Mexiko Cancún Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ...

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Relax na plážích Kostariky + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU + NP CAÑO NEGRO (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Představte si… tropické pláže pobřeží Tichého oceánu, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy)

VSTUP BEZ TESTU Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!  

Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ (letecky z Prahy)

TAM BEZ TESTU Dopřejte si Karibik… Zrelaxujete na nových místech. Objevíte tajemství výroby doutníků, třtinového cukru či čokolády. Poznáte skutečný život místních a ochutnáte typické pokrmy. Můžete vyrazit za poklady ostrovů Saona a Samaná, užít si skvosty Santo Dominga nebo romantiku s nádechem Bacardi. Zkuste odpočinek v tropickém ráji – Dominikánská republika naživo a bez starostí!

Pobyty s výlety

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Relax na plážích Malty + MODRÉ POKLADY OSTROVA + DOMOV PEPKA NÁMOŘNÍKA (letecky z Prahy)

Azurové nebe, slunečné počasí, tyrkysové moře, chutná kuchyně… dokonalá kombinace dovolené. Míříme na malý, za to zážitky velký ostrov Malta. Užijete si krásnou pláž Golden Bay a koupání na ostrůvcích Gozo i Comino. Objevíte modré klenoty od jeskyně Blue Grotto až po Modrou lagunu. Prozkoumáte Vallettu a tajemné chrámy. Ochutnejte Středomoří a dopřejte si odpočinek na Maltě! 

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + OSTROVNÍ VENKOV (letecky z Prahy)

Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valdemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce!

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy)

Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!
 

54990 Kč

Termín zájezdu
06.01.2022 – 16.01.2022
11 dní / 10 nocí

Destinace
Mexiko, Cancún

Ubytování
4* resort v oblasti Cancúnu

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Cancúnu. Po příletu se dopravíme na hotel, který bude naším dočasným domovem po celou dobu pobytu. Odpočineme si a dáme si skvělou večeři.

2. den
Perfektní dovolená začíná… Čeká nás karibský ráj pod mayským sluncem na písečných plážích Yucatánského poloostrova.
Konec snění, je tady pravý mexický relax. A je jen na vás, jak si ho naplno užijete.
Spočinete na slunečných plážích nebo si vychutnáte pohodu ve stínu kokosových palem. Dopřejete si příjemné osvěžení v průzračných vodách i adrenalin při řádění v mořských vlnách, zkrátka každý dle svého gusta.

3. den
Plán dne? Relax na vyhřátém písku za šumění moře. Pro aktivní cestovatele je připraven fakultativní výlet. Objevíme mayský klenot Chichén Itzá a vykoupeme se v posvátných vodách cenote. Ochutnáme yucatánskou kuchyni a zjistíme, jak se vyrábí mexická tequila. 
Karibské pláže čekají. Celý den můžete věnovat nerušenému odpočinku, prozkoumávat malebná pobřežní zákoutí nebo si užívat vodní radovánky.
Se zájemci o fakultativní výlet vyrazíme ráno po stopách Mayů, na jedno z nejznámějších měst mayské kultury Chichén Itzá (UNESCO).
Tajuplné město bylo důležitým obřadním centrem. Prohlédneme si věhlasnou Kukulkanovu pyramidu, Palác Válečníků, největší hřiště mayské hry Pelota, Palác Lebek a obětní studni cenote, kde bylo nalezeno mnoho lidských koster.
Navštívíme malou fabriku na výrobu tequily, ve které si nenecháme samozřejmě ujít ochutnávku. Pak se vydáme na mayské tržiště se zajímavými suvenýry.
Součástí výletu je oběd v restauraci s nabídkou tradiční yucatánské kuchyně a po něm se osvěžíme koupáním v posvátných vodách cenote, krasovém jeskynním jezeře
Na závěr dne navštívíme malebné koloniální městečko Valladolid a následně se vrátíme na ubytování.

4. den
Jemně pudrově zbarvená pláž, palmové háje, průzračné Karibské moře… Naši společníci pro skvělý den. Pojďme na to!
Pryč s prohlížením fotek nádherných pláží a tyrkysové hladiny. Ač jsou dokonalé, nikdy nemohou zachytit skutečnost.
Fantastický pocit, když jste přímo na místě, se nedá nahradit. Vnímejme všemi smysly a užívejme!
Kromě lenošení a slunění můžeme omrknout i život v mořských hlubinách. Odhalí se nám pestrý mumraj rybiček a tím kouzelný podmořský svět korálů.

