Česká republika Beskydy pro gurmány + TURISTIKA + SVĚTOVÁ KUCHYNĚ

Beskydy pro gurmány + TURISTIKA + SVĚTOVÁ KUCHYNĚ

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Madeiry + PODZIMNÍ KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době velkého svátku květin. Shledáte místa, jejichž rozmanitá krása bere dech. Uvidíte typické domky s doškovými střechami, ochutnáte místní rum a navštívíte i Údolí jeptišek. Zažijte s námi fantastickou atmosféru květinového festivalu a objevte čarokrásnou Madeiru!

To nejlepší z Argentiny a Uruguaye + NEJKRÁSNĚJŠÍ VODOPÁDY SVĚTA (letecky z Prahy)

Ledová tříšť průzračných vodopádů, smyslné tango, šťavnatý hovězí steak… Argentina, která vás dostane. Nasajete exotiku Buenos Aires, vyzkoušíte si fascinující argentinský tanec, budete obdivovat vodopády národního parku Iguazú a navíc si vychutnáte urugayskou metropoli Montevideo či západ slunce na plážích u Punta del Este. Poznávejte s vášní – prožijte Argentinu a Uruguaye s cestovateli!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

To nejlepší z Ekvádoru + PLAVBA PO GALAPÁGÁCH + VÝPRAVA DO AMAZONIE (letecky z Prahy)

Dobrodružství pravého cestovatele… Fantastická plavba po souostroví Galapágy, tajemný Amazonský prales, tradiční život domorodců. Připraveni? V těsné blízkosti budete pozorovat leguány, lachtany či tereje. Projdete se noční džunglí a po rovníku v Quitu. Vyzkoušíte tradiční jídlo kmene Siona i léčebný rituál. Dopřejte si velké zážitky v malé zemi a poznejte panenský ráj Ekvádoru!

To nejlepší z Namibie + SAFARI V PARKU ETOSHA + KOČOVNÝ KMEN HIMBA (letecky z Prahy)

Pouštní dobrodružství, safari, domorodá kultura? Míříme do Namibie. Projedete se tajemnou měsíční krajinou nejstarší pouště světa. Objevíte prastaré rytiny Křováků a skrytá zákoutí Atlantiku. Poznáte koloniální architekturu Windhoeku i tradiční život kmene Himba. Stanete se zkušenými pozorovateli divokých zvířat… Zažijte Afriku na vlastní kůži – s průvodcem, který je tu doma a místní! 

Pobyty s výlety

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Portugalska + ŠKOLA SURFOVÁNÍ + STŘEDOVĚKÝ ÓBIDOS (letecky z Prahy)

Relax, poznání a dokonalé zážitky… v surfařském ráji Evropy. Užijete si krásné pláže v Peniche. Proniknete do tajů sportu, ve kterém je Portugalsko jedničkou, a naučíte se surfovat i jak chytit vlnu. Ochutnáte tradiční pokrmy a lahodnou ginjinhu. Můžete se vypravit za historií do malebného Óbida nebo na největší z ostrovů Berlenga. Dobijte energii a vyzkoušejte odpočinek v Portugalsku!  

Beskydy pro gurmány + TURISTIKA + SVĚTOVÁ KUCHYNĚ

Ochutnat světové lahůdky bez hranic? Jedině v Beskydech! S průvodkyní, která tu zná každý kout, objevíte horskou krajinu jako nikdo jiný. Projedete se na elektrokolech k přehradě Šance a po kopečcích v oblasti Bílé. Vyšlápnete si na Prašivou. Užijete si výhledy z Bílého Kříže. Ochutnáte řecké, portugalské či asijské speciality. A dojde i na tanec, cimbálovku a beskydské dobroty. Poznávejte nevšední Česko – dopřejte si gastrozážitky z Moravskoslezských Beskyd!

10990 Kč

Termín zájezdu
10.10.2021 – 15.10.2021
6 dní / 5 nocí

Destinace
Česká republika, Ostravice

Ubytování
areál Ski Park Gruň

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Příjezd na ubytování proběhne vlastní dopravou. Na chatě se společně sejdeme v 17 hodin. Poté se ubytujeme a dáme si večeři, během které se dozvíme, jaké zážitky nás čekají během následujících dní.
Na chatě Armaturka, kde budeme ubytováni po celou dobu, se všichni sejdeme v 17 hodin. Po ubytování a krátkém odpočinku se seznámíme s programem jednotlivých dní a ochutnáme domácí borůvkové knedlíky. A co by to bylo za přivítání bez tradičního místního drinku. Uhádnete, co se bude ke knedlíkům podávat?

