MaltaLa VallettaRelax na plážích Malty + MODRÉ POKLADY OSTROVA + DOMOV PEPKA NÁMOŘNÍKA...

Relax na plážích Malty + MODRÉ POKLADY OSTROVA + DOMOV PEPKA NÁMOŘNÍKA (letecky z Ostravy – Katovic, Krakova) 14.06.2025 – 21.06.2025

Relax na plážích Malty + MODRÉ POKLADY OSTROVA + DOMOV PEPKA NÁMOŘNÍKA (letecky z Ostravy – Katovic, Krakova)

Tyrkysové moře objímající Maltu, Gozo, Comino… Pohoda a dokonalá společnost. Poznáte vyhlášené pláže Golden Bay či Ghajn Tuffieha Bay. Prozkoumáte tajemné chrámy v Mnajdře a Hagar Qim i svět Pepka námořníka. Valletta vás dostane. Zažijete plavbu na Trojměstí, k Blue Grotto či na ostrov Gozo. A ostrovní kuchyni neodoláte. Nové zážitky a odpočinek – zkuste dovolenou na Maltě! 
29990 Kč
Termín zájezdu
14.06.2025 – 21.06.2025
8 dní / 7 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Malta, La Valletta

Ubytování
3* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Po příletu na Maltu se přesuneme na hotel, kde strávíme celý náš pobyt. Po cestě nás čeká vytoužený středomořský odpočinek. 
Odjezd z Ostravy na letiště do Katovic či Krakova – odvoz je v ceně zájezdu: u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu. Přílet na Maltu v podvečerních hodinách, transfer na hotel, ubytování.

2. den
Dovolená ve Středomoří je tady… Užijeme si pláže zátoky Mellieha Bay a pohodu si zpestříme gurmánskými zážitky. Vyzkoušet můžeme čerstvé saláty nebo maltskou národní specialitu. 
Dopřejeme si klidnou snídani a vyrazíme na nedaleké písečné pláže v zátoce Mellieha Bay. Sluníčko, lehounký vánek a vůně moře… Dobijeme baterky! 
Zahálet na dovolené v jídle by byla velká škoda. Nebudeme váhat a vyzkoušet můžeme třeba maltské národní jídlo či pečivo pastizzi.
Pokud jste čekali, že obvyklým národním pokrmem na jídelníčcích jsou mořské plody, tak jste trochu na omylu. Ochutnáte totiž „národního“ králíka nejčastěji podávaného s brambory a rajčatovou omáčkou a bylinkami nebo špagety s králičí omáčkou.

3. den
Pokud dáte přednost plážím, vychutnáte si je i dnes. Pro zájemce je připraven výlet do Valletty. Projdeme se historickým centrem, krásnými zahradami a čeká nás i plavba na Trojměstí.
Slunečné pláže, letní drinky a šumění vln budou i dnes samozřejmostí. Pro ty, kteří budou mít zájem vychutnat si ostrovní atmosféru v objetí památek, je připraven fakultativní výlet do hlavního města, které je jako celek zapsané na listině památek UNESCO.
Pevnostními hradbami a bastiony obklopená Valletta vám vezme doslova dech a naladí svou osobitou vůní.
Překrásné kostely a paláce kontrastují s kouzelnými zahradami položenými vysoko na hradbách nad mořem. Uličky stoupají a klesají, ztrácí se mezi domy a paláci zdobenými malebnými dřevěnými arkýři a balkonky. Jsou to právě mnohé arkýře, které nemohou uniknout vaší pozornosti. 
Město budeme mít možnost prozkoumat i z mořské hladiny na palubě lodi během plavby na protiležící Trojměstí, kde se původně usídlili maltézští rytíři.
Trojměstí s pohnutou historií nabízí mnoho zajímavých míst, jako např. Národní námořní muzeum, které vzniklo přebudováním bývalé pekárny, nebo si zde užijeme nádherné výhledy na přístav Grand Harbour.

4. den
Pláže Golden Bay a Ghajn Tuffieha Bay patří k perlám ostrova a my se o tom dnes sami přesvědčíme. Naladíme se na odpočinek a lenošení. Vyzkoušet můžeme i jízdu na lyžích nebo parasailing.
Pokud jste zvědaví na pláže Golden Bay či Ghajn Tuffieha Bay, které pojí i příjemná krátká procházka, neváhejte. Patří totiž k nejkrásnějším na Maltě. Tvrdí se, že na plážích Ghajn Tuffieha Bay můžete pozorovat nejúchvatnější západy slunce nad ostrovem. 
Pohoda na lehátku nebo dovádění v mořských vlnách? Je to jen na vás. Navíc můžete vyzkoušet vodní atrakce a sporty, jako je jízda na lyžích či parasailing

5. den
Relax na pláži, křišťálové moře nebo skryté skvosty jihu ostrova. Čemu dáte přednost? Se zájemci prozkoumáme tajemné chrámy v Hagar Qim i Mnajdře. Nevynecháme ani jeskyni Blue Grotto.
Můžete znovu nerušeně odpočívat nebo se chopit šnorchlu a nahlédnout pod hladinu Středozemního moře. Nebo se vydat fakultativně za novými zážitky na místa, kudy prošli Féničané, Řekové, Římané či Kartaginci.
Prohlédneme si monolitické chrámové komplexy v Mnajdře a Hagar Qim. V průběhu krátkého lodního výletu se pak pokocháme nevšední krásou filmaři oblíbené jeskyně Blue Grotto.

6. den
Láká vás koupání v Modré laguně na ostrůvku Comino nebo na ostrově Gozo? Oba jsou nedaleko, krásné pláže si můžeme dopřát téměř po celý den. 
Oba ostrovy jsou ideální pro osvěžující koupání i příjemné procházky. Stačí si jen vybrat… Lodí téměř od hotelu můžete vyrazit na ostrůvek Comino, známý tzv. Modrou lagunou s modrozelenou křišťálově čistou vodou.
S průvodcem se také můžete vypravit na ostrov Gozo, jehož symbolem je dnes již do moře zřícené Azurové okno, unikátní vápencová skalní brána. 

7. den
Na závěr si naplno užijeme moře i osvěžující koktejly. Pro ty, kteří chtějí i poslední okamžiky strávit objevováním nových míst, se nabízí fakultativní výlet do filmové vesničky Pepka námořníka. 
Příjemným zpestřením odpočinku na středozemních plážích se může stát fakultativní výlet místním autobusem k tzv. Popeye Village, volně přeloženo k vesnici Pepka námořníka.
Vyrostla nad zálivem jako kulisa pro stejnojmenný film z 80. let. Slávy se film nedočkal, zato kulisy ve formě cca 20 malebných, až pohádkových domků ano. Dospělí si tady přijdou na své, stejně jako nadšené děti. 

8. den
Odlet zpět a návrat po dovolené do Ostravy. 

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm a max. hmotnosti 10 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg a rozměrech 158 cm, tj. součtu jeho délky, šířky a hloubky (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

  • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
  • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
  • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

  • Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
  • Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
  • Slavia A – Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
  • Slavia B – Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
  • Slavia C – Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
  • Srovnání pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE
Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
odvoz z Ostravy na letiště do Katovic či Krakova a zpět (u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu)letenka Katovice/Krakov – Malta – Katovice/Krakov včetně letištních tax (s případným přestupem)
kabinové a odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
transfer letiště – hotel – letiště
7x ubytování
7x snídaně

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění (není-li sjednáno)
doporučené kapesné: cca 400 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
příplatek za polopenzi: 5 200 Kč/os./pobyt
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 600 Kč

Poznávací zájezdy