5. den
Jestli vám nedá spát pocit, že se nacházíte v oblasti, kde se psala ještě předkolombijská doba, bude pro vás dnešní fakultativní výlet pravým zážitkem. V Tulumu ochutnáme místní kuchyni, prozkoumáme mayské město Coba a život v mayské vesnici.
I dnešek bude určen pohodě a odpočinkovému režimu. Pro ty, kteří budou mít chuť znovu vyrazit za poznáním, je připravena dobrodružná výprava do tajů mayského poloostrova.
Během fakultativního výletu po mayském Yucatánu navštívíme tajemný Tulum, který sloužil jako hlavní obchodní mayský přístav.  Zaplaveme si v posvátné cenote a poobědváme v restauraci s tradiční místní kuchyní.
Dobře posilněni zamíříme do města Coba a do mayského města pohlceného lesem s nejvyšší pyramidou Nohoch Mul, kam budete mít možnost vylézt. 
Poslední zastávkou bude mayská vesnice uprostřed deštného pralesa. Navštívíme jejich domovy a seznámíme se s jejich životním stylem a mayským šamanem, který připraví rituální obřad pro očištění energetických čaker a posílení imunity. 

6. den
Karibského slunce a osvěžení v tyrkysovém moři není nikdy dost. Vzhůru na mexické pláže!
I dnes nás místní pláže a krásné počasí vybídnou k lenošení za šplouchání moře a příjemného lehkého vánku.
Necháme se unášet na exotických vlnách pohody a dopřávat si bezstarostný klid s výhledem na oceán.
 

7. den
Zpestření dovolenkové idylky? Ano! Kolem mexického pobřeží je spousta ostrůvků, které můžeme objevovat a vychutnat si tak i plavbu po otevřeném moři. Zájemci se mohou fakultativně vydat na ostrov Isla Mujeres.
Celý den je vyhrazen relaxu. Pokud by někdo měl chuť na změnu, je na dnešek připravena fakultativní plavba na ostrov Isla Mujeres.
Na tzv. Ostrov žen se přeplavíme lodí typu katamaránu. Na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Playa Norte si můžeme užít šnorchlování u korálových útesů.
Pak si třeba odpočinout v plážovém klubu, dát si oběd formou bufetu s all inclusive nápoji, alko i nealkoholickými, a volný čas věnovat poznávání typického mexického ostrovního venkova.

8. den
Několikakilometrové pásy písečných pláží kolem sebe, průzračné moře před sebou, čerstvě namíchaný drink v ruce… Značka dovolené v Karibiku. Jste opět připraveni?
Sladké nicnedělání, to je hlavní heslo dne. Co k tomu dodat?
Podlehněte nutkání uvelebit se na lehátku, nohy doslova zabořit do vyhřátého písku nebo naopak smočit v příjemně chladivé vodě. A nechte se vtáhnout mexickou plážovou atmosférou.

9. den
Oblíbená písečná pláž, malebná ostrovní zákoutí, klidná procházka, bezstarostnost s myšlenkami u Indiánů i lahodné koktejly. Vychutnávejte si Yucatán po svém…
Objevili jste už svou nejlepší pláž? S chutí do toho! Zdejší jemný písek, který nepálí ani v největším tropickém žáru, si zamilujete.
Kokosové palmy vám pak poskytnou příjemný stín, ve kterém se osvěžíte správně vychlazeným mojitem nebo tequilou.
Nekonečně dlouhé pobřeží je ideálním místem pro procházky, při kterých můžete obdivovat karibskou flóru nebo zažít romantiku se západem slunce nad oceánem.

10. den
Poslední chvíle v ostrovním ráji se blíží. Před odletem zpět do ČR je čas se s mexickým Yucatánem rozloučit, každý po svém.
Snová dovolená je u konce a máme ještě pár okamžiků projít se po bělostných plážích a místech, která v nás zanechala nejhezčí vzpomínky.
Čas před odletem můžeme využít i k posledním nákupům suvenýrů či dárků pro své blízké. V závislosti na čase letu se poté přesuneme na letiště a následně odletíme zpět do ČR.

