Portugalsko Ponta Delgada Azorská příroda + OSTROVNÍ TRADICE (letecky z Prahy)

Azorská příroda + OSTROVNÍ TRADICE (letecky z Prahy)

-

Vyhledávač zájezdů

Poznejte exotiku!

To nejlepší z Madeiry + KVĚTINOVÝ FESTIVAL (letecky z Prahy)

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Madeiry v době velkého svátku květin. Shledáte místa, jejichž rozmanitá...

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ (letecky z Ostravy – Katovic)

Přehlídka světových „nej“ v přímém přenosu… Kde? Jedině v Dubaji. Připravte se na luxusní prodloužený víkend. S naším průvodcem,...

To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA + KARIBSKÉ KOUPÁNÍ NA BAHAMÁCH (letecky z Prahy)

Florida… Výzva pro pravé cestovatele a zážitky, na které se nezapomíná. Vykoupete se v průzračném moři na plážích v...

To nejlepší z Madeiry + KARNEVAL (letecky z Prahy)

Madeira ve víru karnevalu… S průvodcem, který se tu vyzná lépe než místní, zažijete nejen tradiční oslavu. Vychutnáte si...

To nejlepší z Brazílie + AMAZONSKÝ PRALES + KOUPÁNÍ NA KOKOSOVÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Rio de Janeiro, Copacabana, Amazonie… Připraveni? Vychutnáte si fantastický výhled na Rio z Cukrové homole. Objevíte jeden z novodobých...

Pobyty s výlety

To nejlepší z Miami + NP EVERGLADES + NASA + KARIBSKÉ KOUPÁNÍ NA BAHAMÁCH (letecky z Prahy)

Florida… Výzva pro pravé cestovatele a zážitky, na které...

To nejlepší z Brazílie + AMAZONSKÝ PRALES + KOUPÁNÍ NA KOKOSOVÉM POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Rio de Janeiro, Copacabana, Amazonie… Připraveni? Vychutnáte si fantastický...

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první...

Objevovat místa, kam se ostatní nedostanou? Dopřejte si zážitky bez davů turistů uprostřed divoké azorské přírody a poznejte ostrovy Sao Miguel a Terceira jako místní. Fascinující krajina dotčená vulkanickou činností vám vezme dech. Vykoupete se v termálních pramenech, projdete se fumarolovým polem i čajovými plantážemi a nakouknete do poklidného života Azořanů. Nechte se unést portugalskou atmosférou – zažijte Azory na vlastní kůži!

36990 Kč

Termín zájezdu
08.06.2021 – 16.06.2021
9 dní / 8 nocí

Destinace
Portugalsko, Ponta Delgada

Ubytování
3* hotel

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Program zájezdu
1. den
Let z Prahy na Sao Miguel a následné ubytování v hotelu na písečné pláži v městečku Sao Roque.
V městečku Sao Roque budete v přímém kontaktu s místním obyvatelstvem, můžete zajít do zdejších barů, kde nepotkáte žádné turisty. Přitom budete od hlavního města Ponta Delgada pouhé čtyři kilometry (taxíkem za 10 €).

2. den
Prozkoumáme západní část ostrova, navštívíme jezírko Canário, krásné vyhlídky na vulkanická jezera a vykoupeme se v termálních pramenech.
Dnes se podíváme na západ ostrova. Kolem starého akvaduktu si to namíříme k jezírku Canário uprostřed lesů japonských kryptomérií.
Z vyhlídek Boca do Inferno (Ďáblův chřtán) a Vista do Rei (Královská vyhlídka) se nám ukáže nejen kaldera Sete Cidades, ale i mnohá vulkanická jezera všech možných barev. Cestou, lemovanou hortenziemi a pastvinami, sjedeme až k mýtickému městečku Sete Cidades na dně kaldery, kde si pochutnáme na vynikajícím obědě.
V odpolední části programu nás čeká koupání v termálních pramenech Ferraria nebo lávových bazénech Mosteiros (podle chuti a počasí).
Poté zamíříme na kontrolní bod azorských velrybářů Ponta da Bretanha a skrz malebné vesnice severozápadního pobřeží s mnoha mlýny pojedeme zpět do Sao Roque.

3. den
Vydáme se k jezeru Furnas, navštívíme observatoř a prozkoumáme procesy sopečné činnosti. Odpoledne se projdeme po čajových plantážích, poté budeme obdivovat zelené útesy z vyhlídky Santa Iria.
Dnes se vydáme do východní části ostrova, do oblasti Furnas. Z vyhlídky Pico do Ferro sestoupíme nenáročnou (1,5 hod) procházkou k jezeru Furnas. Ve vědecké observatoři se dozvíme vše zajímavé o místní sopečné činnosti a na fumarolovém poli zkontrolujeme, jak se v horké zemi vaří náš oběd – proslulá pochoutka cozido.
Po obědě si budeme užívat koupání v termálních jezírcích a procházky v botanické zahradě Terra Nostra.
Zpátky pojedeme přes severní pobřeží, zastavíme se na farmě Gorreana a dozvíme se, jak se pěstuje čaj na jediných evropských čajových plantážích. Samozřejmě nebude chybět osvěžení v podobě šálku lahodného azorského čaje či čajové zmrzliny.
Poslední zastávka s výhledy na okolní útesy bude z vyhlídky Santa Iria.

4. den
Den začneme procházkou k vodopádu, vykoupeme se v termálních jezírcích a odpoledne budeme objevovat zajímavosti hlavního města ostrova.
Dopoledne se projdeme 1,5hodinovým nenáročným trekem k vodopádu Salto do Cabrito. Až na poslední kopeček je to velmi nenáročná, 1,5 hod dlouhá procházka.
Poté smyjeme pot v termálních jezírcích v „pralese“ Caldeira Velha, kde jsou různě horké prameny a celý komplex je umístěn v divoké přírodě plné stromovitých kapradin. Můžete vyzkoušet jezírko pod vodopádem, kde je voda poněkud chladnější, nebo si vyhřát kosti v teplejších jezírcích.
Po koupeli vystoupáme autobusem na několik vyhlídek k nádhernému jezeru Lagoa de Fogo, které je při hezkém počasí nejfotogeničtějším místem ostrova Sao Miguel.
Odpoledne strávíme v hlavním městě ostrova, Ponta Delgada. Budeme poznávat historické centrum a zájemci mohou navštívit botanickou zahradu Jose do Canto.

5. den
Dnes navštívíme lagunu ve skalním ostrůvku, kde si odpočineme, a odpoledne se vydáme pozorovat delfíny a velryby.
Dopoledne strávíme odpočinkem v laguně ostrůvku Ilhéu u městečka Vila Franca do Campo. Zde se každoročně konají závody Red Bull cliff diving. Na ostrůvek se dopravíme lodičkou za pouhých 10 minut a užijeme si zde krásné koupání a šnorchlování. Během odlivu se zde vytvoří i písečná pláž.
Případní zájemci se mohou místo ostrůvku vydat na výlet za pozorováním delfínů a velryb na širý oceán, protože právě na Azorech je šance spatřit kytovce téměř jistá.
Odpoledne se přesuneme na letiště a přeletíme jen 30 minut na sousední ostrov Terceira.

6. den
Čeká nás prohlídka hlavního města Terceiry, které nás svou krásou doslova pohltí. Vychutnáme si fascinující výhledy z kopečku Monte Brasil, odpočineme si v nádherných zahradách a ochutnáme i zdejší národní jídlo.
Strávíme den v Angra do Heroismo, památkově nejvýznamnějším místě celých Azorských ostrovů a hlavním městě Terceiry. Můžeme začít výstupem na kopeček Monte Brasil – dominantu oblasti s 360stupňovým výhledem na ostrov.
Nepřeberná nabídka muzeí a zahrad nám pomůže pochopit nejen krásu města, ale i fascinující historii celého souostroví.
Večer vyrazíme na společnou večeři na národní jídlo ostrova Terceira, tzv. alcatru – šest hodin pečená hovězí kýta s cibulí.

7. den
Navštívíme vinařství v oblasti Biscoitos, projdeme se fumarolovým polem a prohlédneme si vulkanickou jeskyni.
Dopoledne strávíme v oblíbené vinařské oblasti Biscoitos, navštívíme místní vinařství a ochutnáme pohárek dezertního vína. Poté se přesuneme k lávových jezírkům (nikoli termálním) a v závislosti na počasí a vlnobití zde strávíme polední čas. Je zde také občerstvení a obvykle i stánkaři s místními produkty.
Na jih pak zamíříme zeleným vnitrozemím a projdeme se po sirnatém fumarolovém poli Furnas do Enxofre, kde zapáchá síra a kouří se ze země.
V závěru dne vstoupíme do podzemí vulkanickou jeskyní Algar do Carvao, jejíž prostory dávno vyhaslé sopky jsou často pokryty bujnou vegetací a i pro nemilovníky jeskyní se jedná o naprosto netradiční zážitek.

8. den
Na závěr našeho pobytu na na ostrově Terceira si vychutnáme atmosféru jihovýchodního pobřeží. Bude možnost koupání v oceánu a odpoledne navštívíme tradiční azorské slavnosti.
Z Angry zamíříme přímo k jihovýchodnímu mysu Contendas a dopřejeme si krásnou pobřežní dopolední procházku.
Ve vesnici Sao Sebastiao se podíváme na kostelík s pověstnými freskami a také barevné „império“ – tradiční kaple ostrova Terceira
Budeme pokračovat na vyhlídku Serra do Cume, odkud je rozhled na nejplacatější planinu Azor. Za koupáním pak sjedeme k pobřeží do městečka Praia da Vitória – místo, kde se konala jedna z nejvýznamnějších bitev v historii Azorských ostrovů.

9. den
Podle letového řádu přesun na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Bližší informace o zájezdu a rezervace ZDE

Doprava
letecky z letiště:
Praha

V ceně zájezdu je zahrnuto
letenka Praha – Sao Miguel s přestupem v Lisabonu; Terceira – Praha s přestupem v Lisabonuletenka Sao Miguel – Terceira
kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel (viz níže)
4x ubytování na ostrově Sao Miguel
4x ubytování na ostrově Terceira
8x snídaně

V ceně zájezdu není zahrnuto
cestovní pojištění
společné tradiční obědy (cca 15 eur/oběd)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč


Eurovíkendy

To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Ostravy – Katovic)

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

To nejlepší z Barcelony + LA PEDRERA (letecky z Prahy)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

To nejlepší z Barcelony (letecky z Bratislavy)

Oblíbený eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

S pobytem u moře

Barcelona pro rodiče a děti + MOŘE (letecky z Prahy)

Barcelona pro malé i velké? Výborný nápad! Poznejte světovou metropoli s ilustrovaným cestovatelem Vašíkem,...

Severní Španělsko + DEGUSTACE VÍN + KOUPÁNÍ V SAN SEBASTIÁNU (letecky z Prahy)

Připraveni na žhavé zážitky? Gejzír energie, chutí a barev. Nechte se vtáhnout… Projdete se...

To nejlepší z Andalusie + GIBRALTAR + MOŘE (letecky z Prahy)

Poznání i dovolenkové lenošení na pláži v jednom… Kde? Zkuste Andalusii a nebudete litovat....

To nejlepší z Barcelony + MOŘE (letecky z Prahy)

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a zaplavete si...

Inspirace na cesty

Seznamte se s arménskou kuchyní pod bájnou horou Ararat a stejnojmennou brandy světové kvality

Arménská kuchyně je založena především na mletém masu, zelenině a různých druzích chlebu. Připravují rádi i polévky, ale vůbec...

Dubrovník: úchvatné město s tajuplným historickým jádrem

Navštivte s námi Dubrovník a jeho historické centrum. Odměnou vám bude nádherná podívaná na místní hradby či františkánský klášter. celý...

Furlansko-Julské Benátsko: Itálie šmrncnutá Slovinskem i Rakouskem

Furlansko-Julské Benátsko je italský region lákající do hlavního města Terstu, na zámek Miramare, do krasových jeskyní, hor i malebných...

Furlandsko-Julské Benátsko: Itálie šmrncnutá Slovinskem i Rakouskem

Furlandsko-Julské Benátsko je italský region, lákající do hlavního města Terstu, na zámek Miramare, do krasových jeskyní, hor i malebných...

Gevangenpoort v Haagu: středověké vězení dnes slouží jako muzeum umění

Vězni tu čekali na svůj soud mnohdy i několik měsíců. Pro mnohé to bylo posledním místem pobytu. Právě tady...

Mohlo by vás zajímatPODOBNÉ
Doporučujeme vám

Extra tipyOblíbené
Extra tipy na top pobyty a poznávací zájezdy

Adventní zájezdy

Adventní Drážďany + MORITZBURG (autobusem z Prahy)

Pohádkový den s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Drážďan a zažijete jejich předvánoční atmosféru. Zhlédnete barokní Zwinger,...

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru...

Adventní průvod čertů v RETZU (autobusem z Brna)

Adventní odpolední výlet s průvodcem, během kterého uvidíte svátečně laděné vinařské městečko Retz a užijete si pekelný průvod čertů....

Adventní Amsterdam + ZAANSE SCHANS + HAAG (letecky z Prahy)

Kam vyrazit na advent? Zkuste s námi Holandsko – předvánoční Amsterdam vás dostane. Projdete se čtvrtí červených luceren, budete...

Nákupy v Primarku + ADVENTNÍ TRHY NA ZÁMKU HOF (autobusem z Brna)

Předvánoční nákupy jsou tady. Ve výkladních skříních visí desítky modelů, regály jsou přeplněné zbožím a ceny proklatě nízko. Poznávací...

To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Prahy)

Dopřejte si Kanáry – s průvodcem, který se vyzná… Společně se vydáte za krásami ostrovů Tenerife a La Gomera. Užijete si moře a letovisko...

To nejlepší z Edinburghu + JEZERO LOCH NESS (letecky z Ostravy – Krakova)

Tajuplné příběhy, nejtajemnější jezero světa, slavná historie… Kde? Jedině...

Skotsko po stopách Harryho Pottera + HRAD STIRLING + LOCH NESS (letecky z Prahy)

Do světa Harryho Pottera nejen do Londýna? Vsaďte na...

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)

Neobyčejný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější...

To nejlepší z Londýna + EDINBURGH (letecky z Prahy)

Hrdá skotská metropole nebo kosmopolitní Londýn? Hned obojí. A...

Lázně a wellness

To nejlepší z Istanbulu + NÁKUPY A LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější...

To nejlepší z Budapešti + TERMÁLNÍ LÁZNĚ (autobusem z Ostravy)

Dokonalý relax a zážitky, které vás dostanou… Dopřejte si...

To nejlepší ze Slovinska + WELLNESS (autobusem)

Relaxační poznávací zájezd s průvodcem, který vás zkušeně a...