poznávací zájezdexotickéRelax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ...

Relax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU (letecky z Prahy) 30.11.2022 – 10.12.2022

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Egypta + VÝLETNÍ PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ (letecky z Prahy) 12.01.2023 – 23.01.2023

Po stopách faraonů, po proudu nejdelší řeky i za relaxem pod africkým sluncem. Vyrazíte k pyramidám v Gíze. Na Káhiru se rozhlédnete z Citadely a prozkoumáte největší arabskou tržnici. Zjistíte vše o papyrusu. Navštívíte Údolí králů a nejzachovalejší chrám. Zažijete plavbu po Nilu i projížďku felúkou a vychutnáte si odpočinkový luxus v Hurghadě. Poznávejte nová místa, poznávejte Egypt!

Relax na plážích Dominikánské republiky + PRAVÝ ŽIVOT OSTROVANŮ + SILVESTR (letecky z Prahy) 28.12.2022 – 06.01.2023

Silvestr s vůní exotiky? Míříme do Karibiku… na nová místa a nejkrásnější pláže. Nahlédnete do života místních. Zjistíte, jak se vyrábí doutníky, pěstuje kakao i tropické ovoce. Můžete objevit skryté perly na Samaná, ostrov Saona či tajemnou jeskyni v rezervaci v Santo Domingu. Zažijete romantiku s příchutí Bacardi i půlnoční ohňostroj. Dopřejte si odpočinek a oslavte nový rok v Dominikáně!

Relax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU (letecky z Prahy) 30.11.2022 – 10.12.2022

Představte si… tropické pláže pobřeží Karibského moře, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura Vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

Relax na plážích Mexika + TAJEMSTVÍ MAYŮ + YUCATÁNSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 08.12.2022 – 18.12.2022

Jemný pudrový písek, kokosové palmy, tyrkysové moře, tequila, tradiční tacos… Mexické pláže a nové zážitky čekají. Vydáte se po stopách Mayů do Chichén Itzá a Tulumu, poznáte život v mayské vesnici a očistné rituální obřady. Ochutnáte yucatanskou kuchyni i pravou tequilu. Probádáte ostrov Isla Mujeres i podmořský korálový svět. Prožijte odpočinek pod karibským sluncem Yucatánu!  

Relax na plážích Kostariky + NÁRODNÍ PARKY + TERMÁLNÍ KOUPEL U VULKÁNU (letecky z Prahy)

Představte si… tropické pláže pobřeží Karibského moře, čerstvě pražená arabica a šťavnaté cizokrajné ovoce. Kostarika je ta správná volba. Užijete si zámořskou pohodu, objevíte kouzlo surfování i svět pod hladinou. Můžete poznávat domorodý život, tajemný deštný prales nebo se vykoupat v sopečných pramenech. Zažijte „Pura Vida“ – vsaďte na perfektní odpočinek na Kostarice!

67990 Kč

Termín zájezdu
30.11.2022 – 10.12.2022
11 dní / 9 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Kostarika, San Jose

Ubytování
3* hotel v Puerto Viejo

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy podle letového řádu. Přílet na Kostariku do San José a přesun do hotelu, kde se ubytujeme a strávíme zde první noc pobytu.

2. den
Čeká nás přejezd horskou krajinou s pastvinami a fascinujícími výhledy až do městečka La Fortuna pod sopkou Arenal. Poté procházka národním parkem a koupání v termální řece.
První část naší výpravy bude patřit poznávání přírodních krás Kostariky. Během dopoledne nás čeká seznámení s malebnou zelenou krajinou vulkanického podhůří, jíž dojedeme k aktivnímu vulkánu Arenal. Cestou poznáme rozmanitou tropickou vegetaci i její obyvatele, opice či tukany. Užijeme si příjemnou procházku národním parkem i koupání v horkých zřídlech.
Po příjezdu do městečka La Fortuna vyrazíme za krásami nedotčené přírody přímo pod sopku Arenal. Sopka je sice činná, ale od roku 2010 dochází jen k občasným únikům plynu. Její fotogenický dokonalý kužel je ikonou Kostariky.
Po procházce parkem a ulovení té nejlepší fotky celého vulkánu si na vlastní kůži vyzkoušíme koupání v přírodních termálních pramenech.
Den zakončíme skvělým gurmánským zážitkem v restauraci s tradičními místními pokrmy.

