Turecko Konya Středozápadní Turecko + PAMUKKALE A HIERAPOLIS + LET BALÓNEM...

Středozápadní Turecko + PAMUKKALE A HIERAPOLIS + LET BALÓNEM NAD KAPPADOKIÍ (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Argentiny a Uruguaye + NEJKRÁSNĚJŠÍ VODOPÁDY SVĚTA (letecky z Prahy)

Ledová tříšť průzračných vodopádů, smyslné tango, šťavnatý hovězí steak… Argentina, která vás dostane. Nasajete exotiku Buenos Aires, vyzkoušíte si fascinující argentinský tanec, budete obdivovat vodopády národního parku Iguazú a navíc si vychutnáte urugayskou metropoli Montevideo či západ slunce na plážích u Punta del Este. Poznávejte s vášní – prožijte Argentinu a Uruguaye s cestovateli!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Pobyty s výlety

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

Středozápadní Turecko + PAMUKKALE A HIERAPOLIS + LET BALÓNEM NAD KAPPADOKIÍ (letecky z Prahy)

Turecko, jak ho dosud neznáte… Projdete se městem tančících dervišů a prozkoumáte muzeum jejich zakladatele. Objevíte neuvěřitelnou hříčku přírody Kappadokie. Prožijete folklórní večer a ochutnáte orientální kuchyni. Odhalíte výrobu hedvábných koberců i keramiky. Na vlastní oči spatříte turecký div přírody Pamukkale a utajenou krásu národních parků Göreme či Kursunlu. Dopřejte si Turecko a poznejte místa, která zůstávají ostatním skryta!

38990 Kč

Termín zájezdu
15.04.2022 – 23.04.2022
9 dní / 8 nocí

Destinace
Turecko, Konya

Ubytování
3* hotely

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Antalye, ubytování a krátká večerní procházka po turecké riviéře.
Po příletu se přesuneme do hotelu, který se nachází na turecké riviéře. Po ubytování se po riviéře projdeme a společně se navečeříme v místní restauraci s autentickou přímořskou atmosférou. 

2. den
Dnes si prohlédneme jedno z nejstarších obydlených měst Turecka – Konya. Prozkoumáme muzeum učence Mevlany, který je považován za zakladatele tančících dervišů. Odpoledne se pak vydáme na cestu do Kappadokie. 
Po snídani se vydáme do bývalé metropole seldžucké říše, do Konye – město tančících dervišů. Město Konya se řadí mezi nejstarší obydlená města v celém Turecku
Navštívíme muzeum Mevlany, které je umístěno v původním klášteře dervišů ze 13. století. Mevlana je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů. 
Společně probádáme interiér muzea, kde uvidíme učencovu hrobku, která spočívá na podstavci obklopeném rakvemi jeho otce a staršího syna. Pokocháme se nádherně ozdobenými stěnami a stropy, které čarokrásně zdobí vnitřní prostory muzea. Našemu obdivu neunikne ani mnoho vzácných seldžuckých koberců, náboženské knihy či hudební nástroje vážící se ke kultu Mevlana.
V odpoledních hodinách nás čeká odjezd do kouzelné Kappadokie – do krajiny podivuhodných skalních útvarů. 
Cestou se ještě zastavíme u velmi bizarního sopečného jezera Meke Gölü, kde ze středu kráteru původní sopky zalité červenooranžovou vodou vyrůstá druhotný sopečný kužel.
Večer se ubytujeme v hotelu, který je vytesán do skály, a kde zažijete na vlastní kůži, jak se žije beduínům ve skalních domech. 

3. den
Celodenní objevování unikátní oblasti Kappadokie. Vydáme se do města Göreme, brány národního parku s jedinečnými útvary vytesanými do vulkanických skal. Ochutnáme tureckou kuchyni a večer bude ve znamení dervišského folklóru.
Po snídani začneme náš celodenní výlet v nádherné oblasti Kappadokie, okouzlující krajině úžasně erodovaného tufu, nazývané měsíční krajinou
Tufová krajina byla vytvořena sopkami Erciyes a Hasan Dag. Vytryskáváním lávy a erozí vznikly početné přírodní formace tzv. kuželovité skalní věže.
Město Göreme, které navštívíme, je doslova vyřezáno do vulkanické horniny a představuje bránu do národního parku Göreme (UNESCO). V celé oblasti se nachází stovky kostelů a kaplí z 10. a 11. století vytesaných ve vulkanických skalách. Samotný park je známý svými komínovými skalními formacemi. Je také dokonalým místem pro ochutnání turecké kuchyně a vína.
Večer se zúčastníme folklórního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíme ukázku impozantního meditačního dervišského obřadu Sema. Budeme svědky dechberoucího představení vířících Dervišů, mystiků řádu Mevlany z Konye. Rituální víření dervišů je skutkem lásky a dramatem víry. Má vysoce strukturovanou cestu, ve které se jemné otáčky stávají stále dynamičtějšími, jak se jednotlivec dervišů snaží dosáhnout stavu transu.

