Česká republika Beskydy pro rodiče a děti + MUZEUM TATRY +...

Beskydy pro rodiče a děti + MUZEUM TATRY + HRAD HUKVALDY

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska (letecky z Prahy) Životní zážitek na poznávacím zájezdu s průvodcem, během kterého objevíte nevšední krásy Japonska...

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy) Světová výstava v metropoli světových „nej“....

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) Cestovatelský podzim startuje – vsaďte na zemi...

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy) Tajuplné údolí, horské vrcholky, vůně...

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + KVĚTINOVÝ FESTIVAL U HORY FUDŽI (letecky z Prahy) Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého...

Pobyty s výlety

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky...

Rodinné léto pod Pustevnami, jaké jste nezažili – Beskydy pro malé i velké. Horskou krajinu si vychutnáte z koňského hřbetu i ze stezky Valaška. Pravý adrenalin zažijete na bobovce na Čeladné. Rozděláte si oheň jako v pravěku, prozkoumáte muzeum Tatry a zastřílíte si z kuše. Ochutnáte hukvaldské lopaťáky i štramberské uši. A čeká vás noční výprava… Prožijte s dětmi Beskydy, na které se nezapomíná!

5990 Kč

Termín zájezdu
17.08.2020 – 21.08.2020
5 dní / 4 noci

Destinace
Česká republika, Štramberk

Ubytování
Chalupa v Trojanovicích

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Příjezd na ubytování proběhne vlastní dopravou. Na chalupě pod Pustevnami se společně sejdeme do 12 hodin. Po ubytování vyrazíme za zážitky. Užijeme si adrenalinovou jízdu na bobové dráze, projedeme se na koních a den zakončíme opékáním buřtů u táboráku.
Na chalupě pod Pustevnami, kde budeme ubytováni po celou dobu, se všichni sejdeme do 12 hodin. Po ubytování se seznámíme se zahradou a terasou, kde mohou dospělí i děti trávit volný čas.
Cestou za prvním dobrodružstvím se stavíme na společný oběd a po něm to pořádně rozjedeme na bobové dráze Boboffka Čeladná. Po ďabelsky rychlé jízdě se můžeme osvěžit v místní říčce Čeladence. 
A pak hurá na prohlídku stájí, kde se svezeme na koních. Už jste vyzkoušeli, jak vypadá pohled na svět z koňského hřbetu? Sladkou tečkou dne bude ochutnávka zmrzliny z čerstvě nadojeného mléka.
Večer si užijeme společný táborák, kde si každý může opéct buřty. Dospěláci se mohou těšit na čepované pivo z Beskydského pivovárku, které si sami mohou načepovat.

2. den
Dopoledne vyrazíme do Frenštátu pod Radhoštěm. Cestou se zastavíme u skokanských můstků, projdeme naučnou stezku Beskydské nebe a Život v korunách stromů. Odpoledne nás čeká Velký Javorník a večer si vychutnáme u kytary a zábavných her na zahradě.
Po snídani, kterou si můžeme vychutnat na venkovní terase, se vydáme do rodiště olympijského vítěze Jiřího Rašky – Frenštátu pod Radhoštěm. Při návštěvě Skokanského areálu Jiřího Rašky si povyprávíme „Pohádku o Raškovi“. Našli byste odvahu a postavili se na vrchol jednoho z můstků?
Cestou dojdeme až k naučné stezce Beskydské nebe a Život v korunách stromů, která má 1 800 metrů, a seznámíme se se životem obyvatel korun stromů. V lese si pak nasbíráme místní rostliny, ze kterých si uvaříme čaj. Malé dobrodruhy jistě zaujme výroba praku a střelba na cíl.
Odpoledne se vydáme na oblíbený vrchol Beskyd – Velký Javorník, kde si vychutnáme krásné výhledy do širého okolí. Koho by výšlap vyčerpal, sílu může nabrat v místní hospůdce. Celá trasa tam i zpět má osm kilometrů a zvládneme ji všichni. 
Večer se opět můžeme těšit na společné posezení u kytary a hry na zahradě.

3. den
Dnes budeme objevovat krásy Štramberku. Ochutnáme štramberské uši, odvážlivci vystoupají na Trúbu a u jeskyně Šipka se na chvíli vrátíme do pravěku. V Kopřivnici prozkoumáme muzeum Tatry a pak se těšte na noční dobrodružství s čelovkami. 
Po snídani vyrazíme do Štramberku, kde se projdeme kolem Bílé hory a pokocháme se výhledy na město. Nevynecháme ani jeho dominantu – 35 metrů vysokou Trúbu. Podaří se vám spočítat schody vedoucí na vrch věže? K městu neodmyslitelně patří sladká pochoutka Štramberské uši, kterou společně ochutnáme.
Zpátky do minulosti se vrátíme u jeskyně Šipka, kterou obývali neandrtálci. Vyzkoušíme si rozdělávání ohně pomoci pazourku a dorozumívat se budeme pomocí morseovky.
Odpoledne přejedeme do Kopřivnice, kde navštívíme Technické muzeum Tatra. Město také proslavili cestovatelé pánové Zikmund a Hanzelka či závodník Karel Loprais.
V závislosti na počasí nás čeká noční výprava s čelovkami a pozorování noční oblohy.

