ŠpanělskoCádizRelax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA...

Relax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA NÁRODNÍM PARKEM (letecky z Prahy) 04.06.2022 – 11.06.2022

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Madeiry + PLAVBA PLACHETNICÍ PŘI ZÁPADU SLUNCE (letecky z Prahy) 01.07.2022 – 08.07.2022

Zážitkový poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírkách, projdete se po divokém pobřeží São Jorge a užijete si kouzelnou plavbu plachetnicí. Vychutnejte si s námi pohodovou ostrovní atmosféru a objevte skryté bohatství úchvatné Madeiry!

To nejlepší z Madeiry + KARNEVAL (letecky z Prahy) 16.02.2023 – 23.02.2023

Madeira ve víru karnevalu… S průvodcem, který se tu vyzná lépe než místní, zažijete nejen tradiční oslavu. Vychutnáte si panenskou přírodu a dechberoucí horská panoramata. Okoštujete vynikající koktejly v Poncha barech, masové špízy i místní rum. Vydáte se mezi vavříny, do Údolí jeptišek či malebné Santany. Nechte se vtáhnout karnevalovou atmosférou a objevujte Madeiru jako pravý cestovatel!

To nejlepší z Madeiry + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PORTO SANTO (letecky z Prahy) 07.10.2022 – 17.10.2022

Připravte se na exotický zážitek s průvodcem, který se vyzná. Objevíte dechberoucí místa Madeiry a odpočinete si na krásné pláži ostrova Porto Santo. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vychutnáte si výhled z Pico do Areeiro i divoký oceán u Porto da Cruz. Nechte se unášet místní ostrovní atmosférou, půvabem nedotčené přírody a užijte si pravé madeirské léto!

To nejlepší z Madeiry + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy) 16.09.2022 – 23.09.2022

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého objevíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Vystoupáte na horu Pico Grande, projdete se vavřínovými lesy a podél levád. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírcích a navštívíte Údolí jeptišek. Dopřejte si kombinaci čarokrásné přírody s turistikou a prožijte Madeiru!

Relax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA NÁRODNÍM PARKEM (letecky z Prahy)

Pestrost Středomoří, nádech arabského světa, flamenco, tapas… Připraveni? Andaluská siesta začíná. Vyzkoušíte rybí speciality, chuť sangrie a sladce opojného sherry. Načerpáte energii na plážích Cádizského zálivu. Můžete se toulat starobylými uličkami, vinnými sklepy i palácem v Seville. A užít si show vášnivého tance či klidnou plavbu národním parkem. Dopřejte si relax na jihu Španělska!

36990 Kč

Termín zájezdu
04.06.2022 – 11.06.2022
8 dní / 7 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Španělsko, Cádiz

Ubytování
3* hotel na plážích Cádizu

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Sevilly a přejezd do hotelu poblíž Cádizu, kde strávíme celý náš pobyt. 
V závislosti na čase příletu, pokud nám to čas dovolí, bude možná krátká procházka v okolí hotelu.

2. den
Společnost nám bude dělat zasloužený odpočinek na prosluněných písečných plážích. Pak prozkoumáme městečko Puerto de Santa María a okoštujeme vyhlášené místní sherry.
Dopřát si vyhřátý písek a pofukování mořského vánku, doplňovat tekutiny a nenechat se rušit povinnostmi, které jste zanechali doma. Siesta na cádizských plážích začíná…
Odpoledne se seznámíme s Puerto de Santa María. Projdeme se uličkami malebného centra a budeme mít možnost navštívit vinné sklepy firmy Osborne – jedné z nejslavnějších značek vyrábějících sherry.
Čeká nás prohlídka sklepů s neodmyslitelnou ochutnávkou tohoto typického místního alkoholického nápoje. Mimo jiné se dozvíte i příběh býků, kteří jsou jako historické billboardy roztroušeny podél silnic po celém Španělsku. 

3. den
Lenošení na pobřeží Costa de la Luz pokračuje i dnes. Se zájemci se vydáme do starobylého Cádizu. Perly historie, krásná pláž, rybí speciality… Poznávejte, ochutnávejte, relaxujte!
Pláže nemusíte opustit ani dnes, jsou tu jenom pro vás. Můžete si nerušeně užívat pohody pláží a plnými doušky vychutnávat atmosféru Cádizského zálivu. Pro ty, kteří touží pobřeží poznat více, je připraven fakultativní výlet do Cádizu.
Město Cádiz s historií sahající až 3 000 let do minulosti leží na úzkém výběžku na pobřeží Costa de la Luz (Pobřeží světla). Je ze tří stran omýváno Atlantickým oceánem a směrem k moři je chráněno hradbami.
Projdeme si společně uličky Starého Města a nevynecháme ani krásnou monumentální barokní katedrálu. Nabízí se také návštěva dvou strážních hradů – Santa Catalina a San Sebastián s majákem. 
Kdo se bude chtít podívat na Cádiz z výšky, může vyšplhat na jednu z věží katedrály, odkud je nádherný výhled na celé město, další možností je navštívit strážní věž Torre Tavira, kde na nás jako překvapení čeká kromě výhledů i tajemná camera obscura. 
Přímo v centru města se nachází slavná pláž La Caleta, a tak můžete odpoledne využít ke koupání ve vlnách Atlantiku, návštěvě místních barů s tapas a jinými lokálními pochoutkami, protože Cádiz je vyhlášený svými specialitami z ryb a mořských plodů (např. La Tapería del Lulu). Navíc město bude v tuto dobu pod vírem karnevalu, jehož atmosféra je působivá. 

