poznávací zájezdexotickéRelax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ...

Relax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Filipín + RÝŽOVÉ TERASY + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SVĚTA (letecky z Prahy)

Připraveni na cestu do ráje? Nedotčená příroda, horké prameny, nekonečné bílé pláže, skrytá místa… Objevíte nejstarší filipínský chrám i luxusní čtvrť Manily. Projdete se světem rýžových teras v Batadu či Banaue. Osvěžíte se u Bokongských vodopádů. Odhajíte tajemství Údolí ozvěn i Čokoládových hor. Zažijete jeskynní dobrodružství, zasloužený odpočinek na Alona Beach a skutečný život Filipínců. Vsaďte na dokonalé exotické zážitky – prožijte Filipíny naplno!

Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ (letecky z Prahy)

Dopřejte si Karibik… Zrelaxujete na nových místech. Objevíte tajemství výroby doutníků, třtinového cukru či čokolády. Poznáte skutečný život místních a ochutnáte typické pokrmy. Můžete vyrazit za poklady ostrovů Saona a poloostrova Samaná, užít si skvosty Santo Dominga nebo romantiku s nádechem Bacardi. Zkuste odpočinek v tropickém ráji – Dominikána naživo a bez starostí!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

Relax na plážích Zanzibaru + SPICE TOUR + NÁRODNÍ PARK JOZANI (letecky z Prahy)

Zrelaxujte tělo, uvolněte mysl a potěšte své smysly. Kde? Vsaďte na Zanzibar… Užijete si vyhřátý Indický oceán a jeho korálové království. Podráždíte svůj čich vůněmi ostrovního koření a odhalíte taje jeho pěstování. Poznáte život tropického pralesa. Ochutnáte mořské speciality i lahodné drinky. Dopřejte si odpočinek a nové zážitky – objevte ráj Zanzibaru bez davů turistů!

Relax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU (letecky z Prahy)

Představte si… tropické pláže pobřeží Karibského moře, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura Vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

64990 Kč

Termín zájezdu
16.03.2022 – 26.03.2022
11 dní / 10 nocí

Destinace
Kostarika, San Jose

Ubytování
3* hotel v Puerto Viejo

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy podle letového řádu. Přílet na Kostariku do San José a přesun do hotelu, kde se ubytujeme a strávíme zde první noc pobytu.

2. den
Čeká nás přejezd horskou krajinou s pastvinami a fascinujícími výhledy až do městečka La Fortuna pod sopkou Arenal. Poté procházka národním parkem a koupání v termální řece.
První část naší výpravy bude patřit poznávání přírodních krás Kostariky. Během dopoledne nás čeká seznámení s malebnou zelenou krajinou vulkanického podhůří, jíž dojedeme k aktivnímu vulkánu Arenal. Cestou poznáme rozmanitou tropickou vegetaci i její obyvatele, opice či tukany. Užijeme si příjemnou procházku národním parkem i koupání v horkých zřídlech.
Po příjezdu do městečka La Fortuna vyrazíme za krásami nedotčené přírody přímo pod sopku Arenal. Sopka je sice činná, ale od roku 2010 dochází jen k občasným únikům plynu. Její fotogenický dokonalý kužel je ikonou Kostariky.
Po procházce parkem a ulovení té nejlepší fotky celého vulkánu si na vlastní kůži vyzkoušíme koupání v přírodních termálních pramenech.
Den zakončíme skvělým gurmánským zážitkem v restauraci s tradičními místními pokrmy.

3. den
Dnes objevíme, co skrývají národní parky Río Celeste a Caño Negro. Budeme obdivovat ikonické vodopády, pestrobarevné motýly i další obyvatele tropické džungle.
Už se jistě nemůžete dočkat dalšího setkání s divokými obyvateli tropického pralesa. Vyrazíme brzy ráno, abychom měli půvaby národního parku Río Celeste jen pro sebe.
Prozkoumáme „Blankytnou řeku“ od ikonického vodopádu, jenž zdobí obálky všech průvodců, až po místo jejího vzniku, kde se dva potůčky, pramenící pod sopkami, spojují a díky alchymii různých minerálů tvoří neskutečnou modrou barvu vody.
Po cestě nás bude doprovázet zpěv roztodivných druhů ptáků, třpyt křídel pestrobarevných motýlů a při troše štěstí zahlédneme i nosála nebo mývala. Naskytne se nám také vyhlídka na sopky Tenorio a Montezuma, jejichž vrcholky se často koupou v cárech tropické mlhy.
Po tomto neopakovatelném zážitku odpoledne přejedeme do NP Caño Negro, což je jeden z nejvýznamnějších mokřadů na světě poblíž hranic s Nikaraguou, a přespíme přímo v srdci tropické džungle.