11. den
Po báječné dovolené přílet do Prahy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Cancún a zpět včetně letištních tax s přestupemkabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
doprava z letiště na ubytování a zpět
9x ubytování
9x all inclusive
technický delegát

V ceně zájezdu není zahrnuto
fakultativní výlety s českým průvodcem –Chichén Itzá: 129 USD/osoba, Tulum + Coba: 129 USD/osoba nebo lodní výlet Isla Mujeres: 119 USD/osoban – platba výletů na místě
cestovní pojištění
případné vstupy na místě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Eurovíkendy

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

Dámská jízda v Amsterdamu + KVĚTINOVÝ WORKSHOP + RETRO BIKE TOUR (letecky z Prahy)

Amsterdam pro dámy… jako stvořený. Objevíte provoněný květinový trh, pohádkové větrné mlýny i stylové kavárny. Poodhalíte roušku příběhů malebných uliček. Ochutnáte báječné StroopWafel, sýry z Alkmaaru i holandské pivo. Projedete se na retro kole novými místy a vyrobíte si dekoraci z květin jako originální suvenýr. Odhoďte starosti a zažijte nejlepší dámskou jízdu v Amsterdamu!

Dámská jízda v Paříži + SHOW V KABARETU MOULIN ROUGE (letecky z Prahy)

Dámská jízda v Paříži + SHOW V KABARETU MOULIN...

S pobytem u moře

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

To nejlepší z Trapani a Agrigenta + EGADSKÉ OSTROVY + SICILSKÉ VÍNO (letecky z Prahy)

Sicílie, jak ji neznáte… Prozkoumáte solné město Trapani i uličky středověkého Erice. Vyrazíte na fantastickou plavbu lodí na Egadské ostrovy a k zářivě bílým útesům na pobřeží. Ponoříte se do antických příběhů Údolí chrámů i do tajů sicilské kuchyně. Ochutnáte marsalské víno a užijete si křišťálové moře. Nechte se unést Sicílií a objevujte skryté ostrovní poklady – naživo a z první ruky!

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE (letecky z Prahy)

Korfu, Paxos, Antipaxos… Kompromisy stranou, dopřejte si je všechny. Vyplouváte plachetnicí na cestu snů. Objevíte místa, na která se běžní turisté nedostanou. Naučíte se, jak řídit loď. Vyzkoušíte si rybaření a úlovek si můžete i připravit. Koupání na volném moři si vychutnáte za svítání i při západu slunce. Připraveni na dovolenou na moři? Zažijte plavbu po řeckých ostrovech na přání!

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Inspirace na cesty

Bremerhaven: přístavní město, které nabízí velké množství unikátních muzeí

Už v roce 1970 zde bylo postaveno na tehdejší dobu obrovské nákupní centrum, v jehož areálu se nachází i bytové jednotky. Nazývá se Columbus Center.

Ostrov Rab: jeskyně, jezírka, pláže, historie i tradice aneb 22 km zážitků uprostřed moře

Na malém ostrově Rab s přátelským duchem a milými domorodci, najdete krom nádherných pláží i jainá přírodní a kulturní bohatství. Tady je jeich malý výčet.

Sighișoara: malebné středověké zastavení uprostřed divočiny i rodné město Drákuly

Rumunsko je zajímavá země plná kulturních památek. Jednou z nich je samotný střed města Sighişoara.

Via Dolorosa: jeruzalémská křížová cesta aneb 14 zastavení Ježíše

Abychom se dostali na začátek křížové cesty, projdeme do Starého města Jeruzaléma Lví branou mohutnými Jeruzalémskými hradbami, které pocházejí z 16. století.

Historie gladiátorů: obdivovaní i zatracovaní hrdinové Říma – muži, ženy i divoká zvířata!

Historie gladiátorů byla už mnohokrát popsána, přesto se stále nacházejí překvapivé zajímavosti z jejich běžného života. Dočtěte se o nich víc.

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Relax na plážích Alicante + VÝLETNÍ PLAVBA NA OSTROV TABARCA (letecky z Pardubic)

Letní pohoda, prosluněné pláže, španělská siesta… Dovolenková idylka začíná. Na snídani si dáte bocadillo, na oběd paellu a na večeři tapas. K tomu čerstvou ovocnou šťávu či lahodnou sangrii. Ochutnáte dobroty z tržnice Mercado Central, užijete si výhledy z hradu Santa Barbara i podmořský svět u ostrova Tabarca. Nechte starosti odplout a vsaďte na odpočinek v Alicante!

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness