MexikoCancúnRelax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ...

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 08.12.2022 – 18.12.2022

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ (letecky z Prahy) 30.11.2022 – 10.12.2022

Dopřejte si Karibik… Zrelaxujete na nových místech. Objevíte tajemství výroby doutníků, třtinového cukru či čokolády. Poznáte skutečný život místních a ochutnáte typické pokrmy. Můžete vyrazit za poklady ostrovů Saona a poloostrova Samaná, užít si skvosty Santo Dominga nebo romantiku s nádechem Bacardi. Zkuste odpočinek v tropickém ráji – Dominikána naživo a bez starostí!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 07.11.2022 – 19.11.2022

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) 12.10.2022 – 24.10.2022

Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Buďte cestovatel a jeďte s námi zažít Japonsko, na které se nezapomíná!

To nejlepší z Madeiry + TURISTIKA (letecky z Prahy) 17.04.2023 – 24.04.2023

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého objevíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Vystoupáte na horu Pico Grande, projdete se vavřínovými lesy a podél levád. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Dopřejte si kombinaci čarokrásné přírody s turistikou a prožijte Madeiru!

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy)

Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!
 

72990 Kč

Termín zájezdu
08.12.2022 – 18.12.2022
11 dní / 9 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Mexiko, Cancún

Ubytování
4* resort v oblasti Cancúnu

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Cancúnu. Po příletu se dopravíme na hotel, který bude naším dočasným domovem po celou dobu pobytu. Odpočineme si a dáme si skvělou večeři.

2. den
Perfektní dovolená začíná… Čeká nás karibský ráj pod mayským sluncem na písečných plážích Yucatánského poloostrova.
Konec snění, je tady pravý mexický relax. A je jen na vás, jak si ho naplno užijete.
Spočinete na slunečných plážích nebo si vychutnáte pohodu ve stínu kokosových palem. Dopřejete si příjemné osvěžení v průzračných vodách i adrenalin při řádění v mořských vlnách, zkrátka každý dle svého gusta.

3. den
Plán dne? Relax na vyhřátém písku za šumění moře. Pro aktivní cestovatele je připraven fakultativní výlet. Objevíme mayský klenot Chichén Itzá a vykoupeme se v posvátných vodách cenote. Ochutnáme yucatánskou kuchyni a zjistíme, jak se vyrábí mexická tequila. 
Karibské pláže čekají. Celý den můžete věnovat nerušenému odpočinku, prozkoumávat malebná pobřežní zákoutí nebo si užívat vodní radovánky.
Se zájemci o fakultativní výlet vyrazíme ráno po stopách Mayů, na jedno z nejznámějších měst mayské kultury Chichén Itzá (UNESCO).
Tajuplné město bylo důležitým obřadním centrem. Prohlédneme si věhlasnou Kukulkanovu pyramidu, Palác Válečníků, největší hřiště mayské hry Pelota, Palác Lebek a obětní studni cenote, kde bylo nalezeno mnoho lidských koster.
Navštívíme malou fabriku na výrobu tequily, ve které si nenecháme samozřejmě ujít ochutnávku. Pak se vydáme na mayské tržiště se zajímavými suvenýry.
Součástí výletu je oběd v restauraci s nabídkou tradiční yucatánské kuchyně a po něm se osvěžíme koupáním v posvátných vodách cenote, krasovém jeskynním jezeře
Na závěr dne navštívíme malebné koloniální městečko Valladolid a následně se vrátíme na ubytování.

4. den
Jemně pudrově zbarvená pláž, palmové háje, průzračné Karibské moře… Naši společníci pro skvělý den. Pojďme na to!
Pryč s prohlížením fotek nádherných pláží a tyrkysové hladiny. Ač jsou dokonalé, nikdy nemohou zachytit skutečnost.
Fantastický pocit, když jste přímo na místě, se nedá nahradit. Vnímejme všemi smysly a užívejme!
Kromě lenošení a slunění můžeme omrknout i život v mořských hlubinách. Odhalí se nám pestrý mumraj rybiček a tím kouzelný podmořský svět korálů.

5. den
Jestli vám nedá spát pocit, že se nacházíte v oblasti, kde se psala ještě předkolombijská doba, bude pro vás dnešní fakultativní výlet pravým zážitkem. V Tulumu ochutnáme místní kuchyni, prozkoumáme mayské město Coba a život v mayské vesnici.
I dnešek bude určen pohodě a odpočinkovému režimu. Pro ty, kteří budou mít chuť znovu vyrazit za poznáním, je připravena dobrodružná výprava do tajů mayského poloostrova.
Během fakultativního výletu po mayském Yucatánu navštívíme tajemný Tulum, který sloužil jako hlavní obchodní mayský přístav.  Zaplaveme si v posvátné cenote a poobědváme v restauraci s tradiční místní kuchyní.
Dobře posilněni zamíříme do města Coba a do mayského města pohlceného lesem s nejvyšší pyramidou Nohoch Mul, kam budete mít možnost vylézt. 
Poslední zastávkou bude mayská vesnice uprostřed deštného pralesa. Navštívíme jejich domovy a seznámíme se s jejich životním stylem a mayským šamanem, který připraví rituální obřad pro očištění energetických čaker a posílení imunity. 

6. den
Karibského slunce a osvěžení v tyrkysovém moři není nikdy dost. Vzhůru na mexické pláže!
I dnes nás místní pláže a krásné počasí vybídnou k lenošení za šplouchání moře a příjemného lehkého vánku.
Necháme se unášet na exotických vlnách pohody a dopřávat si bezstarostný klid s výhledem na oceán.
 

7. den
Zpestření dovolenkové idylky? Ano! Kolem mexického pobřeží je spousta ostrůvků, které můžeme objevovat a vychutnat si tak i plavbu po otevřeném moři. Zájemci se mohou fakultativně vydat na ostrov Isla Mujeres.
Celý den je vyhrazen relaxu. Pokud by někdo měl chuť na změnu, je na dnešek připravena fakultativní plavba na ostrov Isla Mujeres.
Na tzv. Ostrov žen se přeplavíme lodí typu katamaránu. Na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Playa Norte si můžeme užít šnorchlování u korálových útesů.
Pak si třeba odpočinout v plážovém klubu, dát si oběd formou bufetu s all inclusive nápoji, alko i nealkoholickými, a volný čas věnovat poznávání typického mexického ostrovního venkova.

8. den
Několikakilometrové pásy písečných pláží kolem sebe, průzračné moře před sebou, čerstvě namíchaný drink v ruce… Značka dovolené v Karibiku. Jste opět připraveni?
Sladké nicnedělání, to je hlavní heslo dne. Co k tomu dodat?
Podlehněte nutkání uvelebit se na lehátku, nohy doslova zabořit do vyhřátého písku nebo naopak smočit v příjemně chladivé vodě. A nechte se vtáhnout mexickou plážovou atmosférou.

9. den
Oblíbená písečná pláž, malebná ostrovní zákoutí, klidná procházka, bezstarostnost s myšlenkami u Indiánů i lahodné koktejly. Vychutnávejte si Yucatán po svém…
Objevili jste už svou nejlepší pláž? S chutí do toho! Zdejší jemný písek, který nepálí ani v největším tropickém žáru, si zamilujete.
Kokosové palmy vám pak poskytnou příjemný stín, ve kterém se osvěžíte správně vychlazeným mojitem nebo tequilou.
Nekonečně dlouhé pobřeží je ideálním místem pro procházky, při kterých můžete obdivovat karibskou flóru nebo zažít romantiku se západem slunce nad oceánem.

10. den
Poslední chvíle v ostrovním ráji se blíží. Před odletem zpět do ČR je čas se s mexickým Yucatánem rozloučit, každý po svém.
Snová dovolená je u konce a máme ještě pár okamžiků projít se po bělostných plážích a místech, která v nás zanechala nejhezčí vzpomínky.
Čas před odletem můžeme využít i k posledním nákupům suvenýrů či dárků pro své blízké. V závislosti na čase letu se poté přesuneme na letiště a následně odletíme zpět do ČR.

