pobytový Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ...

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

Světová výstava v metropoli světových „nej“. Buďte u toho! Nevynecháte nejluxusnější hotel, nejvyšší budovu, největší uměle vytvořený poloostrov… Vychutnáte si atmosféru moderní čtvrti Dubai Marina i typických arabských souků, kde si vyzkoušíte, jak je zábavné smlouvat o cenách. V Abú Dhabí budete obdivovat palác šejka a výstava Expo bude zážitek, na který se nezapomíná. Načerpejte inspiraci a dopřejte si Dubaj, jak jste ji doposud nepoznali!

To nejlepší z Kuby + KARIBSKÉ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Zažijte atmosféru Kuby až na kůži… S naším průvodcem objevíte koloniální Havanu, malebné město Santa Clara i nádherný Trinidad. Zhlédnete nejkrásnější scenérie údolí Viñales, nedotčenou krajinu pohoří Sierra del Escambray a zrelaxujete na kouzelných plážích ve Varaderu. Ochutnáte kubánský rum i proslulý tabák. Poznávejte Karibik jako cestovatel – prožijte kubánská „nej“ bez starostí!

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi vycházejícího slunce. S naším průvodcem poznáte Japonsko jako s nikým jiným. Projdete se zahradami hrajícími všemi barvami, zhlédnete úchvatné chrámy i kláštery. Ochutnáte japonskou kuchyni, objevíte zajímavosti pobřeží Japonského moře a vyzkoušíte tradiční japonské lázně. Dopřejte si barevné zážitky s vůní exotických dálek – dopřejte si Japonsko!

To nejlepší z Filipín + RÝŽOVÉ TERASY + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE SVĚTA (letecky z Prahy)

Připraveni na cestu do ráje? Nedotčená příroda, horké prameny, nekonečné bílé pláže, skrytá místa… Objevíte nejstarší filipínský chrám i luxusní čtvrť Manily. Projdete se světem rýžových teras v Batadu či Banaue. Osvěžíte se u Bokongských vodopádů. Odhajíte tajemství Údolí ozvěn i Čokoládových hor. Zažijete jeskynní dobrodružství, zasloužený odpočinek na Alona Beach a skutečný život Filipínců. Vsaďte na dokonalé exotické zážitky – prožijte Filipíny naplno!

To nejlepší z Indie + TÁDŽ MAHAL + SAFARI (letecky z Prahy)

Pestrost a rozmanitost, kterou jinde nenajdete. Nechte se vtáhnout do indického světa… Budete obdivovat velkolepé památky, tajuplné chrámy i stúpy. Nejslavnější hrobku světa si vychutnáte při východu slunce. Stanete se účastníkem nevšedního ceremoniálu ve Zlatém chrámu v Amritsaru. Na vlastní oči spatříte tygry žijící ve volné přírodě. Dillí vás doslova pohltí. A památky UNESCO? Kam se podíváte. Cestujte za skutečnými zážitky a objevujte Indii naplno!

Pobyty s výlety

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + OSTROVNÍ VENKOV (letecky z Prahy)

Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valdemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce!

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší ze Slovinska + MOŘE (autobusem)

Slovinsko musíte objevit… Malá země netušených možností vám vezme dech. Jezera Bohinj a Bled, Triglavský NP, vyhlídky na vrcholky Julských Alp, sedlo Sleme, unikátní Postojnské jeskyně i kouzelná Lublaň – foťáky nedáte z ruky. A navíc odpočinek a koupání ve slovinských Benátkách, nádherném městě Piran. Nedotčená krása na dosah – začněte balit, vyrazte a zažijte Slovinsko! 

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE (letecky z Prahy)

Korfu, Paxos, Antipaxos… Kompromisy stranou, dopřejte si je všechny. Vyplouváte plachetnicí na cestu snů. Objevíte místa, na která se běžní turisté nedostanou. Naučíte se, jak řídit loď. Vyzkoušíte si rybaření a úlovek si můžete i připravit. Koupání na volném moři si vychutnáte za svítání i při západu slunce. Připraveni na dovolenou na moři? Zažijte plavbu po řeckých ostrovech na přání!

