochutin, módy a poznejte Paříž!

To nejlepší z Paříže nejen pro 55+ a VERSAILLES (letecky z Prahy) 13.10.2022 – 16.10.2022

Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí!  

To nejlepší z Paříže nejen pro 55+ a VERSAILLES (letecky z Ostravy – Krakova) 20.04.2023 – 23.04.2023

Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí!  

Paříž pro rodiče a děti + DISNEYLAND (letecky z Prahy) 13.10.2022 – 16.10.2022

Pohádkové dobrodružství pro malé i velké? Máme! A navíc přidáme malého cestovatele Vašíka, který vás provede světem dětské fantazie i nejslavnějšími památkami Paříže. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž, projdete se po bulváru Champs Elysées a prožijete den v největším zábavním centru Evropy – Disneylandu. Vraťte se na chvíli do dětských let a prožijte Paříž!

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES (letecky z Prahy) 06.10.2022 – 09.10.2022

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže, a navštívíte nejslavnější zámek ve Versailles. Paříž jako na dlani si vychutnáte z Eiffelovy věže a můžete si užít večerní plavbu po Seině. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie, umění, gurmánských pochutin, módy i vůně parfémů a poznejte Paříž!

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 25.07.2023 – 01.08.2023

Pohoda na vlnách Andalusie… Zrelaxujete tělo i mysl na krásných plážích nebo v arabských lázních. Do maurské historie se ponoříte v pevnosti Gibralfaro. Vyzkoušíte lahůdky ze slavné tržnice i víno Málaga. Můžete si vyrobit čokoládové trufas a připravit sardinky na špejli. Projdete se uličkami vesničky Mijas a dáte si sangrii i tapas. Bavte se jako Španělé a odpočívejte pod andaluským sluncem!

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Prahy) 17.05.2023 – 22.05.2023

Skotské putování začíná… Připravte se na koktejl historie, příběhů, přírodních krás i záhad. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, nahlédnete do paláce Scone a projdete se jeho zahradami. Vyrazíte k netajemnějšímu jezeru světa. V Edinburghu se projdete po Královské míli a ochutnáte pravou whisky. Zažijte na vlastní kůži Skotsko a poznávejte hrdý Edinburgh – jako nikdo jiný!

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy) 31.05.2023 – 05.06.2023

Prodloužený víkend s průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Edinburghu, skotské přírody i historie. Navštívíte Holyrood Palace i Edinburský hrad. Vypravíte se do přímořského města St. Andrews a k paláci Scone. Zhlédnete Rosslynskou kapli i jedinečnou památku UNESCO Hadriánův val. Pojeďte s námi za historickými poklady Skotska a zažijte Edinburgh! 

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy) 21.06.2023 – 25.06.2023

Tajemná historie královského sídla, kosmopolitní metropole, malebný skotský venkov… Jdeme na to! Rozhlédnete se na Edinburgh z Calton Hill, projdete se v zahradách paláce Scone a nahlédnete do života skotské královny. Vyrazíte k Rosslynské kapli a poznáte i krásy skotského venkova v přímořském St. Andrews. Vezměte si pár dní volna a dobijte energii ve Skotsku! 

Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ (letecky z Prahy) 14.09.2022 – 18.09.2022

Londýn, jak jste ho dosud nezažili… Nechte se vtáhnout příběhy jedné z nejslavnějších královských dynastií. Navštívíte oblíbené Jindřichovo sídlo Hampton Court, vyrazíte do Windsoru a odhalíte utajenou krásu hradu Hever. V Londýně se vydáte po panovnických stopách na Greenwich, parkem St. James i k proslulému Toweru. Objevujte tudorovskou Anglii a poznávejte Londýn jako cestovatel! 

Lázně a wellness

To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ 15.09.2022 – 19.09.2022

Divoké pobřeží, město poutníků a „babylón národů“, skryté poklady přírody vnitrozemí, výprava až na konec světa… Nahlédnete do katedrály sv. Jakuba, projdete se parkem Alameda a zákoutími Santiaga de Compostela. Vyrazíte k vodopádům Ézaro i k mysu Fisterra. Navštívíte barokní sídlo Pazo da Oca a osvěžíte se v termálech v Ourense. Dopřejte si maxipožitek z dovolené v Galicii!

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Prahy) 05.11.2022 – 06.11.2022

Maďarská atmosféra živě, kulinářské speciality, vyhlášené termály… Kde? Míříme do metropole na Dunaji. Objevíte utajená zákoutí Budína i Pešti, projdete se nejkrásnější ulicí Váci a vychutnáte si výhledy z Rybářské bašty. Nevynecháte impozantní parlement, místní tržnici i horkou koupel v proslulých lázních. Nechte se vtáhnout městem habsburské pompéznosti a prožijte Budapešť z první ruky!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 07.11.2022 – 19.11.2022

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!