11. den
Po báječné dovolené přílet do Prahy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

  • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
  • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
  • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Cancún a zpět včetně letištních tax s přestupemkabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
doprava z letiště na ubytování a zpět
9x ubytování
9x all inclusive
technický delegát

V ceně zájezdu není zahrnuto
fakultativní výlety s českým průvodcem –Chichén Itzá: 135 USD/osoba, Tulum + Coba: 135 USD/osoba nebo lodní výlet Isla Mujeres: 125 USD/osoban – platba výletů na místě; programy výletů se mohou jemně měnit dle místní nabídky
cestovní pojištění
případné vstupy na místě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 13 500 Kč

Eurovíkendy

To nejlepší z Barcelony + LA PEDRERA (letecky z Prahy) 17.11.2022 – 20.11.2022

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a vychutnáte si výhled z Gaudího domu La Pedrera. Zhlédnete chrám Sagrada Familia, Parc Güell i show Magické fontány. Projdete se po Las Ramblas a zavítáte na slavnou tržnici La Boquaría. Vydejte se s námi po stopách Gaudího a zažijte přímořskou atmosféru Barcelony!

To nejlepší z Londýna + BRIGHTON + KŘÍDOVÉ ÚTESY (letecky z Prahy) 19.07.2023 – 23.07.2023

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna. Projedete se lodí po Temži i Double Deckerem. Navíc se vydáte do přímořského města Brighton, kde můžete strávit krásný letní den, a také navštívíte křídové útesy Seven Sisters. Poznejte s námi Londýn, načerpejte atmosféru letního Brightonu a obdivujte krásu útesů!

Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ (letecky z Prahy) 14.09.2022 – 18.09.2022

Londýn, jak jste ho dosud nezažili… Nechte se vtáhnout příběhy jedné z nejslavnějších královských dynastií. Navštívíte oblíbené Jindřichovo sídlo Hampton Court, vyrazíte do Windsoru a odhalíte utajenou krásu hradu Hever. V Londýně se vydáte po panovnických stopách na Greenwich, parkem St. James i k proslulému Toweru. Objevujte tudorovskou Anglii a poznávejte Londýn jako cestovatel! 

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

Kappadokie: Země nádherných koní

Kappadokie: Země nádherných koní celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového, objevit...

Má nejsladší Barcelona aneb Putování po slavných barcelonských pastisseriích (rozuměj cukrárnách)

Úžasné cukrárny, kterým tady říkají passtiserie, najdete v Barceloně na každém rohu. průvodkyně Markéta Petrlíková ale na vlastní ústa oschutnávala a vybírala ty nejlepší z nejlepších. Tady je top desítky míst v Barceloně, kde můžete s chutí mlsat!

10 důvodů, proč navštívit Gruzii: kavkazské vrcholy, lahodné chinkali, cestování za hubičku a skvělí lidé

Gruzie je země, kterou na sezamu wish listů posouváme dál a dál. Existuje ale řada dobrých důvodů, proč by v něm naopak měla poposkočit na první příčku.

Z Lanzarote na skok na Fuerteventuru: Naskočte na trajekt a plujte za snovými výhledy, písečnými dunami i gastronomií

Ostrov Fuerteventura je vyhlášený svými překrásnými plážemi, ale má co nabídnout i cestovatelům, které spíše než válení zajímá historie a nádherně klenutá krajina.

Mdina: neodolatelné „Tiché město“ bylo sídlem maltské aristokracie

Mdina kdysi bývala letoviskem pro maltskou aristokracii. Dnes se je to klidné město, kterému se přezdívá Tiché město.

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA (letecky z Prahy) 13.07.2023 – 17.07.2023

Připraveni zažít švédskou metropoli? Pojdťe do toho. S fundovaným průvodcem objevíte nejzajímavější kouty Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan. Vychutnáte si plavbu po jezeře Mälaren, jedinečná muzea i nejstarší skanzen světa. A navíc vyrazíte do vikingské vesnice Birka. Poznejte Švédsko jako cestovatel – prožijte kouzlo Benátek severu a vydejte se po stopách Vikingů!

To nejlepší z Kodaně + KRONBORG (letecky z Prahy) 05.07.2023 – 09.07.2023

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Kodaně a navštívíte tajemný „Hamletův“ Kronborg. Budete obdivovat malebnou přístavní čtvrť Nyhavn i sochu Malé mořské víly, užijete si vyhlídkovou plavbu a navštívíte alternativní oblast Christiania. Vydejte se s námi do Kodaně a poznejte kouzlo fascinující severské metropole!

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Prahy) 06.07.2023 – 09.07.2023

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova) 12.09.2022 – 15.09.2022

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší z Neapole + AMALFINSKÉ POBŘEŽÍ + CAPRI (letecky z Prahy) 05.06.2023 – 09.06.2023

Starobylá Neapol, malebná městečka na Amalfi, Modrý ostrov… Vyrážíme k břehům Tyrhénského moře. Dáte si nejlepší italskou pizzu a rozhlédnete se z hradu Castel Nuovo na Neapol. Zastavíte se v Positanu, objevíte historické Ravello, krásy Amalfi i ostrova Capri. A scenérie z Monte Solaro či Augustovy zahrady vás dostanou. Cestujte pro radost a poznávejte skryté perly jižní Itálie!

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 25.07.2023 – 01.08.2023

Pohoda na vlnách Andalusie… Zrelaxujete tělo i mysl na krásných plážích nebo v arabských lázních. Do maurské historie se ponoříte v pevnosti Gibralfaro. Vyzkoušíte lahůdky ze slavné tržnice i víno Málaga. Můžete si vyrobit čokoládové trufas a připravit sardinky na špejli. Projdete se uličkami vesničky Mijas a dáte si sangrii i tapas. Bavte se jako Španělé a odpočívejte pod andaluským sluncem!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER (letecky z Prahy) 16.03.2023 – 19.03.2023

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a lokality, kde se natáčel dnes již kultovní Harry Potter. Navštívíte studia Warner Bros. s expozicí The Making of Harry Potter, místo vzniku filmu. Projedete se doubledeckerem, lodí po Temži nebo na London Eye. Ponořte se do filmového světa Harryho Pottera a poznejte Londýn!

To nejlepší z Londýna + EDINBURGH (letecky z Prahy) 27.07.2023 – 01.08.2023

Hrdá skotská metropole nebo kosmopolitní Londýn? Hned obojí. A k tomu fantastická jízda vlakem napříč Anglií. Projdete se po Královské míli, vyrazíte k sídlu královny, dopřejete si výhledy z Calton Hill i pravou skotskou whisky. V Londýně si vychutnáte muzea zdarma, pohodu na nábřeží Temže i ruch Trafalgarského náměstí. Objevte Londýn a Edinburgh v jednom – s průvodcem, který je tu jako doma!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER (letecky z Ostravy) 24.09.2022 – 27.09.2022

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a lokality, kde se natáčel dnes již kultovní Harry Potter. Navštívíte studia Warner Bros. s expozicí The Making of Harry Potter, místo vzniku filmu. Projedete se doubledeckerem, lodí po Temži nebo na London Eye. Ponořte se do filmového světa Harryho Pottera a poznejte Londýn!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Brna) 06.04.2023 – 10.04.2023

Po stopách Harryho Pottera… Prožijte příběhy malého kouzelníka v Londýně! Dobrodružství, filmové triky i univerzita v Oxfordu, jedna z nejstarších na světě. Projdete se místy, kde se natáčelo, vyrazíte do studií Warner Bros., kde vše vzniklo, a nepřijdete ani o londýnské památky a jízdu doubledeckerem. Připravte se na Londýn, jak ho neznáte – objevte kouzelnický svět Harryho Pottera!

Lázně a wellness

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) 12.10.2022 – 24.10.2022

Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Buďte cestovatel a jeďte s námi zažít Japonsko, na které se nezapomíná!

To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ 15.09.2022 – 19.09.2022

Divoké pobřeží, město poutníků a „babylón národů“, skryté poklady přírody vnitrozemí, výprava až na konec světa… Nahlédnete do katedrály sv. Jakuba, projdete se parkem Alameda a zákoutími Santiaga de Compostela. Vyrazíte k vodopádům Ézaro i k mysu Fisterra. Navštívíte barokní sídlo Pazo da Oca a osvěžíte se v termálech v Ourense. Dopřejte si maxipožitek z dovolené v Galicii!

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Prahy) 05.11.2022 – 06.11.2022

Maďarská atmosféra živě, kulinářské speciality, vyhlášené termály… Kde? Míříme do metropole na Dunaji. Objevíte utajená zákoutí Budína i Pešti, projdete se nejkrásnější ulicí Váci a vychutnáte si výhledy z Rybářské bašty. Nevynecháte impozantní parlement, místní tržnici i horkou koupel v proslulých lázních. Nechte se vtáhnout městem habsburské pompéznosti a prožijte Budapešť z první ruky!