4. den
Budeme pokračovat v prozkoumávání Kappodokie. Navštívíme vesničku Ortahisar a projdeme se údolím až k tufové Stolové hoře. Nakoukneme do života místních a podíváme se na výrobu keramiky, zdejšího tradičního zdroje obživy.
Po snídani budeme pokračovat v poznávání Kappadokie. Vydáme se do malebné vesnice Ortahisar, kde celé vesničce dominuje 90 metrů vysoký skalní hrad v centru města, kterému obyvatelé říkají Sivrikoya . Je to mimořádný příklad architektury vytesané do skály, která je typická pro tento region a v byzantských dobách sloužila jako útočiště před útočníky.
Abychom si užili náležitě této fascinující krajiny, absolvujeme delší procházku údolím, kde rudě zbarvené skály lemují Stolovou horu z tufu, dominantu tohoto údolí.
Podíváme se také, jak vyrábí místní obyvatelé tradiční výrobky z keramiky, která je pro ně jedním z hlavních příjmů.
Návrat do hotelu, kde se navečeříme při západu slunce na střeše skalního hotelu. 

5. den
Pro nadšené cestovatele je připraven adrenalinový zážitek. Budou mít možnost fakultativního letu balónem nad Kappadokií. Poté společně navštívíme vesnici Uchisar s hradem z tufové skály. A na závěr objevíme podzemní město Kaymakli. 
V brzkých ranních hodinách absolvujeme fakultativně let horkovzdušným balónem nad magickou krajinou Kappadokie. Tenhle velkolepý zážitek nezažijete nikde jinde na světě, jelikož kolem vás poletí desítky dalších balónů a vy tak prožijete jedinečnou romantiku s nadhledem. 
Po snídani pak navštívíme vesnici Uchisar, které vévodí hrad z tufové skály. Ta je provrtaná tunely i okny a ze své horní plošiny nabízí jedinečný výhled na krajinu Kappadokie.
Projedeme údolím Zelve, kde se nachází soubor skalních věží a zbytky byzantských kostelů s freskami.
Sestoupíme do podzemního města Kaymakli z 8.–7. století před n. l., které patří k nejvýznamnějším z desítek podzemních měst v Kappadokii. Kdysi v tomto 60 metrů hlubokém osmipodlažním komplexu žilo až dvacet tisíc lidí, chránících se v dobách arabských nájezdníků. Na tomto místě se podíváme, jak vypadaly původní stáje, lis na víno, obytné prostory i kostel.

6. den
Čeká nás fascinující cesta přes pohoří Taurus, při které rozhodně nedáte foťáky z ruky. Než dorazíme do cíle, zastavíme se na prohlídku pevnostního karavanseráje Sultanhani. Pak už se nám nabídne pohled na jedinečné bílé kaskády v Pamukkale. 
Po snídani se s Kappadokií rozloučíme a pojedeme malebnou krajinou směr Pamukkale.
Po cestě se zastavíme na prohlídku karavanseráje Sultanhani, která leží na tajuplné Hedvábné stezce. Tato mohutná stavba pevnostního charakteru pochází ze 13. století, sloužila jako ochrana při odpočinku obchodních karavan. 
Poté přejedeme přes pohoří Taurus řetězcem zvlněných horských hřebenů, dokud se z dálky neobjeví bílá stráň. Když se přiblížíme, postupně se nám otevře panorama obrovských bílých kaskád vytvořených z travertinu.
Po příjezdu do Pamukkale se ubytujeme v hotelu a navečeříme.

7. den
Dnešek zasvětíme objevování Pamukkale a lázní Hierapolis. Uvidíme unikátní hříčku přírody v podobě bílých jezírek na terasovitém svahu. V termálech Hieropolis se vykoupeme v jezírku s minerální vodou a odhalíme tajemství výroby hedvábných koberců.
Po snídani se vydáme na prohlídku Pamukkale (UNESCO), které je jedním z nejpůsobivějších přírodních útvarů v Turecku a v překladu doslova znamená „Bavlněný hrad“.
Jedná se o termální pramen, který tvoří sérii bílých jezírek, svažujících se v terasách dolů. Svahy jsou pokryté travertinem, připomínající sníh.
Byly to právě tyto termální prameny, které vedly na konci 2. století př. n. l. k založení lázeňského města Hierapolis známého v širokém okolí svými ozdravnými koupelemi. I my budeme mít možnost vykoupat se v jezírku s antickými sloupy a minerální vodou, kde se podle legendy zasnoubila Kleopatra s Markem Antoniem. 
V samotném lázeňském městě římských císařů se nachází zachovalé antické divadlo, Apollonův chrám a Nekropole s nejrozlehlejším starověkým pohřebištěm v Anatolii, s více než 1 200 hroby, tumuly, sarkofágy a mauzolei. Budete mít také můžnost si vyslechnout dechberoucí příběh o Bráně do pekel, která se zde podle legendy nachází. 
Po prohlídce, v odpoledních hodinách odhalíme tajemství manufaktury na výrobu koberců. Uvidíme celý proces výroby od bource morušového až po samotný hedvábný koberec.
Poté se vydáme malebným pohořím Taurus do Antalye, kde se ubytujeme a navečeříme na turecké riviéře.