4. den
Lanovkou vyjedeme na vrchol Pusteven, navštívíme sídlo boha Radegasta a projdeme se stezkou Valaška. Zpět si dopřejeme adrenalin při sjezdu na koloběžkách a skvělou zábavu v lanovém centru Tarzánie. Závěrečný večer si užijeme při grilování a táboráku.
Ráno si vychutnáme snídani a vyrazíme k lanovce, která nás vyveze na Pustevny. Sedlo bylo pojmenováno po poustevnících, kteří zde žili a jsou zde typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu na návrh Dušana Jurkoviče.
Pěknou procházku si uděláme kolem sochy boha Radegasta až na vrchol Radhoště, kde stojí kaple a sousoší Cyrila a Metoděje. Výhledy si můžete užít z 610 metrů dlouhé nové stezky Valaška. Při cestě dolů můžeme vyměnit lanovku za koloběžky a užít si sjezd po Knížecí cestě do Ráztoky. V místě se také nachází lanové centrum Tarzánie, které mohou zájemci navštívit.
Na závěr pobytu vyzkoušíme naši zručnost při vázání různých uzlů a rozloučíme se táborákem, grilováním a kytarou.

5. den
Poslední společná snídaně a odjezd z ubytování. Než se rozjedeme do svých domovů navštívíme hrad Hukvaldy, kde si můžeme i zastřílet z kuše. Před cestou domů ještě ochutnáme hukvaldské koláče a poté se rozloučíme.
Po snídani v trávě se do 10 hodin sbalíme a odjedeme na Hukvaldy za liškou Bystrouškou. Společně se projdeme oborou, kde můžeme zahlédnout pasoucí se daňky. Poté nás čeká prohlídka hradu a ti odvážní si mohou zastřílet z kuše. 
Nezapomeneme ani na sladkou tečku na závěr v podobě místních lopaťáků (koláčů).
Odpoledne odjezd domů po vlastní ose.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
vlastní

V ceně zájezdu je zahrnuto
4x ubytování4x polopenze
vstupné na lanovku na Pustevny
vstupné do muzea Tatry
vstupné na hrad Hukvaldy
projížďka na koni

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
vstupné na místěEurovíkendy

To nejlepší z Petrohradu + DEN NÁMOŘNICTVA + JANTAROVÁ KOMNATA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Petrohradu + DEN NÁMOŘNICTVA + JANTAROVÁ...

Moskva pro milovníky vojenské historie + OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ (letecky z Prahy)

Moskva pro milovníky vojenské historie + OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ...

S pobytem u moře

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ + EXPO + MOŘE (letecky z Prahy) Světová...

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU (letecky z Prahy)

To nejlepší z New Yorku + FLORIDA + KOUPÁNÍ V ATLANTIKU (letecky z Prahy) New...

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Kolumbie + ÚDOLÍ COCORA + KOUPÁNÍ NA KARIBSKÉM POBŘEŽÍ (letecky z...

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS (letecky z Prahy)

To nejlepší z Valencie + JEZERO ALBUFERA + PLÁŽ LAS ARENAS (letecky z Prahy) Lahodná horchatta,...

Inspirace na cesty

Etihad Towers: pět věží, které jsou vším, čím je Abú Dhabí – luxusem se supertechnologií

Ocitnete-li se někdy v Abú Dhabí, vaší pozornosti jistě neunikne pětice věží, která ve svých útrobách skrývá byty, luxusní obchody, hotel i restaurace.

Život v Koloseu: Kdo byli gladiátoři? Palec nahoru či dolů aneb osud na miskách vah

Koloseum je opředeno mnoha legendami. Pravda je ale daleko zajímavější. Kdy a proč amfiteátry vznikaly? Kdo je využíval a jak se zrodily gladiátorské hry?

Řím: láska, která neomrzí…

Řím: láska, která neomrzí... Řím – nádherné „věčné město“ a hlavní město Itálie, kde se nachází Vatikán. celý článek si můžete...

Vinná okénka ve Florencii: unikátní svědek každodenního toskánského života a geniální nápad místních podnikavců

Vinná okénka ve Florencii: unikátní svědek každodenního toskánského života a geniální nápad místních podnikavců Unikátní vinná okénka (buchette del vino)...

Tatranský ledový dóm: umělecké dílo v samém srdci Tater

Tatranský ledový dóm: umělecké dílo v samém srdci Tater Chystáte-li se do Tater a konkrétně na Hrebienok, nezapomeňte se ptát...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy) Dopřejte si Kanáry – s průvodcem, který se vyzná… Společně se vydáte za krásami ostrovů...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z...

Lázně a wellness

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + BAREVNÝ PODZIM + TRADIČNÍ...

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...