2. den
Dnes nás čeká pěší trasa na Bílý Kříž. Cestou se posilníme v hospůdce Švarná Hanka a na vrcholu si užijeme úžasná beskydská panoramata. Večer se ponese v duchu ASIJSKÉ kuchyně, kdy ochutnáme pokrmy z Thajska přes Filipíny až po Vietnam.
Po snídani nás čeká pěší túra na Bílý Kříž (900 metrů n. m.), horskou lokalitu na hranici se Slovenskem, odkud lze za dobré viditelnosti spatřit panorama celých Beskyd a Javorníků a dohlédnout na Oravu a Roháče.
Cestou se zastavíme v tradiční krčmě Švarná Hanka, kde býval častým návštěvníkem i básník Petr Bezruč, a občerstvíme se bigusem. Že nevíte co to je? Nechte se překvapit, co nám chlapi z krčmy připraví.
Kolem dřevěného kostelíku Panny Marie se přibližně v 16 hodin vrátíme zpět na ubytování. V nohách budeme mít rovných 15 kilometrů.
Na chatě bude zahájena příprava asijské kuchyně s kuchařem, který vařil v restauracích napříč Asií. Odvážní mohou přiložit ruku k dílu, méně odvážní přihlížet a ochutnávat. Večer si kromě gastronomického zážitku s asijskou kuchyní zpříjemníme i posezením s kytarou.

3. den
Na elektrokolech vyrazíme do oblasti kolem Bílé, osvěžíme se léčivou Smradlavkou a podíváme se k památníku Maryčky Magdonové. Na závěr dne vyzkoušíme PORTUGALSKÉ speciality.
Dnešní den nás čekají jak dlouhé sjezdy, tak táhlé kopečky. Trasa vede napříč sjezdovkami v lyžařském středisku Bílá a jakmile okoštujeme pramen Smradlavky, čeká nás piknik ( a případně také koupání) u jednoho z místních jezírek (tzv. klauzů).
Okolo obory s daňky zamíříme do centra Bílé, kde svlažíme hrdlo a pokračujeme na Staré Hamry. Poslední zastávkou bude kostel Sv. Jindřicha na břehu přehrady Šance s přilehlým hřbitovem a hrobem Maryčky Magdonové.
Podvečer bude tentokrát patřit portugalské kuchyni. S rodilým Portugalcem uvaříme a ochutnáme třeba tradiční salát z tresky, Arroz de marisco i portugalské víno.

4. den
Užijeme si cyklovýlet k přehradě Šance. V Ostravici navštívíme Beskydský pivovárek, unikátní Ráj dřevěných soch a vykoupeme se v řece. Večer strávíme v ŘECKÉM rytmu, při kterém dojde nejen na speciality, ale i na tanec.
Čeká nás výlet na elektrokolech (vlastních nebo zapůjčených) do panoramatické oblasti přehrady Šance. Budeme mít jedinečnou příležitost zavítat do vyhlášeného Beskydského pivovárku v Ostravici. Je to východiště tras na dva nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd – Lysou horu a Smrk, a také dějiště neméně vyhlášeného extrémního závodu Beskydská Sedmička.
V pivovárku můžete ochutnat několik druhů piveček, ať už extra hořké (na které jsou beskydští odchovanci Radegastu zvyklí), oblíbené borůvkové, nebo také IPY, např. Lissa Huera. Co vám tento název připomíná?
Vyzkoušíme i další z místních lákadel: Ráj dřevěných soch a koupání v peřejích řeky Ostravice.
Opá! Dnešní večer je třeba být fit, protože temperamentní Řek Spiros nás nejprve nacpe řeckými dobrotami a pak, jak ho známe, roztančíme beskydskou kolibu. Čeká nás totiž i řecký tanec. Určitě nevynecháme tzatziky nebo sladkou baklavu.

5. den
Než se s horskou krajinou Beskyd rozloučíme, vydáme se na Morávku, uděláme si příjemnou procházku a ochutnáme vynikající halušky. Pak budeme pokračovat přes Kotař až na Prašivou. Večer bude ve znamení cimbálové muziky a BESKYDSKÝCH lahůdek.
Po snídani nás autobus dopraví na Morávku k penzionu Jízdárna, odkud vyrazíme na půlhodinovou procházku k chaloupce Ateliér. Zde ochutnáme vyhlášené halušky, které můžeme kuriózně zapít čepovaným pivem Guinness.
Takto posilněni zdoláme vrch Kotař a budeme pokračovat hřebenovkou na Prašivou, která nás uvítá rozhlednou a dřevěným kostelíkem z roku 1640.
Z Prašivé to máme už jen necelé dva kilometry z kopce k pivovárku Kohutka. Celkově si dnes dáme sympatických 10 kilometrů. 
Při závěrečné večeři si vychutnáme beskydské dobroty od lokálních výrobců. K poslechu bude hrát místní cimbálovka. Ti, kteří si nevyřvou hlasivky u kytary během našeho pobytu, zajisté zabékají s veselou cimbálovou muzikou.

6. den
Poslední společná snídaně a následný vlastní odjezd domů.
Ráno si dopřejeme vydatnou snídani, po které se rozjedeme do svých domovů. Případní zájemci mohou dál prozkoumávat Beskydy na vlastní pěst.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Zapůjčení elektrokola na dva dny

  • Dospělý 1200.00 Kč

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
vlastní

V ceně zájezdu je zahrnuto
5x ubytování5x snídaně formou bufetu
4x svačina: 1x polévka u Švarné Hanky, 2x svačina z lokálních produktů, 1x halušky
5x večeře: 3x zahraniční kuchyně, 2x beskydské speciality
4x tématický nápoj
průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 KčEurovíkendy

To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Ostravy – Krakova)

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

To nejlepší z Říma nejen pro 55+ a TAJEMNÉ DĚDICTVÍ ANTICKÉ OSTIE (letecky z Prahy)

Stylové podniky, vyhlášená káva i zmrzlina, čerstvá pizza, malebná zákoutí, výprava do historie… V Koloseu pocítíte závan dávných her. Projdete se státem ve státě a objevíte skvosty umění v Galerii Borghese. Odhalíte, co skrývá po staletí pohřbená Ostia Antica. Novou energii načerpáte v zahradách, ve stínu piníí i s italskými dobrotami. Dopřejte si zážitky v každém věku – Řím na pohodu a bez starostí!

Kouzlo hledání lanýžů a toskánská vína + ŠIKMÁ VĚŽ V PISE + FLORENCIE (letecky z Prahy)

Což takhle dát si lanýž? A ještě před tím ho vypátrat… Vyrazíte do oblasti u San Miniato a naučíte se, jak se hledají vzácné houby, jejichž chuť je proslulá po celém světě. Italskou lahůdku ochutnáte spolu s místními víny. Objevíte skrytá místa Florencie i Pisy a odhalíte tajemství české historie v Lucce. Dopřejte si Toskánsko a italský kulinářský poklad – delikátní lanýže!

S pobytem u moře

Relax na plážích Tuniska + DŽÍPY NA SAHAŘE + KULISY ZE STAR WARS (letecky z Prahy)

Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Relax na plážích Tuniska + BERBERSKÁ VESNICE + PERLY SAHARSKÉ POUŠTĚ (letecky z Prahy)

Žhavý písek, šplouchání moře, přístavní promenády, vůně koření, největší tropická poušť… Pohoda a relax začíná. Vyzkoušíte krásné pláže i vodní sporty a vyčistíte mysl při golfu. Ochutnáte tradiční brik, berberský chléb i mátový čaj. Můžete vyrazit džípy za tajemstvím Sahary, objevit druhé největší koloseum světa nebo poznat jeskynní život v Matmatě. Zažijte perfektní odpočinek v Tunisku!

Relax na plážích Kuby + JÍZDA VETERÁNY HAVANOU + SEAFARI CAYO BLANCO (letecky z Prahy)

Dovolená v rytmu salsy, s příchutí Cuba Libre, na vlnách Karibiku… právě začíná. Užijete si bělostné pláže Varadera a potápění mezi korály. Ochutnáte mořské plody i tradiční kuchyni. Můžete prozkoumat indiánský skanzen, dopřát si koloniální Havanu či dobrodružnou plavbu oceánem nebo se toulat místními trhy. Načerpejte novou sílu na ostrově svobody – poznejte odpočinek na Kubě!

Inspirace na cesty

5 důvodů, proč se vydat za karibským dobrodružstvím na Yucatán

Známe pět dobrých důvodů, proč se vydat do Mexika!

Mexická kuchyně: pestrobarevnost chutí jako unikátní dědictví tří ras

Mexická kuchyně: pestrobarevnost chutí jako unikátní dědictví tří ras Mexická kuchyně je podobně pestrá jako samotné Mexiko. Mísí se v...

7 důvodů proč vyrazit do Mexika: Rozmanitost tepající pod rozžhaveným americkým sluncem

7 důvodů proč vyrazit do Mexika: Rozmanitost tepající pod rozžhaveným americkým sluncem Proč do Mexika? Známe mnoho dobrých důvodů... Sedm...

Procida: kdysi zapomenutý ostrov rybářů a barevných domečků opět na výsluní

Procida je malebný ostrov rybářů s typickými barevnými domečky, ležící v Itálii v Neapolském zálivu poblíž ostrovů Ischia a Capri.

Výlet do vesničky Deià: Tady teprve pochopíte, proč je Mallorca ostrovem umělců!

Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli, co všechno na cestovatele čeká, když se vypraví do malé vesničky Deià na Mallorce.

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Norimberk (autobusem z Prahy)

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Norimberku. Projdete se historickým Starým městem, prohlédnete si...

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Relax na plážích Dubrovníku + RYBAŘENÍ NA LODI + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Prahy)

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Dáte si nejlepší chorvatská vína a vynikající ústřice. Naučíte se rybařit a ugrilujete si úlovek na lodi. Ochutnáte tradiční večeři peka i domácí šampaňské. Shlédnete na Dubrovník z lanovky i historických hradeb. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA SNOWDON (letecky z Prahy)

Severní Wales + HRADY ŽELEZNÉHO KRUHU + NEJVYŠŠÍ HORA...

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem)

Anglický venkov + HRAD WARWICK + DIANIN ZÁMEK (autobusem) Britský...

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ...

Lázně a wellness