3. den
Dnes objevíme, co skrývají národní parky Río Celeste a Caño Negro. Budeme obdivovat ikonické vodopády, pestrobarevné motýly i další obyvatele tropické džungle.
Už se jistě nemůžete dočkat dalšího setkání s divokými obyvateli tropického pralesa. Vyrazíme brzy ráno, abychom měli půvaby národního parku Río Celeste jen pro sebe.
Prozkoumáme „Blankytnou řeku“ od ikonického vodopádu, jenž zdobí obálky všech průvodců, až po místo jejího vzniku, kde se dva potůčky, pramenící pod sopkami, spojují a díky alchymii různých minerálů tvoří neskutečnou modrou barvu vody.
Po cestě nás bude doprovázet zpěv roztodivných druhů ptáků, třpyt křídel pestrobarevných motýlů a při troše štěstí zahlédneme i nosála nebo mývala. Naskytne se nám také vyhlídka na sopky Tenorio a Montezuma, jejichž vrcholky se často koupou v cárech tropické mlhy.
Po tomto neopakovatelném zážitku odpoledne přejedeme do NP Caño Negro, což je jeden z nejvýznamnějších mokřadů na světě poblíž hranic s Nikaraguou, a přespíme přímo v srdci tropické džungle.

4. den
Milovníci přírody si přijdou na své… Vyrazíme na plavbu deštným pralesem po řece Frío v parku Caño Negro. Odpoledne se přesuneme do Karibiku, kde si vychutnáme bílé pláže s kokosovými palmami.
Dnes je pro nás připravena vyjížďka na lodi po řece Frío. V této odlehlé části země je příroda opravdu na dosah ruky. Pozorování nepřeberného množství živočichů přímo z vodní hladiny bude nezapomenutelným zážitkem.
Zkušený domorodý průvodce se postará o to, abychom nepřehlédli ledňáčky, barevné volavky, leguány či bazilišky. Na březích zahlédneme číhající kajmany nebo odpočívající želvy. Podaří se nám spatřit i lenochody nebo plachého jaguára? Zabalte si repelent a vyrážíme!
Odpoledne nás pak čeká přejezd z hor na karibské pobřeží kolem největšího přístavu Kostariky Limón, odkud se transportují banány, ananasy, káva a jiné produkty do celého světa.
Podél banánových plantáží a kokosových hájů se dostaneme až téměř k panamské hranici do oblasti Puerto Viejo de Talamanca. Poté bude následovat ubytování a první koupání v teplých vodách Karibiku.

5. den
Lenošení na pláži, ochutnávka vyhlášené kávy, míchaných nápojů i ovocných freshů. Dopřejte si sladké nicnedělání a bezstarostnou idylku… Nebo už se vám sbíhají sliny na čokoládu?
Celý den strávíme u moře. Osvěžit se můžeme nejen koupáním, ale také lahodným koktejlem z čerstvého ovoce nebo míchaným drinkem. Na své si přijdou i milovníci kávy, která je na Kostarice důležitým vývozním artiklem. Pěstuje se zde pouze káva druhu arabica, která se připravuje pomocí tradičního překapávače chorreador. Zkrátka kostarické Pura Vida!
Odpoledne je pro zájemce připravena fakultativní exkurze na kakaovou plantáž, kde se dozvíte vše o pěstování kakaa a výrobě té nejkvalitnější čokolády včetně bohaté degustace.
Po setmění je dokonalá příležitost přesunout se z pláže do nedalekého, právě se po dlouhé odpolední siestě probouzejícího městečka Puerto Viejo de Talamanca a prozkoumat jeho plážové bary, stánky s ovocem či obchůdky se suvenýry a místním uměním.

6. den
Koupání u karibských pláží, v tropickém ráji plném surfařů a barů s exotickými koktejly. Pro zájemce je připravena návštěva unikátní záchranné stanice pro tropické živočichy.
Pohodová atmosféra tohoto kousku Karibiku vás dostane. Můžete si plnými doušky vychutnávat zasloužený odpočinek na bělostné pláži, relaxovat s koktejlem v ruce, pozorovat letky pelikánů na lovu ryb či opičí rodinky putující v korunách stromů přímo nad vámi.
A pokud vás vždy lákal surfing, ale zatím jste neměli možnost ho vyzkoušet, nyní máte ideální příležitost. Říká se totiž, že Kostarika je třetí nejlepší světovou destinací na surfování.
Pokud vás naše „domácí“ pláž omrzí, není nic jednoduššího než to udělat jako místní a na kole prozkoumat okolí. Třeba se vydat na vyhlášenou azurovou pláž Manzanillo v nejzazší kostarické vesnici, kde končí silnice a začínají neprůchodné pralesy sahající až do Panamy.
Pro milovníky zvířat je připravena fakultativní návštěva Jaguar Rescue Center, záchranné stanice pro zraněná a nalezená divoká zvířata. V doprovodu místních dobrovolníků se tak osobně seznámíte s roztomilými lenochody a hravými opičími mláďaty, ale také proniknete do světa obávaných, ač ne vždy nebezpečných hadů.

7. den
Celý den si budeme užívat slunce, rozpáleného písku a vodního osvěžení s příchutí mořské soli. Dobrodružné povahy se mohou ponořit do tajuplného světa oceánu na fakultativním výletě do NP Cahuita.
Odpočinkový den je opět tady. Načerpáme energii a doplníme vitamín D.
Novou sílu dodá i aktivní odpočinek. Pro zájemce je zde fakultativní výlet do NP Cahuita. Čeká nás procházka pralesem podél korálových pláží plných roztomilých krabů a mušlí, setkání s opicemi malpami kapucínskými, které budou zaručeně chtít prozkoumat obsah vašeho batohu, vřešťany, mývaly či lenochody.
Na mysu Punta Cahuita, asi v polovině trasy, budou mít zájemci možnost prozkoumat podvodní život největšího lokálního korálového útesu na hodinové vyjížďce v loďce se zkušeným instruktorem.
Na zpáteční cestě nás čeká koupání a průchod pobřežním karibským pralesem po soustavě dřevěných lávek.

8. den
Rozloučíme se s pobřežím Karibiku a přejedeme zpět do Centrálního údolí. Prohlédneme si hlavní město San José s jeho historickými skvosty a při společné večeři ochutnáme zdejší kuchyni.
A je tady poslední možnost přivstat si na východ slunce na pláži a vykoupat se v teplém Karibiku. Po snídani vyrážíme zpět do vnitrozemí a odpoledne prozkoumáme centrum kostarické metropole San José.
Čeká nás procházka kolem historické budovy Hlavní pošty ke katedrále a Národnímu divadlu. Rušnou nákupní promenádou, kde se budete moci zásobit dárky na cestu domů, přejdeme do čínské čtvrti k Národnímu muzeu a nejstarší části města s historickým Prezidentským palácem.
Večer společně ochutnáme místní speciality v tradiční restauraci.

9. den
Poslední den bude patřit kávě, které se nejlépe daří právě na svazích Centrálního údolí. A nebude samozřejmě chybět ani kávová ochutnávka.
Jak vypadá kávová plantáž? Jaká se pěstuje v Kostarice káva a jak se zpracovává? Odpovědi dostaneme na dnešní exkurzi u největšího producenta kostarické kávy Café Britt.
Na celodenní výpravě se necháme poučit o všem, co s kávou souvisí, odhalíme tajemství jejího pěstování tradiční metodou a ochutnáme ty nejlepší místní vzorky přímo u jejího zdroje – na kávové plantáži. A k dobrému moku nebude chybět ani přísun dobrého jídla.

10. den
Podle času odletu přesun na letiště a cesta zpět do ČR.

11. den
Přílet do Prahy, dle letového řádu.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo jde na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do podpalubí)

  • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
  • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
  • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – San José a zpět včetně letištních tax (s přestupem)kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
doprava z letiště na ubytování a zpět
doprava dle programu zájezdu (mimo fakultativní výlety)
9x ubytování
9x polopenze

V ceně zájezdu není zahrnuto
fakultativní výlety (s průvodkyní) – exkurze na kakaovou plantáž: 32 USD, návštěva Jaguar Rescue Center: 22 USD, výlet do NP Cahuita: vstupné do NP dobrovolné
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 000 Kč


Eurovíkendy

To nejlepší z Neapole + POMPEJE + CAPRI (letecky z Prahy) 25.05.2023 – 29.05.2023

Za zážitky k Neapolskému zálivu… Vidět Neapol a zemřít – projdete se starobylým městem pod Vesuvem, které vás dostane svou architekturou i atmosférou. Od kráteru se rozhlédnete na celý záliv. Prozkoumáte Pompeje pohřbené do popela. Prohlédnete si Augustovy zahrady na Capri a ochutnáte skvělé limoncello. Vydejte se s na divoký jih Itálie a poznávejte skvosty Středomoří!

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Ostravy – Krakova) 07.06.2023 – 12.06.2023

Tajuplné příběhy, nejtajemnější jezero světa, slavná historie… Kde? Jedině ve Skotsku! Náš průvodce se vyzná lépe než místní a ukáže vám i místa, kam se ostatní nedostanou. Společně objevíte skotské zajímavosti, navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, palác Scone i legendární Loch ness. A Edinburgh vás dostane svou atmosférou. Cestujte mazaně a prožijte s námi Skotsko na vlastní kůži!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Ostravy – Krakova) 12.07.2023 – 16.07.2023

Skotská historie z první ruky – zážitek, na který se nezapomíná. Se zkušeným průvodcem objevíte největší zajímavosti Edinburghu, odhalíte tajemství Rosslynské kaple, navštívíte univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami a navíc se vydáte po stopách skotské královny do jejího sídla Holyrood Palace. Připravte se na výpravu skotskou minulostí a prožijte živoucí atmosféru Edinburghu!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

Má nejsladší Barcelona aneb Putování po slavných barcelonských pastisseriích (rozuměj cukrárnách)

Úžasné cukrárny, kterým tady říkají passtiserie, najdete v Barceloně na každém rohu. průvodkyně Markéta Petrlíková ale na vlastní ústa oschutnávala a vybírala ty nejlepší z nejlepších. Tady je top desítky míst v Barceloně, kde můžete s chutí mlsat!

10 důvodů, proč navštívit Gruzii: kavkazské vrcholy, lahodné chinkali, cestování za hubičku a skvělí lidé

Gruzie je země, kterou na sezamu wish listů posouváme dál a dál. Existuje ale řada dobrých důvodů, proč by v něm naopak měla poposkočit na první příčku.

Z Lanzarote na skok na Fuerteventuru: Naskočte na trajekt a plujte za snovými výhledy, písečnými dunami i gastronomií

Ostrov Fuerteventura je vyhlášený svými překrásnými plážemi, ale má co nabídnout i cestovatelům, které spíše než válení zajímá historie a nádherně klenutá krajina.

Mdina: neodolatelné „Tiché město“ bylo sídlem maltské aristokracie

Mdina kdysi bývala letoviskem pro maltskou aristokracii. Dnes se je to klidné město, kterému se přezdívá Tiché město.

Nepropásněte – Dominikánská republika

Nepropásněte - Dominikánská republika celý článek si můžete přečíst ZDE Nemáte rádi stereotypní a masové dovolené? Chcete poznat něco nového, objevit...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + LOUVRE (letecky z Prahy) 19.10.2022 – 23.10.2022

Nezapomenutelný zážitek ze zájezdu s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže, navštívíte nejslavnější zámek ve Versailles a strávíte jedinečné odpoledne v Louvru. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž a užijete si večerní plavbu po Seině. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie, umění, gurmánských pochutin, módy a poznejte Paříž!

To nejlepší z Paříže nejen pro 55+ a VERSAILLES (letecky z Prahy) 13.10.2022 – 16.10.2022

Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí!  

To nejlepší z Paříže nejen pro 55+ a VERSAILLES (letecky z Ostravy – Krakova) 20.04.2023 – 23.04.2023

Pohodový eurovíkend nejen pro starší 55 let, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže i zámku ve Versailles. Náš zkušený průvodce s vámi bude od odletu do návratu a zařídí vše potřebné. V klidném tempu si vychutnáte romantiku francouzské metropole a užijete si všech výhod, které nabízí. Poznejte Paříž jako místní – autenticky a bez starostí!  

Paříž pro rodiče a děti + DISNEYLAND (letecky z Prahy) 13.10.2022 – 16.10.2022

Pohádkové dobrodružství pro malé i velké? Máme! A navíc přidáme malého cestovatele Vašíka, který vás provede světem dětské fantazie i nejslavnějšími památkami Paříže. Nevynecháte proslulou Eiffelovu věž, projdete se po bulváru Champs Elysées a prožijete den v největším zábavním centru Evropy – Disneylandu. Vraťte se na chvíli do dětských let a prožijte Paříž!