4. den
Je opět čas na pohodu a sladké nicnedělání… s vychlazenou sangrií. Dokonalá letní idylka. Na závěr dne se můžete těšit na taneční flamenco show. 
Sluncem zalitá pláž, vychlazená sangria a tyrkysové moře. Relax, jak má být. Budeme si jednoduše vychutnávat dovolenkovou pohodu.
Večer budeme mít možnost navštívit představení flamenca, které se zrodilo právě zde v Andalusii a jeho sláva se později rozšířila po celém Španělsku.

5. den
Užívejte jako Španělé. Pláže zálivu u Cádizu opět čekají. Pro zájemce je připraven gastro výlet do města sherry za odhalením tajů výroby lahodného nápoje i příběhu o jeho názvu.
Odpočinek a španělská mañana nebo pestrý koktejl zážitků a poznávaní nových míst… Čemu dáte přednost dnes?
Se zájemci vyrazíme na fakultativní výlet do města sherry – do Jerezu de la Frontera. Ochutnáme nejslavnější místní alkoholický nápoj Vino de Jerez, jehož jméno Angličané zkomolili na sherry, prohlédneme si vinné sklepy a pronikneme do tajů jeho výroby. A dozvíme se také, proč má Jerez i spousta dalších andaluských měst v přízvisku „de la Frontera“.
Po prohlídce si nenecháme ujít ani zdejší památky. Navštívíme starou maurskou pevnost Alcázar s mohutnými hradbami z 12. století. Prohlédneme si barokní katedrálu a další historické skvosty v centru města. Projdeme se parkem Alameda Vieja, zastavíme se v některém z místních barů a výlet zakončíme jak jinak než sklenkou sherry.
Poté se vrátíme na ubytování. 

6. den
Den jako stvořený pro koupání a slunění. Pokud jste stále naladěni na nové zážitky, doporučujeme návštěvu Sevilly, která mimo jiné ukrývá úchvatné náměstí a jeden z klenotů gotiky.
Dnes nás opět čeká relax na cádizských plážích s vodními radovánkami, nebo pokud máte opět chuť poznávat krásy Andalusie, můžeme se vydat do krásné, barevné a živé Sevilly.
Naší první zastávkou v Seville bude náměstí Plaza España, které je opravdovým klenotem z dob příležitosti Iberoamerické výstavy ve 20. letech minulého století a hlavním dekoračním prvkem jsou tu slavné kachlíky „azujelos“.
Poté se vydáme ke katedrále, která je jednou z největších gotických katedrál v Evropě. Uvnitř se nachází hrobka slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba a mnoho dalších zajímavostí.
Pokud máte rádi pohled z výšky, vyšlápneme si na bývalý minaret, dnes zvonici zvanou Giralda, a pokocháme se výhledem na centrum Sevilly. Nemusíte mít obavy, nahoru nevedou schody, ale rampa, která tu je proto, aby mohl vyjet nahoru jezdec na koni, takže výstup je celkem pohodlný.
Dalším lákadlem v Seville je skvostný královský palác, který je nádhernou ukázkou španělského mudéjarského umění. A kdo dá přednost klidnějšímu programu, může se projet lodí po řece Guadalquivir a obdivovat místní památky z hladiny řeky.
Ve večerních hodinách se vrátíme do hotelu.

7. den
Španělská mañana končí… Poslední chvíle k odpočinku, poznávání utajených zákoutí zálivu nebo fakultativní výlet do národního parku, který prozkoumáme z paluby lodi i pěší procházkou.
Čeká nás poslední den na nádherném arabském pobřeží. Nemusíme dělat nic, jen se nechat unášet vlnami Středozemního moře, vystavit se slunečním paprskům a chytat bronz.
Zájemci se vydají do národního parku Doñana, který se nachází v ústí slavné řeky Guadalquivir.
Dojedeme do městečka Sanlúcar de Barrameda. Tam se nalodíme na loď a z její paluby budeme obdivovat krásy jednoho z nejslavnějších španělských národních parků, který byl v roce 1994 zapsán na seznam památek UNESCO. Vystřídáme řadu kontrastů a ekosystémů: pláže, duny, borové háje, solné bažiny a další.
Po plavbě po řece Guadalquivir se vylodíme v srdci národního parku a vydáme se na procházku parkem, při níž budeme moci pozorovat místní faunu a flóru.
Návrat na ubytování.