16990 Kč

Termín zájezdu
24.06.2022 – 03.07.2022
10 dní / 9 nocí

Destinace
Řecko,

Ubytování
3* kajuty na plachetnici

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Po příletu na Korfu vás už na letišti bude očekávat kapitán. Nejprve vyrazíte doplnit zásoby a nakoupit suroviny pro přípravu chutných jídel pro první dny plavby. Poté se nalodíte a společně naplánujete trasu plavby, dle vašich představ. A můžete vyplout… Na první noc zakotvíte v městečku Kassiopi.
Čeká vás odlet z Prahy a přílet na letiště na Korfu. Na letišti se seznámíte s kapitánem, který vás tam bude očekávat. Po cestě můžete doplnit zásoby na nejbližší dny plavby.
Poté se společně přesunete k nedaleko kotvící lodi. Kapitán vám představí plachetnici, která se stane vaším domovem na následujících deset dní. Provede vás po palubě, ukáže vám kajuty a pak důkladně proberete plán plavby. Trasa bude přizpůsobena vašim přáním i okolnostem na místě.
Dále zmíněný program je orientační a slouží pouze k inspiraci pro vaše jedinečné zážitky.
Vyplujete na sever Korfu, při plavbě východní stranou ostrova budete mít možnost zastavit v jedné z mnoha zátok a využít čas ke koupání v tyrkysové vodě Jónského moře. Cílem vaší dnešní cesty bude městečko Kassiopi, kde zakotvíte.
Můžete zde navštívit pozůstatky pevnosti Kassiopi, které se nacházejí nad městečkem. Kassiopi je jednou ze tří byzantských obranných pevností, které bránily ostrov Korfu před nájezdy pirátů. Pevnost je považována za jednu z nejdůležitějších architektonických památek Jónských ostrovů. Stáří pevnosti se odhaduje do doby okolo 4. až 7. století po Kristu. 
Večer bude možné strávit také ochutnáváním místních specialit v jedné z mnoha restaurací, které se zde nacházejí. 

2. den
Při cestě na sever zastavíte v Sidari, kde si dle legendy můžete pojistit svou dlouhotrvající lásku. Zakotvíte v klidné oblasti ostrova Erikoussa s krásnou písčitou pláží a tyrkysově modrými vodami.
Dnes poplujete kolem severního pobřeží Korfu, kde vás čeká zastávka v Sidari. Největším lákadlem Sidari jsou krásné pláže a podivuhodné skalní útvary. Eroze ve vápenci zde doslova vykouzlila velké množství jeskyň a podzemních chodeb. 
Mezi nejslavnější místa patří takzvaný průliv lásky, o kterém koluje legenda, která říká, že dvojice, která statečně proplave průlivem lásky, se nikdy od sebe neodloučí. Jestli je legenda skutečně pravdivá si můžete sami vyzkoušet.
Poté budete pokračovat k jižní části ostrova Erikoussa s nádhernou písčitou pláží, kde zakotvíte a strávíte noc v naprostém soukromí. Moře je zde tyrkysově modré a nad jeho hladinou se tyčí zelené kopce plné olivovníků a cypřiše.

3. den
Čeká vás návštěva jednoho z nejoblíbenějších míst na Korfu, městečko Paleokastritsa. Místní pamětihodnosti se vryjí do paměti nejen milovníkům historie. Naučíte se dokonce základům jachtingu a večer pak strávíte třeba v Acapulco baru, podniku s příjemným posezením a skvělou atmosférou.
Zamíříte zpět a vydáte se k městečku Paleokastritsa, které je včleněno do krásné přírody západního pobřeží Korfu.
Volný čas na palubě můžete strávit s kapitánem, který vás seznámí s tím, co starost o takovou loď obnáší a rád vám předá své bohaté zkušenosti a naučí vás základům jachtingu. Nejen, že tak získáte nové dovednosti, ale věříme, že jachting si naprosto zamilujete.
Po cestě ještě zastavíte na ostrově Mathraki, kde se můžete najíst v jedné z místních restaurací a užít si koupání se na blízké písečné pláži.
Paleokastritsa je jedním z nejoblíbenějších míst na Korfu. K návštěvě doporučujeme pravoslavný klášter ze 13. století, sloužící i jako muzeum, který stojí nad letoviskem a je vskutku nádhernou ukázkou architektury pravoslavné církve.
Nedaleko se nacházejí také pozůstatky pevnosti Angelokastro, v minulosti velmi významné pevnosti, která chránila ostrov před pirátskými nájezdy.
Paleokastritsa je také místo, kam údajně zavítal i král Odysseus při svém putování zpět do vlasti.
Večer můžete navštívit Acapulko bar. Nádherné místo s příjemným posezením a možností koupání v bazéně.

4. den
Cílem vaší cesty bude ostrov Paxos. Než k němu doplujete, bude čas i na několik zastávek ke koupání. Pak zakotvíte v zátoce u městečka Lakka, kde můžete strávit příjemný odpočinkový den a ochutnat místní speciality i sladké dobroty.
Dnes se vydáte na plavbu podél západního pobřeží Korfu. Dopoledne vás čekají zastávky na koupání a odpoledne poplujeme na ostrov Paxos.
Zakotvíte v nádherné zátoce, kde se nachází městečko Lakka. Po delší plavbě tady můžete lenošit na některé z místních pláží či vyrazit do taverny a pochutnat si na zdejších specialitách.
Nachází se zde také výborná cukrárna, kde si můžete váš pobyt ještě více osladit.
V okolí pak lze zhlédnout například roztomilý maják.

5. den
Dnes si prohlédnete veškerá zákoutí legendami opředeného ostrova Paxos. Poplujete k jedinečným mořským jeskyním a poté se přesunete k městečku Gaios, které je hlavním přístavem ostrova.
Kousek po kousku prozkoumáte pobřeží ostrova Paxos. Podle mytologie byl ostrov Paxos součástí Korfu. Bůh moře Poseidon hledal klidné místo, kde by mohl žít se svou krásnou ženou Amfitrítou. A tak mocným trojzubcem oddělil nejjižnější část od Korfu. 
Unikátní jsou například mořské jeskyně na západním pobřeží. Voda tu má neobyčejné odstíny modré, především sytou tmavou modř. V té největší jeskyni bylo podle legendy prý sídlo samotného krále moří Poseidona.
U jeskyní zastavíte, abyste mohli obdivovat tuto přírodní krásu zblízka. 
Zakotvíte v přístavu malebného města Gaios, kde můžete v místních obchůdcích například nakoupit suvenýry a dát si něco dobrého k jídlu.

6. den
Představte si opravdu úžasné místo k odpočinku. Máte? Vychutnejte si pravou řeckou atmosféru na ostrově Antipaxos. Klid, soukromí, bělostné pláže, den zakončený pozorováním západu slunce…
Dnes obeplujeme ostrůvek Antipaxos, který je skvělým útočištěm, pokud toužíte po trošce soukromí a klidném místě a pokud si chcete užít typickou řeckou pohodovou atmosféru.
Antipaxos se pyšní bělostným pobřežím plným krásných zákoutí, najdete zde olivové háje nebo třeba vinice. Odpočinkový den tak můžete zakončit třeba pozorováním západu slunce na moři se skleničkou místního dobrého vína.
Zakotvit můžete v jedné z místních krásných zátok nebo můžete doplout až k pevnině a zakotvit v zátoce Two Rock Bay.

7. den
Prozkoumáte barevné městečko Parga a jeho kouzelné uličky i utajená zákoutí. Za návštěvu rozhodně stojí pozůstatky benátské pevnosti nebo také ostrůvek Panagia s malým kostelíkem.
Dnes poplujete kolem pobřeží a vaším cílem bude městečko Parga. Jedná se o starobylé městečko na západním pobřeží pevninského Řecka. 
Z pláže je možné vystoupat labyrintem úzkých uliček, malých obchůdků a domků s červenými střechami až k pozůstatkům benátské pevnosti z 11. století. Je to ideální místo k odpolední procházce a od jejích zdí se nám otevře úžasný výhled do okolí. To vše je doplněno vůní zelených olivových a piniových hájů.
Nedaleko se nachází také malý ostrůvek v zálivu zvaný Panagia s malým kostelíkem zasvěceným Panně Marii. Jeho bílé zdi září do dálky a lákají plavce k návštěvě.
Po procházce či koupání v moři a slunění na pláži můžeme vyrazit do některé z místních restaurací či taveren na dobrou večeři.

8. den
Krásné pláže a tyrkysové moře Řecka snad nemůžou omrzet nikoho. Při plavbě do městečka Sivota objevíte mnoho úchvatných zákoutí, které si náležitě užijete.
Budete pokračovat na sever okolo pevninského pobřeží. Po cestě zastavíte na prázdných písčitých plážích a volný čas budete moci využít ke koupání. Malebné zálivy zde vytvářejí množství malých, komorních plážiček, které přímo vyzývají k odpočinku.
Večer zakotvíte v zátoce poblíž jednoho z ostrovů u městečka Sivota. Městečko má klidnou až mírně ospalou atmosféru. Najdete zde však dostatečný výběr taveren, obchůdků a kaváren, které leží zejména v blízkosti mořské promenády. 

9. den
Dnes poplujete směrem k vodám ideálním pro rybaření. Vaším cílem bude totiž rybářské městečko Petriti, kde si vychutnáte jeho klidnou atmosféru. Dáte si čerstvě vylovené a skvěle připravené plody moře. A nebo si můžete sami nějakou rybu ulovit. Směle do toho!
Dnes poplujete zpět na jižní cíp Korfu a kolem pobřeží doplujete až do městečka Petriti. Po cestě zastavíte na písčitých plážích s nejteplejší vodou v oblasti. Uprostřed léta dosahuje běžně teplota vody až 30 °C.
Šikovní rybáři mohou dnes otestovat své dovednosti a využít rybářského náčiní na lodi k tomu, aby ulovili něco dobrého k obědu. A pokud se nezadaří, tak není potřeba zoufat, protože čerstvé ryby zde naleznete opravdu všude.
Petriti je malé rybářské středisko, ve kterém čas plyne velmi poklidně. Na pobřeží najdete kotvící rybářské loďky a rybáři zde prodávají své čerstvé úlovky přímo do místních taveren a vy si tak na nich můžete hned pochutnat. Vládne tu klid a pohoda, daleko od turistického shonu.

10. den
V případě příznivého letového řádu si ještě můžete užít hlavní město Korfu a prozkoumat jeho historickou část. Pak už vás kapitán dopraví rovnou na letiště, odkud odletíte zpět do Prahy. 
V případě příznivého letového řádu můžete volný čas využít na prohlídku hlavního města. Za návštěvu rozhodně stojí historická část města, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.
Nejvýznamnější pamětihodností starého města je vojenská pevnost s patřičným pojmenováním Stará pevnost, odkud si můžete užít úžasný výhled na město. Stará pevnost pochází z éry Byzantinců a Benátčanů a přečkala dokonce i tři útoky osmanských Turků.
Dále nás čeká cesta na letiště a odlet zpět do Prahy.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
0
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
zpáteční letenka na Korfu včetně letištních taxkabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
pronájem plachetnice GIB Sea 37 na 10 dní
praktická výuka základů jachtingu pro začátečníky
slovenský kapitán po celou dobu plavby
použití motorového člunu

V ceně zájezdu není zahrnuto
vlastní strava
poplatky v přístavech a spotřeba nafty (okolo 100 EUR na celý pobyt pro skupinu)
vstupy
cestovní pojištění

Eurovíkendy

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + OSTROVNÍ VENKOV (letecky z Prahy)

Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valdemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce!

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší ze Slovinska + MOŘE (autobusem)

Slovinsko musíte objevit… Malá země netušených možností vám vezme dech. Jezera Bohinj a Bled, Triglavský NP, vyhlídky na vrcholky Julských Alp, sedlo Sleme, unikátní Postojnské jeskyně i kouzelná Lublaň – foťáky nedáte z ruky. A navíc odpočinek a koupání ve slovinských Benátkách, nádherném městě Piran. Nedotčená krása na dosah – začněte balit, vyrazte a zažijte Slovinsko! 

S pobytem u moře

To nejlepší z Říma + TIVOLI (letecky z Prahy)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Říma a navštívíte Tivoli. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, v muzeích Vatikánu odhalíte kumšt italských umělců a zastavíte se u proslulé fontány di Trevi. Vypravte se s námi do věčného města i za jeho hranice do krajiny vonící cypriši a poznejte Řím a Tivoli!

Relax na plážích Mallorky + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ + OSTROVNÍ VENKOV (letecky z Prahy)

Slunné pláže zálivu Alcúdia, mořské vlny a vychlazená sangria – španělská mañana je tady! Dopřejete si skvělý odpočinek a jako správný cestovatel poznáte i nová místa. Můžete obdivovat divokou krásu poloostrova Formentor, vyrazit po ďábelské silnici do Sa Calobra nebo objevit, co skrývá Valdemossa či Palma de Mallorca. Nalaďte se na pohodu a zažijte pravý relax na Mallorce!

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší ze Slovinska + MOŘE (autobusem)

Slovinsko musíte objevit… Malá země netušených možností vám vezme dech. Jezera Bohinj a Bled, Triglavský NP, vyhlídky na vrcholky Julských Alp, sedlo Sleme, unikátní Postojnské jeskyně i kouzelná Lublaň – foťáky nedáte z ruky. A navíc odpočinek a koupání ve slovinských Benátkách, nádherném městě Piran. Nedotčená krása na dosah – začněte balit, vyrazte a zažijte Slovinsko! 

Inspirace na cesty

TOP kuchařky pro malé kuchtíky a cestovatele: prožijte v kuchyni cestu kolem světa!

Co bude k jídlu? Chtělo by to něco dálkou vonícího, cestovatelského. Žádný problém! Jak na to, milé děti? Čtěte!

Atitlán: magické jezero na úpatí třech vulkánů

Atitlán: magické jezero na úpatí třech vulkánů Leží na úpatí třech vulkánů a je považováno za jedno z nejhezčích jezer...

7 důvodů, proč si pro sebe objevit Guatemalu, zemi sopek, Mayů, džungle a čokolády

Guatemala nám může nabídnout více, než si dokážeme na první dobrou vůbec představit, přestože nepatří mezi turisticky nejatraktivnější země ve své oblasti. Známe však nejméně 7 dobrých důvodů, proč se do Guatemaly vydat.

Neapolské betlémy: Vydejte se (celoročně) za vánoční atmosférou.

První betlém nejspíš vznikl v Itálii, kde je jejich tradice dodnes velmi silná. Nejvyhlášenější jsou betlémy z Neapole. Navštivte „ulici betlémů“ San Gregorio Armeno v centru města.

7 zajímavostí, které byste si neměli nechat ujít v čarokrásné Galicii: Vše pro historiky, gurmány i romantiky!

Je velmi snadné se do Galicie zamilovat. Dá vám pro to nejméně sedm dobrých důvodů a my jsme se je všechny pokusili vyjmenovat v článku.

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Řecké ostrovy na plachetnici + SKRYTÉ ZÁTOKY A NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE (letecky z Prahy)

Korfu, Paxos, Antipaxos… Kompromisy stranou, dopřejte si je všechny. Vyplouváte plachetnicí na cestu snů. Objevíte místa, na která se běžní turisté nedostanou. Naučíte se, jak řídit loď. Vyzkoušíte si rybaření a úlovek si můžete i připravit. Koupání na volném moři si vychutnáte za svítání i při západu slunce. Připraveni na dovolenou na moři? Zažijte plavbu po řeckých ostrovech na přání!

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Dámská jízda v Amsterdamu + KVĚTINOVÝ WORKSHOP + RETRO BIKE TOUR (letecky z Prahy)

Amsterdam pro dámy… jako stvořený. Objevíte provoněný květinový trh, pohádkové větrné mlýny i stylové kavárny. Poodhalíte roušku příběhů malebných uliček. Ochutnáte báječné StroopWafel, sýry z Alkmaaru i holandské pivo. Projedete se na retro kole novými místy a vyrobíte si dekoraci z květin jako originální suvenýr. Odhoďte starosti a zažijte nejlepší dámskou jízdu v Amsterdamu!

Severní Španělsko + DEGUSTACE VÍN + KOUPÁNÍ V SAN SEBASTIÁNU (letecky z Prahy)

Připraveni na žhavé zážitky? Gejzír energie, chutí a barev. Nechte se vtáhnout… Projdete se po slavné Gran Vía. Vychutnáte si madridská muzea, sangríu i skvělé víno. Uvidíte jednu z nejkrásnějších katedrál Španělska. Budete se toulat barevnými uličkami Pamplony. Užijete si koupání v Mušlovém zálivu u San Sebastiána. Objevte skryté poklady španělského severu – s průvodcem, který je tu jako doma!

To nejkrásnější z Provence + MARSEILLE + OKROVÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Provence s cestovateli? Pojďte do toho a dopřejte si Francii z první ruky – s nadšeným průvodcem, který je tady jako doma. Plnými doušky si vychutnáte kraj s vůní vinic, levandulí, koření… Avignonský most vás ohromí, vápencové lomy v Les-Baux-de-Provence vás doslova pohltí a klášter Sénanque si ujít nenecháte. Cestujte s námi mazaně a prožijte atmosféru Provence na vlastní kůži!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Edinburghu. Druhé největší skotské město vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami i sídlo královny Holyrood Palace. Vydejte se s námi na cestu skotskou historií a poznejte Edinburgh!

To nejlepší z Liverpoolu + BEATLEWEEK (letecky z Prahy)

Nejslavnější britská kapela, proslulá zaoceánská loď, unikátní doky… Připraveni? Vydáte se po stopách Beatles, užijete si tajemnou filmovou atmosféru Albertových doků a na své si přijdou i fanoušci Titanicu. A to není vše! Ochutnáte anglické pivo v klubu The Cavern, projdete se po Mathew Street a vychutnáte si jedinečný festival. Objevte Liverpool z první ruky a zažijte Beatleweek!

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Krajina jako z pohádky, středověké hrady, zelené pastviny, malebné vesničky… S průvodcem na slovo vzatým objevíte Anglii, jak jste ji doposud nepoznali. V Oxfordu navštívíte slavnou Christ Church nebo nejmenší anglickou katedrálu. Vyrazíte do Stratfordu i na hrad Warwick. Dáte si pintu anglického piva a užijete si termální lázně. Dopřejte si zážitky pro cestovatele a ochutnejte anglický venkov!

Anglie a Wales pro rodiče a děti + PLAVBA LODÍ PO AKVADUKTU (letecky z Prahy)

Tajemné příběhy, městečka jako z pohádky, sladké pokušení… Británie pro malé a velké cestovatele z první ruky. Prozkoumáte skrytá zákoutí Birminghamu. Zažijete plavbu po nejdelším akvaduktu. Prohlédnete si Shakespearův rodný dům ve Stratfordu. Odhalíte historii proslulé čokolády i město duchů Chester. Prožijte s dětmi dobrodružství na půdě Anglie a Walesu – s průvodcem, který se vyzná!

Lázně a wellness

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Navíc zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy za skvělé ceny. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!