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES (letecky z Prahy) 06.10.2022 – 09.10.2022

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže, a navštívíte nejslavnější zámek ve Versailles. Paříž jako na dlani si vychutnáte z Eiffelovy věže a můžete si užít večerní plavbu po Seině. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie, umění, gurmánských pochutin, módy i vůně parfémů a poznejte Paříž!

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 25.07.2023 – 01.08.2023

Pohoda na vlnách Andalusie… Zrelaxujete tělo i mysl na krásných plážích nebo v arabských lázních. Do maurské historie se ponoříte v pevnosti Gibralfaro. Vyzkoušíte lahůdky ze slavné tržnice i víno Málaga. Můžete si vyrobit čokoládové trufas a připravit sardinky na špejli. Projdete se uličkami vesničky Mijas a dáte si sangrii i tapas. Bavte se jako Španělé a odpočívejte pod andaluským sluncem!

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Prahy) 17.05.2023 – 22.05.2023

Skotské putování začíná… Připravte se na koktejl historie, příběhů, přírodních krás i záhad. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, nahlédnete do paláce Scone a projdete se jeho zahradami. Vyrazíte k netajemnějšímu jezeru světa. V Edinburghu se projdete po Královské míli a ochutnáte pravou whisky. Zažijte na vlastní kůži Skotsko a poznávejte hrdý Edinburgh – jako nikdo jiný!

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy) 31.05.2023 – 05.06.2023

Prodloužený víkend s průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Edinburghu, skotské přírody i historie. Navštívíte Holyrood Palace i Edinburský hrad. Vypravíte se do přímořského města St. Andrews a k paláci Scone. Zhlédnete Rosslynskou kapli i jedinečnou památku UNESCO Hadriánův val. Pojeďte s námi za historickými poklady Skotska a zažijte Edinburgh! 

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy) 21.06.2023 – 25.06.2023

Tajemná historie královského sídla, kosmopolitní metropole, malebný skotský venkov… Jdeme na to! Rozhlédnete se na Edinburgh z Calton Hill, projdete se v zahradách paláce Scone a nahlédnete do života skotské královny. Vyrazíte k Rosslynské kapli a poznáte i krásy skotského venkova v přímořském St. Andrews. Vezměte si pár dní volna a dobijte energii ve Skotsku! 

Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ (letecky z Prahy) 14.09.2022 – 18.09.2022

Londýn, jak jste ho dosud nezažili… Nechte se vtáhnout příběhy jedné z nejslavnějších královských dynastií. Navštívíte oblíbené Jindřichovo sídlo Hampton Court, vyrazíte do Windsoru a odhalíte utajenou krásu hradu Hever. V Londýně se vydáte po panovnických stopách na Greenwich, parkem St. James i k proslulému Toweru. Objevujte tudorovskou Anglii a poznávejte Londýn jako cestovatel! 

Lázně a wellness

To nejlepší z Galicie + SANTIAGO DE COMPOSTELA + PŘÍRODNÍ HORKÉ LÁZNĚ 15.09.2022 – 19.09.2022

Divoké pobřeží, město poutníků a „babylón národů“, skryté poklady přírody vnitrozemí, výprava až na konec světa… Nahlédnete do katedrály sv. Jakuba, projdete se parkem Alameda a zákoutími Santiaga de Compostela. Vyrazíte k vodopádům Ézaro i k mysu Fisterra. Navštívíte barokní sídlo Pazo da Oca a osvěžíte se v termálech v Ourense. Dopřejte si maxipožitek z dovolené v Galicii!

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Prahy) 05.11.2022 – 06.11.2022

Maďarská atmosféra živě, kulinářské speciality, vyhlášené termály… Kde? Míříme do metropole na Dunaji. Objevíte utajená zákoutí Budína i Pešti, projdete se nejkrásnější ulicí Váci a vychutnáte si výhledy z Rybářské bašty. Nevynecháte impozantní parlement, místní tržnici i horkou koupel v proslulých lázních. Nechte se vtáhnout městem habsburské pompéznosti a prožijte Budapešť z první ruky!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 07.11.2022 – 19.11.2022

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!