8. den
Dopoledne vyrazíme do města Aspendos, kde si prohlédneme římské divadlo. Po této malé výpravě do historie budeme obdivovat vodopády v národním parku Kurnsunlu. A na závěr nakoukneme pod pokličku práce zlatníků a kožešníků v Antalyi. 
Po snídani se vydáme směrem k Aspendos, v minulosti městem pergamské říše. Za Římanů se stal důležitým střediskem obchodu a dnes vyniká především krásně zachovalým římským divadlem. Každoročně se tu koná Aspendský operní a baletní festival pro svou jedinečnou akustiku.
Cestou do Antalye se zastavíme v národním parku Kursunlu, kde se pokocháme soustavou jezírek propojených vodopády.
V Antalyi navštívíme velké klenotnictví, kde budeme obdivovat zručnost zdejších zlatníků. V kožešnictví zhlédneme přehlídku kožené módy a na vlastní kůži si vyzkoušíme nádherné modely bund a kabátů. Poslední návštěva bude patřit typickému tureckému bazaru.
Návrat do hotelu a večeře.

9. den
Po snídani přesun na letiště do Antalye a odlet zpět do ČR.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní let horkovzdušným balónem nad Kappadokii

  • Dospělý 3500.00 Kč

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Antalye – Praha (se všemi poplatky)kabinové a odbavené zavazadlo dle letecké společnosti
transfer letiště – hotel – letiště
doprava dle programu
8x ubytování
8x snídaně

V ceně zájezdu není zahrnuto
vstup do památek
stravování během programu
cestovní pojištění
doporučené kapesné (včetně vstupenek): cca 3 000 TRY/cca 340 EUR
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a TAJEMNÉ DĚDICTVÍ ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Stylové podniky, vyhlášená káva i zmrzlina, čerstvá pizza, malebná zákoutí, výprava do historie… V Koloseu pocítíte závan dávných her. Projdete se státem ve státě a objevíte skvosty umění v Galerii Borghese. Odhalíte, co skrývá po staletí pohřbená Ostia Antica. Novou energii načerpáte v zahradách, ve stínu piníí i s italskými dobrotami. Dopřejte si zážitky v každém věku – Řím na pohodu a bez starostí!

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

Dámská jízda v Amsterdamu + KVĚTINOVÝ WORKSHOP + RETRO BIKE TOUR (letecky z Prahy)

Amsterdam pro dámy… jako stvořený. Objevíte provoněný květinový trh, pohádkové větrné mlýny i stylové kavárny. Poodhalíte roušku příběhů malebných uliček. Ochutnáte báječné StroopWafel, sýry z Alkmaaru i holandské pivo. Projedete se na retro kole novými místy a vyrobíte si dekoraci z květin jako originální suvenýr. Odhoďte starosti a zažijte nejlepší dámskou jízdu v Amsterdamu!

S pobytem u moře

Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prahy)

Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

Inspirace na cesty

Skanzen Kinderdijk v Rotterdamu: Proč unikátní seskupení vodních mlýnů patří k UNESCO?

Skanzen Kinderdijk v Rotterdamu: Proč unikátní seskupení vodních mlýnů patří k UNESCO? celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní...

13 nejzajímavějších staveb v Paříži: od středověku až po současnost

Obdivovatele jakéhokoliv umění či architektury si najdou v Paříži své vyžití. Od prvopočátečních staveb z konce 4. století až po současnou moderní architekturu 21. století.

Koloseum: turistické lákadlo, ale i místo plné příběhů o odvaze, touze a moci

Symbol Říma, amfiteátr Koloseum, se nachází v centru města a v době antiky sloužil jako aréna pro gladiátorské souboje.

Madridská čtvrť Sol: živé kulturní i nákupní centrum města

Středem celé čtvrti Sol je náměstí Puerta del Sol a jeho nádherné sochy. Úchvatná je ale i každá ulička, která odtud vybíhíá. Kouzlo každé je v něčem jiném. V čem? Čtěte!

Vikingská Birka: na skok do vesnice severských mořeplavců z 8. století

Vikingská Birka: na skok do vesnice severských mořeplavců z 8. století Vikingská vesnice na jednom z ostrovů je návratem do...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní Salzburg + KRÁSY JIŽNÍCH ČECH (autobusem z Ostravy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého si užijete předvánoční Salzburg. Uvidíte Mozartův rodný dům, zahrady zámku Mirabell, vychutnáte si...

Adventní Vídeň + SCHÖNBRUNN (autobusem z Brna)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze sváteční rakouské metropole. Navštívíte překrásné adventní trhy u zámku...

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness