PortugalskoAzorské ostrovy + NEJVYŠŠÍ HORA PORTUGALSKA + JÓGA U...

Azorské ostrovy + NEJVYŠŠÍ HORA PORTUGALSKA + JÓGA U OCEÁNU (letecky z Prahy) 01.10.2022 – 13.10.2022

-

Vyhledávač zájezdů

Exotické pobyty

To nejlepší z Egypta + VÝLETNÍ PLAVBA PO NILU + KOUPÁNÍ V HURGHADĚ (letecky z Prahy) 12.01.2023 – 23.01.2023

Po stopách faraonů, po proudu nejdelší řeky i za relaxem pod africkým sluncem. Vyrazíte k pyramidám v Gíze. Na Káhiru se rozhlédnete z Citadely a prozkoumáte největší arabskou tržnici. Zjistíte vše o papyrusu. Navštívíte Údolí králů a nejzachovalejší chrám. Zažijete plavbu po Nilu i projížďku felúkou a vychutnáte si odpočinkový luxus v Hurghadě. Poznávejte nová místa, poznávejte Egypt!

To nejlepší z Madeiry + KARNEVAL (letecky z Prahy) 16.02.2023 – 23.02.2023

Madeira ve víru karnevalu… S průvodcem, který se tu vyzná lépe než místní, zažijete nejen tradiční oslavu. Vychutnáte si panenskou přírodu a dechberoucí horská panoramata. Okoštujete vynikající koktejly v Poncha barech, masové špízy i místní rum. Vydáte se mezi vavříny, do Údolí jeptišek či malebné Santany. Nechte se vtáhnout karnevalovou atmosférou a objevujte Madeiru jako pravý cestovatel!

To nejlepší z Madeiry + POBŘEŽNÍ PLAVBA LODÍ (letecky z Prahy) 20.04.2023 – 27.04.2023

Zážitkový poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry. Uvidíte místa, jejichž krása bere dech. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vykoupete se v lávových jezírkách, projdete se po divokém pobřeží São Jorge a užijete si kouzelnou plavbu podél pobřeží. Vychutnejte si s námi pohodovou ostrovní atmosféru a objevte skryté bohatství úchvatné Madeiry!

To nejlepší z Madeiry + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PORTO SANTO (letecky z Prahy) 07.10.2022 – 17.10.2022

Připravte se na exotický zážitek s průvodcem, který se vyzná. Objevíte dechberoucí místa Madeiry a odpočinete si na krásné pláži ostrova Porto Santo. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vychutnáte si výhled z Pico do Areeiro i divoký oceán u Porto da Cruz. Nechte se unášet místní ostrovní atmosférou, půvabem nedotčené přírody a užijte si pravé madeirské léto!

Azorské ostrovy + NEJVYŠŠÍ HORA PORTUGALSKA + JÓGA U OCEÁNU (letecky z Prahy)

Aktivní dovolená, či ostrovní klid? Obojí! Vyšlápnete si na horu Pico. Uvolníte tělo i mysl při józe u Atlantiku. Na kole projedete mezi sopečkami. Koštnete lávové víno i místní speciality. Podíváte se do nitra kráteru na Faialu a osvěžíte se ve vodách jezírek na Sao Jorge. Nahlédnete pod pokličku velrybářství i výrobě šperků z lávy. Dopřejte si radost a dobijte energii na Azorech!

52990 Kč

Termín zájezdu
01.10.2022 – 13.10.2022
13 dní / 12 nocí
všechny termíny ZDE

Destinace
Portugalsko,

Ubytování
Typický penzion

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Lisabonu, ubytování v hotelu u letiště.
 

2. den
Odlet z Lisabonu na ostrov Pico. Po příletu se ubytujeme a zbývající část dne věnujeme prvnímu seznámení s okolím a odpočinku.
Z Lisabonu přeletíme na ostrov Pico, který je známý svým dezertním vínem a dominuje mu nejvyšší hora Portugalska (2 351 metrů n. m.), jež je zároveň jedním z nejkrásnějších vulkánů na světě.
Dnešní den strávíme relaxačně. Po ubytování se vydáme prozkoumat okolí našeho hotelu, užijeme si koupání v Atlantiku, projdeme se podél pobřeží k bývalým dokům na zpracovávání velryb a u večeře se seznámíme s programem na další dny.
 

3. den
Čeká nás ranní jóga a celodenní poznávání ostrova. Navštívíme vinařskou vesnici a vinohrady (UNESCO), ochutnáme zdejší likéry a zjistíme, jak místní vyrábějí šperky z lávy.
Den začneme ranním cvičením. Pokud byla pro vás jóga prozatím velkou neznámou, tak si buďte jisti, že vás nadchne. Pro její milovníky to naopak bude balzám na duši uprostřed divoké ostrovní přírody.
Do jogínského tajemství vás zasvětí skutečná profesionálka, cvičitelka Anna Bilková, která se józe a fyzioterapii věnuje už přes 20 let. Provede vás jejími pravidly, naučí, jak správně dýchat a naslouchat řeči svého těla tak, abyste se po cvičení cítili jako znovuzrození. Tak směle do toho!
Jakmile se protáhneme a rozproudíme tělo novou energií, vyrazíme poznávat ostrov Pico podél pobřeží, jež je tvořeno ztuhlými proudy lávy.
Drsnou krajinou se projdeme do malebné vinařské vesnice Lajido s typickou azorskou architekturou. V Cachorro ochutnáme místní likéry a pokocháme se pohledy na vlnobití mezi lávovými vyvřelinami.
Příjemná zastávka nás čeká v netradičním Cella baru, jenž je významným architektonickým dílem místního umělce. Na oběd dnes ochutnáme vynikající steaky z místních krav a cestou zpět navštívíme místní výrobce šperků z lávy.
Na hotel se pak budeme vracet pěší procházkou v délce čtyř kilometrů. Můžeme při ní zavítat do vinného sklípku, navštívit františkánský klášter nebo se okoupat v nedaleké zátoce.

4. den
Vyrazíme na první společný výšlap, při kterém z hor sestoupíme až k oceánu. Cestou si vychutnáme fascinující výhledy na sopečnou krajinu i osvěžení ve vlnách.
Probleskla vám jóga v myšlenkách po probuzení? Tak to je první impulz toho, že si vás získala. Bude nás provázet celým pobytem a zážitek z poznávání ostrovů ještě více umocní. Příjemně se tedy protáhneme, pozdravíme slunce a vydáme se vstříc našemu prvnímu horskému výletu, treku Caminho dos Burros. 
Budeme mít před sebou 11 kilometrů rozmanitou krajinou, která nám doslova učaruje. Začneme v horách nedaleko jezerní oblasti (v nadmořské výšce 800 metrů) a divokou přírodou s mnoha výhledy na okolní sopečky sestoupíme až k oceánu a následně dojdeme až na hotel. V „buši“ budeme plnými doušky užívat atmosféru divoké azorské přírody s roztodivnými endemickými rostlinami a stromy.
Cestou využijeme příležitost ke koupání.
Po návratu se protáhneme při večerním strečinku a den zakončíme ochutnávkou místních sýrů a vín.

5. den
Dnešek zahájíme návštěvou lávové jeskyně Gruta das Torres. Pak uvidíme typické větrné mlýny ostrova a dojdeme až do zátoky Pocinho, kde zrelaxujeme na pláži a okoštujeme víno z lávových polí.
Úbočím hory Pico, silnicí plnou hortenzií, zamíříme nejprve do unikátní lávové jeskyně Gruta das Torres. Mladá, 1 500 let existující, jeskyně je největším lávovým jeskynním systémem v Portugalsku. Po hodinové prohlídce se zajedeme občerstvit do hlavního městečka ostrova – Madaleny.
Vinařskou oblastí Crianza Velha, která je pod ochranou UNESCO, se projdeme kolem starých větrných mlýnů do zátoky Pocinho, kde si v oceánu zacvičíme aqua aerobic a zaslouženě si odpočineme na písečné pláži.
Budeme pokračovat do vinného sklepa na ochutnávku vína z lávových polí a místních produktů. V případě, že stále bude probíhat vinobraní, přiložíme i ruku k dílu.

6. den
Budeme objevovat ostrov Faial. Podíváme se do nitra kráteru Caldeira, projdeme se kolem levády a poznáme údajně nejkrásnější místo ostrova, západní cíp Capelinhos.
Krátkým trajektem se přepravíme na nedaleký ostrov Faial, plný kontrastů, který má opravdu co nabídnout!
Nejprve nás čeká vyjížďka k překrásnému sopečnému kráteru Caldeira, do jehož chřtánu se budete moci dívat shora. Následovat bude lehký trek (2,5 hodiny) jako vystřižený z Jurského parku – divokou přírodou kolem levády (zavlažovacího kanálu) v severní části ostrova.
Poté se přesuneme na snad nejkrásnější místo ostrova, západní cíp Capelinhos s majákem.  Zde se vyšplháme na sopečné kopce, které sopka „vyplivla“ teprve roku 1956.
Před odplutím trajektu zpět na Pico se posilníme slavným gin tonikem v proslulém baru Peter´s pub v přístavu Horta, největším jachetním přístavu Azor.

7. den
Nejvyšší hora Portugalska… Ponta do Pico. Připraveni? Při dobrém počasí pak nedáte foťáky z ruky a výhledy z vrcholu jsou skutečně fenomenální. Večer si dopřejeme lehký strečink.
Dnes si dáme do těla. Čeká nás celodenní výstup na nejvyšší horu Portugalska – Ponta do Pico (2 351 metrů). Je to náročná, cca 8 hodin dlouhá, túra s místním horským vůdcem. Pomocníky nám budou trekové hole a GPS zařízení, které dostaneme v infocentru na startu.
Po první části trasy, která vede ještě zelenou vegetací, mineme kráter přilehlé menší sopky a poté budeme pokračovat pouze po lávovém podkladu až na vrchol. Pokud budeme mít štěstí na počasí, uvidíme z vrcholu všech pět centrálních ostrovů anebo moře mraků pod námi.
Tento výlet je poměrně náročný, ale rozhodně stojí za to. Převýšení 1 200 metrů nahoru a totéž dolů.
Po návratu z treku si dopřejeme večerní strečink a odměníme se grilovačkou.

8. den
Dnes si uděláme výlet na ostrov Sao Jorge. Vyšlápneme si na Pico da Esperanca a osvěžíme se koupelí v nejkrásnějších lávových jezírkách Azor.
Po snídani nastoupíme na trajekt, který nás za 45 minut převeze na ostrov Sao Jorge, známý také jako ostrov krav. Žije zde totiž dvakrát více krav než lidí a většina místního obyvatelstva je zaměstnána v mlékárenském průmyslu.
Minibusem vyjedeme na nejvyšší pohoří ostrova v 1 000 metrech n. m. Zde se se budeme proplétat mezi překrásnými krátery, připomínajícími golfové jamky, s výhledy na okolní ostrovy (Pico, Faial, Graciosa, Terceira).
Hodinku se protáhneme výšlapem na nejvyšší kopec Pico da Esperanca a dále už zase minibusem zamíříme k severnímu pobřeží. Zde nás čeká koupání v lávových jezírkách Faja do Ouvidor, které může být považováno za úplně nejkrásnější koupání celých Azor.
K večeru návrat na Pico. 

9. den
Volný den, který lze využít k procházkám či koupání, nebo je možné vyrazit za pozorováním velryb a delfínů.
Ráno se příjemně naladíme společným cvičením na pobřeží, se svěží vůní mořského vzduchu, a pak už bude na každém z vás, jak stráví volné chvíle na ostrově.
Bude možnost prozkoumat další skrytá místa nebo se věnovat odpočinku a koupání v oceánu.
Ti, kteří stále touží po nových zážitcích, se mohou vydat na fakultativní výlet na volné moře a pozorovat velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí (cena výletu cca 60 EUR). Vody mezi ostrovy Faial a Pico jsou totiž vyhlášené výskytem velryb. Některé zde žijí celoročně, jiné migrují.
Místní společnosti na pozorování velryb mají své muže na pobřežních budkách, které dříve, než Portugalsko v roce 1981 přistoupilo k celosvětové dohodě o ukončení lovu velryb, sloužily velrybářům.
Z pozorovatelny jsou čluny navigovány do oblasti, kde se mořští obři zrovna vyskytují, a tak je téměř 100% šance, že je opravdu spatříte.

10. den
Po dni odpočinku si užijeme cyklovýlet do jezerní oblasti. Projedeme se krajinou horských ples a drobných sopeček až na jih do Lajes, kde nahlédneme do historie velrybářství v místním muzeu.
Dnes nás čeká trocha sportovního adrenalinu, při kterém posílíme především svaly na nohou. Odměnou za náš výkon nám budou nezapomenutelné ostrovní scenérie, které nám budou brát dech.
Autem se vyvezeme do oblasti horských ples do nadmořské výšky 800 metrů. Odtud už v pedálech projedeme mezi sopečkami a jezery. Jakmile se dostaneme do výšky 1 000 metrů, začneme pomalu klesat k jižnímu pobřeží. Celá trasa měří 23 kilometrů a nepotkáme vůbec žádné občerstvení. V Lajes to pak doženeme.
Po bufetovém obědě s místním vínem navštívíme úžasné muzeum velrybářství a seznámíme se s hlavní profesí obyvatel ostrova Pico, která pro ně byla zdrojem obživy už před 100 lety.
V případě nepříznivého počasí v horách pojedeme podél pobřeží z Madaleny do Sao Roque. Večer uvolníme tělo i mysl při strečinku.

11. den
Dnes se rozloučíme s ostrovy uprostřed Atlantiku výletem na východ ostrova. Při procházce po útesech se zastavíme i na koupání v jedné z malebných zátok. A na závěr skvělá portugalská kuchyně…
Ráno si opět protáhneme tělo a nastartujeme mysl na nové zážitky. Před námi je poslední den pobytu, který maximálně využijeme k objevování dalších úžasných míst i skrytých zákoutí ostrova.
Tentokrát vyrazíme na východní pobřeží, které je z celého ostrova nejméně obydlené. Projdeme se po útesech kolem majáku, k chalupám bývalých velrybářů a okoupeme se v jedné z mnoha zátok.
Naše putování ukončíme hody v jedné z místních restaurací. Ochutnáme čerstvě vyloveného tuňáka, cozido anebo vyzkoušíme morcellu – jelito okořeněné skořicí a podávané na pomerančích nebo ananasu.

12. den
Odlet do Lisabonu, dle letového řádu prohlídka Lisabonu a ubytování v hotelu u letiště.

13. den
Odlet do Prahy.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu: kabinové zavazadlo o max. hmotnosti 8 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu: odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

  • Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.
  • Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.
  • Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 14 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Lisabon – Pico a zpět se všemi poplatkykabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
trajekty dle programu
10x ubytování na ostrově Pico
2x ubytování v Lisabonu
12x snídaně

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 8 000 KčEurovíkendy

Relax na plážích Dubrovníku + OSTROV LOPUD + FARMA ÚSTŘIC A NEJLEPŠÍ VÍNA (letecky z Vídně) 19.06.2023 – 25.06.2023

Sluncem zalitý Jadran, utajená zákoutí, středomořská kuchyně. Zvolněte, je čas na pohodu… Vyzkoušíte klidné pláže zátok. Shlédnete na Dubrovník z hory Srd. Dáte si nejlepší chorvatská vína i vynikající ústřice. Poznáte zdejší tradice a život místních v Konavle. Užijete si výlet lodí na ostrov Lopud a ochutnáte typické delikatesy. Zkuste jižní Dalmácii – odpočinek, jak ho neznáte!

To nejkrásnější z Provence + CANNES (autobusem) 18.06.2023 – 25.06.2023

Olivové háje, vinice, levandule, koření – voňavá inspirace z Francie… Projdete se levandulovými políčky u kláštera Sénanque, po mostě v Avignonu i červeném koberci v Cannes. Nakouknete pod pokličku výroby olejů, tapenád i parfémů. Budete obdivovat plameňáky v Camargue a umění při jedinečné projekci v bývalém lomu. Dopřejte si zážitky s francouzským šarmem a poznávejte Provence!

To nejlepší z Amsterdamu + ZAHRADNICKÉ EXPO FLORIADE (letecky z Prahy) 06.10.2022 – 09.10.2022

Město protkané říčními kanály, provoněné květinami, proslulé diamanty i uměním… a fantastické Floriade Expo. Je čas na zážitky. Vyrazíte do čtvrti červených luceren i na plovoucí květinový trh. Projedete se amsterdamskými grachty. Objevíte perly muzeí a načerpáte inspiraci i nové nápady z největší zahradnické výstavy. Dopřejte si radost z cestování a poznávejte, co skrývá Amsterdam!

S pobytem u moře

Inspirace na cesty

7 důvodů, proč se vydat do Egypta: tradice, příběhy z knih i bohatství moře

Země s bohatou kulturou a především historií, které se můžete téměř dotknout. Egypt je velkým muzeem pod širým nebem, ale i místem, kde skvěle nakoupíte nebo budete poznávat podmořský svět.

Kappadokie: Země nádherných koní, kde mají domy z kamene, ale srdce ze zlata

Kappadokie: Země nádherných koní, kde mají domy z kamene, ale srdce ze zlata Na jedno místo ve své zemi, vlastně...

Má nejsladší Barcelona aneb Putování po slavných barcelonských pastisseriích (rozuměj cukrárnách)

Úžasné cukrárny, kterým tady říkají passtiserie, najdete v Barceloně na každém rohu. průvodkyně Markéta Petrlíková ale na vlastní ústa oschutnávala a vybírala ty nejlepší z nejlepších. Tady je top desítky míst v Barceloně, kde můžete s chutí mlsat!

10 důvodů, proč navštívit Gruzii: kavkazské vrcholy, lahodné chinkali, cestování za hubičku a skvělí lidé

Gruzie je země, kterou na sezamu wish listů posouváme dál a dál. Existuje ale řada dobrých důvodů, proč by v něm naopak měla poposkočit na první příčku.

Z Lanzarote na skok na Fuerteventuru: Naskočte na trajekt a plujte za snovými výhledy, písečnými dunami i gastronomií

Ostrov Fuerteventura je vyhlášený svými překrásnými plážemi, ale má co nabídnout i cestovatelům, které spíše než válení zajímá historie a nádherně klenutá krajina.

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Belgická města + PLAVBA HISTORICKÝMI KANÁLY + GENTSKÝ NOS A PRALINKY (letecky z Ostravy – Krakova) 29.09.2022 – 02.10.2022

Nejkrásnější belgická města… Vydáte se po Rubensových stopách Antverpami. Projdete se po nábřeží Graslei v Gentu a vyzkoušíte zdejší cukrovinku. Bruggy vás okouzlí štítovými domy a plavbou říčními kanály. Ochutnáte místní pivo, hranolky i vyhlášenou čokoládu. V Bruselu objevíte perly historie, slavné Atomium či svět miniatur. Vymaňte se z rutiny a dopřejte si nové zážitky z Belgie!

Relax na plážích Cádizu + OCHUTNÁVKA SHERRY + PLAVBA NÁRODNÍM PARKEM (letecky z Prahy) 13.07.2023 – 20.07.2023

Pestrost Středomoří, nádech arabského světa, flamenco, tapas… Připraveni? Andaluská siesta začíná. Vyzkoušíte rybí speciality, chuť sangrie a sladce opojného sherry. Načerpáte energii na plážích Cádizského zálivu. Můžete se toulat starobylými uličkami, vinnými sklepy i palácem v Seville. A užít si show vášnivého tance či klidnou plavbu národním parkem. Dopřejte si relax na jihu Španělska!

Adventní Barcelona + VÁNOČNÍ HRA SVĚTEL SANT PAU (letecky z Prahy) 08.12.2022 – 11.12.2022

Magická světelná show, plovoucí betlém, churros s čokoládou… a pohoda sváteční Barcelony. Připraveni? Projdete se rozzářenými uličkami i přístavem Port Vell s betlémem na vlnách. Ochutnáte dobroty na vánočních trzích v gotické čtvrti, na La Rambla nebo u Sagrady. Zhlédnete Gaudího stavby a hru světel na fasádách Sant Pau. Cestujte pro radost – zažijte advent v Barceloně!

Amsterdam pro rodiče a děti + SVĚT MINIATUR + HRAVÉ MUZEUM NEMO (letecky z Prahy) 27.07.2023 – 30.07.2023

Připravte se na nizozemské dobrodružství… pro malé i velké! Užijete si plavbu po říčních kanálech, odhalíte tajemství vědy v muzeu NEMO a zhoupnete se na unikátní houpačce nad městem. Objevíte svět voskových figurín i holandských miniatur. Ochutnáte palačinky, sýry a vyrobíte si horkou čokoládu v Zaanse Schans. Cestujte s dětmi za zábavou a poznáním do Amsterdamu!

To nejlepší z Helsinek + STOCKHOLM (letecky z Prahy) 27.09.2022 – 02.10.2022

Finsko, nebo Švédsko? Dopřejte si obojí… a objevte jejich metropole během jediného zájezdu. Vychutnáte si atmosféru proslulého helsinského trhu. Prozkoumáte pevnost Suomenlinna a Olympijský stadion. Poodhalíte tajemství uliček Gamla Stanu, navštívíte Královský palác i skanzen ve Stockholmu. Užijete si plavbu po jezeře Mälaren. Vymaňte se z rutiny a poznávejte perly severu!

Relax na plážích Málagy + HORSKÁ MIJAS + SPECIALITY ŠPANĚLSKÉ KUCHYNĚ (letecky z Prahy) 25.07.2023 – 01.08.2023

Pohoda na vlnách Andalusie… Zrelaxujete tělo i mysl na krásných plážích nebo v arabských lázních. Do maurské historie se ponoříte v pevnosti Gibralfaro. Vyzkoušíte lahůdky ze slavné tržnice i víno Málaga. Můžete si vyrobit čokoládové trufas a připravit sardinky na špejli. Projdete se uličkami vesničky Mijas a dáte si sangrii i tapas. Bavte se jako Španělé a odpočívejte pod andaluským sluncem!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Brna) 06.04.2023 – 10.04.2023

Po stopách Harryho Pottera… Prožijte příběhy malého kouzelníka v Londýně! Dobrodružství, filmové triky i univerzita v Oxfordu, jedna z nejstarších na světě. Projdete se místy, kde se natáčelo, vyrazíte do studií Warner Bros., kde vše vzniklo, a nepřijdete ani o londýnské památky a jízdu doubledeckerem. Připravte se na Londýn, jak ho neznáte – objevte kouzelnický svět Harryho Pottera!

To nejlepší z Londýna + HARRY POTTER + OXFORD (letecky z Prahy) 26.01.2023 – 30.01.2023

Napětí, zábava, jedna z nejstarších univerzit na světě… Kde? Míříme do srdce Británie a úchvatného Oxfordu. Se zkušeným průvodcem objevíte nejzajímavější památky Londýna, a navíc filmový svět Harryho Pottera. Projdete se místy, kde se natáčelo, a vyrazíte do studií Warner Bros., kde kultovní série vznikla. Zažijte svět čar a kouzel Harryho Pottera v Londýně i Oxfordu – na vlastní kůži!

To nejlepší z Londýna + EDINBURGH (letecky z Prahy) 27.07.2023 – 01.08.2023

Hrdá skotská metropole nebo kosmopolitní Londýn? Hned obojí. A k tomu fantastická jízda vlakem napříč Anglií. Projdete se po Královské míli, vyrazíte k sídlu královny, dopřejete si výhledy z Calton Hill i pravou skotskou whisky. V Londýně si vychutnáte muzea zdarma, pohodu na nábřeží Temže i ruch Trafalgarského náměstí. Objevte Londýn a Edinburgh v jednom – s průvodcem, který je tu jako doma!

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Ostravy – Krakova) 12.07.2023 – 16.07.2023

Skotská historie z první ruky – zážitek, na který se nezapomíná. Se zkušeným průvodcem objevíte největší zajímavosti Edinburghu, odhalíte tajemství Rosslynské kaple, navštívíte univerzitní St. Andrews, palác Scone s jeho zahradami a navíc se vydáte po stopách skotské královny do jejího sídla Holyrood Palace. Připravte se na výpravu skotskou minulostí a prožijte živoucí atmosféru Edinburghu!

Lázně a wellness

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Prahy) 05.11.2022 – 06.11.2022

Maďarská atmosféra živě, kulinářské speciality, vyhlášené termály… Kde? Míříme do metropole na Dunaji. Objevíte utajená zákoutí Budína i Pešti, projdete se nejkrásnější ulicí Váci a vychutnáte si výhledy z Rybářské bašty. Nevynecháte impozantní parlement, místní tržnici i horkou koupel v proslulých lázních. Nechte se vtáhnout městem habsburské pompéznosti a prožijte Budapešť z první ruky!

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy) 10.11.2022 – 13.11.2022

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Navíc zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy za skvělé ceny. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!

To nejlepší z Japonska + KVETOUCÍ SAKURY + TRADIČNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy) 24.03.2023 – 05.04.2023

Jak voní Japonsko? Objevte sakurami rozkvetlou zemi vycházejícího slunce… Projdete se nádhernými tokijskými parky, prohlédnete si fascinující chrámy v horách i historické Kjóto. Vydáte se k posvátné hoře Fudži, ochutnáte japonskou kuchyni a zrelaxujete v tradičních lázních. Zažijte Japonsko ve vůni sakur – s nadšeným průvodcem, který vám ukáže i místa, o kterých se nepíše!