8. den
Odlet ze Sevilly v ranních hodinách a návrat zpět do ČR.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
zpáteční letenka Praha – Sevilla s přestupem včetně letištních taxkabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
doprava z letiště na ubytování a zpět
7x ubytování v 3* hotelu
7x polopenze
průvodce po celou dobu

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
vstupné na místě
jízdné
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Eurovíkendy

Hodinářství ve Švýcarsku: fenomén, který zná celý svět, reprezentují květinové hodiny v Ženevě

Hodinářství ve Švýcarsku: fenomén, který zná celý svět, reprezentují...

Jet d´Eau: Sto čtyřicet metrů vysoká fontána jako nejznámější symbol Ženevského jezera

Ženevská riviéra má mnoho krás. Jednou z nich je fontána, kterou tryská ze dna jezera až sto čtyřicet metrů vysoko nad jeho hladinu a láká kolemjdoucí, aby se na chvíli zastavili věnovali jí svou pozornost.

Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy) 04.08.2022 – 09.08.2022

Do světa Harryho Pottera nejen do Londýna? Vsaďte na Skotsko! Objevíte oblíbená místa autorky v Edinburghu, uvidíte viadukt, přes který svištěl Bradavický expres, a naučíte se létat na koštěti. Magické údolí Glen Coe vám učaruje, ochutnáte skotské speciality a možná vyfotíte i tajemnou lochnesskou příšeru. Poznejte dechberoucí krajinu filmových příběhů – prožijte Skotsko, na které se nezapomíná!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

Treking na ostrově Tenerife na vlastní kůži: Chcete si vyčistit hlavu? Tohle je to pravé!

Treking na ostrově Tenerife na vlastní kůži: Chcete si vyčistit hlavu? Tohle je to pravé! Deset zastavení trekového výletu na...

Hodinářství ve Švýcarsku: fenomén, který zná celý svět, reprezentují květinové hodiny v Ženevě

Hodinářství ve Švýcarsku: fenomén, který zná celý svět, reprezentují květinové hodiny v Ženevě Pokud byste měli neomezený rozpočet, jaké hodinky...

Jet d´Eau: Sto čtyřicet metrů vysoká fontána jako nejznámější symbol Ženevského jezera

Ženevská riviéra má mnoho krás. Jednou z nich je fontána, kterou tryská ze dna jezera až sto čtyřicet metrů vysoko nad jeho hladinu a láká kolemjdoucí, aby se na chvíli zastavili věnovali jí svou pozornost.

Ostrov São Miguel: vstupní brána na Azorské ostrovy

Ostrovní tradice, malebná přímořská městečka a zajímavá historie místa, jež po staletí tvořilo námořní most mezi Starým a Novým světem, vás dostanou. A začneme hlavním ostrovem Azor – São Miguel.

Samaná: Za velrybami na sever Dominikánské republiky

Celý rok se pilně pásly na planktonu v arktických vodách, aby měly dost energie na dlouhou svatební cestu. Připluly sem, do zátoky Samaná, kvůli páření. A tak je tu s velkou jistotou potkáte i letos.

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 05.06.2022 – 10.06.2022

Lipari, Vulcano, Panarea, Stromboli… Připraveni na perly Tyrhénského moře? S nadšeným průvodcem objevíte zajímavosti i skrytá místa Liparských ostrovů a Sicílie. Zhlédnete největší katedrálu normanské architektury, chrlící lávovou show či unikátní vulkanické útvary. Projdete se filmovým městečkem Savoca mafiánského Kmotra. Nasajete atmosféru Palerma i Taorminy a ochutnáte sicilskou kuchyni. Dopřejte si cestu rájem a prožijte Sicílii, na kterou se nezapomíná!

To nejlepší z Holandska (autobusem) 04.05.2022 – 08.05.2022

Poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, během kterého objevíte to nejkrásnější ze země tulipánů. Projdete se miniaturním Holandskem i úchvatným skanzenem s větrnými mlýny v Zaanse Schans, budete obdivovat zahradu Evropy Keukenhof a projedete se po amsterodamských kanálech. Připravte se na květinové dobrodružství a vydejte se s námi zažít Holandsko!

To nejlepší z Černé Hory + NÁRODNÍ PARKY + SKADARSKÉ JEZERO (letecky z Prahy) 02.09.2022 – 06.09.2022

Za zážitky, na které se nezapomíná? Vsaďte na Balkán. Vydejte se objevit dechberoucí přírodu, fascinující historii i jedinečné památky. Míříme do Černé Hory… Jako ve středověku se ocitnete v hradbami obehnaném Kotoru. Romantiku si vychutnáte v uličkách půvabného městečka Budva. A v národních parcích Lovćen či Skadarské jezero nedáte foťáky z ruky. Poznávejte s vášní jako cestovatel!

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy) 27.05.2022 – 03.06.2022

Dopřejte si Kanáry – s průvodcem, který se vyzná… Společně se vydáte za krásami ostrovů Tenerife a La Gomera. Užijete si moře a letovisko Puerto de la Cruz. Vydáte se do národního parku se sopkou Pico del Teide, Orotavy i hlavního města Santa Cruz. Projdete se vavřínovými lesy i Kolumbovým městem San Sebastian. Poznávejte Španělsko jako nikdy předtím a prožijte kanárský ostrov Tenerife!

To nejlepší z Porta + PLAVBA ÚDOLÍM VINIC PORTSKÉHO VÍNA (letecky z Prahy) 21.09.2022 – 25.09.2022

Fantastický eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Porta. Navštívíte čtvrť Ribeiru, monumentální dvoupatrový most Ponte de dom Luís I. či křišťálový palác Palácio de Cristal. Projdete si vinné sklepy, ochutnáte slavné portské, zažijete plavbu údolím vinic a vychutnáte si divoké pobřeží Atlantiku. Překročte hranici všednosti a poznejte Porto!

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + OSTROVNÍ VENKOV (letecky z Prahy) 14.06.2022 – 21.06.2022

Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valdemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce!

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Ostravy – Krakova) 31.05.2022 – 05.06.2022

Tajuplné příběhy, nejtajemnější jezero světa, slavná historie… Kde? Jedině ve Skotsku! Náš průvodce se vyzná lépe než místní a ukáže vám i místa, kam se ostatní nedostanou. Společně objevíte skotské zajímavosti, navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, palác Scone i legendární Loch ness. A Edinburgh vás dostane svou atmosférou. Cestujte mazaně a prožijte s námi Skotsko na vlastní kůži!

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy) 14.09.2022 – 18.09.2022

Prodloužený víkend s průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Edinburghu, skotské přírody i historie. Navštívíte Holyrood Palace i Edinburský hrad. Vypravíte se do přímořského města St. Andrews a k paláci Scone. Zhlédnete Rosslynskou kapli i jedinečnou památku UNESCO Hadriánův val. Pojeďte s námi za historickými poklady Skotska a zažijte Edinburgh! 

To nejlepší z Liverpoolu + BEATLEWEEK (letecky z Prahy) 26.08.2022 – 29.08.2022

Nejslavnější britská kapela, proslulá zaoceánská loď, unikátní doky… Připraveni? Vydáte se po stopách Beatles, užijete si tajemnou filmovou atmosféru Albertových doků a na své si přijdou i fanoušci Titanicu. A to není vše! Ochutnáte anglické pivo v klubu The Cavern, projdete se po Mathew Street a vychutnáte si jedinečný festival. Objevte Liverpool z první ruky a zažijte Beatleweek!

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 29.07.2022 – 02.08.2022

Krajina jako z pohádky, středověké hrady, zelené pastviny, malebné vesničky… S průvodcem na slovo vzatým objevíte Anglii, jak jste ji doposud nepoznali. V Oxfordu navštívíte slavnou Christ Church nebo nejmenší anglickou katedrálu. Vyrazíte do Stratfordu i na hrad Warwick. Dáte si pintu anglického piva a užijete si termální lázně. Dopřejte si zážitky pro cestovatele a ochutnejte anglický venkov!

Lázně a wellness

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 29.07.2022 – 02.08.2022

Krajina jako z pohádky, středověké hrady, zelené pastviny, malebné vesničky… S průvodcem na slovo vzatým objevíte Anglii, jak jste ji doposud nepoznali. V Oxfordu navštívíte slavnou Christ Church nebo nejmenší anglickou katedrálu. Vyrazíte do Stratfordu i na hrad Warwick. Dáte si pintu anglického piva a užijete si termální lázně. Dopřejte si zážitky pro cestovatele a ochutnejte anglický venkov!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 07.11.2022 – 19.11.2022

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) 12.10.2022 – 24.10.2022

Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska a na vlastní kůži vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Projdete se úchvatným Tokiem, zhlédnete zdejší chrámy, kláštery i zahrady, ochutnáte japonskou kuchyni a Hirošima vás nenechá chladnými. Buďte cestovatel a jeďte s námi zažít Japonsko, na které se nezapomíná!