4. den
Milovníci přírody si přijdou na své… Vyrazíme na plavbu deštným pralesem po řece Frío v parku Caño Negro. Odpoledne se přesuneme do Karibiku, kde si vychutnáme bílé pláže s kokosovými palmami.
Dnes je pro nás připravena vyjížďka na lodi po řece Frío. V této odlehlé části země je příroda opravdu na dosah ruky. Pozorování nepřeberného množství živočichů přímo z vodní hladiny bude nezapomenutelným zážitkem.
Zkušený domorodý průvodce se postará o to, abychom nepřehlédli ledňáčky, barevné volavky, leguány či bazilišky. Na březích zahlédneme číhající kajmany nebo odpočívající želvy. Podaří se nám spatřit i lenochody nebo plachého jaguára? Zabalte si repelent a vyrážíme!
Odpoledne nás pak čeká přejezd z hor na karibské pobřeží kolem největšího přístavu Kostariky Limón, odkud se transportují banány, ananasy, káva a jiné produkty do celého světa.
Podél banánových plantáží a kokosových hájů se dostaneme až téměř k panamské hranici do oblasti Puerto Viejo de Talamanca. Poté bude následovat ubytování a první koupání v teplých vodách Karibiku.

5. den
Lenošení na pláži, ochutnávka vyhlášené kávy, míchaných nápojů i ovocných freshů. Dopřejte si sladké nicnedělání a bezstarostnou idylku… Nebo už se vám sbíhají sliny na čokoládu?
Celý den strávíme u moře. Osvěžit se můžeme nejen koupáním, ale také lahodným koktejlem z čerstvého ovoce nebo míchaným drinkem. Na své si přijdou i milovníci kávy, která je na Kostarice důležitým vývozním artiklem. Pěstuje se zde pouze káva druhu arabica, která se připravuje pomocí tradičního překapávače chorreador. Zkrátka kostarické Pura Vida!
Odpoledne je pro zájemce připravena fakultativní exkurze na kakaovou plantáž, kde se dozvíte vše o pěstování kakaa a výrobě té nejkvalitnější čokolády včetně bohaté degustace.
Po setmění je dokonalá příležitost přesunout se z pláže do nedalekého, právě se po dlouhé odpolední siestě probouzejícího městečka Puerto Viejo de Talamanca a prozkoumat jeho plážové bary, stánky s ovocem či obchůdky se suvenýry a místním uměním.

6. den
Koupání u karibských pláží, v tropickém ráji plném surfařů a barů s exotickými koktejly. Pro zájemce je připravena návštěva unikátní záchranné stanice pro tropické živočichy.
Pohodová atmosféra tohoto kousku Karibiku vás dostane. Můžete si plnými doušky vychutnávat zasloužený odpočinek na bělostné pláži, relaxovat s koktejlem v ruce, pozorovat letky pelikánů na lovu ryb či opičí rodinky putující v korunách stromů přímo nad vámi.
A pokud vás vždy lákal surfing, ale zatím jste neměli možnost ho vyzkoušet, nyní máte ideální příležitost. Říká se totiž, že Kostarika je třetí nejlepší světovou destinací na surfování.
Pokud vás naše „domácí“ pláž omrzí, není nic jednoduššího než to udělat jako místní a na kole prozkoumat okolí. Třeba se vydat na vyhlášenou azurovou pláž Manzanillo v nejzazší kostarické vesnici, kde končí silnice a začínají neprůchodné pralesy sahající až do Panamy.
Pro milovníky zvířat je připravena fakultativní návštěva Jaguar Rescue Center, záchranné stanice pro zraněná a nalezená divoká zvířata. V doprovodu místních dobrovolníků se tak osobně seznámíte s roztomilými lenochody a hravými opičími mláďaty, ale také proniknete do světa obávaných, ač ne vždy nebezpečných hadů.

7. den
Celý den si budeme užívat slunce, rozpáleného písku a vodního osvěžení s příchutí mořské soli. Dobrodružné povahy se mohou ponořit do tajuplného světa oceánu na fakultativním výletě do NP Cahuita.
Odpočinkový den je opět tady. Načerpáme energii a doplníme vitamín D.
Novou sílu dodá i aktivní odpočinek. Pro zájemce je zde fakultativní výlet do NP Cahuita. Čeká nás procházka pralesem podél korálových pláží plných roztomilých krabů a mušlí, setkání s opicemi malpami kapucínskými, které budou zaručeně chtít prozkoumat obsah vašeho batohu, vřešťany, mývaly či lenochody.
Na mysu Punta Cahuita, asi v polovině trasy, budou mít zájemci možnost prozkoumat podvodní život největšího lokálního korálového útesu na hodinové vyjížďce v loďce se zkušeným instruktorem.
Na zpáteční cestě nás čeká koupání a průchod pobřežním karibským pralesem po soustavě dřevěných lávek.

8. den
Rozloučíme se s pobřežím Karibiku a přejedeme zpět do Centrálního údolí. Prohlédneme si hlavní město San José s jeho historickými skvosty a při společné večeři ochutnáme zdejší kuchyni.
A je tady poslední možnost přivstat si na východ slunce na pláži a vykoupat se v teplém Karibiku. Po snídani vyrážíme zpět do vnitrozemí a odpoledne prozkoumáme centrum kostarické metropole San José.
Čeká nás procházka kolem historické budovy Hlavní pošty ke katedrále a Národnímu divadlu. Rušnou nákupní promenádou, kde se budete moci zásobit dárky na cestu domů, přejdeme do čínské čtvrti k Národnímu muzeu a nejstarší části města s historickým Prezidentským palácem.
Večer společně ochutnáme místní speciality v tradiční restauraci.

9. den
Poslední den bude patřit kávě, které se nejlépe daří právě na svazích Centrálního údolí. A nebude samozřejmě chybět ani kávová ochutnávka.
Jak vypadá kávová plantáž? Jaká se pěstuje v Kostarice káva a jak se zpracovává? Odpovědi dostaneme na dnešní exkurzi u největšího producenta kostarické kávy Café Britt.
Na celodenní výpravě se necháme poučit o všem, co s kávou souvisí, odhalíme tajemství jejího pěstování tradiční metodou a ochutnáme ty nejlepší místní vzorky přímo u jejího zdroje – na kávové plantáži. A k dobrému moku nebude chybět ani přísun dobrého jídla.

10. den
Podle času odletu přesun na letiště a cesta zpět do ČR.

11. den
Přílet do Prahy, dle letového řádu.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – San José a zpět včetně letištních tax (s přestupem)kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
doprava z letiště na ubytování a zpět
doprava dle programu zájezdu (mimo fakultativní výlety)
9x ubytování
9x polopenze

V ceně zájezdu není zahrnuto
fakultativní výlety (s průvodkyní) – exkurze na kakaovou plantáž: 32 USD, návštěva Jaguar Rescue Center: 22 USD, výlet do NP Cahuita: vstupné do NP dobrovolné
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 000 Kč


Eurovíkendy

To nejlepší z Filipín + RÝŽOVÉ TERASY + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SVĚTA (letecky z Prahy)

Připraveni na cestu do ráje? Nedotčená příroda, horké prameny, nekonečné bílé pláže, skrytá místa… Objevíte nejstarší filipínský chrám i luxusní čtvrť Manily. Projdete se světem rýžových teras v Batadu či Banaue. Osvěžíte se u Bokongských vodopádů. Odhajíte tajemství Údolí ozvěn i Čokoládových hor. Zažijete jeskynní dobrodružství, zasloužený odpočinek na Alona Beach a skutečný život Filipínců. Vsaďte na dokonalé exotické zážitky – prožijte Filipíny naplno!

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Navíc zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy za skvělé ceny. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

TOP nákupy v Londýně: Kde se nejlépe obléknete, najíte nebo pořídíte dárky?

Chcete nakupovat tam, kde britská královna? Pak nemůžete opominout jeden z nejslavnějších obchodních domů světa – Harrods, ale i spoustu jiných míst, kde se vám bude nakupovat opravdu královsky.

Safari: Na korbě džípu dominikánským venkovem

Na korbě různě barevných džípů se můžete vydat za každodenním životem Dominikánců. Podíváme se, jak a kde se učí děti, naučíme se balit pověstné doutníky a zabrousíme i na koníčky na venkov.

Nepropásněte – Dominikánská republika

Nepropásněte - Dominikánská republika celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového, objevit...

Santo Domingo: místo, kde spával syn Kryštofa Kolumba

Santo Domingo je zajímavé město v Dominikánské republice, které byste neměli minout. Uvidíte dům Diega, syna Kryštofa Kolumba, nebo nádhernou krápníkovou jeskyni.

Williamsburg: Tak trochu jiný New York

Williamsburg: Tak trochu jiný New York Williamsburg je místem pro opravdové fajnšmekry. Patříte-li mezi cestovatele, kteří spíše než vidět chtějí...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první ruky… Poznáte Cejlon jako nikdo jiný, náš průvodce vám ukáže utajená místa a navíc zrelaxujete v luxusním resortu tropického ráje. Zhlédnete národní parky Horton Plains a Minneriya, úchvatné buddhistické chrámy i největší město Kolombo, užijete si projížďku džípy mezi stády divokých slonů a průzračné moře. Objevujte pravou exotiku Srí Lanky a Malediv jako cestovatel!

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Prahy)

Poznávat, objevovat, zažít… Cestování je vášeň. Máte to stejně? Tak začněte balit… Náš průvodce vám ukáže fascinující zemi zázraků jako nikdo jiný. Vykoupete se v Mrtvém i Rudém moři, v nabatejské Petře či Jeruzalémě nedáte fotoaparáty z ruky, navštívíte pevnost Masada uprostřed pouště a… Dopřejte si konečně nevšední zážitky a poznejte Izrael a Jordánsko jako cestovatel!

To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp (letecky z Prahy)

Kouzelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Belgie. Navštívíte „hlavní město Evropy“ Brusel, Antverpy Paula Rubense, v úchvatném středověkém Bruggy ochutnáte pravou belgickou čokoládou a projedete se po říčním kanálu. Nevynecháte ani pivařský Gent a košt belgického piva. Poznejte s námi nejkrásnější belgická města!

To nejlepší z Říma (letecky z Ostravy – Krakova)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Říma. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, v muzeích Vatikánu odhalíte kumšt italských umělců a zastavíte se u proslulé fontány di Trevi. Zájezd je ideální pro všechny bez rozdílu věku. Poznejte s námi věčné město, jehož historie je zárodkem celé naší evropské kultury!

To nejlepší z Paříže + VINICE V CHAMPAGNE + REMEŠ (letecky z Prahy)

Připraveni ochutnat Francii? Vyrážíme do Paříže a do kraje pravého šampaňského… Během prodlouženého víkendu objevíte s naším průvodcem největší zajímavosti Paříže v nádherných podzimních barvách, ve vinném sklípku v Champagne ochutnáte nápoj hodný králů a v Remeši vás uchvátí jedinečná katedrála. Nalaďte se na zážitky s chutí Francie a prožijte Paříž i Remeš jako nikdo jiný!

To nejlepší z Liverpoolu + BEATLEWEEK (letecky z Prahy)

Nejslavnější britská kapela, proslulá zaoceánská loď, unikátní doky… Připraveni? Vydáte se po stopách Beatles, užijete si tajemnou filmovou atmosféru Albertových doků a na své si přijdou i fanoušci Titanicu. A to není vše! Ochutnáte anglické pivo v klubu The Cavern, projdete se po Mathew Street a vychutnáte si jedinečný festival. Objevte Liverpool z první ruky a zažijte Beatleweek!

Anglie a Wales pro rodiče a děti + PLAVBA LODÍ PO AKVADUKTU (letecky z Prahy)

Tajemné příběhy, městečka jako z pohádky, sladké pokušení… Británie pro malé a velké cestovatele z první ruky. Prozkoumáte skrytá zákoutí Birminghamu. Zažijete plavbu po nejdelším akvaduktu. Prohlédnete si Shakespearův rodný dům ve Stratfordu. Odhalíte historii proslulé čokolády i město duchů Chester. Prožijte s dětmi dobrodružství na půdě Anglie a Walesu – s průvodcem, který se vyzná!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Edinburghu. Druhé největší skotské město vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami i sídlo královny Holyrood Palace. Vydejte se s námi na cestu skotskou historií a poznejte Edinburgh!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Ostravy – Krakova)

Skotská historie z první ruky – zážitek, na který se nezapomíná. Se zkušeným průvodcem objevíte největší zajímavosti Edinburghu, odhalíte tajemství Rosslynské kaple, navštívíte univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami a navíc se vydáte po stopách skotské královny do jejího sídla Holyrood Palace. Připravte se na výpravu skotskou minulostí a prožijte živoucí atmosféru Edinburghu!

Lázně a wellness

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Navíc zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy za skvělé ceny. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!